Įkraunama...
Įkraunama...

Nuolatos raudonuoju

Viskas, aš jau nebegaliu savęs kontroliuoti. Maniau, kad išaugau iš vaikiškų kelnių, tačiau nė velnio blush2.gif
Pavargau, nuo nuolatinio raudonio blink.gif Negaliu bendrauti su bendradarbiais, bet kokį jų klausimą- lydi mano raudonavimas ir neryšlus atsakymas. Esu protinga mergina, tačiau negaliu savęs kontroliuoti nors tu ką. Kuomet pajaučiu, kad mano žandai blush2.gif negaliu net su žmonėmis bendrauti, norisi slėptis "po lapais", kad niekas manęs tą akimirką nematytų.
Kas tai? Ar aš bėdų maišas? Kuri apie save per daug galvoja, o gal į save žiūri pernelyg kritiškai? Aš jau nebesusigaudau? Darbo aplinkoje negaliu būti savimi... nors tu ką. g.gif
Atsakyti
Sveika, aš irgi buvau iš tų raudonuojančių. Ir svarbiausia raudonuodavau nei prisidirbus nei ką, tiesiog pavyzdžiui netikėtai paklausta, ar pan. biggrin.gif
Nu va, o dabar lyg ir retai raudonuoju, tiesiog išmečiau šitą problemą.
Pabandžiau įsivaizduoti raudonį kaip savo asmenybės privalumą lotuliukas.gif
Na, pvz raudonuodama galvodavau "nu ir kas, aš tokia faina, o raudono buroko spalva man ypač tinka" lotuliukas.gif
Supranti, tiesiog leidau sau raudonuoti, ir pasidarė nebebaisu smile.gif Dabar, jei ir nuraustu kada, tai nekreipiu dėmesio, smegenys užfiksuoja tą raudonį, bet man dzin.
Oi, atsimenu vyras pradžioj vis klausdavo, "o ko paraudai", matyt jo nuomone, raudoniui atsirasti reikalinga kokia svarbi priežastis ar paslaptis biggrin.gif Ai sakydavau "šeip sau, hobis toks".
Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mia @ 2007 04 09, 18:34)
Sveika, aš irgi buvau iš tų raudonuojančių. Ir svarbiausia raudonuodavau nei prisidirbus nei ką, tiesiog pavyzdžiui netikėtai paklausta, ar pan.  biggrin.gif
Nu va, o dabar lyg ir retai raudonuoju, tiesiog išmečiau šitą problemą.
Pabandžiau įsivaizduoti raudonį kaip savo asmenybės privalumą  lotuliukas.gif
Na, pvz raudonuodama galvodavau "nu ir kas, aš tokia faina, o raudono buroko spalva man ypač tinka"  lotuliukas.gif
Supranti, tiesiog leidau sau raudonuoti, ir pasidarė nebebaisu  smile.gif Dabar, jei ir nuraustu kada, tai nekreipiu dėmesio, smegenys užfiksuoja tą raudonį, bet man dzin.
Oi, atsimenu vyras pradžioj vis klausdavo, "o ko paraudai", matyt jo nuomone, raudoniui atsirasti reikalinga kokia svarbi priežastis ar paslaptis  biggrin.gif Ai sakydavau "šeip sau, hobis toks".
Sėkmės  4u.gif


