Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdos kaklelio žaizdelė

Laba diena,
ačiū už Jūsų atsakymus, perskaičiau man atrodo viską, ką radau SM apie gimdos kaklelio žaizdeles. Jau žinau, kad pagal dabartinę gydymo taktiką, jei onkocitologinis tyrimas geras, prideginimo atlikti nereikia. Gal galėtumėt paaiškinti, kodėl pasikeitė gydymas? Kodėl ankščiau visada darydavo tuos prideginimus, o dabar tik reikia stebėti (onkocit.tyrimas geras)? Ar yra kažkoks neigiamas poveikis to prideginimo (be to, kad gali pasunkėti gimdos kaklelio atsivėrimas, gimdant)?

Turiu žaizdelę jau senokai, po 2-ų gimdymų ji neišniko. Vakar sužinojau onkocitologinio tyrimo atsakymą: geras, tik rasta neutrofilinių leukocitų (skirtos Polygynax žvakutės). Artimiausius 2 metus (o gal išvis) neplanuoju pastoti. Mano ginekologė neverčia, bet vis dėl to rekomenduoja prideginti? MAn dažnai būna gausios šviesios išskyros (be nemalonaus kvapo), ypač prieš ir po mėnesinių, kartais net neužtenka vieno įklotėlio dienai, reikia pakeisti. Gydytoja sako, kad tų išskyrų pagausėjimas gali būti ir nuo žaizdelės. Kiek pamenu, išskyros visada vargino.

Dabar pabandysiu suformuluoti trumpus klausimus:
Sąlyga: onkocitologinis tyrimas - geras

1. Kodėl pasikeitė gydymo taktika ir atsisakoma prideginimo?
2. Ar turi prideginimas kokių šalutinių ir neigiamų reiškinių? (be aukščiau minėtos)
3.Ką rodo neutrofiliniai leukocitai?
4. Ar gali būti gausių išskyrų (ne mėnesinių metų) priežastis - gimdos kaklelio žaizdelė?
5. Ar skausminga prideginimo procedūra?
6. Vis dėl to nepasiryžus prideginimui, turint tą žaizdelę, kokios kontraceptinės priemonės tinka? Tik KT ir Kpleistras? Spiralės ir žiedas netinka?
7. Turint žaizdelė, kaip dažnai reikia atlikti onkocitologinį tyrimą? (man virš 30).
8. Ar patartumėt mano atvejų atlikti prideginimą?


Atsiprašau, kad labai daug prirašiau. Labai lauksiu Jūsų paaiškinimų. AČIŪ
Atsakyti
1. Mokslas nestovi vietoje. Atlikta daugybė studijų, ir jomis remiantis nustatyta tokia gydymo taktika.
2.Bet kuri chirurginė intervencija gali turėti komplikacijų, todėl nieko nereikia daryti be reikalo.
3.Jei nėra jokios klonikos - didelės prognostinės reikšmės tai neturi.
4.Gali.
5.Nežymiai skausminga.
6,Tinka visos ( ir spiralė, ir žiedas)
7. Jei atliktame tyrime visiška norma - galima kartoti kas du - tris metus ( jei nekeičiate lytinių partnerių).
8.Ne,
Papildyta:
Atsiprašau, suklydau.
3. Jei nėra jokios klinikos - didelės prognostinės reikšmės neturi.
Atsakyti