Įkraunama...
Įkraunama...

VARDAS: lietuviški prieš tarptautinius

Turėdami omeny globalizaciją ir emigraciją, savo vaikui vardo ieškojom ne lietuviškų vardų žodyne, o www.babynames.com smile.gif Išrinkom tokį, kuris būtų lengvai ištariamas ir suprantamas bet kurioje pasaulio vietoje smile.gif

Įdomu, ką apie tai manote ir kaip jūs renkate vardus smile.gif

Pastebėjau, kad čia nemažai pasisakančių už grynai lietuviškus. Tačiau ar nebijote, kad ateityje vaikui bus sudėtinga su tokiu vardu, kurio niekas nesupranta ir negali ištarti g.gif pvz. anglakalbiai nesuvokia, kaip galima duoti vaikui vardą Eglė, nes jiems tariasi kaip Ugly (angl. bjaurus, šlykštus) verysad.gif
Atsakyti
Tai kas kam patinka, man gražiausi grynai angliški, net ne tarptautiniai vardai, tokie kaip Megan, Sharon, Kelly, Jordan ir pan, bet lt. tokio vardo tikrai neduočiau, nebent planuočiau išvykt. Mano pupų vardai kaip ir prie tarptautinių (Erika ir Evelina), bet buvo, kad pačioj pradžioj ir LT variantus svarsčiau... Ir šiaip terptautinius renkuosi ne todėl, kad kažkas neištars (nes tarimo tai išmokstama mirksiukas.gif ), o todėl, kas asmeniškai man mažai tikrai gražių lt vardų... smile.gif Bet čia man tqaip, kitiems va atvirkščiai, ir gerai ax.gif
Atsakyti
Man yra labai gražių ir tarptautinių, ir labai gražių lietuviškų vardų smile.gif 4u.gif Gal tarptautinių daugiau, tačiau mano nuomonė labai subjektyvi, nes aš pati nesu lietuvė, todėl grynai Lietuviško vardo net nesvarstau. Nors vėl gi pasikartosiu: yra laabai gražių lt vardukų, pvz Saulė, Rusnė, Aušrinė.... wub.gif
Atsakyti
O as i uzsieni issikraustau ir vaikas bus jav pilietis, bet uzsienietisko vardo ne uz ka nedesiu schmoll.gif man kaip tik svarbus isskirtinumas, kazkoks savo kilmes, tautiskumo pabrezimas, o ne tai, kad migracija ir bukim davai visi vienodi - stelos ir kevinai.. nea schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Laurulka @ 2007 02 03, 14:12)
man gražiausi grynai angliški, net ne tarptautiniai vardai, tokie kaip Sharon, Jordan ir pan.


vos nuo kėdės nenuvirtau blink.gif blink.gif iš kur ištraukei, kad čia grynai angliški vardai? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Mea @ 2007 02 03, 13:52)
Turėdami omeny globalizaciją ir emigraciją, savo vaikui vardo ieškojom ne lietuviškų vardų žodyne, o www.babynames.com  smile.gif Išrinkom tokį, kuris būtų lengvai ištariamas ir suprantamas bet kurioje pasaulio vietoje smile.gif

Įdomu, ką apie tai manote ir kaip jūs renkate vardus smile.gif

Pastebėjau, kad čia nemažai pasisakančių už grynai lietuviškus. Tačiau ar nebijote, kad ateityje vaikui bus sudėtinga su tokiu vardu, kurio niekas nesupranta ir negali ištarti g.gif pvz. anglakalbiai nesuvokia, kaip galima duoti vaikui vardą Eglė, nes jiems tariasi kaip Ugly (angl. bjaurus, šlykštus) verysad.gif

