Įkraunama...
Įkraunama...

Vardai :)

Laba diena 4u.gif
Rašau tokį nedidelį darbelį apie vardus. Atidžiai skaičiau šiame skyrelyje užvestas temas, bandžiau susiteminti vaikų vardų parinkimo kriterijus. Pastebėjau, kad populiariausia priežastis, kodėl tėvai pavadina savo vaikus vienokiu ar kitokiu vardu- vardas turi būti retas unsure.gif o jau visa kita lieka antrame plane.

Kviečiu padiskutuoti apie vardų parinkimo kriterijus, jų prasmę, tikras asmenines, girdėtas istorijas ir pan. Tiesiog kviečiu ne į atskirų vardų aptarimą, apklausas, nuomones, bet į intelektualią diskusiją apie mūsų ir ne mūsų vardus su įvairiais faktais, off topic`ais ir pan. Tuo pačiu padėsit ir man susirinkti medžiagos darbeliui. 4u.gif

Iš anksto didelis dėkui. Pagarbiai, Cikadelė 4u.gif
Atsakyti
aš vaikui vardą jau sugalvojus. sapnavau kažkada, kad vaikiukas tokiu vardu prisistatė wub.gif o šiaip kaip tik žiūrėčiau ne kad būtų retas, kas dažnai sąlygoja, kad vardas neįsimenamas, painiojamas, iškraipomas, o kad būtų trumpas, aiškus, lengvai ištariamas, tiktų prie pavardės, atsižvelgčiau į prasmę. ieškočiau lietuviško ar tarptautinio vardo, o ne kokio mitologinio, knyginio etc. 4u.gif
Atsakyti
Man vaiko vardo parinkimas atrodo kažkas nepaprasto, gražaus. Tai atsakingas momentas. Aš netikiu parapsichologais, kurie teigia, kad vardas, duodamas gimties metu, nulemia likimą, gyvenimo trukmę ir pan. Tačiau aš visgi tikiu, kad vardas itin svarbus gyvenimo komponentas.... Užtat priežastis, duoti vaikui vardą, nes jis retas, nedaug vaikų tokiu vardu, man atrodo kvailas. Prašau nesupykti, bet...taip manau...užtat truputėlį kvailai nuskambėjo Metrikacijos biuro vedėjos teiginys (straipsnį skaičiau), kad atėjus vaikutį užregistruoti Mato, Dominyko ar Gabijos vardu, metrikacijos skyriaus darbuotojos juos atkalbinėja, esą tai populiarus vardas ir siūlo pasirinkti kitą unsure.gif

negi galima paimti ir persigalvoti per vieną minutę ir duoti visai kitą vardą, koks ant seilės užėjo g.gif

Ieva- Pieva, man įdomi motyvacija, kodėl lietuviško- tarptautinio vardo kriterijus nusveria knyginio, mitologinio? yra kokia konkreti priežastis ar šiaip ax.gif nors aš esu žmogus, manantis, kad niekas nebūna šiaip 4u.gif vistiek yra kažkodėl, dėl kažko ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cikadelė: 21 kovo 2007 - 13:52
vyras savo pirmagimiam sūnui vardą buvo išrinkęs dar tada, kai jokios žmonos nenusimatė. aš apie tą patį vardą kada nors savo sūnui galvojau, nes mano senelis tuo vardu buvo. žodžiu, sutapo nuomonės ir norai. pirmagimio vardas nėra retas.
kitiems vaikams kada nors vardus rinksiu aš. jie bus reti. berniukui esu išinkusi vardą, kuris žinomas iš literatūros šaltinių, tačiau tikrai yra labai retas - nepažįstu nė vieno žmogaus, be to, google irgi išmeta tik vieną žmogų tokiu vardu. šį vardą dar pasirinkau ir dėl kitos priežasties - jis yra tokios pačios kilmės ir reiškia tą patį, ką ir mūsų pavardė.
mergaitei vardą išrinkusi taip pat esu iš KK ir BS žodyno - gana retas, tačiau ausies nerėžia, nes Lt populiaresnis kitas to paties vardo variantas.
tai va, dabar reikia vyro sulaukti ir antrą lelių susirganizuoti hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2007 03 21, 13:52)
Ieva- Pieva, man įdomi motyvacija, kodėl lietuviško- tarptautinio vardo kriterijus nusveria knyginio, mitologinio? yra kokia konkreti priežastis ar šiaip ax.gif nors aš esu žmogus, manantis, kad niekas nebūna šiaip 4u.gif vistiek yra kažkodėl, dėl kažko ax.gif

