Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip paruošti vyrą dalyvavimui gimdyme?

Ką patartumėt, jei kursų nelankę, ką konkrečiai jam paskaityt, kas būtina žinot, ką iš savo patirties galit patart?
Atsakyti
mano diedas paskutini vakara kol as svarsciau : "jau laikas ar dar ne", perskaite toki maza zurnaliuka (prie mazylio zurnalo buvo prisegtas) " gymdymas nuo A iki Z" ir viskas,nes jis mane, kad perskaitys ir jau kaip specas zinos " ar jau" biggrin.gif biggrin.gif
o ruosti as jo visai neruosiau, mes buvom sutare, kad jis pabus su manim kol viskas prasides, kad vienai nereiketu ten tunoti, ale viskas taip savaime gavos, kad kartu vaiksciojom, jis man nugaryte gloste ir kartu gimdem
ir pirmas minutes kartu zliumbem ta rysulelei pamate thumbup.gif
Atsakyti
Na maniskis pirmajam gimdymui nebuvo itin pasiruoses, tad jam buvo gana kraupu ziureti i mano kankinimasi, bet pas mus buvo gera akusere, kuri labai taikliai ir sekmingai jam nurode ka ir kaip daryti. To pakako. Pagimdeme kartu. smile.gif Antraji irgi gimdysime kartu. Tik mano vyras labai sunkiai atsigavo po pirmojo gimdymo, nes, jo zodziais sakant, tau skaudejo, o as beveik niekuo negalejau padeti, nors jo buvimas salia padare labai daug. smile.gif
Atsakyti
Ir as noreciau , kad butu taip kaip airarai buvo.
Man atrodo , kad jis bijo isviso apie tai kalbeti, bet nieko. Kaip bebutu vyru pareiga yra savo moterims padeti. As nesakau , kad ten per pati gimdyma drebetu , bet per saremius - turetu buti salia.

Labai laukiu ir kartu labai bijau. nestuke.gif
Atsakyti
mano vyras dalyvavo nieko neskaites, nors iki pacio galo jam ir nereikejo buti, nes mane isveze operuoti.
o as manau kad vyras yra reikalingas per gimdyma, kad tau padetu saremiu metu, kad nereiketu tau vienai tenai kankintis ir laukti, kol viskas pasibaigs.
sekmes gimdant.
Atsakyti
Sveikos, mamytes nestuke.gif ,

