Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdų stebuklas

Teatleidzia man "Mamos zurnalas", bet dali sio straipsnelio noreciau pacituot. Skaiciau as i siandien vaziuodama i darba, ir jau beskaitydama pagalvojau kad negalesiu neparasyt jo cia. Bukit kantrios mamos, ir perskaitykit iki galo:

"... Pasakoju savo likima moterims, kurias pries Kaledas apima tamsi neviltis.Dar pernai ir as ta sventa nakti raudojau ziuredama per langa i ryskias zvaigzdes. Kaledos - gimimo svente, visas pasaulis svencia Geraja naujiena. O as tuomet zinojau, kad mano namuose neikad nasukryks kudikis, kad esu tik tuscias indas, kuriam nelemta sukurti gyvybes. Ziurejau i Siaurine zvaigzde ir meldziau stebuklo.

...Viskas prasidejo atvaziavus studijuoti i Vilniu. Nebuvau labai liekna, o pirmame kurse priaugau dar apie 10kg... Pavasary nebelindau i dauguma drabuziu. Ryzausi svori mesti. Nusipirkau studentiska abonementa trims menesiams I sporto kluba, grieztai pradejau skaiciuoti kalorijas. Lieknejimo maratonas sutapo su sesija, kai tekdavo pasimokyti ir naktimis, neissimiegoti. Tada svoris krito labai lengvai. I sporto kluba eidavau kasdien ir mindavau kardiotreniruoklius. Neiseidavau tol, kol nesudegindavau 1000 kaloriju. O suvalgydavau per diena 800.Per du menesius numeciau 15kg.... Tiesa, dingo menesines...

... Kai praeidavo menamu menesiniu laikas, pirkdavau nestumo testa. Kartais paimta nerimo, pirkdavau tuos testus kas savaite. Kai praejo 9 menesiai be menesiniu, apeme siokia tokia baime, ir uzsirasiau pas ginekologe...
Skyre tyrimus
... Kai sunesiau lapukus is visu gydytoju, ginekologe dar karta mane apziurejo ultragarsu ir pasake isvadas. Populiariai ji man isaiskino taip: mano kiausides turi labai kieta apvalkala, per kuri negali prasiskverbti folikulai. Kiausintakiai uzake, todel jais negali judeti kiausineliai. Gimda maza, ji niekada nebus pajegi normaliai isnesioti vaika. Nebent ja tampyciau vis naujais nestumais ir, pirmam bei antrajam nutrukus, gimda kiek prasitampytu ir pajegtu isnesiot trecia vaika. Siaip esu visiskai nevaisinga, galiu pamiįrsti nestumo testus. Jei kada nors gyvenime noreciau kudikio, tureciau ryztis laparoskoipinei operacijai. Jos metu man lazeriu pradurtu kiausintakiuose mazasskylutes - kelia iseiti kiausineliams. Jei per puse metu po operacijos nesugebeciau pastot, tos skylutes uzaugtu, ir tektu operuot is naujo. Gydytoja nuramino kad visada lieka krastutine priemone - dirbtinis apvaisinimas... Diagnoze patvirtino 3 gydytojai.

Taip praejo metai.

...Uzsirasiau pas ginekologe. Si karta paprasiau kad skirtu man bet kokiu vaistu, kad tik susirgciau menesinemis kaip normali moteris. Skyre "Diane 35" Jos sukels menesines, kurios bus netirkos, tiesiog kas 28 dienas pakraujuosiu. ...Su Dariumi (draugas) atidziai perskaite instrukcija api epasalini tu kontraceptiku poveiki, nusprendem kad del saves apsimetineti neverta. Geraiu man litki sveikai, nei "zaisti" menesines. KArta uzsukusi i vaistine pastebejau grazia vitaminu pakuote. Ant dezutes buvo trys isdidzios moterys:viena ju laike kudiki, antra buvo nescia, o trecia - "normali". Vaistininke patikino, kad vitaminai skirti ne tik nescioms ir maitinancioms materims, bet tinka ir pries pastojant ar norint sureguliuoti menesiniu cikla.... Kasdien gerdama po piliule vitaminu, jauciausi bent ka daranti, kad kada nors galeciau buti mama.

... Sausui viduryje man prasidejo keisti migrenos priepuoliai, galva skaudedavojau atsibudus. Nepadedavo nei kava, nei analginas. Kai skausmas tapdavo nepakeliamas mane tasydavo vemti. Sveikata visai paslijo, nebesinorejo nieko valgyt, pradejo kristi svoris. Nors nedrisau sau prisipazinti, bet kilo mazyte nuojauta kad galiu buti nescia...
Abu laukeme kol isryskes juosteles. Pamate dvi, aisku nepatikejome. Ta diena nusipirkome dar tris skirtingu firmu testus, visi rode kad as laukiuosi. Pas ginekologe ne ejau o skridau. Pasak jos buvau nescia 8savaites. Nei vienas gydytojas negalejo paaiskint kaip aspastojau. O as maniau kad Jokubeli pasauke begalinis mano troskimas tureti kudiki....

