Įkraunama...
Įkraunama...

M.K.Čiulionio menų gimnazija

Mano mažiui į mokyklą tik ateinantį rudenį. Tačiau jau sukam galvą dėl mokyklos pasirinkimo. Dabar lanko ,,Minimūzos mokyklėlę,, M.K. Čiulionio menų gimnazijoje. Turi klausą, balsą, bet be galo judrus ir nenustygstantis vienoje vietoje. Kaip pats sako - ,,noriu sportuoti, o ne muzikuoti,,... Tad jau bandau įsivaizduoti, kiek reiktų pastangų, norint jį priversti išsedėti prie kokio nors instrumento bent valandą... Tad ar patartumėte pasirinkti ,,čiurlionkę,,?.. Gal jūsų atžalos ją lanko? Beje - gyvename Antakalnyje. Gal galite suteikti kokios informacijos apie čia esančias mokyklas? g.gif
Atsakyti
As ir mano vyras baigeme sia mokykla, o iki mazes gimimo as joje ir dirbau 5 metus, taip kad atrodo is visu pusiu ja zinau wink.gif
Ka galiu patart - visu pirma turi atsizvelgt i vaiko norus - jei net dabar jam sunku isbuti parengiamuku pamokelese ir sako kad neidomu - ar verta vaika kankint?..Is kitos puses, mokykla ir juo labiau pradiniu klasiu mokytojos - tikrai saunios, be to - nedideles klases, jauki aplinka plius didelis vaiku uzimtumas - manau irgi neblogai. Dabar jau net pastebiu tokia tendencija - leidzia cia vaikus butent i pradini etapa, o jau poto apsisprendzia...Tiesa, istoti nera jau taip paprasta tongue.gif
Siulau pasidometi placiau - cia jau nuo pirmos kases yra visokiu pakraipu - vaikuciai mokosi baleto, piesti, muzikuoti...
Na, o mokintis iki 12 kl - cia jau rimtas apsisprendimas, nes po sios mokyklos mokintis kur kitus - ne menu srityje - jau sunkoka - teks papildomai ir nemazai pasimokint - paruosimas nera labai stiprus...Zodziu jei augini busima menininka ir jis pats to nori - pirmyn thumbup.gif

Dar pora zodziu - net patys garsiausi menininkai vaikysteje buvo verciami muzikuot - savu noru nezinau ar kas tiek pastangu idetu - tai labai sunkus amatas.

Ir dar...mano vyras - dabar jau labai toli nuo muzikos tiesiogine prasme, nors baige ne tik ciurlionke, bet ir LMA - zodziu jei ko nori - tikrai pasieksi...

Nezinau ar ka supratai - jauciu tik subalamutinau tau galva doh.gif Mano nuomone - as savo maze i pradines klases tikrai leisciau wink.gif
Atsakyti
Mano pyplius dar vaiksciot nemoka, o mes su vyru jau Ciurlionke jamnumatem lotuliukas.gif Apsvieskite prasau apie stojimo salygas ax.gif Nuo keliu metu priimama i parengiamasias klases? Beje, ar reikia moketi uz moksla?
Atsakyti
Ech...Baigiau as ta ciurlionke, istojau i LMA ir?Is isstojau dabar, birzeli stosiu i normalia mokslu istaiga.Pasityciojimas!
Mano sesuo mokosi ciurlionkej 8oj klasej ir siais metais iseis i uzupio gimnazija.Kodel?Todel kad sveikata reikia branginti.Mokosi ji gerai ir jos specialybes mokytojas (groja smuiku) sake kad ji viena is geriausiu gabiausiu ir darbsciausiu mokiniu, solfedzio mokytojas dejuoja kad tokia gera mokine iseina, bet ar normalu kai 15 metu mergaite is mokyklos kasdiena grizta 18, 19 val?Seda ruost pamoku ir gulasi 2 val nakties?Tokios nesamones prasidejo jau nuo penktos klases, tada ir pradejo musu maze silpt, sirgt...
Kai pati mokiausi ,pasibaisejau vis atsirandanciom naujom mokyklos taisyklem, dabar labai gailiuosi ( ir mano daugiau nei puse klases gailisi), jog nepalikau sitos mokyklos kai buvo laikas.Ten tiesiog tyciojamasi is mokiniu su durna mokyklos tvarka, o poto rodo per televizoriu ir raso straipsnius kaip viskas nerealu ir kokia gera mokykla.
Baigus sia mokykla labai retai kas istoja i kitas moslo istaigas, nes bendro lavinimo skaityk nera.Mano sesuo, kuri nori normaliai pabaigt mokykla mokosi papildomai matematikos,chemijos, anglu kalbos.
Papildyta:
QUOTE(Mazule @ 2004 11 29, 12:44)
As ir mano vyras baigeme sia mokykla, o iki mazes gimimo as joje ir dirbau 5 metus, taip kad atrodo is visu pusiu ja zinau wink.gif
Ka galiu patart - visu pirma turi atsizvelgt i vaiko norus - jei net dabar jam sunku isbuti parengiamuku pamokelese ir sako kad neidomu - ar verta vaika kankint?..Is kitos puses, mokykla ir juo labiau pradiniu klasiu mokytojos - tikrai saunios, be to - nedideles klases, jauki aplinka plius didelis vaiku uzimtumas - manau irgi neblogai. Dabar jau net pastebiu tokia tendencija - leidzia cia vaikus butent i pradini etapa, o jau poto apsisprendzia...Tiesa, istoti nera jau taip paprasta tongue.gif
Siulau pasidometi placiau - cia jau nuo pirmos kases yra visokiu pakraipu - vaikuciai mokosi baleto, piesti, muzikuoti...
Na, o mokintis iki 12 kl - cia jau rimtas apsisprendimas, nes po sios mokyklos mokintis kur kitus - ne menu srityje - jau sunkoka - teks papildomai ir nemazai pasimokint - paruosimas nera labai stiprus...Zodziu jei augini busima menininka ir jis pats to nori - pirmyn thumbup.gif

