Įkraunama...
Įkraunama...

jautrus kudikis

mano 4 menesiu berniukas nuo pat gimimo krupcioja nuo maziausiu garsu,pvz,man sedant ant kedes,ji sutraska ir viskas,jis iskart krupt...
nebezinau,ka daryti.Be to,buvom pas masaziste,pasake,kad dar neisaugom is naujagimio sindromo-kas tai yra?
gimdziau sunkiai,galu gale dare cezari.ar tai turejo itakos? unsure.gif
Atsakyti
Kaip jau esu rasiusi anksciau, kruptelejimas nuo netiketo garso, vaizdo ar net kvapo yra igimta apsaugine reakcija, kuri pries tukstantmecius apsaugodavo musu protevius nuo besiartinancio pavojaus ir padejo isgyventi. Jau naujagimiui budingas apsauginis refleksas (Moro refleksas), kai staiga patraukus jo rankytes ar patiesala, jis isskecia placiai rankytes ir lyg krupteli visu kunu. Per pirmuosius 2-4 men., brestant nervu sistemai, sis refleksas darosi vis maziau isreikstas ir lieka tik kruptelejimas i netiketa garsa ar vaizda. Palaipsniui kudykiai pripranta prie juos supanciu garsu ir vaizdu ir krupcioja vis reciau...Is jusu laisko panasu, kad jusu vaikutis krupcioja dazniau nei iprasta, nors apie tai sunku spresti jo nemacius. Tai vadinama padidejusiu neurorefleksiniu dirglumu, kitaip tariant jusu vaikucio jautrumas yra padidintas. Tai galejo salygoti net ir nezymus smegenu pakenkimas gimdymo metu, o tai pasitaiko dazniau gimdant per Cezario pjuvi nei naturaliu keliu. O gal tai paveldeta, gal jus ar vaiko tevas irgi buvote padidintai jautrus. I jusu klausimus issamiau galetu atsakyti jusu vaiku neurologas, apziurejes jusu vaikuti ir uzdaves dar keleta klausimu jums ir po to nusprendes del tyrimu ir gydymo reikalingumo. Padidintam jautrumui mazinti pradzioje skiriami svelnus raminantys vaistai, tokie kaip Acosedum, Valerianaheell, kurie parduodami be recepto, taigi galite pabandyti (doze nurodyta instrukcijoje prie vaisto).
Atsakyti