Įkraunama...
Įkraunama...

Sodros vykdomos išmokos: pensija, kompensacijos,

Norejau suzinot apie mamu pensija.Praeita savite per Mamos dienorasti isgirdau apie tokia pensija, kuri bus mokama nuo Naujuju metu.Ar kas girdejo ka nors apie sia pensija?Noreciau suzinoti daugiau smile.gif
Atsakyti
Tai mamos pensija bus mokama moteriai kuri pagimde ir uzaugino 7 ir daugiau vaikus
Atsakyti
Nuo 2005 metų pradžios pasikeitė ir pensijų mokėjimas motinoms, pagimdžiusioms, išauginusioms ir gerai išauklėjusioms septynis ir daugiau vaikų.
Tokioms motinoms nuo 2005 metų bus skiriamos antrojo laipsnio valstybinės pensijos - 276 litai. Iki 2005 metų antrojo laipsnio valstybinės pensijos buvo mokėtos motinoms, pagimdžiusioms, išauginusioms ir gerai išauklėjusioms dešimt ir daugiau vaikų.
Atsakyti
Sudomino mane tos pensijos.Įdomu kaip galėtų būti mano atveju,jeigu aš globoju 6 vaikus ir 1 esu pagimdžiusi.nors esu globėja šeimynos statuso mums nesuteikia ir aš nei atlyginimo gaunu, nei jokių soc. garantijų neturiu,tuos vaikučius globoju nuo metukų į darbą negalėjau eiti nes vaikai dažnai serga. Nuo 6 globotinių turėtų suteikti tą statusą,bet jie taupydami valdiškus pinigus man davė pasirašyti raštą kad duos man šeštą vaiką jeigu aš nereikalausiu to statuso.Aš pasirašiau, nes tas vaikas buvo broliukas mano globojamų vaikų. Dabar pasiteiravus apie tą statusą man pateikia mano sutikimą.Aišku tokį raštą pasirašyčiau ir dabar ,nes vaikas yra svarbiausia.
Senatvė ateis net nepajusi ir ta pensija bus reikalinga.Įdomu ar ji man priklausys?
Atsakyti
Gal galite pasakyti, kaip skaičiuojamas darbo stažas? Na, jei dirbu puse etato, tai eina puse stažo, ar visas? O jei 1,25 etato?

Kam reikalingas butinas stazas, ar be jo negautum pensijos, ar kazkiek gautum, bet maziau? O KAIP SKAICIUOJAMAS PENSIJOS DYDIS - PAGAL PASKUTINIUOSIUS 10 METU AR SVARBU VISO LAIKOTARPIO PAJAMOS, O GAL KAIP KITAIP?

Labai aciu, lauksiu atsakymu is ka nors zinanciu
Atsakyti
QUOTE(Atlantida @ 2005 09 15, 15:56)
Gal galite pasakyti, kaip skaičiuojamas darbo stažas? Na, jei dirbu puse etato, tai eina puse stažo, ar visas? O jei 1,25 etato?


stažas eina metais, o ne etatu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Atlantida @ 2005 09 15, 14:56)
Gal galite pasakyti, kaip skaičiuojamas darbo stažas? Na, jei dirbu puse etato, tai eina puse stažo, ar visas? O jei 1,25 etato?


Stažas skaičiuojamas atšsižvelgiant į darbo užmokestį, nuo kurio yra skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos. Tam, kad užsiskaitytų pilni metai darbo stažo, per tuos metus turi būti priskaičiuotos įmokos nuo darbo užmokesčio, ne mažesnio kaip 12 MMA (minimalių mėnesinių algų).
Jeigu dirbi puse etato ir deklaruojamas darbo užmokestis yra 1/2 MMA, per metus užsiskaitys tik pusė metų. Jeigu metus laiko dirbi puse etato ir darbo užmokestis yra pvz. 1500 LT užsiskaitys pilni metai stažo.
Tačiau kiek beuždirbtum per metus neužsiskaito daugiau nei vieneri metai stažo.
Atsakyti
QUOTE(Atlantida @ 2005 09 15, 14:56)

Kam reikalingas butinas stazas, ar be jo negautum pensijos, ar kazkiek gautum, bet maziau? O KAIP SKAICIUOJAMAS PENSIJOS DYDIS  - PAGAL PASKUTINIUOSIUS 10 METU AR SVARBU VISO LAIKOTARPIO PAJAMOS, O GAL KAIP KITAIP?

