Įkraunama...
Įkraunama...

ar vardas turi reikšmės požiūriui į žmogų?

čia cosmopolitan puslapėlyje buvo panaši tema, tik ten labiau blevyzgos, o ne diskusija. visgi, labai įdomu. ax.gif
pvz. susipažįstate su žmogumi. Ar būna taip, kad vardas sugadina įspūdį, ar priešingai? Ar žmogų retesniu vardu labiau įsidėmite? Ir apskritai -- ar jums tai reikšminga?
Atsakyti
Žmogų retesniu vardu tikrai labiau įsidėmiu. Jei tas vardas man būna gražus ir retas, tai pirmas įspūdis gali būti šiek tiek geresnis (man), bet čia tik tik pirmas įspūdis mirksiukas.gif Jei priešingai - vardas man negražus, tai įspūdis apie žmogų vien dėl to nebūna blogas... Tačiau yra šis tas, kas man pačiai nepatinka... schmoll.gif Jeigu pažįstų nelabai malonų žmogų (švelniai tariant) tokiu pat vardu, tai iš pradžių tapatinu jį su naujai sutiktų bendravardžiu... Kvailoka biggrin.gif Bet tai iki tol, kol geriau nesusipažįstu su žmogum, vėliau pažinus viskas gali pasikeist..
P.S. O dar tokia situacija: pažinojau labai bjaurią Aušrą... Vaikystėj. Kaip bebūtų keista, tik tą 1 Aušrą artimiau tepažinojau, todėl man visos Aušros atrodė doh.gif ir to vardo labai nemėgau... O būdama paauglė susipažinau su labai faina Aušryte, kuri pakeitė mano nuomonę ne tik apie Aušras apskritai, bet ir apie patį vardą wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Samy: 11 vasario 2007 - 17:12
man taip pat buvo su Vaida, kaip Samy su Aušra. seniau labai nepatiko, nes darželyje buvo Vaida, kuri didžiokų grupėje per pietų miegą dar į lovą pridarydavo (na,dabar suprantu, kad tai galėjo būti sveikatos problemos). o universitete buvo daug Vaidų ir dabar man šis vardas kaip vardas, o dvi geriausios draugės yra Vaidos.
bet šiaip į vardą visada atkreipiu dėmesį. na, apie žmogų dėl jo vardo nieko blogo negalvoju, bet susimąstau, kaip tėvai galėjo vaiką taip pavadinti.
pvz., žinau Arną, kurio tikrasis vardas ne Arnas, ne Arnoldas, o kažkoks labai toks įmantrus, kad jis net juo neprisistatinėja- vis tiek niekas neatsimena.
toliau - žinau vaikiną, kuris save pristato Antanu, nors yra Antonijus. jis pats yra sakęs, kad jam pabodo kartoti Antonijų po kelis kartus, pasakoti, kodėl jis Antonijus, o ne Antanas, todėl irgi renkasi lietuvišką savo vardo atitikmenį.
o šiaip būva vardų, kad kažkaip nepatogu kreiptis į žmogų. tie vardai nėra reti, bet man liežuvis neapsiverčia į jauną žmogų kreiptis Stanislovai (abu pavadinti senelių garbei; taip artimai nepažįstu, kad Staska ar pan. kreipčiausi), Broniau, Albinai (teko susidurti, vos 20 m. peržengę).
ir nesvarbu ta visa filosofija, kad žmogus vardą puošia ir t.t. visi esame su sava asmenine patirtimi, be to, "na vkus i cviet druzej niet".
pataikiau į temą? smile.gif
Atsakyti
man labai sugadino vardą Ieva - tiesiog visos, kurias pažinojau buvo tiesiog doh.gif ir dabar man atrodo, akd bet kuri kita Ievos vardu bus tokia pati kaip mano anos pažįstamos doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Isila @ 2007 02 11, 18:26)
man labai sugadino vardą Ieva - tiesiog visos, kurias pažinojau buvo tiesiog  doh.gif ir dabar man atrodo, akd bet kuri kita Ievos vardu bus tokia pati kaip mano anos pažįstamos  doh.gif



