Įkraunama...
Įkraunama...

Sunkus vaikas klasėje

Po tevu susirinkimo dukros pirmokes klaseje nakti negalejau uzmigti. Girdejau, kad mokyklose siaip laikais visokiu dalyku vyksta, bet vis pagalvoji - tai kazkur kitur ...
Pasirodo, klaseje yra 2 vaikai, kurie vidury pamokos eina prie lentos mustis vienas su kitu, bet kuri suaugusi zmogu gali isvadinti rusiskais zodziais, mokytojai spiria i koja ir t.t. Like klases vaikais ir ginasi, ir tuo paciu mokosi tokio elgesio. Pvz. mergaites ginasi taip, kad visos susitare vienu metu spiria "blogieciui". Na, as nesu uz tai, kad mano vaikas mokytusi spardytis ir girdetu bjauriausius keiksmazodzius, sakomus net mokytojai.
Be to, kur garantija, kad viena diena negris sumusta ?..

Ka daryti ? Gal turite ar turejote panasu atveji ?

As jau kita diena emiausi iniciatyvos rinkti tevu parasus, kad tuos 2 vaikus bent jau isskirtu. Juk negali visa klase iseiti is mokyklos del dvieju blogo elgesio.
Atsakyti
kiekvienoj klasej manau galima rasti po "blogieti" egzemplioriu, arba ju keleta. kartais tikrai tai buna probleminis vaikas, o kartais tiesiog "blogesnis" nei kiti, ir ant jo periodiskai vaziuojama.
atsimenu savo mokykla ir kelis tokius vaikus, tai budavo koks nors vienas labiau pasiutes, tai tuoj gaudavo stampa "Tomas chuliganas", tada per visus tevu susirinkimus budavo snekama "Tomas pridirbo ta ir ta" (lygtai klasej kitu vaiku nebutu), ir visas mokytoju demesys i tai, ka tas Tomas dar pridirbs. niekas is jo nieko kito nesitiki. o jei tas vaikas butu pradejes gerai elgtis, tai butu tiesiog prarades visa jam skiriama demesi.
Atsakyti
Tai ka daryti ?

Demesio i ji nekreipti neimanoma, nes jis (arba jie) uzkabineja kitus vaikus, piktybiskai trukdo mokytojai vesti pamoka. Ir kai tai vyksta jau pirmoje klaseje ... negaliu ramiai to praleisti pro ausis, juk kalbama ir apie mano vaiko sauguma dabar ir ateity
Atsakyti
O ką sako mokytoja? kokų veiksmų imasi ji? Aš suprantu, kad tokie vaikai išmuša visą klasę iš vėžių ir kenčia kiti vaikai. Bet aš manau, kad lengviausias sprendimas yra tuos vaikus pašalinti iš tos klasės. Bet jei jie yra pirmokai, tai vis tiek turės kažkur mokytis... tai ne gi visi juo taip ir nurašinės? Taip problema nesispręs, o tik pagilės. Aš manau, kad šie vaikai turi problemų šeimoje, su auklėjimu ir pan. ir tos visos muštynės ir keiksmai yra kaip pagalbos šauksmas, dėmesio į save atkreipimas. Manau, kad su visa klase (įskaitant ir mokytoją) turi padirbėti psichologas bei socialinis darbuotojas (ir tai turėtų būti ne vienkartinis užsiėmimas), taip pat į tuos vaikus ir jų šeimas turėtų atkreipti dėmesį ir gi soc. pedagogas. Be abejo labai sunku spręsti, kas kaip ir prie po ko nesusidūrus su šia situacija konkrečiai, bet tai mano tokia nuomonė. o beje, ką sao tų vaikų tėvai? kokia jų nuomonė, požiūris į situaciją ir į savo vaikų elgesį?
Atsakyti
Nu tai gal visu pirma mokytoja turetu su vadovybe apie siuos vaikus kalbetis ir spresti ta problema.
Atsakyti
QUOTE(Ni1 @ 2006 12 12, 18:06)
o beje, ką sao tų vaikų tėvai? kokia jų nuomonė, požiūris į situaciją ir į savo vaikų elgesį?