nežinau, man mitologiniai vardai kažkokie pretenzingi unsure.gif pvz. Hefaistas koks nors. tikrai atsiras, kas vardo neatsimins, iškraipys. o ir vaikui nežinau ar laimė turėti išskirtinį vardą, tuo labiau jei jis pats - vidutinybė, eilinių sugebėjimų.
knyginiai vardai, kaip ir serialiniai - kelia asociacijas su personažu schmoll.gif
Atsakyti
Ka tik atejes i pasauli naujagimis yra kazkas labai ypatingo tevams ir as suprantu tevu nora duoti jam isskirtini varda. Bet man nepatinka, kai vaikai yra vadinami dirbtiniais, bereiksmiais vardais, svarbu tik, kad vardas butu retas... Man geriau koks nors senoviskas tradicinis vardas, negu neaiskus garsu kratinys. Kai kuriuose Europos salyse (pvz. Vokietija) jokiais isgalvotais vardais vaiku vadinti netgalima - reikia irodyti, kad toks vardas jau egzistuoja. Nesakau, kad tai sektinas pavyzdys, bet man retumas tikrai ne pagrindinis kriterijus renkant varda.
Atsakyti
QUOTE(Ieva-Pieva @ 2007 03 21, 15:10)
nežinau, man mitologiniai vardai kažkokie pretenzingi  unsure.gif pvz. Hefaistas koks nors. tikrai atsiras, kas vardo neatsimins, iškraipys. o ir vaikui nežinau ar laimė turėti išskirtinį vardą, tuo labiau jei jis pats - vidutinybė, eilinių sugebėjimų.
knyginiai vardai, kaip ir serialiniai - kelia asociacijas su personažu  schmoll.gif


tai kad labai daug knyginių, serialinių ir pan. vardų - Augustinas, Petras, Jonas, Marija (iš Biblijos), Lina, Nijolė, Andrius (iš serialo), Einius, Vilius, Liudas, auksė, Mykolas (iš knygų), Aušra, Laima (mitologiniai) tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(Fabijana @ 2007 03 21, 15:12)
Bet man nepatinka, kai vaikai yra vadinami dirbtiniais, bereiksmiais vardais, svarbu tik, kad vardas butu retas... Man geriau koks nors senoviskas tradicinis vardas, negu neaiskus garsu kratinys. Kai  kuriuose Europos salyse (pvz. Vokietija) jokiais isgalvotais vardais vaiku vadinti netgalima - reikia irodyti, kad toks vardas jau egzistuoja.


drinks_cheers.gif labai puikus ir sektinas Vokietijos pavyzdys drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 03 21, 14:33)
tai kad labai daug knyginių, serialinių ir pan. vardų - Augustinas, Petras, Jonas, Marija (iš Biblijos), Lina, Nijolė, Andrius (iš serialo), Einius, Vilius, Liudas, auksė, Mykolas (iš knygų), Aušra, Laima (mitologiniai)  tongue.gif

turėjau omeny retus, netradicinius serialinius- knyginius vardus - Izaura pvz. tongue.gif
Atsakyti
Mano pagrindinis kriterijus - vardas turi būti lietuviškas lithuania.gif Retas - tikrai nenoriu, kad pašaukus vardu dar dešimt atsisuktų schmoll.gif būtų gera reikšmė, na ir patiktų abiem su vyru. Jie nors vienas šių kriterijų neatitinka - vardą braukiu iš sąrašo. Va, labai gražus man vardas Pijus, ale reikšmė nepatinka. Labai patinka Matas - ir reikšmė super, ir vardas gražus, ale toooooks dažnas. Gražus vardas Naglis - vyras nesutinka. Tikiuosi, kad antras bus mergaitė, nes čia mažiau ginčų kyla tongue.gif

