kol kas turejau tik viena laparoskopija, per kuria buvo diagnozuota speju 1-2 stadijos endometrioze (israse stadija nutyleta). Nepastoju jau virs triju metu, nepaisant keliu stimuliaciju, 4 inseminaciju ir 2 ivf proceduru. Ieskojau daug informacijos internete ir per pazistamus apie sia liga, kodel jos atveju kai kurioms moterims niekaip nepavyksta pastot. Mano atveju hormonu balansas normalus, ciklas reguliarus, ovuliacija vyksta - viskas atrodo



Todel labai domejausi, kada vertetu kartoti operacija. Be to, po pirmos laparoskopijos man nebuvo skirtas joks medikamentinis gydymas Zoladexu ar kokiu kitu preparatu del mazos ligos stadijos. Tad svarsciau, ar nevertetu vis tik man praeiti toki gydymo kursa, kuris kai kurioms merginoms padejo pastot (nezinau, ar Tau teko tokius vaistus vartot).
Neseniai internete radau idomu vienos amerikieciu klinikos straipsni, paremta ju atliktu tyrimu. Pasak ju, chirurgine pagalba, taip pat inseminacijos endometriozes atveju labai retai yra veiksmingos, nes, ju nuomone, pagrindine priezastis, del ko moterys, sergancios endometrioze, nepastoja yra imunologinio pobudzio (kas yra logiska, nes pati liga yra autoimunine, t.y. sutrinka organizmo imunine sistema - tai, ka organizmas turetu is saves pasalinti kaip svetima, jis pradeda pripazinti savu ir leidzia endometriozei vieseti). Minetos klinikos teigimu, endometriozes atveju naturalus pastojimas problematiskas, visu pirma, del susiformuojancios toksines aplinkos pilvo ertmeje (angl. jie tai vadina toxic peritoneal fluids). Si problema, pasak ju, apeinama tokiu proceduru kaip ivf, gift ir pan. pagalba. Taciau ir sios proceduros netures sekmes, esant imunologiniams sutrikimams, kurie apvaisinimo atveju trukdo embrionukui implantuotis arba ji paprasciausiai sunaikina. Pagal ju atlikta tyrima, net 66% tirtu endometrioze serganciu moteru buvo nustatytas antifosfolipidinis sindromas, o 30% atveju buvo nustatytas pernelyg didelis lasteliu zudikiu (nezinau, ar teisingai isverciau - angl. activated natural killer cells) kiekis periferiniame kraujyje ir gleivineje, kuris toksiskai veikia embriona. Todel jie teigia, kad sekmingas pastojimas galimas tik atlikus imunologinius tyrimus ir pritaikius tinkama gydyma, jei, aisku, pasitvirtina kuris nors is minetu imunologiniu sutrikimu. Antifosfolipidinio sindromo atveju jie endometrioze sergancioms moterims taiko gydyma aspirinu ir heparinu, o antruoju atveju - moterims daromos imunoglobulino injekcijos. Pridedu nuoroda i ta straipsni, jei skaitai angliskai (ten ju ir daugiau panasaus pobudzio yra): http://sirm.com/infe...nomod.asp?site=. Rusu kalba taip pat panasios informacijos yra adresu www.cironline.ru/articles/infertility/39/ (tik cia pateikiama info apskritai apie implantacijos imunologija, t.y. ne tik endometriozes atveju).
Pati galvoju kreiptis i KMUK gyd. Vytauta Abraiti del imunologiniu tyrimu - gal as aisku pernelyg panikuoju, bet kai ne karto niekas net nebande kabintis, ieskau kiekvieno siaudo, kurio galeciau griebtis. Galiausiai kiekvienasyk aklai saudyt - pavyks - nepavyks, kainuoja pernelyg daug psichologiniu jegu, ypac kai kaskart nepavyksta. Jau nekalba apie paciu proceduru kainas tiesiogine sio zodzio prasme.
Dar netrukus pasimatysiu su viena moterimi, kuri is ankstesnes santuokos turi du vaikucius, taciau po nesekmingo vaikucio planavimo antroje santuokoje jai galiausiai buvo nustatyta IV st endometrioze. Liga buvo tiek pazengusi, kad gydytojai rekomendavo salint gimda ir jos priedus. Ji praejo labai sekminga gydyma kazkokiame medicinos centre su naturaliu preparatu Kordicepsu. Po sio gydymo gydytojai nerado jokiu ligos simptonu. Detaliai visko dar nezinau, kaip ir nezinau, ar galiausiai jai pavyko pastot, bet, nors pati labai skeptiskai ziuriu i gydymus zolelemis ir t.t., visgi nusprendziau paprasyt, kad papasakotu apie gydyma tuo kordicepsu, gal ir pati susigundysiu pabandyt. Galesiu veliau parasyt, ka apie visa tai suzinosiu.
O del laparoskopijos kartojimo - taip ir nezinau, ka patart. Mano atveju, tikiu, kad netikslinga kol kas ja kartot (nebent endo pozymiai labai isrysketu). Internete teigiama, kad apie 30-40% endometrioze serganciu moteru pastoja naturaliai per 2-3 metus po operacijos. Is to galima butu tarsi spresti, kad kartot laparoskopija anksciau kaip po 2-3 metu nera prasmes. Taciau Tavo atveju liga yra labiau pazengusi. Tad gal ir butu tikslinga operacija kartoti, ypac jei neplanuojate ar del suprantamu priezasciu negalite leisti sau planuoti vaikeli ivf pagalba. Taciau tokiu atveju, manau, tikslinga butu praeiti medikamentini gydymo kursa - tik nezinau, ar geriau tai daryti pries operacija ar po jos - gal tuo klausimu geriau pasikonsultuot su patikimu gydytoju. Uzsienio klinikos, beje, siulo nustacius endometrioze laparoskopijos metu skirti medikamentini gydyma ir tada vel kartoti laparoskopija, kad garantuoti, jog endometrioze yra pasalinta.
SM forume berods VilmaiJ buvo nustatyta IV stadijos endometrioze - po operacijos ji lyg tai puse metu vartojo Zoladexa. Visai neseniai po 3 ivf sekmingai pastojo!



Daug cia visko prirasiau...