Kažkodėl įtariu, kad nieko: paprastai tokių vaikų tėvai į susirinkimus nevaikšto, o ir individualiems pokalbiams mokytojai jų neįstengia prisišnekinti, kad ateitų... Vaikas auga vienas pats, "kovoja" už vietą po saule. Tokiais atvejais lengviau patarti teoriškai: reikia psichologo, socialinio darbuotojo... Taip, tikrai reikia. Tik bėda ta, kad jog jų reikia atrodo tik skriaudžiamų vaikų tėvams ir mokytojams, bet ne pačių padaužų (švelniai tariant) tėvams. Turim ir mes panašių vaikų klasėje (tiek vyresniosios, tiek jaunesniosios). Ir tiesą sakant net nežinau, ką realiai daryti.
Aną dieną grįžo mano pirmokė namo apsiverkusi, nes viena mergaitė (pirmokė!) jai įspyrė į pilvą. Mergaitės "nepasidalino" klasės lenta rašymui. Maniškės draugė buvo nelinkusi nusileisti ir pyktį išliejo ant skriaudikės daiktų (pažėrė knygas ant stalo), tai muštukė nedrįso jai spirti (bijojo grąžos) ir įspyrė maniškei... Skaudžiausias buvo ne spyris, bet mokytojos reakcija, kaip ji "sprendė" konfliktą. "Nesigilinkim, nes bus tik daugiau problemų,- kitais metais Ugnė pereis į kitą mokyklą..." blink.gif
Mano mergaitė labai nedrąsi, stengiasi konfliktinių situacijų išvengti. Bet aš jai pasakiau: jei galima - konflikto išvenk, jei spiria, stenkis išsisukti, koją pagauti ir pan., bet jei jau įspyrė, tai spirk atgal kiek sveikatos turi į koją (ne pilvą, ne galvą), kad daugiau nelįstų (klausimas tik, ar ji tai išdrįstų). Suprantu, kad tai negerai, bet suprantu ir tai, kad jei nusileis, tai kitą kartą progai pasitaikius vėl bus atpirkimo ožiu. Vaikai privalo mokėti gintis patys, jei jų neapgina tie, kuriems mes juos patikime kitą kartą ir didesnei dienos daliai verysad.gif Šį kartą skriaudikei vyresnėlė nuėjus pagrąsino tėčiu. Kaip toliau reikalai klostysis žiūrėsim. Kiek žinau muštukė vakar apspardė kitą klasiokę, ir vėl liejosi ašarėlės... Įdomu, ar ilgai bus "nesigilinama" ir bijoma "daugiau problemų"? verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Ni1 @ 2006 12 12, 17:06)
O ką sako mokytoja? kokų veiksmų imasi ji? Aš suprantu, kad tokie vaikai išmuša visą klasę iš vėžių ir kenčia kiti vaikai. Bet aš manau, kad lengviausias sprendimas yra tuos vaikus pašalinti iš tos klasės. Bet jei jie yra pirmokai, tai vis tiek turės kažkur mokytis... tai ne gi visi juo taip ir nurašinės? Taip problema nesispręs, o tik pagilės. Aš manau, kad šie vaikai turi problemų šeimoje, su auklėjimu ir pan. ir tos visos muštynės ir keiksmai yra kaip pagalbos šauksmas, dėmesio į save atkreipimas. Manau, kad su visa klase (įskaitant ir mokytoją) turi padirbėti psichologas bei socialinis darbuotojas (ir tai turėtų būti ne vienkartinis užsiėmimas), taip pat į tuos vaikus ir jų šeimas turėtų atkreipti dėmesį ir gi soc. pedagogas. Be abejo labai sunku spręsti, kas kaip ir prie po ko nesusidūrus su šia situacija konkrečiai, bet tai mano tokia nuomonė. o beje, ką sao tų vaikų tėvai? kokia jų nuomonė, požiūris į situaciją ir į savo vaikų elgesį?


Beda, kad mokytoja susirgo ilgam. Ji kazkaip dar valde tuos vaikus, bet atejus pavaduojanciai - visiskas chaosas. Problemu seimoje tikrai yra, as irgi tuo neabejojau. Ir paaiskejo, kad tevas smurtautojas ten. Gaila labai ir vaiko, ir mamos, kuri visaip stengiasi. Bet negalim pamirsti ir niekuo detu vaiku ...

QUOTE(Surfinija @ 2006 12 12, 20:24)
Kažkodėl įtariu, kad nieko: paprastai tokių vaikų tėvai į susirinkimus nevaikšto, o ir individualiems pokalbiams mokytojai jų neįstengia prisišnekinti, kad ateitų...