man gimdyti teks sausio menesio pabaigoje. Su vyru daznai apie tai pasikalbame - ko laukti, ko tiketis, kas neramina ir pan. As primygtinai nereikalauju, kad jis butinai dalyvautu gimdyme, tiesiog tai jo apsisprendimo reikalas. Jis supranta, kad man butu kur kas ramiau ir saugiau, jei jis butu salia.
Atsakyti
na pas mus tai visa nestuma buvo svartsymai dalyvaut ne dalyvaut tai as norejau tai nenorejau, bet buvom kartu nuo pradzios iki galo ir abu esame del to laimingi thumbup.gif . vyro uzduotis per saremius pamasazuoti nuogara padet atsikelti ka nors paduoti, o per pati gimdyma uz rankos palaikyti, paguosti, paskatinti. saviskiui as labai dekinga clap_1.gif
Atsakyti
as vyrui baisybes pasakojau, nuteikinejau baisiausiam, o kai praejo gimdymas jis pasake, kad buvo suds i nieks. tikejos baisiau
Atsakyti
Man atrodo geriausias pasiruošimas būtų palankyti kursus, kurie rengiami būsimiems mamytėms ir tėveliams thumbup.gif Mums deja tokios galimybės nebuvo, tai aš vyrą ruošiau savarankiškai wink.gif Pasiskaičius šitam forume išrankiojau informaciją, kurią jam reikėtų žinoti ir duodavau skaityt, o jis ir skaitė rolleyes.gif . Dabar kai pagalvoju, tai tikrai buvo labai gerai apsišvietęs, netgi iki smulkmenų. Gal todėl niekas jo per gimdymą nešokiravo, nors matė viską, netgi ir ten, kur tik gydytojai žiūri doh.gif
Atsakyti
o as visa laika galvojau, kad noreciau, kad vyras dalyvautu gimdyme.. na dabar laukiuosi ir pries pora savaiciu snekejau su vyru ta tema. tai jis pareiske, kad jis nenori dalyvauti ir viskas. tai aiskinomes kodel. pasirodo todel, kad jam butu labai sunku ten buti ir zinoti, kad realiai niekuo padeti negali - cia viena. na del sito, tai sakiau, kad man moraliskai lengviau butu, ranka palaikytu, savas zmogus, tai saugiau ir t.t.
tada jis pasake, kad jam siaip pasipriesinimas kyla, sako, kad jam ten tikriausiai labai nepatiktu - na iskart nusistates neigiamom emocijom, ka as zinau, gal slykstu jam butu ar ka???????? zodziu dar jis pasake veina toki dalyka - kad tureta patirtis jam trauma visam gyvenimui paliko. zodziu jo buvusi zmona persileido du kartus - viena karta 3 menesiu, kita - 4 - ir visi tie persileidimai buvo prie jo akiu - as nezinau, ka jis ten tokio pamate tada apart kraujo, bet jam nuo to trauma visam gyvenimui unsure.gif
na pajuokavau tik, kad dar turi apie 8 menesius persigalvojimui, tai tik nusijuoke ir viskas..
o dabar pati nezinau - ar verta ikalbineti vyra, ar palikt ji ramybej su jo paties baimem?.. o jei bandyt sukt ta linkme, kad noreciau, kad bent pradzioj gimdymo ir tik gimus su manim pabutu, tai kaip sneket?.. as kai pagalvoju, tai labiau noreciau, kad jis butu ne del saves..o del vaikelio.. na as rysi kazkaip sureiksminu. as nenoriu, kad vaikeli gimusi pirma visas pulkas daktaru ir seseliu apciupinetu ir tik tada prie tevelio duotu prisiliesti.. kazkaip noriu, kad vyras vienas ir pirmuju su savo vaikeliu kontakta uzmegztu.. man pvz taip patiko istorija, kuria sesuo pasakojo - na jio medike, tai vienam gimdyme kai buvo, tai sake, kad vaikelis gimdamas kazkaip ten rankute pirmiausia iskiso (na gal ir galvyt jau buv, nezinau, nesupratau, ar neatsimenu, na bet zodziu pirmiausiai rankute istiese), tai gydytojas pakviete teveli pasisveikinti - tai tevelis pirmas ir paspaue savo vaikeliui rankute..
Atsakyti
VilkeS, siulau dar karta rimtai pakalbeti ir tiesiog paaiskinti, kad moteriai ir taip tiek daug tenka paaukoti ir istverti (jau nekalbu apie "iskesti"), o vyras turetu jai padeti, nes jei vaika dare abu, turi ir laukti, gimdyti bei auginti abu. Mes su maniskiu jau kalbejom apie tai, nors as dar ne nestuke.gif . Jis pazadejo, kad stengsis padaryti viska, kad tik man butu lengviau. Na, as visada sakau tiesiai sviesiai ir grieztai i akis tongue.gif Manau, kad taviskis irgi susipras. Kartais ju reikia ne prasyti, o pasakyti, kad jie irgi turi padeti, o ne tik stebeti. Labai tikiuosi, kad tavo vyras apsigalvos, o maniskis neissigas, kai bus tam laikas laugh.gif
Atsakyti
as jo ir neprasiau, mes tiesiog apie tai snekejom. ir jis pasake, kad viduje jam kazkas priestarauja tam dalyvavimui. tai ir galvoju, ar verta prievartauti zmogu, jei jam tai bus dar viena trauma? unsure.gif o gal daugelis vyru taip is pradziu reaguoja?.. nzn.
del saves tai as jau pati kaip nors. buciau dekinga, jei tik mane palydetu iki gimdymo palatos, pabutu pora minuciu ir paskui ant pacio galo ateitu. bet as del vaikelio noreciau, kad jis butu ne kazkur, o salia.. na nzn..
Atsakyti