Įkraunama...
Įkraunama...

Artrozė

man pripazino desinio kelio artroze,2 stadija,1 laipsnio.ka tai reiskia ir ar reikia ar reiks poeruotis?aprasykite issamiau ta liga.ACIŪ.
Atsakyti
Aš turiu tą pačią problemą su kaire koja, buvusių sportų ir operacijų pasekmė. Pas mus problema ta, kad jaunų gydyme šioj srity gydytojai neturi patirties. Toks jausmas, kad daug kas tiesiog susitaiko su skausmu ir nieko nedaro. Dėl operacjos konsultuokis su gydytojais, ką patars. Sėkmės ir ryžto
Atsakyti
Aktuali tema, gal turite patirties kaip mazinti skausma, ar veiksminga operacija?
Atsakyti
QUOTE(popoli @ 2007 02 14, 19:41)
man pripazino desinio kelio artroze,2 stadija,1 laipsnio.ka tai reiskia ir ar reikia ar reiks poeruotis?aprasykite issamiau ta liga.ACIŪ.


Artrozė – sąnarių, tiksliau – juos užpildančios kremzlės liga. Jai prasidėjus, sumažėja kremzlės elastingumas: po fizinio krūvio ji nebeįstengia normalizuotis. Kremzlės audiniuose atsiradusiuose plyšiuose ilgainiui pradeda vystytis uždegiminiai procesai, jie sukelia skausmą. Šis skausmas ir išduoda, kad vystosi artrozė. Artrozė yra ne mechaninis kremzlės pažeidimas, o jos atsinaujinimo funkcijos sutrikimas, todėl jo įmanoma išvengti. Artrozę, kaip ir visas kitas ligas, galima gydyti.
Artrozės vystymąsi skatina nutukimas. Jeigu žmogus sveria 100 kg, tai kiekvienam jo kelio arba dubens sąnariui tenka po 50 kg svorio. Einant krūvis padidėja 4 kartus, vadinasi, kiekvieną sąnarį slegia 200 kg svoris. O bėgant svoris padvigubėja. Tai tiesiausias kelias į osteoartrozę.
Labai pavojinga sėdėti koją uždėjus ant kojos: iškrypsta kelio ir šlaunies sąnariai. Geriausia sėdėti nugara atsirėmus į kėdės atlošą, ištiesus ir sukryžiavus kojas. Negalima sunkių daiktų nešioti viena ranka. Abiem rankoms turi tekti vienodas krūvis. Apskritai visuomet reikia stengtis padėti savo sąnariams.

Dietos reikšmė ir gydymas

Artrozė, kaip ir dauguma kitų ligų, reikalauja atsisakyti riebaus, aštraus, kepto maisto.
Vaistų nuo artrozės patiems vartoti negalima, juos skiria ir dozuoja gydytojas. Ar artrozė gydoma chirurginiu būdu? Chirurginiu būdu gydoma tik tuomet, kai liga būna per daug įsisenėjusi, ir ligoniui jau nebepadeda nei vaistai, nei fiziniai pratimai. Gydytojai atveria sąnarį ir susidėvėjusią kremzlę pakeičia dirbtine – protezuoja. Bet neverta leisti ligai progresuoti. Rūpinantis savo sveikata ir laikantis gydytojo rekomendacijų galima apsieiti ir be chirurgų pagalbos.

Atsakyti
Buvau kažkada Indijoje kelį traumavus, nuėjau pas vietinius gydytojus ir man jie prirašė piliulių kurios vadinosi sampel norbu. Man jos kažkaip labai padėjo. Dingo skausmas ir traškesys kelyje.
Atsakyti
Atrodo mano sveikatai atėjo krizių metai - tiek daug naujų ligų ir beveik vienu metu. Gal amžius toks g.gif . Niekada negalvojau apie panašias ligas ir kad mane jos kada nors aplankys. O va ir neaplenkė verysad.gif
Tai dar vienas spyris, jog reikia mažinti antsvorį doh.gif . Tik niekaip negaliu prisiversti, nes pavalgyti tai mėgstu, bet ar ilgai? unsure.gif
Atsakyti
gal kas turejot 4 stadija?
Atsakyti
QUOTE(sausė @ 2009 12 13, 19:04)
Artrozė – sąnarių, tiksliau – juos užpildančios kremzlės liga. Jai prasidėjus, sumažėja kremzlės elastingumas: po fizinio krūvio ji nebeįstengia normalizuotis. Kremzlės audiniuose atsiradusiuose plyšiuose ilgainiui pradeda vystytis uždegiminiai procesai, jie sukelia skausmą. Šis skausmas ir išduoda, kad vystosi artrozė. Artrozė yra ne mechaninis kremzlės pažeidimas, o jos atsinaujinimo funkcijos sutrikimas, todėl jo įmanoma išvengti. Artrozę, kaip ir visas kitas ligas, galima gydyti.
Artrozės vystymąsi skatina nutukimas. Jeigu žmogus sveria 100 kg, tai kiekvienam jo kelio arba dubens sąnariui tenka po 50 kg svorio. Einant krūvis padidėja 4 kartus, vadinasi, kiekvieną sąnarį slegia 200 kg svoris. O bėgant svoris padvigubėja. Tai tiesiausias kelias į osteoartrozę.
Labai pavojinga sėdėti koją uždėjus ant kojos: iškrypsta kelio ir šlaunies sąnariai. Geriausia sėdėti nugara atsirėmus į kėdės atlošą, ištiesus ir sukryžiavus kojas. Negalima sunkių daiktų nešioti viena ranka. Abiem rankoms turi tekti vienodas krūvis. Apskritai visuomet reikia stengtis padėti savo sąnariams.