Dar pora zodziu - net patys garsiausi menininkai vaikysteje buvo verciami muzikuot - savu noru nezinau ar kas tiek pastangu idetu - tai labai sunkus amatas.

Ir dar...mano vyras - dabar jau labai toli nuo muzikos tiesiogine prasme, nors baige ne tik ciurlionke, bet ir LMA - zodziu jei ko nori - tikrai pasieksi...

Nezinau ar ka supratai - jauciu tik subalamutinau tau galva doh.gif Mano nuomone - as savo maze i pradines klases tikrai leisciau wink.gif

o istoti dabar jau gan lengva, nes mokyloj truksta mokiniu, klases ciut susidaro, tenka apjungt dailininkus su muzikantais arba balerunais ir tada amzinas karas ten tarp mokiniu.
Siuo metu mano sesers klase sudaro 16 mokiniu, kitais metais bus 10, nes sesi savo noru iseina.Taigi, kiek paskutiniu metu pastebejau, priema net lochelius kurie bent turi klausa, o poto kankina...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Milde: 08 vasario 2006 - 10:54
blink.gif kaip kaip? Tiesa sakant, kiek pazistu zmoniu, baigusiu ciurlionke, tiek visi jie - saunus, kuribingi, idomus g.gif Be abejo, visu nepazistu... Nepazistu ir tu,kuriems mokslas ciurlionkeje nenusiseke, kuriems ne viskas ten patiko. Manau, jog tam, kad mokytis ir pabaigti sita mokykla reikia labai stiprios valios, tvirto zinojimo, ka nori veikti ateityje, ryzto, itin tvirtos motyvacijos ax.gif Suprantu, kad daug kam vienas ar kitas mokymosi stilius, budas yra nepriimtini, bet juk mes galime rinktis. Ir nemanau, kad ciurlionke mesti norintys mokiniai yra silpni, taip pat kaip nemanau, kad likusieji ir mokykla pabaigsiantieji ju bendraklasiai daro klaida ir neras vietos gyvenime (na, nebent vienas kitas). Yra geras posakis - Kiekvienam savo ax.gif Daug kas esame apdovanoti talentais, gebejimais, bet tik nedaugelis gebame juos iskleisti ir isvystyti. Kaip bebutu, as vis delto noreciau, kad mano vaikas bent pirmosiose klasese paragautu menu, issiugdytu kurybiskuma, savita poziuri i pasauli, o tada nusprestu - buti jam cia ar nebuti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(maman @ 2006 02 14, 16:09)
blink.gif kaip kaip? Tiesa sakant, kiek pazistu zmoniu, baigusiu ciurlionke, tiek visi jie - saunus, kuribingi, idomus g.gif Be abejo, visu nepazistu... Nepazistu ir tu,kuriems mokslas ciurlionkeje nenusiseke, kuriems ne viskas ten patiko. Manau, jog tam, kad mokytis ir pabaigti sita mokykla reikia labai stiprios valios, tvirto zinojimo, ka nori veikti ateityje, ryzto, itin tvirtos motyvacijos ax.gif Suprantu, kad daug kam vienas ar kitas mokymosi stilius, budas yra nepriimtini, bet juk mes galime rinktis. Ir nemanau, kad ciurlionke mesti norintys mokiniai yra silpni, taip pat kaip nemanau, kad likusieji ir mokykla pabaigsiantieji ju bendraklasiai daro klaida ir neras vietos gyvenime (na, nebent vienas kitas). Yra geras posakis - Kiekvienam savo ax.gif Daug kas esame apdovanoti talentais, gebejimais, bet tik nedaugelis gebame juos iskleisti ir isvystyti. Kaip bebutu, as vis delto noreciau, kad mano vaikas bent pirmosiose klasese paragautu menu, issiugdytu kurybiskuma, savita poziuri i pasauli, o tada nusprestu - buti jam cia ar nebuti ax.gif