man tas pats su Ieva ir Monika doh.gif iki šiol pasitvirtino rolleyes.gif ai ir Indrė smile.gif
Atsakyti
Na, man vardas turi reikšmę susipažįstant su žmogum smile.gif Gal kartais net labai patinkantis vardas padeda suformuoti geresnę nuomonę apie žmogų, bet tai aišku būna pačuioj pažinties pradžioj ax.gif Be to, juk gero žmogaus joks vardas nepagadins ir atvirkščiai - blogo gražus vardas nepapuošsmile.gif mirksiukas.gif Nors mano gyvenime irgi buvo tokių stereotipiškų atvejų, kaip čia jau minėta smile.gif Pažįnojau gan nemielą Eveliną, tad šis vardas man kėlė šiurpą smile.gif Tačiau dabar visia patinka smile.gif
Žmogų retesniu vardu tikrai įsidėmių labiau smile.gif Tačiau visą kitą lemia tolimesnis bendravimas.... Jei žmogus labai mielas, tai ir jo vardas ima instinktyviai patikti, tampa išskirtiniu, nors iki tol galbūt ir buvo "juodajam sąraše" blush2.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ana_21 @ 2007 02 12, 20:58)
Na, man vardas turi reikšmę susipažįstant su žmogum smile.gif Gal kartais net labai patinkantis vardas padeda suformuoti geresnę nuomonę apie žmogų, bet tai aišku būna pačuioj pažinties pradžioj  ax.gif 

man su vaikinais taip kartais būna -- kažkaip jei Andrius, Vilius, ar Dovydas, kažkaip aš linkusi juos laikyt patraukliais anksčiau laiko, net jei įspūdis ir nepasitvirtina. o pvz. Robertas nuo vaikystės asociavosi su lepšiu. ir kažkada kai susipažinau su tokiu vyruku, tai pirma mintis išgirdus vardą buvo... "veee, Robertas", bet laimei, jis pataisė mano požiūrį i šį vardą. o tiesą sakant, vardų Simas ar Tadas tai po šiai dienai nepernešu -- kiek teko sutikt, nu labai piktybiški žmonės.
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 02 12, 22:18)
o tiesą sakant, vardų Simas ar Tadas tai po šiai dienai nepernešu -- kiek teko sutikt, nu labai piktybiški žmonės.


Tadas - mano pirmoji meilė wub.gif na, buvo, bet labai geri atsiminimai. po jo man vardas Tadas kelia tik geras emocijas mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš gilioj jaunystėje turėjau vaikiną keistu vardu - tuokart man taip atrodė. Tai man kartas nuo karto vis išlįsdavo mintys, kad gal man kažkaip nei šis nei tas su juo draugauti, jei jau jo toks keistas vardas tongue.gif Vardas ir tiesų ne tiek keistas ar nelietuviškas, kiek retas. Bet pamenu, kažkada išgirdau per televizorių tokį patį vardą, ir taip net palengvėjo, kad yra dar kažkoks žmogus tokiu pat vardu biggrin.gif
Atsakyti
budama maza zavejausi tokia vyresne mergina vardu Diana, ir man tas vardas taip patiko, ir savo dukra , kada turesiu tik tai Diana pavadinsiu, studijuodama susipazinau su dviem Dianom, viena iki siol gera pazystama, o kita viska taip sakant ....pagadino, negaliu pakest as jos, veidmaine ir t.t ir t.t.savo dukros tikrai nevadinsiu siuo vardu. Manau del tpatinimo ir kyla impulsas lygint zmones, o retesnis vardas tiktai pazadina smalsuma ta zmogu geriau pazint ax.gif
Atsakyti
Vardas vigi lemia bendravima, kai pirma karta susitinki su zmogumi. Jeigu jis kvailas, tai ir pirmas ispudis nekoks. Nors ir zmogus nekaltas, kad jam toki varda tevai dave. cool.gif
Atsakyti
Man kartais negražus vardas trukdo su žmogum bendraut blush2.gif Ypač kai susipažindavau su vaikinais - žmogus mielas, geras, malonus tik kad vardas nekoks. Aišku kvaila, bet tada mintys - o kaip reikės su draugais supažindint, o tėvam pristatyt doh.gif Dabar jau tokių problemų nekyla, nes vyrą turiu lotuliukas.gif
O šiaip su Kristinom ir Indrėm ir Silvijom privengiu bendraut, kiek teko susidurt, tai ne žmonės, o nesusipratimas kažkoks. Nieko nenoriu įžeist, bet tokia jau asmeninė patirtis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žirklutės: 12 gegužės 2008 - 13:18