QUOTE(Lina O. @ 2007 06 24, 15:32)
nu as temos autorei atsakysiu labai paprastai: nuodeme yra tai, kas bloga (bloga tau ar kitam), o jei nieko bloga - ne nuodeme. Aisku, kiekvienas turi savo supratima, o mano supratimas toks: kontraceptikai, prezervatyvai, oralinis ar analinis seksas man nera nuodeme. Bet jei ir nera, tai nereiskia, kad visu tuo reikia naudotis. Yra ir kitos vertinimo kategorijos: kas priimtina man ar partneriui, kaip tai dera sveikatos poziuriu ir pan.
Na jei ziuresim grynai is teorines puses, kataliku baznycia visus auksciau isvardintus dalykus laiko nuodeme. Turbut apskritai laiko nuodeme viska, kas susije su seksu. O as tam nepritarciau, nors laikau save labai tikincia. Gal as ir ne katalike... bet man yra svarbiau mano supratimas ir mano subjektyvus poziuris, negaliu sakyti: tai nuodeme, nes kazkas taip pasake, o turiu suprasti, kodel. Ir nusistatyti sau tam tikras ribas (kas nuodeme, kas ne), ir stengtis ju neperzengti. Nemanau, kad kiekvienas sutiktu del mano ribu teisingumo, betgi kiek zmoniu, tiek ir nuomoniu...
Papildyta:
kontraceptikai skatina vartotojišką požiūrį į kitą asmenį, nereikalauja susivaldymo, tuo pačiu neprisideda prie šeimos tvirtumo, pagarbos vienas kitam augimo + leidžia neribotus nukrypimus į "šoną" be "regimų pasekmių", kurie, žinoma gali ir nevykti, bet sutuoktinis žino apie tokią galimybę, ir tai neįneša ramybės konflikto atveju (būna gyvenime įtartinų situacijų).
Tikrai nesutikciau, kad kontraceptikai sitaip veikia. Na gal pasitaiko, bet tikrai ne visada. Jei jau atsiranda vartotojiskas poziuris ir nepagarba kitam, manau, nebent maza dalele kaltes galetu tekti (jei apskritai galetu) kontraceptikams. Geriau stropiau laikykimes pagrindinio istatymo MYLETI savo artima. Paisykime ir morales normu, ir nekaltinkime kontraceptiku. Jei tikrai LABAI mylesite vienas kita, nenoresite "eiti i sona" net ir budami susipyke.
Pagaliau musu fiziologija tokia: nustatyta, kad moterims dazniausiai norisi sekso, kai yra vaisingos dienos. Tai negi mums myletis ne tada, kai norisi, ir gimdyti tiek vaiku, kiek Dievas duos? senoveje taip ir budavo, bet pirma, kaime, didele seimyna lengviau islaikyti, gi dabar kaime gyvena zymiai maziau zmoniu nei dabar; antra, medicina nebuvo tokia pazengusi, nemazai vaiku mirdavo.
ir dar papildysiu: kai meile nera stipri, kontraceptikai gali vesti i pagunda (svetimauti ar pan), betgi reikia atsispirti pagundoms!