...Turejau eiti eilines apziuros. Pagal mano skaiciavimus, nestumas jau turejo buti 13 sav. Ginekologe ilgai ziurejo i ultragarso aparato monitoriu, kol ryzosi pasakyti: "Matau vandens maiseli, bet vaiko nera. Tai vadinama anembrioze, embriono nebuvimau. Tai gana daznas atvejis, kai del nezinomu priezasciu embrionas asimiliuojasi, lieka tik vandens puslele. Jums teks daryti valyma, uzrasysiu siam ketvirtadieniui." Namo ejau pro asaras nematydama kelio. Kazkoks vidinis balsas pakuzdejo nueiti pas viena is tu privaciu gydytoju, kurie mane tyre del nevaisingumo. Gydytojas pamates mano beviltiska zvilgsni, prieme mane be eiles. Skubiai gulde prie ultragarso aparato ir ne suabejojes uzrase duomenis i lapeli: sirdele +, judesiai +. rode man ekrane mazytes kojytes ir rankytes, net pipiro dydzio pulsuojancia sirdele. Kai paklausiau, kodel poliklinikos ginekologe mate tik vandens maisa, gydytojas pasake kadkaltas pasenes ultragarso aparatas. Pamaniau, kiek gi vaiku nuzude tas "pasenes echoskopas"? Juk tikriausiai ne viena pasmerkatoji isgirdusi kad jai "anembrioze"tyliai ateidavo valymui.
Daugiau netiketumu nebuvo. Saplio 25d. gime Jokubas. Gimdyma priemes gydytojas pasake, kad pagal visus paskaiciavimus turejau pastoti Kaledu nakti smile.gif

... Mielos moterys, jei nors vienai Jusu iziebiau kad ir mazyte vilti, esu laiminga. Netikekite baisiais nuosprendziais, o jei jums sako, kad viskas yra juoda, eikit pas dar 10 gydytoju. Nors vienas ju pasakys, kad yra mazutis baltos spalvos ruozelis. Net ir visiskai sugniuzdytos tikekite, kad sekme laukia pasislepusi uz kampo. Ji baugsti, todel reikia pakviesti, priglausti ir susildyti..."


Atsiprasau del gramatiniu klaidu, tiesiog labai skubejau, o tikrinti dabartiek daug reikia unsure.gif
Atsakyti
Labai grazu ir labai smagu kad viskas gerai baigesi. biggrin.gif
Atsakyti
Apsizliumbiau prie kolegu.... mellow.gif
Atsakyti
Aš jau ją vakar žurnale perskaičiau, tai irgi į ašaras wink.gif ,tikrai stebuklas wub.gif
Atsakyti
taip////istorija pamokanti huh.gif negalima tiket vienu gydytoju, reik ta pacia diagnoze isgirsti is keliu, tik tuomet darytis valyma ph34r.gif
bet kaip jau taip poliklinikoje vaikelio nemato, siaubas mad.gif mad.gif mad.gif
Atsakyti
Apsizliumbiau ir as unsure.gif
Atsakyti
QUOTE (ladija @ Ketvirtadienis, 27 Lapkričio 2003, 9:52)
taip////istorija pamokanti huh.gif negalima tiket vienu gydytoju, reik ta pacia diagnoze isgirsti is keliu, tik tuomet darytis valyma ph34r.gif
bet kaip jau taip poliklinikoje vaikelio nemato, siaubas mad.gif mad.gif mad.gif

Vo cia tai teisybe, kad nevalia tiketi. Mano sesei penktam nestumo menesi per echoskopija pasake, kad leliuko galva nesivysto ir tuoj pat reikia daryti valyma. Tai ta isgirdo ir nualpo. Gerai, kad vyras kartu buvo. Tai jis grieztai pasake, kad jie dar pas kt gydytoja eis. Ir ka? Viskas tvarkoje. Tai kt gydytojas po to parase tai echoskopuotojai laiska: "Kur jos kaip gydytojas taktas nesciai moteriai tiesiai sviesiai pasakyti "galvos nera"?

Linkiu kad visoms kuo maziau tokiu nutikimu butu ir kad viskas viskas butu labai gerai smile.gif
Atsakyti
Labai pikta, kad as tai perskaiciau darbe, o ne namie sad.gif akys pilnos asaru, o prie direktoriaus apsibliaut nesinori.
As juk irgi kazkada meldziausi zvaigzdems unsure.gif

Aciu, auges
Atsakyti
as irgi apsiasarojau ph34r.gif vat mano kolegei pries pusmeti irgi dare valyma del vaikucio nesivystimo,jai 37 metai..vaikuciu dar neturi,bet labai nori...kazin kokia jos reakcija bus i tai ,kad gal jai be reikalo padare ta valyma...et,geriau nesakysiu ,kaip sakant 'nebudu sypac sol na ranu' sad.gif
Atsakyti
Nuostabi istorija, sugraudino iki asaru ir mane.
Pamokanti taip pat, neverta klausyti ir pasikliauti tik vieno gydytojo nuomone. Klysta ir jie ir ju aparatai,-toks paprastas ir daznas pasiaiskinimas. Tik ar susimasto kas nors is ju, kokia tu klaidu kaina???
Atsakyti
Na ir as vos neapsiasarojau. Ech, as ir vel pilna vilciu ...
Atsakyti
Grazus ir pamokantis pasakojimas. Tai tikrai suteikia vilciu...
Atsakyti