Įkraunama...
Įkraunama...

Gomurio nesuaugimas (fisio palatalis)

Apklausa: Kokia pagrindine problema, susijusia su gomurio nesuaugimu, jus isskirtumete? (su kuria susidurete patys) (8 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Sveiki!!!

Esu is Vilniaus Universiteto g.gif Nagrineju gomurio nesuaugima ir rengiu darba apie jo priezastis, susidarymo mechanizma, simptomatika, gydyma ir prognozes. Kad sis mano darbas nebutu "sausa" teorine analize, norejau kaip imanoma labiau isigilinti i sios problemeles socialini, moralini ir praktini aspektus. Siam tikslui noreciau paprasyti jusu pagalbos blush2.gif unsure.gif unsure.gif

Buciau labai dekingas, jei balsuotumete mano apklausoje ir placiau pakomentuotumete, kaip patys susidurete su sia problemele blush2.gif

Tiems, kurie bus tokie geri ir paskirs minutele-kita mokslo vardan, pateiksiu keleta klausimu, kurie galbut pades jums papasakoti tai, ka teko patirti istikus siai bedai:

1) Kokia tiksli jusu vaiko (jusu) problemele, susijusi su gomurio nesuaugimu? Koks sunkumo laipsnis?
2) Su kokiais sunkumais susiduriate (-ete) augindami toki vaikuti?
3) Kokios kitos (sveikatos ir kt.) bedos lydi gomurio nesuaugima?
4) Kaip dažnai konsultuojates su gydytoju?
5) Gydymas Lietuvoje: efektyvus? Brangus?
6) Ar pastebite (-davote) perdeta aplinkiniu demesi i toki vaikuti (iki defekto pasalinimo)? Kaip i tai vertinate?
7) Ar jusu vaikas patiria moraliniu nuoskaudu bendraamziu tarpe?
8) ir visa kita, ka galetumete papsakoti thumbup.gif


Labai padetu tie teveliai, kurie patys turejo gomurio nesuaugima ir galetu papasakoti, kokios tai reiksmes turejo ju gyvenime, su kuo teko susidurti ir ka patirti...

Nuosirdziai dekoju visiems, kurie supras mokslo svarba sios problemos valdyme ir prisides atsakydami i anketos klausima ir si ta pakomentuodami smile.gif

Aciu! Aciu! Aciu!
Atsakyti
jei tai vadinamas vilko gomurys tai turiu pati šią problema kartu su kiškio lūpa.
Man 26 metai. Jei kas domina tiksliau galiu papasakoti.
Atsakyti
QUOTE(vitule @ 2007 03 11, 11:46)
jei tai vadinamas vilko gomurys tai turiu pati šią problema kartu su kiškio lūpa.
Man 26 metai. Jei kas domina tiksliau galiu papasakoti.


Taip! smile.gif gomurio nesuaugimas - tai tas pats, kas liaudyje vadinama Vilko gomuriu. Labai man padetumet, jei papasakotumet trumpai apie tai, koki gydyma teko patirti, kiek operaciju, kaip vilko gomurys apriboja maitinimasi ir kokios papildomos sveikatos problemos pasitaiko sergantiesiems (daznos LOR ligos ir panasiai)..

Aciu! 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
mes turime tame patirties tik va man prima įdomu ka VU universitetas turi bendro su medicina?
Atsakyti
QUOTE(spylka @ 2007 03 11, 13:51)
mes turime tame patirties tik va man prima įdomu ka VU universitetas turi bendro su medicina?

Turbūt tai, kad VU yra Medicinos fakultetas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2007 03 11, 16:25)
Turbūt tai, kad VU yra Medicinos fakultetas  mirksiukas.gif

aa blush2.gif nežinojau, nu čia ne į temą, bet padėsim kuom galėsim mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(spylka @ 2007 03 11, 17:55)
aa  blush2.gif nežinojau, nu čia ne į temą, bet padėsim kuom galėsim  mirksiukas.gif



VU yra vienas is 2 Lietuvos universitetu, rengianciu musu salies medikus... Vu priklauso Santariskiu Klinikos, jose studentai igyja praktiniu ziniu ir igudziu ir kt.

Aciu uz supratinguma! Tikrai netikejau, kad atsiras norinciuju padeti unsure.gif unsure.gif

Jei rasit laisva minutele, tai labai man pagelbesite trumpai papasakodami kas svarbiausia sioje bedoje ir kaip su tuo susitvarkote... Pirmajame savo pasisakyme palikau keleta klausimu, gal kam nors bus lengviau tiesiog i juos atsakyti.. Bet kuriuo atveju ACIU!!!
Atsakyti
na kol kas, tai man problemų, kas tai liečia, buvo su maitinimu, akd negalėjau maitinti iš krūties, ir kad pienuko neištraukdavo iš bet kokios soskės, doh.gif kai valgo keita maista, ka nors grauzia, būtinai turi užspringt, taip pat didelis seilėtekis, bet pas mus tai tik gomuiruko nesuaugimas, su lupyte viskas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(spylka @ 2007 03 12, 14:58)
na kol kas, tai man problemų, kas tai liečia, buvo su maitinimu, akd negalėjau maitinti iš krūties, ir kad pienuko neištraukdavo iš bet kokios soskės,  doh.gif kai valgo keita maista, ka nors grauzia, būtinai turi užspringt, taip pat didelis seilėtekis, bet pas mus tai tik gomuiruko nesuaugimas, su lupyte viskas  thumbup.gif