anglakalbiams Egle tikrai nesiasocijuoja su ugly. cia is savo patirties (nors as ne Egle, taciau bendradarbe buvo Egle ax.gif ) jie siejo ja su eagle. ir visi labai stengiasi ismokti tuos musu sunkius vardus. bet kartais tikrai labai noredavau, kad mano vardas butu, pvz, Laura ir nereiktu klausytis jokiu iskraipymu.
visgi, dukrytei varda rinkom visai neziuredami i tai, kaip jis tariamas, pvz, angliskai ax.gif jei labai reikes, ismoks tarti jos varda
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aiva.: 03 vasario 2007 - 20:11
QUOTE(hindy @ 2007 02 03, 21:01)
O as i uzsieni issikraustau ir vaikas bus jav pilietis, bet uzsienietisko vardo ne uz ka nedesiu schmoll.gif man kaip tik svarbus isskirtinumas, kazkoks savo kilmes, tautiskumo pabrezimas, o ne tai, kad migracija ir bukim davai visi vienodi - stelos ir kevinai.. nea schmoll.gif


drinks_cheers.gif būtent drinks_cheers.gif
vaikams be šaknų, na, augantiems ne savo tėvų gimtinėje, kai aplink nėra plačios giminės, nėra to, apie ką tėvai nuolat pasakoja, labai svarbu išsaugoti savo tautinį identitetą. o vardas yra bent mažutis dalykas, kuris gali sieti žmogų su savo kalba, savo tauta.
Atsakyti
QUOTE(hindy @ 2007 02 03, 20:01)
O as i uzsieni issikraustau ir vaikas bus jav pilietis, bet uzsienietisko vardo ne uz ka nedesiu schmoll.gif man kaip tik svarbus isskirtinumas, kazkoks savo kilmes, tautiskumo pabrezimas, o ne tai, kad migracija ir bukim davai visi vienodi - stelos ir kevinai.. nea schmoll.gif



na nebūtinai stelos ir kevinai schmoll.gif yra daug gražių vardų gerai skambančių visomis kalbomis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mea @ 2007 02 03, 13:52)
Tačiau ar nebijote, kad ateityje vaikui bus sudėtinga su tokiu vardu, kurio niekas nesupranta ir negali ištarti g.gif pvz. anglakalbiai nesuvokia, kaip galima duoti vaikui vardą Eglė, nes jiems tariasi kaip Ugly (angl. bjaurus, šlykštus) verysad.gif

Tai jei jau taip mastyt pradėsim,kad svarbiausia ne vardo rekšmė lietuviškai,o,kad užseniečiams nekaip skamba.Tai gal vertėtu ir pavardes pasikeist?Davai visus Pertaičius,Antanaičius ir t.t. pervadinkim Smitais ir Džonsonais. Ką manot gal visai nieko butu?

O jei rimtai tai nusišnekėt daugiau neimanoma buvo.Ar tu vardą renkdama galvojai tik apie tai, ar neskambės jis keistai kokiam anglui,rumunui,ar kiniečiui? blink.gif ph34r.gif huh.gif
Atsakyti
QUOTE(tamsi @ 2007 02 04, 02:10)

O jei rimtai tai nusišnekėt daugiau neimanoma buvo.Ar tu vardą renkdama galvojai tik apie tai, ar neskambės jis keistai kokiam anglui,rumunui,ar kiniečiui? blink.gif  ph34r.gif  huh.gif



manau, buvo galvota tik apie angliakalbius cool.gif
Atsakyti
nesamone blink.gif

kazkodel koks turkas nevadina savo vaiko Dzonu ar Kevinu, ar arabas kokia Samanta ar Dzastina doh.gif ir nesvarbu ar jis anglijoj, vokietijoj ar lietuvoj gyvena doh.gif
Atsakyti
TIK už lietuviškus vardus smile.gif

Aš suprantu, kai žmonės vaikams duoda tarptautinius vardus, nes jiems tokie gražūs, bet dėl visokių užsieniečių tai gaunas kažkoks nusižeminimas ir lindimas į... mirksiukas.gif
Atsakyti