Jo man patiko tas atsakymas su hobiu drinks_cheers.gif . Bėda tame, kažkada pati su savimi taip dirbdavau, net spec. akcentuodavau: pasiruoškit aš raudonuoju blush2.gif Pati iš savo raudonavimo pasijuokdavau. Lyg ir susidorojau, tačiau pastaruoju metu negaliu su tuom susitvarkyti. Nereikia nei kieno nors replikų ar pastabų, tiesiog valgant iš niekur niekur imu ir išraustu...kas tai?
Aš galvoju, kad po visa tai slypi gilios psichologinės problemos. Aš iš teisų esu pernelyg kukli ir kritiška savo atžvilgiu. To pasekoje per daug aglvoju apie save: kaip aš elgiuosi prie stalo, kaip dedu maistą į burną ir neduok die... kasnis iš burnos iškris, o tada jau visi pamatys... žodžiu kiekvienam žingsnį aš galvoju: ar gerai elgiuosi, ar protingai dėstau savo mintis ir t.t. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ashley: 11 balandžio 2007 - 17:16
Ir man tai pazystama biggrin.gif Buvo nelabai juokinga pries tai del to blush2.gif Kai nusprendziau, kad nebenoriu buti ta idealioji ir visiem atrodyti protinga-pati paciausia mirksiukas.gif tas raudonis pranyko. Tiesiog leidi buti kokia esi, o ne buti tokia mise idealioji bijanti del klaidu ir varzyti savo elgesi smile.gif Turi rasti to pasitikejimo savyje pirmiausia-zingsnelis po zingsnelio eiti link to ir paskui tas menkas paraudonavimas nebeatrodys toks svarbus smile.gif Kaip Mia kad patare tau. Turi ta raudoni priimti, o ne jo gedytis. Paskui tas raudonis taip nebepersekioja mirksiukas.gif
Atsakyti
panasu, kad taip ivyksta tuomet, kai del ko nors jaudiniesi ar nerimauji. as pati neraudonuoju schmoll.gif , bet psichologe syki man aiskino kaip pavyzdi, kad jei tarkim raudonuoji, tai gali nuo to issivaduoti priestaravimo budu 4u.gif . t.y., kai tik jauti, kad imi rausti, mintysi sakyk sau: "na ir gerai, na, dar stipriau, dar raudoniau". organizmo reakcija buna priesinga, raudonis pradingsta mirksiukas.gif . gal ir ne is pirmo karto, bet palaipsniui susitvarkysi su sia bedele. sekmes 4u.gif
Atsakyti
Prie viso to, kas pasakyta, galbūt galima pridurti, kad esi drovi ir per daug galvoji, ką kiti pamanys, kaip atitikti kitų reikalavimus (įsivaizduojamai labai aukštus, greičiausiai).
Paraudimas - tokia kūno reakcija, kuri šiuo atveju greičiausiai susijusi su gėda, t.y. tam tikra (psichologine) apsinuoginimo situacija. Galbūt tai reiškia, kad vertini save prasčiau, ir jauti, kad turėtum sudaryti geresnį įspūdį apie save.
Raudonavimas - tik požymis (tarkim, gėdos), už to gali glūdėti ir lengvesnės ir sudėtingesnės problemos. Taigi, vieniems pasiseka "išaugti", kitiems kiek sunkiau.
Atsakyti
Mane tas irgi lydėjo ilgai labai. Manau, kad tai prasidėjo nuo kažkokio savęs nuvertinimo paauglystėje (na kai labai kritiškas esi ir sau ir kitiems). Tai sumažėjo kai pagaliau suvokiau savo vertę, o kai pradėjau save gerbti, kitų nuomonė man pasidarė nebetokia svarbi, todėl pradėjau nebebijoti, ką ten apie mane pagalvos jei kartais išrausiu ne vietoje ir nelaiku. Be to, nustojau sau drausti raudonuoti, jei jau kartais taip atsitinka, tai ką gi, leidžiu situacijai vystytis toliau taip kaip jinai vystosi, bet aš nesiakcentuoju ant to. Kartais stebiu aplinkinių reakciją - šiaip įdomiai žmonės reaguoja vienu veiduose supratimas, kitų susidomejimas, kitų - panieka, nu ir kas? Man nuo to nieko neatsitinka, o apie žmones labai daug informacijos gaunu mirksiukas.gif Bet dažniausiai tik pagalvoju - o biški paraudonuosiu dabar - ir po to koncentruojuosi ties tuo, apie ką turiu galvoti - jei tai pokalbis, turiu tęsti tą pokalbį, taigi nukreipiu savo mintis į jį, o ne i tai, kokios spalvos aš dabar esu, laikau tai visiškai nereikšmingu dalyku.

Kita vertus, žinau, kad tai mano silpnoji pusė ir organizmas gali mane išduoti kada lemiamu momentu, todėl manau, kad negalėčiau būti kokia specialioji agentė ar dirbti kokio laaaabai svarbaus operatyvinio darbo, kur raudonuoti draudžiama tongue.gif Bet dėl to nepergyvenu 4u.gif
Atsakyti
as ir turiu raudonio problema.darbe turiu noriu nenoriu but susirisus plaukus,o tai mane erzina nes zinau kad visada busiu raudona.aciu dievui niekas to man nesako kad va cia paraudai.namie ir kieste mane susirisus niekada nepamatysi.man palaidi plaukai leidzia jausti kad as neraudonuoju,kaip apsauga.tai juokinga bet man taip geriau.o raudonuoti pradejau pries 4 metus,nes karta per paskaita drauge pasake kiek cia raudonuosi kaip burokas.ir viskas tada i viska pradejau kreipt demesi
Atsakyti
ir aš turiu tą bėdą: raudonuoju, net kai pati to nejaučiu. atrodo viskas normaliai, o aš į burokus ir... o jei kas dar paklausia ko, tai iš viso tada šakės. pati juk nežinau ko, bet dar labiau paraudonuoju. tiesiog gal tikrai reikia imti nekreipti dėmesio į tą raudonį, visus besidominčius "kodėl čia taip?" mintyse pasiųsti po velnių ir galvoti apie tai, ką darai, o ne kodėl čia dabar raudonuoji. va čia bėda matyt ir yra tą, kad paraudę iškart imame galvoti apie tai, o ne apie tai ką iki to darėme, kalbėjome.
Atsakyti
QUOTE(semiuke @ 2007 05 10, 19:11)
o raudonuoti pradejau pries 4 metus,nes karta per paskaita drauge pasake kiek cia raudonuosi kaip burokas.ir viskas tada i viska pradejau kreipt demesi
As pirmoje klaseje pradejau raudonuot, t.y. seseriu. Nes staiga mokytojos palkausta nesusivokiau ka atsakyt ir paraudau. blush2.gif O klasiokams (dar tuomet nepazistamiems vaikams, rugsejo men.) buvo baisiai juokinga ir garsiai uzbliove kazkas:" Kaip paraudonavo!!!" Va tada ir prasidejo mano bedos. Nuolat bijojau, kad paraudonuosiu, tai taip ir ivykdavo. Su klasiokais (ypac berniukais) iki pat 12 klases negalejau kalbet- gi parausiu, o jei parausiu ka jie pamanys? g.gif ax.gif biggrin.gif Pagalvos, kad isimylejau... biggrin.gif doh.gif

