Remiantis Valstybinės ligonių kasos informacija, įgimtų ausies formavimosi ydų korekcijos operacijos atliekamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose, teikiančiose Dienos chirurgijos paslaugas. Tais atvejais, kai įgimtų ausies formavimosi ydų korekcijos operacijos apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu asmenims yra atliekamos ne kosmetiniu tikslu, o pagal medicininius parodymus (kodas Q17.5), t. y., kai reikalinga iškilios arba atlėpusios ausies korekcija ir ausies kaušelio prilenkimas, operacijos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, vadovaujantis Dienos chirurgijos paslaugų teikimo reikalavimais. Taigi, reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nusiųs į gydytojo specialisto konsultaciją. Gydytojas specialistas konsultacijos metu nustatys diagnozę, be to, nustatys, ar reikalingas operacinis gydymas. Jeigu operacinis gydymas būtų reikalingas, gydytojas specialistas pakonsultuos dėl operacijos pobūdžio ir operacinio gydymo galimybių.[I]
Skaitykite daugiau:
https://sveikata.lry...utm_medium=Copy
Mano pasakojimas iš patirties, rašau tam, kad kiti žmonės nepapultų tokias situacijas iš nežinojimo, ar tinkamo informacijos nepateikimo. Kalba eina apie ikimokyklinio amžiaus vaiką.
1. Mano vaiko gydytoja neturėjo supratimo, į ką kreiptis tokiu atveju. LOR gydytoja taip pat, tik pasiūlė užsiregistruoti konsultacijai, pas plastikos chirurgus. Siuntime mums niekas nenurodė ligos kodo, kuris būtinas, kad operacija būtų kompensuojama, t. y.
Q17.5., t.y Q17.5 Atlėpusi ausis, Šikšnosparnio ausis.
Kodų paaiškinimai iš čia -
http://ebook.vlk.lt/.../17skyrius.html
2. Kreipiausi į Teritorinę ligonių kasą - ši man atsakė, jog operacija nekompensuojama, net neįsigilinusi į pačią situaciją - vaikui tai įgimta yda, ar tiesiog mamytės užgaida, sakykim, dėl to, kad noriu, jog "mano vaikas atrodytų dailiau".
3. Neminėsiu kam ir kodėl tai paranku (nei vardų, nei pavardžių, nei miestų), bet susidaro toks įspūdis, jog tai daroma sąmoningai, jog klientai nukeliautų tiesiai į privačių klinikų klientų sąrašus, o kainos ten, kas domisi žino kokios yra.
4. Kai man kilo daug abejonių, kriepiausi ligoninės administraciją su užklausa ir deja, atsakymą gavau tik po operacijos - ji turėjo būti mums kompensuota, deja, susimokėjom ir ne taip pigiai...o ponas gydytojas ligos anamnezėje į rašė tą patį kodą - Q17.5, na o pinigai kuriuos sumokėjom esu tikra nenuėjo į ligoninės kasą...
Štai tokia istorija. Būkit, tėveliai, būkit budrūs ir tikrinkitės daug kartų, nepasikliaukit vienu informacijos šaltiniu. Nes netgi tie, kurie paprastam piliečiui turėtų padėti, net gi tie, kurie davė Hipokrato priesaiką (stipriai abejoju ar dirba iš pašaukimo), kuriais tu besąlygiškai pasikliauji yra susinteresuoti apgauti ir pasipelnyti.