Įkraunama...
Įkraunama...

Du teciai

Su vyru issiskyriau, kai sunui dar nebuvo metuku, vaika jis retkarciais aplanko. Siuo metu gyvenu su draugu, su mano sunum jis elgiasi kaip su savu. Nors sunus dar mazas (tik 1 metu), ir jis dar nelabai supranta savoku 'mama' ir 'tete', taciau netrukus ateis laikas kai vaikui reikes ivardinti zmones, su kuriais jis gyvena. Noreciau, kad mano draugas vaikui butu tetis, taciau kaip bus, kai augant vaikui pasirodys, kad yra du teciai? Kokio amziaus vaikas jau gali suprasti kazkokius paaiskinimus, kad vienas tetis ji "padare', o kitas ji augina ir myli. nenoriu vaikui meluoti, bet nenoriu jo ir 'balamutinti". kaip tokioj situacijoj geriau ir tesingiau elgtis? Ar tiesiog manyti, kad viskas issispres savaime, kai vaikas paaugs. Nenoreciau zmogaus, kuris kartu su manim augina mano sunu nuo pat mazumes vadinti kokiu tai pateviu, dede ar vardu. Vistik mano manymu tevas yra ne tas, kuris padaro, o tas , kuris uzaugina vaika.
Atsakyti
Manau, kad vaikas suprastu, jeigu butu du teciai (jeigu biologinis tevelis neuzprotestuotu). Mes irgi meginom ivesti tokia tvarka, ir vaikui buvo daug maz aisku, kad yra "tikra mama" (biologine), o as esu jam "kaip mama". Tik vyro ex veja pakele, kad jos motiniskas jausmas buvo izeistas g.gif matyt pamirso, kad pati 2 metu vaika paliko vyrui auginti laugh.gif .
Vaikas ir taip bus visa gyvenima kitoks negu kiti, ir nieko baisaus, kad tures du tecius. Tame netgi yra daug pliusu, pvz. kai turi 2 tecius, tai turi 3, o ne 2 poras seneliu thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
ZYDRIAUSIA, NIEKO BLOGO, DABAR JIS TIKRAI DAR NESUVOKS, TAD NESPELIOK I ATEITI, SUGEBESI VISKA JAM PAAISKINTI, IR VISKAS PRIKLAUSYS NUO TO KIEK TAS TEVELIS BIOLOGINIS JI LANKYS IR T.T. TAD MOTIN LAIKYKIS, VISKAS ISSISPRES SU LAIKU... smile.gif VAIKAS NUSPRES KA IR KAIP VADINTI, O JEI EX PRIESTARAUS, TAI CIA JO PROBLEMA, KIEK JIS LAIKO PRALEIDO SU VAIKU IR KOKS JO ELGESYS... wink.gif
Atsakyti
QUOTE (ENIGMA @ 2004 10 27, 08:16)
O JEI EX PRIESTARAUS, TAI CIA JO PROBLEMA, KIEK JIS LAIKO PRALEIDO SU VAIKU IR KOKS JO ELGESYS... wink.gif

Deja, kartais tai tampa ir visu aplinkiniu problema. Ypac, kai vaikas idealizuoja zmogu, kuri mato kelis kartus per metus, ir sventai juo tiki. doh.gif

Beje, Zydriausia, vaikui patevi vadinti teciu galetu padeti ir "bezdzioniavimo" principas, pvz. jei turetumet bendru vaiku, kuriems tu butum mama, o vaiko "patevis" - tetis. wink.gif Girdedamas, kaip kiti vaikai saukia ji teveliu, taviskis, ypac kol mazas, irgi nesamoningai pradetu kreiptis i tavo vyra teciu thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 27 spalio 2004 - 10:31
QUOTE (kasiopeja @ 2004 10 27, 10:25)
Beje, Zydriausia, vaikui patevi vadinti teciu galetu padeti ir "bezdzioniavimo" principas, pvz. jei turetumet bendru vaiku, kuriems tu butum mama, o vaiko "patevis" - tetis. wink.gif Girdedamas, kaip kiti vaikai saukia ji teveliu, taviskis, ypac kol mazas, irgi nesamoningai pradetu kreiptis i tavo vyra teciu thumbup.gif

