Įkraunama...
Įkraunama...

"Baisios" pasakos vaikučiams

Viename iš mūsų skyrelių užvirė diskusija, ar leisti vakams klausyti pasakų "su siaubo elementais", kad ir apie gaidelį, kuris vištytei akytę išmušė ar panašiai.. Mes augome su tokiomis pasakomis, bet kai kurios mamos mano, kad baisu vaikui sekti tokias pasakas. Pasidalinkite savo nuomone. Galbūt čia aš viena nematau nieko blogo huh.gif
Atsakyti
hah.gif Chilli, nerimsti ar gerai Mija augini? Mano Ugne klauso tu "baisiu" pasaku, bet man tai cool.gif doh.gif ne turinys baisus, o igarsinimas wink.gif
Atsakyti
QUOTE(kendi @ 2004 12 14, 14:07)
hah.gif Chilli, nerimsti ar gerai Mija augini? Mano Ugne klauso tu "baisiu" pasaku, bet man tai cool.gif  doh.gif  ne turinys baisus, o igarsinimas wink.gif


ne,nu visos taip uzsipuole,kad pamasciau = gal as trenkta,kad duodu vaikui klausyt aktoriu igarsintu pasaku dry.gif nu kol kas jai ta balsu ivairove labai idomi g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Chilli: 14 gruodžio 2004 - 13:10
As tai pati savo maziui paseku sia pasaka rolleyes.gif ir tame nematau nieko bloga. Tik nesakau, kad ismuse, o pataike, paskui apriso ir nebeskaudejo vistelei akytes. Ir dar moralas: nesimetikim akmenais biggrin.gif
Atsakyti
Seip tai nematau nieko blogo tose pasakose, mes visi prie ju isaugom, o dabar tos pasakos , o ypac multikai dar baisesni doh.gif
Atsakyti
smile.gif Pasakos thumbup.gif Bet filmuku kaip digimonai, transformetrei ir kiti su... mazajai tikrai neleisiu ziureti smartass.gif
Atsakyti
Nu kaip cia pasakius. Pasaku paskirtis- idiegti elgesio normas? Kartais drisciau nesutikti. O kaip tos pasakos, kur Jonelis iskepa sesery (tiesa netikra), o poto nupjauna galva ir duoda savo pamotei suvalgyti ta sesery that means jos duktery, o poto parodo nupjauta galva, kuri paguldyta i lova. Nu labai jau geros tos pasakos mad.gif blink.gif Na aisq visur galima izvelgt dvi puses: pasakos moko 1. Meluot ( kiskelis norejes padeti Elenytei neteko rankytes, kojytes o poto ir galvytes blink.gif jei butu nesakes teisybes taip nebutu nutike)
bet pasakos moko ir buti narsiam stipriam, padeti nelaimeje. Na manau aukso viduriukas butu skaityti Rusu liaudies pasakas thumbup.gif
Atsakyti
Aš vaikystėje labai nemėgau pasakų apie sigutes žarijų duobėse, perplėštas pusiau raganas ir išmuštas vištos akis. Tai ir savo vaikams tokių pasakų nepasakojam. Yra daugybė gražių pasakų ir be tokių žiaurumų. Ir šiaip- patys ekspromtu kuriam visokias siurrealistines pasakas apie pasiklydusius bananus, neūžaugą traktoriuką vardu Kuku, juodą žasiuką ar braškinį telefoną blink.gif ...

O digimonų ir transformerių mano vaikai nežiūri- jiems kažkaip nekimba. Užtat Cartoon Network su Dexteriu didžioj pagarboj biggrin.gif .
Atsakyti
šiaip tai kiek žinau tokių liaudies pasakų,tai visos jos galima sakyti baisios...štai,kad ir pasaka apie 7 ožiukus. vilkas tuos ožiukus praryja,o kai ožka randa vilką tai jinai tam vilkui pilvą prapjauna ožiukus išima prikiša į vilko pilvą akmenų ir susiūva,o vilkas atsikėlęs įkrenta į upę ir nuskęsta blink.gif nu baisu ką? arba ,kad ir apie raudonkepuraitę,na graži pasaka,bet ten irgi toks principas,kad medžiotojas vilką nušauna,pilvą prapjauna ir tram pam pam... blink.gif
seku aš tas pasakas pati,kasvakarą turiu sekti,patinka mano paničkai,bet tokias "tiesas" apie prapjautus pilvus stengiuosi pasakyti greitai taip,maždaug čia taip turi būt,bet juk nežinai kas dedasi vaiko galvoje,kaip tas pilvas prapjaunas kas ten kokiu principu vyksta ir kaip bus galvojama paskui....
bet kai pagalvoji tai tų pasakų tokių galybė....dauguma pasakų baigiasi "blogiečio"mirtimi. o ką daryt?kokias pasakas sekti?