Dietos reikšmė ir gydymas

Artrozė, kaip ir dauguma kitų ligų, reikalauja atsisakyti riebaus, aštraus, kepto maisto.
Vaistų nuo artrozės patiems vartoti negalima, juos skiria ir dozuoja gydytojas. Ar artrozė gydoma chirurginiu būdu? Chirurginiu būdu gydoma tik tuomet, kai liga būna per daug įsisenėjusi, ir ligoniui jau nebepadeda nei vaistai, nei fiziniai pratimai. Gydytojai atveria sąnarį ir susidėvėjusią kremzlę pakeičia dirbtine – protezuoja. Bet neverta leisti ligai progresuoti. Rūpinantis savo sveikata ir laikantis gydytojo rekomendacijų galima apsieiti ir be chirurgų pagalbos.

Nežinau kaip ten dėl pasveikimo, bet nei aš antsvorio kada turėjus, priešingai - visada buvau džiūsna, nei aš mėgstu riebų, aštrų maistą..
Papildyta:
QUOTE(Amatevi @ 2015 02 26, 15:17)
gal kas turejot 4 stadija?

Mano 1-oji...kažin kaip toliau ši liga vystosi g.gif
Atsakyti
Sveiki,
man irgi po menisko operacijos rado artritą. Nuo to laiko kelio sanarys yra skausmingas. Kokias mankštas darote, kokius tepalus naudojate? Kokį maistą rintis, kad liga neprogresuotų?
Atsakyti
QUOTE(saulyte33 @ 2016 03 25, 14:30)
Sveiki,
man irgi po menisko operacijos rado artritą. Nuo to laiko kelio sanarys yra skausmingas. Kokias mankštas darote, kokius tepalus naudojate? Kokį maistą rintis, kad liga neprogresuotų?

http://www.supermama...;#entry70512348
Šitoje temoje daugiau diskutuojama apie artritą 4u.gif artrozė truputėlį kitokia liga ax.gif
Aš asmeniškai jokių mankštų nedarau, bet po fizioterapijos kurso daug geriau, ir seselė sakė (nežinau kiek tai rimta), - pavaikščiosit čia ir išgydysim jus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(adrastea @ 2016 03 30, 10:16)
http://www.supermama...;#entry70512348
Šitoje temoje daugiau diskutuojama apie artritą 4u.gif artrozė truputėlį kitokia liga ax.gif
Aš asmeniškai jokių mankštų nedarau, bet po fizioterapijos kurso daug geriau, ir seselė sakė (nežinau kiek tai rimta), - pavaikščiosit čia ir išgydysim jus biggrin.gif

Ačiū už atsakymą ir nuorodą. smile.gif
Kaip dažnai reikia prašyti siuntimo fizioterapijai? Ketinu kreiptis pas reumatologę, kažkaip mažai tikiu, kad padės. g.gif
Atsakyti
QUOTE(saulyte33 @ 2016 03 31, 08:25)
Ačiū už atsakymą ir nuorodą. smile.gif
Kaip dažnai reikia prašyti siuntimo fizioterapijai? Ketinu kreiptis pas reumatologę, kažkaip mažai tikiu, kad padės.  g.gif

Kaip tik neseniai kalbėjau su savo šeimos gydytoja, nes iš nuogirdų žinojau kad per metus nemokamai skiria 2-3 kartus, bet ji pasakė kad kiek norit tiek ir duosim smile.gif aš irgi kažkaip nelabai tikiu kad galima pagyti vien nuo fizioterapijos, bet kita vertus kad sumažina skausmus tai tikrai thumbup.gif
Atsakyti