jo...jau ne tas kas buvo anksciau kad menu paragautu...dabar Dvarionkej labiau menu paragausi, negu ciurlionkej
Atsakyti
QUOTE(Milde @ 2006 02 25, 22:45)
jo...jau ne tas kas buvo anksciau kad menu paragautu...dabar Dvarionkej labiau menu paragausi, negu ciurlionkej


schmoll.gif
Nesutinku - kaip tik pradinis etapas - 1-4 kl. dabar pakeite programas ir labai daug demesio skiria butent menu "paciupinejimui" - dar taip nebuvo, kad nuo pirmos klases vaikuciai mokintusi ne tik muzikos, bet ir dailes, baleto........
Del pasakojimu apie seseri g.gif .......... - daug tiesos, bet daug ir painiavos...........nera jau ten taip baisu, tiesiog si mokykla ruosia profesionalus, o ne megejus, o tai pasiekiama kruvinu darbu, kaip ir bet kur kitur tongue.gif
As, buvusi MKC aukletine, kip tik galvoju, jog savaja maze butinai bent jau i pradini etapa leisiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Mazule @ 2006 02 25, 23:32)
schmoll.gif
Nesutinku - kaip tik pradinis etapas - 1-4 kl. dabar pakeite programas ir labai daug demesio skiria butent menu "paciupinejimui" - dar taip nebuvo, kad nuo pirmos klases vaikuciai mokintusi ne tik muzikos, bet ir dailes, baleto........
Del pasakojimu apie seseri  g.gif .......... - daug tiesos, bet daug ir painiavos...........nera jau ten taip baisu, tiesiog si mokykla ruosia profesionalus, o ne megejus, o tai pasiekiama kruvinu darbu, kaip ir bet kur kitur  tongue.gif
As, buvusi MKC aukletine, kip tik galvoju, jog savaja maze butinai bent jau i pradini etapa leisiu  ax.gif

na tarkim dabar mano buve klasiokai "profesionalai" mokosi muzikos akademijoj ir ateities nemato jokios.
O del pradinio etapo...ok, pasilavins ir kas po keturiu klasiu?O jei nenores toliau muzikos, menu?Perejus i kita mokykla uzsikas.Zodziu cia reik jau zinot, matyt kad vaikui to reikia, kad vaikas gales ir nores.Vat mano mama norejo, o as ne!Ir kas is to gavosi?as meciau pabaigus ta ciurlionke, tikrai nesiruosiu savo gyvenimo toliau griaut kokioj muzikos akademijoj, o galiausia pabaigt dirbdama muzikos mokykloj, mokindama beklausius vaikus!
Atsakyti
QUOTE(Milde @ 2006 03 01, 10:47)
na tarkim dabar mano buve klasiokai "profesionalai" mokosi muzikos akademijoj ir ateities nemato jokios.
O del pradinio etapo...ok, pasilavins ir kas po keturiu klasiu?O jei nenores toliau muzikos, menu?Perejus i kita mokykla uzsikas.Zodziu cia reik jau zinot, matyt kad vaikui to reikia, kad vaikas gales ir nores.Vat mano mama norejo, o as ne!Ir kas is to gavosi?as meciau pabaigus ta ciurlionke, tikrai nesiruosiu savo gyvenimo toliau griaut kokioj muzikos akademijoj, o galiausia pabaigt dirbdama muzikos mokykloj, mokindama beklausius vaikus!



blink.gif
1. tegaliu pasakyti, kad tavo buve klasiokai nesubrendusios apatiskos asmenybes - patys nezino ko nori tongue.gif Siais laikais net po MKC galima istoti kur nori jei labai pasistengsi, o LMA nera beverciu zmoniu ugdymo institucija - kaip ir visur, reikia kazko buti vertam, kad savo srityje kazko pasiektum tongue.gif O tokios frazes kaip "griaut gyvenima LMA" doh.gif ..............bet kur ji gali susigadint, is kitos puses - visur busi beverte, jei neidesi darbo tongue.gif Darbas tik muz. mokykloje? - jei baigsi uzsienio kalba ir busi vel "nieko neverta", vis tiek teliks dirbti mokykloje tongue.gif
2. del pradinio etapo...... tegaliu pasakyti, kad nieko nesusigaudai mokymo planuose - dabar MKC programos iki 4 kl yra visiskai identiskos kitoms mokykloms, tik dar labiau praturtintos menais, taip kad nieko vaikas nepraranda + laisvai gali pereiti i kita mokykla tongue.gif
3. jei tikrai MKC tenorejo tavo mama o ne tu - cia jau blogai........negalima taip elgtis su vaiku schmoll.gif