nu gal apie antra dar per anksti galvot blink.gif laugh.gif laugh.gif . ir siaip as aplinkiniams neskelbiu, kad mano draugas mano vaikui ne tevas, tai tie, kurie nezino mano seimos istorijos ir vadina ji teveliu. Net aukle ir ta sako vaikui, padaryk 'ate ate' teveliui laugh.gif laugh.gif . o as vis neapsisprendziu, tai niekam nieko ir neaiskinu...
Atsakyti
QUOTE (Zydriausia @ 2004 10 27, 12:00)
nu gal apie antra dar per anksti galvot blink.gif laugh.gif laugh.gif . ir siaip as aplinkiniams neskelbiu, kad mano draugas mano vaikui ne tevas, tai tie, kurie nezino mano seimos istorijos ir vadina ji teveliu. Net aukle ir ta sako vaikui, padaryk 'ate ate' teveliui laugh.gif laugh.gif . o as vis neapsisprendziu, tai niekam nieko ir neaiskinu...

Ir neaiskink, koks kitu reikalas, svarbiausia ziurek kad tavo seimai butu gerai. O tavo seima ir yra tu, tetis ir Martynukas. Vadinkit vienas kita teciu ir mama, taip ir vaikas jus vadins. Sekmes thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE (kasiopeja @ 2004 10 27, 10:25)
Deja, kartais tai tampa ir visu aplinkiniu problema. Ypac, kai vaikas idealizuoja zmogu, kuri mato kelis kartus per metus, ir sventai juo tiki. doh.gif

Beje, Zydriausia, vaikui patevi vadinti teciu galetu padeti ir "bezdzioniavimo" principas, pvz. jei turetumet bendru vaiku, kuriems tu butum mama, o vaiko "patevis" - tetis. wink.gif Girdedamas, kaip kiti vaikai saukia ji teveliu, taviskis, ypac kol mazas, irgi nesamoningai pradetu kreiptis i tavo vyra teciu thumbup.gif

KOKS GALI BUTI PRIESTARAVIMAS, KAI VAIKA MATO I METUS VIENA KARTA, ARBA DAR PO KIEK LAIKO I PENKIS METUS VIENA KARTA... g.gif
Atsakyti
Nu vat ir as taip manau, koks cia tevas, jei vaiko rankose beveik nelaike ir niekada su juo neuzsieme, ne karto nepamaitino, ne karto nepakeite pamperso ir t.t ir isvis, jei menesio kudikeli gali palikti, tai manau tevo jausmo pas ji nelabai yra.
Bet tiesa tokia, kad kaip ten bebutu jis biologinis tevas mad.gif
Nu kol kas retkarciais aplanko, nors visada atsiranda svarbesniu dalyku nei sunaus aplankymas ir man atrodo, kad tas entuziazmas isbles.As jam esu pasakius, kad jei jis ruosiasi buti tik sventiniu 'teveliu', ty aplankyt tik per gimtadieni ir kaledas, tai tegul geriau isvis nesdinasi is musu gyvenimo. Bet jis tipo zada lankyt vaika. Siaip man maziausiai rupi mano ex norai ir nuomone kaip ir ka vadinti, man svarbiausia Martynas ir mano seimos santykiai wub.gif
Atsakyti
QUOTE (Zydriausia @ 2004 10 27, 09:00)
ir siaip as aplinkiniams neskelbiu, kad mano draugas mano vaikui ne tevas, tai tie, kurie nezino mano seimos istorijos ir vadina ji teveliu.

