Įkraunama...
Įkraunama...

Chlamidijos ir nėštumas

mano vyrui rado chlamidijų, tikriausiai užsikrėtus ir aš verysad.gif
šiuo metu laukiuosi, gal žinot ar galima gydytis nėštumo metu ir kur galėčiau kreiptis??
Atsakyti
kreiptis pas ginekologą arba dermatovenerologą. Jei nori, gali pirma nueiti į AidsCentrą ir anonimiškai pasidaryti chlamidijų tyrimą (imamas tepinėlis), kainuoja apie 40-50 Lt. Jei ras, gali ir ten pat gydytis anonimiškai, nors jei esi nėščia, jau geriau eiti pas savo gydytoją, kad ji paskirtų tinkamą gydymą ir tuo pačiu žinotų ką nėštumo metu vartojai. Chlamidijos gydomos antibiotikų kursu.
Atsakyti
Tepinėlį chlamidijozės tyrimui gali pasidaryti savo poliklinikoje arba minėtame AIDS centre, Geromedoje ir tt. Gydyti nėščiąsias galima, parenkami antibiotikai, kurie nekenkia vaisiaus vystymuisi.
Atsakyti
Labai ačiū už atsakymus 4u.gif
labai pergyvenu dėl vaikelio, kad tik jam viskas gerai būtų verysad.gif

o ar gali būti, kad man nepersidavė tos bakterijos??
Atsakyti
QUOTE(kami* @ 2006 03 12, 15:56)
Labai ačiū už atsakymus 4u.gif
labai pergyvenu dėl vaikelio, kad tik jam viskas gerai būtų verysad.gif


Viskas ir bus gerai 4u.gif

QUOTE
o ar gali būti, kad man nepersidavė tos bakterijos??

Na tokia tikimybė gal ir įmanoma, bet visvien turėtum pasitikrinti: dėl savo pačios ir vaikelio saugumo smile.gif
Atsakyti
Chlamidijomis užsikrečiama lytinių santykių metu. Jos gali sukelti šlapimkanalio, gimdos kaklelio, išeinamos angos gleivinių, akių junginės uždegimus, pažeisti sąnarius.

Klinikiniai požymiai moterims
Dažnai moterys, užsikrėtusios chlamidijomis, neturi jokių nusiskundimų, tačiau jos gali jas perduoti lytinių santykių metu vyrams. Kartais moterys, užsikrėtusios chlamidijomis gali jausti nemalonius jutimus, skausmą šlapinantis, pastebi nedaug kraujo po lytinių santykių, gali jausti skausmus apatinėje pilvo dalyje, kartais skausmus lytinių santykių metu. Joms gali pasireikšti vienas ar keli nurodyti simptomai.

Tyrimai
Yra nemažai tyrimų, kurie gali nustatyti chlamidinę infekciją. Tyrimui imamas mėginys iš lyties organų arba šlapimo rytinė porcija.

Gydymas
Chlamidinė infekcija pagydoma. Privalu suvartoti visą gydytojo skirtą medikamentų kursą. Jūsų lytiniai partneriai taip pat turi būti gydomi kartu.

Galimos komplikacijos moterims
Chlamidinė infekcija iš gimdos kaklelio gali giliau prasiskverbti į šlapimo-lyties organus. Gali sukelti vadinamąją mažo dubens uždegiminę ligą. Pakyla temperatūra, skauda pilvo apačią. Teisingas gydymas padeda labai greitai pasveikti. Jei negydoma arba tas gydymas pavėluotas, gali sukelti nevaisingumą arba nėštumą ne gimdoje. Nėščia moteris, užsikrėtusi chlamidine infekcija, gimusiam naujagimiui gali perduoti infekciją, kūdikis gali susirgti plaučių uždegimu arba akių uždegimu.

www.unionlinik.lt

Atsakyti
Pasirodo ir pas mane ši bakterija.. doh.gif
Gimdymo metu ji persidavė kūdikiui, 4 parą prasidėjo akių uždegimas, kurį teko gydyt net ligoninėj.. verysad.gif
Šiuo metu dar jos nesigydau, kadangi maitinu.
Atsakyti
QUOTE(vivulyte @ 2006 03 13, 06:58)
Pasirodo ir pas mane ši bakterija.. doh.gif
Gimdymo metu ji persidavė kūdikiui, 4 parą prasidėjo akių uždegimas, kurį teko gydyt net ligoninėj.. verysad.gif
Šiuo metu dar jos nesigydau, kadangi maitinu.