Labai aciu, lauksiu atsakymu is ka nors zinanciu



Neturint būtinojo stažo, bazinė pensija yra proporcingai mažesnė. Pvz. senatvės pensijai būtinasis stažas - 30 metų, tuomet žmogus turi teisę gauti visą bazinę pensiją(šiuo metu 200 Lt) ir + papildoma pensijos dalis = pensija. Jei nėra 30 metų, bazinė pensija bus propocingai mažesnė ( mažiau 200 Lt) + papildoma dalis = pensija.

Dar turi įtakos minimalus stažas. Jei žmogus jo neturi, tuomet pensija visai neskiriama. Senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijoms minimalaus ir būtinojo stažo reikalavimai skiriasi. Kad gauti senatvės pensiją reikia 15 metų min. stažo.
Pensijos papildoma dalis, kurią paminėjau aukščiau, priklauso nuo stažo ir uždarbio.
Einantiems į pensiją iki 2009 metų, pensijos dydžiui turi įtakos pajamos, turėtos iki 1994 m.(5 palankiausi metai) ir po 1994 metų. O skiriant pensijas po 2009 m. sausio 01 d. įtakos turės uždarbis tik po 1994m. Bus skaičiuojama iš 25 ( ir mažiau)palankiausių metų.
Taip pat pensijai turi įtakos ar žmogus kažkada gavo invalidumo pensiją, išankstinę pensiją, arba jei pasirašęs kaupimo sutartį.
Bendrai būtų tiek. Nežinau ar suprantamai parašiau, bet paaiškinti internetu ir nematant dokumentų praktiškai neimanoma. Yra dar daug visokių niuansų. Geriausia būtų kiekvienu atveju konsultuotis savo teritoriniame Sodros skyriuje.
Atsakyti
Ar galima moketi sodrai kazkokia pinigu suma bazinei pensijai jei nedirbi , ta prasme nedirbi bet moki sodrai ,o atejus laikui gauti bazine pensija ?
Atsakyti
QUOTE(Atlantida @ 2005 09 15, 15:56)
Gal galite pasakyti, kaip skaičiuojamas darbo stažas? Na, jei dirbu puse etato, tai eina puse stažo, ar visas? O jei 1,25 etato?

Kam reikalingas butinas stazas, ar be jo negautum pensijos, ar kazkiek gautum, bet maziau? O KAIP SKAICIUOJAMAS PENSIJOS DYDIS  - PAGAL PASKUTINIUOSIUS 10 METU AR SVARBU VISO LAIKOTARPIO PAJAMOS, O GAL KAIP KITAIP?

Labai aciu, lauksiu atsakymu is ka nors zinanciu


Pensijos dydis skaiciuojamas ne pagal paskutinius 10m, o pagal visa darbo laika. Tikliau jei dabar kas eina i pensija, tai jiems bus ziurimos viso pajamos nuo 1994m ir 5 metu is eiles einanciu atlyginimai. Ten galima rinktis kada tie atlyginimai buvo didziausi.
Siaip pensijos dydis priklauso nuo
1. darbo stazo;
2. Einamųjų metų draudžiamosios pajamu dydzio;
3. Atlyginimo dydzio priklausomai, nuo tuo metu esanciu einamuju draudziamuju pajamu;

Jei ka tai as turiu tokia programele, parasyta exseliu, kur zinant visus atlyginimus galima pasiskaiciuoti pensija. Jei domina parasyk galiu atsiust. smile.gif

Atsakyti
QUOTE(wia @ 2005 09 19, 16:31)
Ar galima  moketi sodrai kazkokia pinigu suma  bazinei pensijai jei nedirbi , ta prasme nedirbi bet moki sodrai ,o atejus laikui gauti bazine pensija ?


Vat, ir man iskilo toks klausimas.Dabar gyvenu uzsienyje, bet noreciau imokas pensijai gauti Sodrai sumoketi pati.Idomu, kiek tai kainuoja? g.gif Ir dar vienas klausimas-o ka reiskia bazine pensija? g.gif
Atsakyti
seimoje iskilo tokia problema, galvoju, cia protingu mama paklausiu mirksiukas.gif
Mano uosviui dabar 60 metu, iki pensijos - 2 metai, visa gyvenima pradirbo vienoje imoneje, dabar vis dazniau jam primetamas amzius ir netinkamumas jokiam darbui, ar yra koks istatymas, kuris apsaugotu ji nuo atleidimo is darbo, kai jau tiek nedaug beliko, esu girdejusi, kad likus 1,5 metu iki pensijos, darbdaviai to padaryti tiesiog negali, kaip pasielgti? Padekit kas nors.
Atsakyti