MILDE kupina neapykantos savo buvusiai mokyklai, bet tai tik emocijos........taip, jis specifine, ir leidziant vaika i ja nereikia to pamirst. Taciau tai nera kazkokia isikunijusi blogybe mirksiukas.gif
Pasikartosiu - susiduriau su sia mokykla du kartus - kaip mokine ir kaip mokytoja (bet ne nieko neverta tongue.gif ), dabar ten nesu, nes mokslai trukde, poto vaikas, poto uzsienis..........Bet kiek ji man dave - dabar tegaliu jai nusilenkt 4u.gif

Atsakyti
Gaila vaiku, kuriu mamos nori is ju ispausti menininkus. Gal tokiu atveju pakaktu Dvariono mokyklos, dailes burelio ar geros sokio/ teatro studijos. Juk menininkais ne tampama, o gimstama.
Pazistu daug meninku, tiesiog visa vyro seima - menininkai, rasytojai, restauratoriai, daininkai. Matau kaip jiems sunku ir finansiskai ir dvasiskai, kokiu kriziu ju gyvenime buna.
Musu vienai dukrai trenere pranausauja balerinos talenta, ji kol kas pirmoke, taciau turi visus puikiausius duomenis - kojas, klubo sanarius, laikysena, svori. Jos atietis- anot treneres- tik ciurlionkej. Taciau ta pati vyro meniskoji gimine stojasi piestu pries tokia vaiko ateiti ir aciu dievui, nes ir as esu pries. Nenoriu, kad mano vaikas, atidaves graziausius savo metus beviltiskai sunkiam darbui, soktu kokios nors kitos Spokaites apsildancioje trupeje o 35 metu jau butu pensininke.

Atsakyti
O menine gimnastika geriau uz baleta? blink.gif

Nezinau, mano nuomone svarbiausia atsizvelgti i vaika........o jei ji tikrai nerealiai gabi plius pati be galo nori?.....jeigu ji pati versis i ta mokykla - ka tokiu atveju daryt - neleist? retorinis aisku klausimas............ g.gif o jei ji per tuos 35 m. pasieks daugiau, negu mes per 60 m. ir bus laiminga? g.gif bet baletas jau labiau sportas, o ne menas - beprotiski fiziniai kruviai..........
Musu draugai turejo panasu atveji - lyg ir labai gabia mergyte baletui - palanke ji MKC 1-2 kl. ir nebenorejo jau sokt visai - taip kad sekmingai dabar keliauja i paprasta pradine ax.gif
Butu gerai, jei turetume laiko masina ir pamatytume, kaip bus po tu meteliu blush2.gif


Papildyta:
[quote=axel,2006 03 01, 12:01]

Pazistu daug meninku, tiesiog visa vyro seima - menininkai, rasytojai, restauratoriai, daininkai. Matau kaip jiems sunku ir finansiskai ir dvasiskai, kokiu kriziu ju gyvenime buna.


unsure.gif
Na nors su kuolu dauzykit - nesutinku visiskai. Visiems taip buna, niekas nuo to nera apdraustas.
Atsakyti
QUOTE(axel @ 2006 03 01, 13:01)
Musu vienai dukrai trenere pranausauja balerinos talenta, ji kol kas pirmoke, taciau turi visus puikiausius duomenis - kojas, klubo sanarius, laikysena, svori. Jos atietis- anot treneres- tik ciurlionkej. Taciau ta pati vyro meniskoji gimine stojasi piestu pries tokia vaiko ateiti ir aciu dievui, nes ir as esu pries. Nenoriu, kad mano vaikas, atidaves graziausius savo metus beviltiskai sunkiam darbui, soktu kokios nors kitos Spokaites apsildancioje trupeje o 35 metu jau butu pensininke.

Na jau na "Špokaitės apšildančioje trupėje" lotuliukas.gif Gal ir pačiai Špokaitei iki tavo mergaitės bus toli toli... Jei ji tam tikrai talentinga - kodėl nepabandžius? Mesti viesuomet suspės. Juo labiau, kad būti ten kokia buhaltere ar vadybininke kiekviena gali, o va balerina rolleyes.gif ...
Gaila, kad aš dukterų neturiu tongue.gif
Atsakyti