QUOTE(vestinuka @ 2011 04 10, 17:06)
Mergaites padekit

Paaiskinkit man paprastai liaudiskai,kaip isgeneti sena vynuoge?
Uogu buna mazai,tik lapai

O uogytes tokios skanios
Ryliskio trumpas pamokslas apie vynmedziu genejima
Vynmedžiai žydi ir uogas mezga ant šiųmetinių ūglių (metūglių). Jei vynmedis auga negenimas, jis užaugina daug metūglių, gausiai žydi ir dera, bet kekės ir uogos smulkios, uogų skonis prastas.
Negenėti vynmedžiai dekoratyvesni, bet siekiant gausesnio ir kokybiškesnio derliaus, būtina vynmedžius tinkamai genėti. Pagrindinis genėjimo tikslas - nukreipti maisto medžiagas į bręstančias uogas. Antras ne mažiau svarbus tikslas - optimalaus kekių ir uogų skaičiaus parinkimas.
Genima ne tik ramybės periodu, bet ir vegetacijos metu. Vynmedžių genėjimas sudėtingas procesas, apimantis sumedėjusių šakų, jaunų ūglių dalies, ūglių viršūnėlių, dalies ką tik užsimezgusių kekių, dalies uogų pašalinimą.
Pasaulyje paplitę daugybė vynmedžių formavimo būdų. Dalį jų galima taikyti ir Lietuvoje. Nors įvairiais būdais suformuotų vynmedžių krūmai labai skiriasi, bet geriau įsižiūrėję visada surasime bendrus požymius. Beveik visos vynmedžių formavimo sistemos remiasi dviem pagrindiniais principais. Pirma, kadangi vynmedžių dera metūgliai, labai svarbu palikti optimalų kiekį antramečių šakelių, iš kurių pumpurų (nuo 2 -ojo iki 8 - ojo) pavasarį išaugs derantys ūgliai. Antra, svarbu numatyti dar po metų derėsiančių šakų vietas.
VU Botanikos sode vynmedžiai formuojami dvipečiu gulsčiuoju kordonu. Kiekvienas kordonas sudarytas iš vaisinės grandies (daugiametės daugiau kaip 35 cm ilgio šakos, iš kurių viršūninių dalių augantys ūgliai dera) ir atjauninančių ūglių (augančių iš dvimečių šakų, sutrumpintų iki 2-3 pumpurų), iš kurių bus formuojamos naujos vaisinės grandys.
Ramybės periodo metu pašalinama derėjusi vaisinė grandis, iki 8 -10 pumpurų sutrumpinama būsimoji vaisinė grandis ir iki 2-3 pumpurų sutrumpinama pakaitinė šakutė.
Vegetacijos metu nepageidautini ūgliai laužomi pradėjus formuotis žiedynams, o antrą kartą - užsimezgus uogoms. Pradėjus bręsti uogoms (liepos - rugpjūčio mėnesiais) trumpinamos ūglių viršūnės. Pašalinama ne daugiau kaip 1/5 ūglio. Gerokai - iki 12-15 cm - sutrumpinami pažastiniai ūgliai.
Papildyta:
QUOTE(vestinuka @ 2011 04 10, 17:06)
Mergaites padekit

Paaiskinkit man paprastai liaudiskai,kaip isgeneti sena vynuoge?
Tik nesugalvokite to daryti dabar
Papildyta:
QUOTE(amarrile @ 2011 04 10, 15:11)
pinciruotiIeskojau to zodzio su google,bet neradau

Isluzus kriauses sakai,isaugo daug vilkugiu.Tai norejos juos tik patrumpinti.palikti galiukus.Ar verta? Dar man neramu,kai trumpinama saka..Mano B lengva ranka skabe galiukus,o as sakiau,jei neiskerpi su visu,tai ir tanketi neskatink
Pinciravimas. Taip vadinamas ūglių viršūnėlių nuskabymas. Taip susilpninamas arba visiškai sustabdomas augimas tų ūglių, kurių tolimesnį vystymąsi reikia pristabdyti.
Tinkamiausias laikas pinciravimui - liepos pradžia arba vidurys, kai ūgliai pasiekia 10-15 cm ilgį. Tai galima padaryti sodininko ar paprastomis žirklėmis, peiliu arba tiesiog rankomis.
Blogai ieskojote - visagaliam Google yra apie viska ir bilekiek...
Isluzus sakai ir priaugus vertikaliu ugliu (vilkugliu), kurie vaisiu neduoda, o tik pakelia ir sutankina vainika, efektyviausia butu tuos uglius (ne visus, o tik tiek, kirek reikia pagrindinem sakom formuoti) islankstyti i skirtingas puses. Taip padarius dabarar bent iki vidurvasario, jau kitam pavasariu jie sukraus ziedinius pumpurus.
P.s. atsiuskit foto - isgenesim virtualiai per atstuma...