o kaip daba vaikiukas ar viskas gerai? g.gif
Atsakyti
Sveikutės,
noriu iškelt šią tema į viršų. verysad.gif
Aš jau 11 savaitė laukiuosi. Pasidariau visus rekomenduojamus kraujo tyrimus. Viskas gerai, išskyrus tai, kad man nustatė ūmią chlamidijozę doh.gif Nezinau ką ten tiksiai tas skaičius reiškia, bet rezultatas buvo 16,3 unsure.gif Mano gydytoja pagal kitus tyrimus kažkaip sprendžia, kad buvo užsikrėsta 1-2 mėnesių laikotarpyje. Taip pat minėjo, kad galima užsikrėsti ir kontaktiniu būdu (t.y. naudojantis viena antklode ar tuoletu), nes tiek dėl savęs tiek dėl vyro esu 110% tikra, juo labiau kad užsikėsta buvo neseniai.
Mums skyrė abiems antibijotikų (skirtingų), bet prigasdino, kad tai padidina persileidimo tikimybę, bet gydyti būtina nedelsiant. Taip pat prigasdino apie galimas pasekmes leliukui verysad.gif
Net nežinau kur dėtis, nes nejaučiu jokių simptomų, o reikia gert antibijotikus, taip pat net neįsivazduoju kur mes galėjom tą zarazą pasigaut cray.gif
Gal kam teko gydytis nuo šios bėdos nėštumo metu, kaip sekėsi ir kaip viskas baigėsi verysad.gif Labai jau bijau kad leliukas gali pabėgt ar jam tai pakenks cray.gif
Tiesa, chlamidijų tyrimas nėra kompensuojamas ligonių kasų, tai džiaugiuos, kad nepagailėjau Litų ir šį tyrimą pasidariau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Beta @ 2006 10 13, 15:42)
Sveikutės,
noriu iškelt šią tema į viršų.  verysad.gif
Aš jau 11 savaitė laukiuosi. Pasidariau visus rekomenduojamus kraujo tyrimus. Viskas gerai, išskyrus tai, kad man nustatė ūmią chlamidijozę  doh.gif Nezinau ką ten tiksiai tas skaičius reiškia, bet rezultatas buvo 16,3  unsure.gif Mano gydytoja pagal kitus tyrimus kažkaip sprendžia, kad buvo užsikrėsta 1-2 mėnesių laikotarpyje. Taip pat minėjo, kad galima užsikrėsti ir kontaktiniu būdu (t.y. naudojantis viena antklode ar tuoletu), nes tiek dėl savęs tiek dėl vyro esu 110% tikra, juo labiau kad užsikėsta buvo neseniai.
Mums skyrė abiems antibijotikų (skirtingų), bet prigasdino, kad tai padidina persileidimo tikimybę, bet gydyti būtina nedelsiant. Taip pat prigasdino apie galimas pasekmes leliukui  verysad.gif
Net nežinau kur dėtis, nes nejaučiu jokių simptomų, o reikia gert antibijotikus, taip pat net neįsivazduoju kur mes galėjom tą zarazą pasigaut  cray.gif
Gal kam teko gydytis nuo šios bėdos nėštumo metu, kaip sekėsi ir kaip viskas baigėsi  verysad.gif  Labai jau bijau kad leliukas gali pabėgt ar jam tai pakenks  cray.gif
Tiesa, chlamidijų tyrimas nėra kompensuojamas ligonių kasų, tai džiaugiuos, kad nepagailėjau Litų ir šį tyrimą pasidariau  g.gif

Beta,

Sunku man tave paguosti, kadangi mano situacija yra truputį kitokia. Aš chladimiozės tyrimus pasidariau irgi savanoriškai (tiesa, šiuo metu dar tik ketinome planuoti vaiką) -  ir ką gi, man irgi rado ūmią chlamidiozę - rezultatas 19. Aš irgi taip pat kaip ir tu galiu garantuoti dėl savęs ir vyro, tai taip išeina kad galėjau užsikrėsti per bendrus tualetus ar rankšluosčius. Simptomų irgi jokių nėra (nes matyt dar irgi tik pati pradžia). Taip kad matyt taip jau būna, kad ne vien lytiniu būdu ši liga plinta, ir nėra čia kur ieškoti kaltų  verysad.gif Šiandien eisiu pas gydytoja ir tikriausiai mums abiems su vyru (nors jis nesityrė, ar turi chlamidijų) skirs antibiotikus.
Pasistenk nusiteikti optimistiškai, manau vistiek jau beveik 3 mėn. nėštumas, tai jei iki šiol nepersileidai, tai viskas turėtų baigtis sėkmingai. O jei paskyrė vaistus, tai juos vartoti būtina, nes vaistai mažiau kenkia nei pati infekcija. Ką darysi, kad ne viskas gyvenime vyksta taip kaip mes norime, aplinkui pilna infekcijų ir virusų, ir mažai kuri nėščiąjai pavyksta visiškai apsisaugoti nuo jų  unsure.gif Gal būt ir nelabai tave paguodžiau, bet linkiu tau ir tavo žirniukui sveikatėlės ir sėkmės  4u.gif



Atsakyti
QUOTE(zyzliukė @ 2006 10 23, 09:37)

Ačiū Zyzliuke už paguodos žodžius. Mes jau baigėm gerti antibijotikus ir pirmadienį buvom pas gydytoją. Viskas pas mus puiku ir jau matėm savo leliuką per echoskopą wub.gif Visas/-a judrus ir mojuoja rankytėm ir kojytėm wub.gif
Sėkmės jums planuojant leliuką ir tikėkimės kad tų bacilų nestuke.gif kliūtų kuo mažiau thumbup.gif
Atsakyti
Esu nėščia 11 sąvaičių, prieš pora metų gydžiausi chlamidijas, po tyrimų jų neberado, dabar vėl nerimauju, nes vargina panašūs požymiai: neaiškios išskyros, uždegimo požymiai, perštėimas. Labiausiai baiminuosi dėl vaikučio, nes ginekologė išbarė, kad nepasitikrinau dar sykį prieš neštumą, laukiu tyrimo atsakymų ir ruošiuosi kovai, bet ar nebus tai kova su malūnais? Ar tai išgydoma?!

Štai ką radau nete:
Chlamidijos sukelia vaikams akių arba plaučių uždegimą. Požymiai yra pūlingos akys, paraudę arba sutinę akių vokai. Dažniausiai pažeidžiamos abi akys. Šie požymiai pasireiškia praėjus 3-15 dienų po gimdymo. Praėjus šešioms- dešimčiai savaičių po gimdymo gali pasireikšti plaučių uždegimas, kuriam būdinga betemperatūrė eiga ir ilgai trunkantis sausas šiurkštus kosulys. Nustačius diagnozę gydoma antibiotikais.
Gal kas buvo susidūrę, padėkit prasau...
Atsakyti