Aną dieną grįžo mano pirmokė namo apsiverkusi, nes viena mergaitė (pirmokė!) jai įspyrė į pilvą. Įdomu, ar ilgai bus "nesigilinama" ir bijoma "daugiau problemų"?  verysad.gif


Na, musu atveju mama labai stengiasi, o kaip supratome visu bedu saltinis - smurtautojas tevas - is tiesu nereaguoja i jokius kvietimus. Todel neissprendus tevo klausimo, niekas turbut deja nepasikeis ir su vaiku, kurio is tiesu tai laba i gaila ... jis yra tikroji auka, jis niekur nepritaps kol neivyks kazkoks stebuklas

O mes "blogiecio" berniuko problema ememes spresti patys, t.y. klases vaiku tevai, nes kam gi daugiau rupi musu vaikai ? mokytojos truputi kiti rupesciai. Paraseme labai argumentuota prasyma direktoriui, po kuriuos pasirase beveik visi tevai ir labai svarbu - dvieju minimu vaiku tevai taip pat, nes mes prasome isskirti tuos 2 vaikus, manydami, kad jei liks klaseje 1 - jau bus daug lengviau mokytojai ji palenkti. Problema mokykloje jau buvo zinoma ir be musu, visi spec.darbuotojai jau dirba situo klausimu, bet tikimes, kad musu parasai reikala dar pagreitins.
Atsakyti
Buvo sūnaus pirmoje klasėje nevaldomas berniūkštis. Mušdavo tiek berniukus, tiek mergaites, apsjaudydavo, lakstydavo per pamokas, per pamokas lysdavo po stalu ir urgzdavo (kaip šuo) ant visų kurie artindavosi. Kartą pradėjo laužtis pro užrakintas duris į žaidimų kambarį, spardyti duris. Mokytoja suėmė jį užrankos, kad nutrauktų jo veiksmus, tuomet rėkti visa gerkle ėmė, kad mokytoja jį muša. Mokykloje jo nesuvaldydavo nei mokytoja, nei soc. pedagogė, nei direktorius. Prie tėvų būdavo sąlyginai ramus. Kurį laiką vienas iš jo tėvų sėdėdavo pamokose, tuo metu buvo geriau. Kai tėvų nebebuvo - vėl tas pats. Istorija baigėsi tuo, kad jį tėvai perkėlė į kitą mokyklą.
Atsakyti
QUOTE(Minesota @ 2006 12 15, 14:45)
Buvo sūnaus pirmoje klasėje nevaldomas berniūkštis.  Mušdavo tiek berniukus, tiek mergaites, apsjaudydavo, lakstydavo per pamokas, per pamokas lysdavo po stalu ir urgzdavo (kaip šuo) ant visų kurie artindavosi.  Kartą pradėjo laužtis pro užrakintas duris į žaidimų kambarį, spardyti duris.  Mokytoja suėmė jį užrankos, kad nutrauktų jo veiksmus, tuomet rėkti visa gerkle ėmė, kad mokytoja jį muša.  Mokykloje jo nesuvaldydavo nei mokytoja, nei soc. pedagogė, nei direktorius.  Prie tėvų būdavo sąlyginai ramus.  Kurį laiką vienas iš jo tėvų sėdėdavo pamokose, tuo metu buvo geriau.  Kai tėvų nebebuvo - vėl tas pats.  Istorija baigėsi tuo, kad jį tėvai perkėlė į kitą mokyklą.


Manau, kad ir musu istorija turetu baigtis lygiai taip pat ... Tikiuosi, kita aplinka kazkaip paveiks i gera vaika
Atsakyti
Problema kvaila bet rimta.Tokie nevaldomi vaikai tiesiog paralyzuoja klases darba jau nekalbant apie psichologines problemas.Kiek zinau,mokytojai dabar is vis nieko negali spresti,todel reiktu tevu komitetui ar klases tevams imtis rimtu zygiu.Gerai jei to chuligano tevai suvokia savo vaiko elgesi,bet juk buna kad iesko kaltu mokykloj.Cia turi klases tevai imtis ryztingu veiksmu.
Atsakyti
QUOTE(Piranija @ 2007 02 26, 21:59)
Cia turi klases tevai imtis ryztingu veiksmu.


Ėmėmės, ir ne kartą. Maniškio klasėje toksai siautėja jau nuo antros klasės. Nulis reakcijos iš mokyklos vadovybės, nulis reakcijos iš to vaiko mamos, nulis pasikeitimų...Įtariu, kad taip ir pabaigs mokyklą...Pusė klasės vaikų jau išsibėgiojo, kitaip tos problemos neišsprendžiame.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Heilė: 01 kovo 2007 - 13:10
Na, po didesni ar mazesni "stebukla" turbut kiekvienoj klasej sedi g.gif g.gif
maniskiu klasese taip pat yra po problemini nesuvaldoma vaika
Atsakyti