kiekvieną vakarą 18 val,per LTV rodo senus rusiškus multikus,va čia tai pasižiūrim thumbup.gif klasika,filmukai gražūs,spalvingi,apie žvėrelius,apie žiemą ,apie kalėdų senelius rodo,apie vaikučius,eglutes,na tikrai gražūs multikai.
džiaugiuosi,kad mergina mano paskui jau kai eina miegoti prašo pasekti būtent tą pasaką kur matė per tv biggrin.gif va šiandien sekėm pasaką kaip katinas žvejot ėjo,ir kaip prie jo "prisiplakė" lapė,vilkas ir meška biggrin.gif ir jai patinka ir man mažiau to smurto pasakot biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo $kristina$: 29 gruodžio 2004 - 23:49
Kai mano dukrai buvo 3-4 m as skaitydavau lietuviu liaudies pasakas. Bet paskaicius tas baisiasias, ji tiesiog negaledavo uzmigti, pradejo bijoti viena buti tamsiame kambaryje. O kai paskaiciau Jonute ir Grytute, tai dukra is vis pasibaisejo ir paklause: " Mamyte, o manes tetis neisves i miska ir nepaliks?" Ir kazkaip labai jau itartinai, kiekviena ryta man isvaziuojant i darba, palinkedavo:" Mamyte buk atsargi, nepakliuk i avarija, nes as nenoriu likti naslaite". Taigi, po tokio jos elgesio pasikeitimo as nustojau skaityti tas baisiasias pasakas. Ir manau, kad jei vaikas jautrus, geriau tokiu nereikia...
Atsakyti
QUOTE(Chilli @ 2004 12 14, 11:03)
Viename iš mūsų skyrelių užvirė diskusija, ar leisti vakams klausyti pasakų "su siaubo elementais", kad ir apie gaidelį, kuris vištytei akytę išmušė ar panašiai.. Mes augome su tokiomis pasakomis, bet kai kurios mamos mano, kad baisu vaikui sekti tokias pasakas. Pasidalinkite savo nuomone. Galbūt čia aš viena nematau nieko blogo huh.gif


Ši paminėta pasaka yra Lauros mėgstamiausia..būna pirma vakarinio pasakų sekimo maratone wink_3.gif Po to jau seka eiliuota pasaka apie "glybą balavyką" ("Baravykas pagyrūnas"), "glybų kalas" ir "neplaustasis, nekustasis, nekiptasis katinas" ("Nekirptasis, nepraustasis, neskustasis katinas".
Sekdama pasakas pastebėjau, kad vaiką "veža" tie baisūs momentai..na, kad ir minėtos pasakos finalas..kur vilko klausia "vilke vilke, kam kiaulės paršelį nunešei"..o jis atsako "mano gerklė ne gražtu grežta, ne kaltu kalta..ammmm ir nusinešė paskutinį paršelį į mišką". Laura visada pasako "bijau vilko", bet juokiasi, krykščia kai seku tą pasaką. Taip pat visada labai pabrėžia, kad abi akeles vištytei išmušė.
O apie grybą pagyrūną..kai jis pučias, pučias, vėliau supūna ir pasakos finalas "ir pasakė skruzdė sraigei, pagyrūnams taip ir reikia"..tai Laura dabar nulat kartoja, kad "pagyrūnams taip ir reikia"..nu išrenka visus piktdžiugiškiausius momentus :-))

Aš tose pasakose nematau nieko blogo. Aš pati užaugau girdėdama visas tas pasakas ir jokios traumos dėl to nepatyriau smile.gif Tiesiog po pasakos pasekimo dažnai primenu, kad gaidelis yra tikras begėdis, jog taip vištytei padarė ar kažkas pan. Visada tėvai gali pasikalbėti, pasakyti kas negerai, kaip kažkas minėjo pridėti pasakos moralą smile.gif
Man atrodo, kad daugiau žalos daro visi tie smurtiniai animaciniai filmukai, kur nesibodima nei pabaisoms vidurių paleisti, nei kraujo purslų pripriešti ir įgarsina tragiškai ohmy.gif TV Laurai griežtai kontroliuoju, ji žiūri tik teletabius ir tuos senuosius "tarybinius" filmukus.
Atsakyti
Prisiminiau kaip mes nupirkome pirmą kasetę su aktorių įgarsintomis pasakomis. Tai ten irgi buvo pora pasakų, tiksliau apie Bebenčiuką ir Kvailutę bei apie dvylika brolių ir Elenyte, kurios mano vaikui įvarė tokią baimę, kad net dieną vienas kambaryje nebūdavo. Tikrai kai užbaubs ta ragana tokiu baisiu balsu, kad net man suaugusiam žmogui šiurpas nukrečia. O dar tos vietos, kur kiškeliui kojas, rankas nutraukė ir pan... blink.gif
Taigi padarėm išvadas, kad įdomiau yra, kai pasakas mama seka (t.y. aš smile.gif ) O dabar jau ir pats bando skaityti. O tą kasetę padėjom į dėžę su jau nenaudojamais žaislais. Beje, kai vaikas ją randa, tai iki šiol baidosi...
Atsakyti