Pas mus kieme nuolat sededavo (ir dabar dar kartais sedi) vaikinu kompanijos. Ir pro juos turedavau praeit eidama namo... O jie juk neturi ka veikt, nuziurineja... O ka, as, aisku, kaip burokas blush2.gif doh.gif Vel ta pati mintis:"Pagalvos, kad kuri nors viena is ju wub.gif " Tada jau baimes jausma isivariau, apeidavau apie iiiilga musu nama aplink, vos pamacius, kad jie sedi kieme (kad netektu pro pat ju nosi man burokui eit) rolleyes.gif

Kaip to atsikraciau?

1 etapas buvo kai nusipirkau krempudra ir skaistalus. Padejo keliems metams. Kazkaip isivaizdavau, kad ar taip ar kitaip rozine esu, tai ir nesimatys kad vysniavuoju biggrin.gif Paskui supratau, kad tai neslepia ir vel grizo senasis kompeksas ir baimes. doh.gif Kvailai jauciausi: einu su vaiku (nebe kokia piemene) pro tuos pacius jau virs 30 m. jaunuolius ir keiciu spalva...

2 etapas thumbup.gif nusipirkau didelius akinius nuo saules ir taip gera... Einu drasiai ir neraudonuoju, nes jei ir butu taip- nesimatytu- puse veido akiniai uzdengia biggrin.gif

Ir galu gale, ne kiekvienas sugeba rausti tongue.gif Visai nebesigrauziu, jei ir "blykstelsiu". Matyt, todel bent darbe ir neraustu. 4u.gif

Linkiu visoms rausvuolems susigyventi su raudimu ir issivaduoti nuo kompleksu 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(liukse7 @ 2007 05 15, 15:44)
ir aš turiu tą bėdą: raudonuoju, net kai pati to nejaučiu. atrodo viskas normaliai, o aš į burokus ir... o jei kas dar paklausia ko, tai iš viso tada šakės. pati juk nežinau ko, bet dar labiau paraudonuoju. tiesiog gal tikrai reikia imti nekreipti dėmesio į tą raudonį, visus besidominčius "kodėl čia taip?" mintyse pasiųsti po velnių ir galvoti apie tai, ką darai, o ne kodėl čia dabar raudonuoji. va čia bėda matyt ir yra tą, kad paraudę iškart imame galvoti apie tai, o ne apie tai ką iki to darėme, kalbėjome.

drinks_cheers.gif O uz toki paklausima- pastaba mano vyras yra gaves nuo manes velniu. Sakau dar mano artimiausias zmogus ims man kompleksus varyt biggrin.gif doh.gif Siaip seniai begirdejau tokias pastabas. Kokius 4 metus tai tikrai. Gal ir VISAI neberaustu? g.gif O ir seniau ne visi tokie netaktiski budavo. mirksiukas.gif Retas kuris mesteldavo: "Ko israudai?"
Atsakyti
As ir viena is tu raudonuojanciu blush2.gif Pati dazniausiai nejauciu, kai taip atsitinka..o kai atrodo, kad esu visa raudona, tai ne...vaidenasi.. Man tai cia nuo mokyklos laiku dar kai budavo prie lentos pakviecia, nzn ka atsakyt ir raudonuoji, o tada visiem reikia kabintis kokia raudona tu buvai... Va paskaiciau jusu komentaru ir reiks man ka pabandyt...nes jau laikas butu nustot buroku but blush2.gif rolleyes.gif
Atsakyti
panasi tema jau yra sukurta, apie kalbejima pries auditorija, vadinasi berods "kaip daugiau savimi pasitiketi" tongue.gif
Atsakyti