ir teisingai darai. Nes ne visada aplinkiniai yra tolerantiski, ar, juo labiau, geranoriski wink.gif
Pas mus vaikas, kai mane svetimi pavadindavo jo mama, kartais pasimesdavo, nes as atsiradau, kai jam jau buvo 5 metai ir jis jau zinojo, kas yra mama, kas yra tetis ir t.t. Bet dabar jau priprato, nors i mane vis dar kreipiasi vardu. Nors jei kalba apie mus su vyru bendrai, tai sako "teveliai" rolleyes.gif

Tiesas, kalbant apie psichologus, visi jie susitare tvirtina, kad vaikui jo biologinis tevas yra labai svarbu, koks jis bebutu. Kad negalima riboti ju bendravimo, net jei tai daro zala vaikui (pvz. vaikas paskui buna "nestabilios psichikos"), ir t.t., ir pan. mad.gif Ir jei kokiam psichologui papasakotum, kad tu vyrui liepi geriau nesirodyti, nei rodytis taip retai, tai tavo poelgis bus tuctuojau grieztai pasmerktas mad.gif
Atsakyti
O man atrodo, kad "kaip pavadinsi - nepagadinsi". Svarbu, kokie santykiai bus tarp vaiko ir tavo draugo. Visgi, nematau nieko baisaus, kad vaikas vadintu ji vardu. Tetis yra tetis, nors ir retai mato. Ka zinai, kaip susiklostys tolesnis gyvenimas g.gif Nereiketu vaikams kiekviena "dede" pristatyti kaip teva. Cia as -apskritai, ne tau taikau.
Mane, tarkim, vyro vaikai vadina vardu, nors as juos matau dazniau nei tikroji mama. Na, ir mano sunus "uz viena" biggrin.gif isigudrino i mane vardu kreiptis. wink.gif Et, koks skirtumas - esme ne pavadinime wink.gif
Atsakyti
QUOTE (Marta @ 2004 10 27, 12:34)
O man atrodo, kad "kaip pavadinsi - nepagadinsi". Svarbu, kokie santykiai bus tarp vaiko ir tavo draugo. Visgi, nematau nieko baisaus, kad vaikas vadintu ji vardu. Tetis yra tetis, nors ir retai mato. Ka zinai, kaip susiklostys tolesnis gyvenimas g.gif Nereiketu vaikams kiekviena "dede" pristatyti kaip teva. Cia as -apskritai, ne tau taikau.
Mane, tarkim, vyro vaikai vadina vardu, nors as juos matau dazniau nei tikroji mama. Na, ir mano sunus "uz viena" biggrin.gif isigudrino i mane vardu kreiptis. wink.gif Et, koks skirtumas - esme ne pavadinime wink.gif

marta , sutinku su tavi,. ir jei mano kleckui butu tarkim 3 metai ar daugiau, tai tikrai klausimu dideliu nekiltu, jis manau puikiai jau suvoktu kas yra ks. bet dabar manau jis vadins taip, kaip girdes vadinant. Aisku gal nieko tokio, jei vadintu vardu, bet va pagalvoju lygiai ta pati situacija, juk jis kazkada paklaus, kodel ji vadina vardu, o ne teveliu. ir aiskinti reikes lygiai ta pati, kad tikras biologinis tevas ji paliko, o augina ji geras dede wub.gif laugh.gif beje, manau daug daugiau aiskinimu ne tik vaikui, bet ir aplinkiniams butu jei vadinciau ji vardu.
Aisku, kad uzauges, tiksliau paauges pats nuspres kaip ir ka vadint. bet kol auga, manau labai daug priklauso nuo ji auginanciu ir supanciu zmoniu,. O man noretusi, kad vaikas jaustusi kaip normalioj seimoj ir nesijaustu koks isskirtinis, gyvenantis su dede....
Atsakyti
As si klausima palikau tekmei. Patys lai susitaria kaip jiems geriau. Nors vyras ir nepriestarauja, bet as neitakoju. Tokia jau esu. Palieku viska spresti patiems.
Atsakyti