Aciu aciu aciu thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
mano vaikučiui nesuaugęs minkštasis gomurys su liežuvėliu. Valgant iš buteliuko problemų nėra, gali gerti ir gulėdamas ir stačias, bet su košytėmis jau sunkiau. Vaikutis labai judrus, valgydamas labai makaluojasi rankytėm ir kojytėm, manau dėl to nepavyksta suderinti kvėpavimo su rijimu ir įtraukia maistą į nosį. Labai išsigąsta, pradeda verkti ir jau šaukšto į burnytę nebeįkiši...
Atsakyti
QUOTE(irreplaceable @ 2007 03 11, 13:29)
Taip! smile.gif  gomurio nesuaugimas - tai tas pats, kas liaudyje vadinama Vilko gomuriu. Labai man padetumet, jei papasakotumet trumpai apie tai, koki gydyma teko patirti, kiek operaciju, kaip vilko gomurys apriboja maitinimasi ir kokios papildomos sveikatos problemos pasitaiko sergantiesiems (daznos LOR ligos ir panasiai)..

Aciu! 4u.gif  4u.gif  4u.gif

Na nežinau ar išeis trumpai bet pasistengsiu ax.gif
turėjau viso 5 operacijas: 1 buvo daroma 5 mėnesių siuvo lūpą, antroji 8 metų, operavo gomurį, viskas buvo kaip ir neblogai bet paskui gijant priekyje vėl atsivėrė plyšys nes per daug sutempė audinius. Po operacijos para pragulėjau reanimaciniam skyriuj, gomurys buvo susiūtas ir uždengtas plokštele, kuri prilaikėsiūlę dengiantį ligniną ir buvo tokia kaip ir formuojanti gomurį. ją nešiojau apie 2 savaites. Trečia operacija buvo 14 metų tvarkė nosį, iš ausies kaušelio ėmė kremzlę ir statė į nosį, kad padarytų formą. Ketvirta operacija 15 metų. Gomurio plyšį dengė audiniais kurių vėlgi nepakako. Ir paskutinė penkta operacija 17 metų. Tvarkė gomurį, skėlė kaulą iš klubo ir statė į plyšį, tada ėmė lopą iš liežuvio (kadangi buvo per mažai audinių) prisiuvo ir savaitę laiko laukėm kol prigis (liežuvis buvo prikabintas prie gomurio) po savaitės prigijus liežuvio audiniams jį atskyrė. Po pusmečio buvo protezuoti dantys.
Maitinimosi problemų kaip ir nebuvo, bent jau aš neatsimenu reiktų pas mamą klausti.
O dėl sveikatos tai esu sirgusi tikrai labai mažai. jokių LOR ar kitokių sunkesnių susirgimų neturėjusi.
Operavo visus kartus Kauno klinikose

Jei dar kas domintų galiu parašyti. Klauskit.
Atsakyti
QUOTE(aistene @ 2007 03 13, 19:25)
mano vaikučiui nesuaugęs minkštasis gomurys su liežuvėliu. Valgant iš buteliuko problemų nėra, gali gerti ir gulėdamas ir stačias, bet su košytėmis jau sunkiau. Vaikutis labai judrus, valgydamas labai makaluojasi  rankytėm ir kojytėm, manau dėl to nepavyksta suderinti kvėpavimo su rijimu ir įtraukia maistą į nosį. Labai išsigąsta, pradeda verkti ir jau šaukšto į burnytę nebeįkiši...


Aciu!!! thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

Papildyta:
QUOTE(vitule @ 2007 03 14, 17:28)
Na nežinau ar išeis trumpai bet pasistengsiu  ax.gif
turėjau viso 5 operacijas: 1 buvo daroma 5 mėnesių siuvo lūpą, antroji 8 metų, operavo gomurį, viskas buvo kaip ir neblogai bet paskui gijant priekyje vėl atsivėrė plyšys nes per daug sutempė audinius. Po operacijos para pragulėjau reanimaciniam skyriuj, gomurys buvo susiūtas ir uždengtas plokštele, kuri prilaikėsiūlę dengiantį ligniną ir buvo tokia kaip ir formuojanti gomurį. ją nešiojau apie 2 savaites. Trečia operacija buvo 14 metų tvarkė nosį, iš ausies kaušelio ėmė kremzlę ir statė į nosį, kad padarytų formą. Ketvirta operacija 15 metų. Gomurio plyšį dengė audiniais kurių vėlgi nepakako. Ir paskutinė penkta operacija 17 metų. Tvarkė gomurį, skėlė kaulą iš klubo ir statė į plyšį, tada ėmė lopą iš liežuvio (kadangi buvo per mažai audinių) prisiuvo ir savaitę laiko laukėm kol prigis (liežuvis buvo prikabintas prie gomurio) po savaitės prigijus liežuvio audiniams jį atskyrė. Po pusmečio buvo protezuoti dantys.
Maitinimosi problemų kaip ir nebuvo, bent jau aš neatsimenu reiktų pas mamą klausti.
O dėl sveikatos tai esu sirgusi tikrai labai mažai. jokių LOR ar kitokių sunkesnių susirgimų neturėjusi.
Operavo visus kartus Kauno klinikose



Jei dar kas domintų galiu parašyti. Klauskit.


4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Aciu!!!

Po tokio issamaus atsakymo ir geda ka daugiau ir beklaust blush2.gif

Bet dar paklausiu.. ax.gif
Ar jusu atvejis turejo genetine priezasti? Na tiesiog ar buvo giminaiciu su sita patologija?
Aciu!
Atsakyti