Jeigu jau duot mitologinį vardą, tai būtinai lietuvišką. NA, aš išvis už lietuvišus vardus ax.gif
Atsakyti
musu vaiko vardo istorija:

pirmiausia, tai susapnavau, kad turiu mergyte, ja pavadinau Aukse, nors tada dar nesilaukiau (beveik biggrin.gif). Tai puse nestumo kliedejau tuo vardu, bet vyras pasake: NESAMONE. Tada pradejome versti vardu zodynelius ir pan. issiraseme patikusius vardus, bet as labai norejau duoti Mazosios Lietuvos kilmes varda (cia buvo vienas pagrindiniu kriteriju, bet i ji pateko ir tai, kad tie vardai reti (dauguma, nors ju nedaug ir yra sad.gif), taigi liko vos keli variantai. Ties vienu apsistojome. Visa nestuma tik tuo vardu ir vadinau mazyle. Kai gime, tas vardas neitin lipo jai kazkaip, per grubus atrode tokia mazam zmoguciui, bet jau buvome tiek prie jo priprate, kad kiti vardai visai neskambejo ir netiko. Vardas turejo buti trumpas, paprastas, neipareigojantis nei musu nei vaiko. Palikome sugalvotaji. Dabar tai labai patenkinti tuo vardeliu, tikiuosi ir vaikas dziaugsis. Kitam vaikui jei bus is jei bus mergaite irgi turiu isrinkusi varda is tos pacios "operos"

Zmoniu reakcija, nuomone buvo truputi svarbi, bet ji labai ivairi buvo- arba labai patinka vardas, arba nepatinka, bet man taip atrodo geriau, nei butu koks vidutinis, kuris nei labai patiktu, ne nepatiktu smile.gif

dar kazka norejau rasyti...

aij, vardo kilmes reiksmei (ar kaip cia apibudinti) neteikiu visai jokios prasmes.
Daug daugiau man reiskia vardo skambesys, jei panasus i koki bendrini zodi, tai as sieju su to bendrinio zodziu reiksme, o ne su tokia, kuri yra vardu reiksmiu zodyne parasyta, nugi neversiu as zodyno varda isgirdusi ir neziuresiu reiksmes.

del to retumo, tai tiesiog norejau duoti toki varda, kuriuo nezinociau ir nepazinociau jokio zmogaus, kad nekiltu man jokiu asociaciju.

dar labai norejau doti paprasta "gamtini" varda, bet jie tiek ispopuliareje, kad patys pasimeteme ir pakeiteme savo norus biggrin.gif

oij, cia gal neintelektualiai parasiau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Onora: 21 kovo 2007 - 15:07
Man svarbiausia, kad vardas gražiai skambėtų, gali būti be reikšmės kažkokios ypatingos. Kas ta įdomi reikšmė jei vardas baisus schmoll.gif Ir kiekvienam sutiktam vardą sakysi, o ne reikšmę.
Taip pat nelabai svarbu, kad būtų retas, bet ir neperdaug populiarus, svarbiausia, kad mum abiem su vyru patiktų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Isila @ 2007 03 21, 14:50)
Retas - tikrai nenoriu, kad pašaukus vardu dar dešimt atsisuktų  schmoll.gif

bet viena yra retas - nepopuliarus, nedažnas, nemadingas, ne "ant bangos", o kita 0 išgalvotas, vos ne uabo pavadinimas, užtat vienas vienintelis doh.gif
Atsakyti