Įkraunama...
Įkraunama...

Microsoft Excel

Šiaip pakopijuoti aš moku, bet nesigauna va koks dalykas - kaip kopijuoti formulę, kurios viena reikšmė turi būti nekintanti. Pvz. pirmoj eilutėj pas mane surašytas tūris, o sekančiose visose vienetų kiekiai. Kad sužinoti, koks yra kiekis aš dauginu tūrį iš vienetų (pirmą eilutę iš antros). Ir kaip va pakopijuoti man tą formulę, kai Exelis kopijuojat jau neima tūrio, o ima sekančią eilutę(t.y.trečią daugina su ketvirta). O man reikia kad pastoviai daugintų 1 su 2, 1 su 3, 1 su 4 ir t.t
Net nežinau ar tiksliai išaiškinau, ko noriu doh.gif Labai prašau pagalbos smartass.gif
Atsakyti
paspausk F4 padejus zymekli prie to vieneto, kuris turi buti pastovus. tada kopijuojant jis lieka toks pats, o kaip suprantu to ir reikia smile.gif baisiai seniai su exeliu dirbau, jei nesigaus - rasyk
Atsakyti
Nesigauna sad.gif kažkaip ne taip ko gero tą F4 spaudžiu... Gal todėl kad tų pastovių vienetų ne vienas?
Pirminė formulė atrodo taip
=B15*B16+C15*C16+D15*D16+E15*E16

Vat toliau visur turi eiti 15-os eilutės reikšmės..
Atsakyti
atrodytu taip:
=$B$15*B16+$C$15*C16+$D$15*D16+$E$15*E16
juos gali ir ranka surasyti. formulej kopijuojant gautusi pvz.
=$B$15*B23+$C$15*C23+$D$15*D23+$E$15*E23
tu su $ nesikeistu nei eilute, nei stulpelis.
as zinau tiek huh.gif
Atsakyti
dar atradimas:
B$15- keisis stulpeliai, eilute liks 15;
$B15 - keisis eilutes, stulpeliai liks B.

sekmes wink.gif
Atsakyti
Sveikos! clap.gif
Gal zinot kaip rasoma exceli kubines saknies formule? g.gif
Atsakyti
=POWER(skaicius_is_kurio_trauki_sakni;1/3)

pvz. traukiant kubine sakni is 8, reikia rasyt =POWER(8;1/3)

trukiant 4 laipsnio sakni vietoj 1/3 reikia rasyt 1/4, 5 laipsnio - 1/5 ir t.t.
Atsakyti
Gal galite padėti? Rašau diplominį ir susidūriau su tokia problema, kad nemoku braižyti diagramos? Tos kurios yra pas mane worde man netinka. Man reiktų apskritimo padalinto į 4 dalis. O gal reikia piešti su paint programa???
Atsakyti
as darau taip exel'i susirasau man reikiamus duomeni, na tarkim skaiciu i keturis (jei reik tiek daliu) langelius. juos pazymiu, tad spaudziu zenkliuka chart wizard (tokios diagramos nupiesto, arba kaip bokstai lygtais) issirenku reikiama man diagrama ir tada jau tik apipavidalinu, jei anglu moki tai tikrai viska atrasi, o tada jau keliu i worda. ar teisingai supratau, tau reik kad apskritymas pasidalintu i 4 spalvotas dalis, ar taip?
Atsakyti
Taip smile.gif Ir dar gerai būtų tose dalyse pažymėti kiek procentų kiekviena dalis sudaro.
Atsakyti
va kaip procentus pazymet tai nezinau, berods galiam kazkaip tai kai pildai lenteles pavadinimus ten kazkur nurodyt, bet tiksliai nezinau, biaju kad cia jau ne mano kompetencija sad.gif
Atsakyti
radau, kai nueini i chart wizard pasirenki diagramos forma uzeini ant apskritymo, isirenki koki naudosi, tada antras zingsni (spaudi next) tada virsuje desneje puseje yra parasyta series, vel spaudi next (3 zingsnis), dabar cia vel aukstai desneje yra uzrasyta :1 tytles, 2 lagend, 3data labels. eini i 3 -data labels ir uzdedi varnele ant percentage, nu va ir turi apskritima su procentais. tiesa pacioj pradzioj surasai skaicius teisingus, nu pvz, 20, 30 nu kiek procentu bus. sekmes dirbant
Atsakyti