Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų mokestis

norėčiau sužinoti, koks taikomas neapmokestinamas minimumas auginantiems 1-ą vaiką, 2 vaikus?
Atsakyti
Tevams auginantiems viena vaika taikoma po pagrindini NPD 290Lt vienoje darbovieteje (t.y. kiekvienam is tevu po 290) + 0.1 NPD uz viena vaika per puse kiekvienam is tevu, t.y. jeigu abu tevai dirba tai kievienam is ju taikoma 304.50Lt jeigu jis pateikia prasyma i buhalterija.
Jeigu vaika augini viena, ir kitais atvejais visus NPD ir PNPD galima pasiziureti sioje lenteleje, jei tenki pagal kelias kategorijas, taikomas didziausias galimas NPD+PNPD

lentele
Atsakyti
[quote=Auges,2004 11 13, 00:18]
Tevams auginantiems viena vaika taikoma po pagrindini NPD 290Lt vienoje darbovieteje (t.y. kiekvienam is tevu po 290) + 0.1 NPD uz viena vaika per puse kiekvienam is tevu, t.y. jeigu abu tevai dirba tai kievienam is ju taikoma 304.50Lt jeigu jis pateikia prasyma i buhalterija.
Jeigu vaika augini viena, ir kitais atvejais visus NPD ir PNPD galima pasiziureti sioje lenteleje, jei tenki pagal kelias kategorijas, taikomas didziausias galimas NPD+PNPD
Girdėjau, kad neseniai minimumas buvo padidintas. Gal žinai kiek dabar jis sudaro? Ir dar dėl atostogų iškilo klausimas: kad gaučiau 35 k.d.d atostogas, kokių pažymų reikia pristatyt į darbą?
Atsakyti
Noriu pasiteirauti gal kas buvote susidūrę su tokiu atveju.
Po tėčio mirties paveldėjau turto;žemės sklypą,kurį pardaviau gruodžio mėnesį ir akcijų kurias norėčiau dabar parduoti .Kaip bus su mokesčiais ar už parduotas akcijas neteks mokėti 33procentų,ar paveldėjus tas nėra taikoma?
Atsakyti
O ar seniai paveldėjai?
Paveldint tėvų turtą paveldėjimo mokesčio nereikia mokėti .
O dabar dėl pardavimo to turto. Jei parduoti po 3 metų - tai dėl mokesčių nereikia sukti galvos. O jei anksčiau, tada apsimokestina skirtumas tarp paveldėto turto vertės ir sumos, už kurią dabar parduoti.
Pvz. Paveldėjimo metu žemės sklypas buvo vertas 50000 Lt., o parduodi už 80000 Lt, skirtumas 30000 Lt apmokestinamas.
Atsakyti
Neapmokestinamas minimumas padidintas nebuvo, jis ir toliau sudaro 290 + visi kitos sąlygos.
Dėl 35 kalendorinių dienų atostogų: turi tartis su darbdaviu, nes kaip ir visus dokumentus apie tavo šeimos sudėtį turėtų turėt (na kad ir vaikų gimimo liūdijimo kopijos turi būti pridėtos prie prašymo taikyti NPD), kitų dokumentų nežinau kokių reikia. Nueik pas savo buhalterę (ar į personalą jei turite), ir ten išsiaiškink, aš nelabai galiu padėt.
Atsakyti
QUOTE(Svajuke @ 2005 08 29, 16:20)
Girdėjau, kad neseniai minimumas buvo padidintas. Gal žinai kiek dabar jis sudaro? Ir dar dėl atostogų iškilo klausimas: kad gaučiau 35 k.d.d atostogas, kokių pažymų reikia pristatyt į darbą?


Dėl minimumo tai jis nuo liepos 1dienos 550lt, o neapmokestinamas minimumas nesikeitė
Atsakyti
QUOTE(audrajaz @ 2005 08 30, 09:21)
Dėl minimumo tai jis nuo liepos 1dienos 550lt, o neapmokestinamas minimumas nesikeitė

Ai tai mes apie tą minimumą doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(sairina @ 2005 08 29, 22:33)
O ar seniai paveldėjai?
Paveldint tėvų turtą paveldėjimo mokesčio nereikia mokėti .
O dabar dėl pardavimo to turto. Jei parduoti po 3 metų - tai dėl mokesčių nereikia sukti galvos. O jei anksčiau, tada apsimokestina skirtumas tarp paveldėto  turto vertės ir sumos, už kurią dabar parduoti.
Pvz. Paveldėjimo metu žemės sklypas buvo vertas 50000 Lt., o parduodi už 80000 Lt, skirtumas 30000 Lt apmokestinamas.

dabar tvarkom šituos reikalus dėl mano tėtuko.
mums kainuos :
42,70 +2 lt (banko mokestis) pažyma iš registrų centro (ją gali užsakyti notarai, tik ji galioja 1 mėn., tada reikia užsakyti likus mėn iki sueinant 3 mėn terminui po mirties)
23 lt pareiškimas
(as dovanoju visas paveldėjimo teises mamai - 18 lt)
20 + 6 lt nuosavybės liudijimas
100 + 6 lt paveldėjimo liudijimas (jei turtas didesnis nei 30 000, jei mažesnis, tada 50 + 6 lt)
dar reikėjo nueit i gyventojų registro tarnybą ir pasiimt pažymą apie paskutinę registracijos vietą ir šeimyninę sudėtį - 10 lt

lyg ir viskas...
savaime suprantama reikia turėti visus dokumentus ir jų kopijas.
Atsakyti
už akcijas man rodos nereikės mokėti.
mano tėtis irgi turėjo akcijų
apmokestinimas man rodos galioja tik nekilnojamam turtui
Atsakyti
Sakykit ar gali giminės forminti tarpusavio pirkimo- pardavimo sandorį tiesiai registrų centre? Ar tikrai neišvengiamai reikia papenėti ir notarą, jei sandorį sudaro tarkim tikros seserys?
help.gif
Atsakyti
QUOTE(Enija @ 2005 09 02, 08:30)
Sakykit ar gali giminės forminti tarpusavio pirkimo- pardavimo sandorį tiesiai registrų centre? Ar tikrai neišvengiamai reikia papenėti ir notarą, jei sandorį sudaro tarkim tikros seserys?
help.gif

man atrodo, kad bet kokia sutartis turi būti įforminta notariškai. g.gif (giminystės ryšiai nesvarbu)
Atsakyti