Įkraunama...
Įkraunama...

kaip vyresni vaikai sutiko naują šeimos narį

papasakokite, ar jūsų vaikai džiaugėsi, ar buvo pasimetę ar nusivylę, kai pristatėt naują mažylį (ar žinojo, ko tiksliai laukėtės), ar įamžinote pirmą jų susitikimą, padarėte kokią šventę ar pan.Kaip juos ruošėte jūs ar kas kitas šiam įvykiui, ar palikot tai savieigai...
Ar vaikams nesunku prisitaikyt prie dabartinio mažesnio dėmesio jiems, pareigų ir apribojimų padidėjimo.
Mes neseniai grįžom iš ligoninės su trečia dukryte, vyresnėlėms sakėm, kad greičiausiai bus mergaitė...Vyresnėlėms parvežiau kinder kiaušinių, padarėm baliuką-tortas su žvakute (0), vaikiškas šampanas, nufilmavom šį procesą, nufotografavom.Sesėms iš džiaugsmo net tryško ašaros wub.gif , ryt savaitėlė, o jos kaskart žiūri į sesę su susižavėjimu, įdėmiai klausosi mano instruktažo, kada ir ko sesė verkia, kaip ji prižiūrima ir pan, žodžiu, labai domisi ir dėkoja už sesę cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lengvute: 15 gruodžio 2004 - 14:55
Kai parvežėm sesutę, vyresniajam buvo 2,3m.
Pirmą dieną vis džiaugėsi kaip jis sesutę myli, kaip gerai kad ji yra. O kai atėjo vakaras ir ją pasiguldėme šalia savęs (nes buvom ne namie, o pas senelius, ir vaikiškos lovelės čia nebuvo), labai piktai pasakė, kad jis sesutės nebenori ir tegul ji eina miegoti į lauką.
O kitą rytą atibudo turbūt pamiršęs, kad ji yra. Čia buvo sekundžių žvilgsnis, kurį aš pamačiau: pradžioje toks linksmas žiūri, o paskui žvilgsnis užkliuvo už žinduko ir tada taip staigiai atsisuko pasižiūrėjo į tą vietą, kur sesė miegojo. Matyt prisiminė, ir tiesą sakant, akytės pasidarė liūdnesnės. Tad manau, kad nėra taip lenga būti nukarūnuotam.
Bet dabar viskas gerai: ir labai draugauja, ir labai pešasi, kaip ir priklauso biggrin.gif
Atsakyti

MANISKIAI TAI NUO PIRMOS AKIMIRKOS LABAI DZIAUGESI BROLIU,NORS KAI LAUKIAUSI ,IR PAKALAUSIAU KO JIE NORETU ,TAI ZYGIMANTAS TVIRTINO KAD NORETU SESES,O PAKALAUSTAS KODEL,ATKIRTO KAD KAIP TU CIA MAMA BUSI VIENA SU KETURIAIS VYRAIS,KAZKOKIA NESAMONE MAZDAUG,
GALVOJAU KAI GIMS MAZIUS TAI JIE PAVYDES KAD JAM SKIRIAMA DAUGIAU DEMESIO,BET KLYDAU,NES DABAR TAI TIESIOG DIEVINA MAZIU,ATSIKELIA IR PIRMIAUSIAI BEGA PAS BROLI,ZAIDZIA SU JUO SOKA,DAINUOJA,IR MAZIUKAS ATSIKELES PRANESA BROLIAMS ,KAD ATEITU PAS JI GREICIAU,KIEKVIENA VAKARA PABUCIUOJA BROLIUKA PRIES MIEGA,KOLKAS TAI TIKRAI LABAI GRAZU ZIURETI I JUOS smile.gif
Atsakyti
mano vyresnioji pamatė echoskopo nuotrauką kai buvo vos 5 sav.. kokia ten nuotrauka... g.gif tiesiog taškutis biggrin.gif
atlekia į virtuvę pas mus ( su vyru) ir sako- valio turėsim leliuką nestuke.gif
mes tik susižvalgėm blush2.gif o norėjom bent iki puses nėštumo nieko nesakyti...
ir prasidėjo smagus laukimas visiems biggrin.gif nes naujiena sesės pagalba išplito l.l.greitai thumbup.gif
sesutę pamatė dar gimdykloj visą murziną , med. personalas leido (operatyviai sesę atvežė seneliai)
taip ir prasidėjo sesių draugystė....
mažoji tai nuo sesės svaigsta thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
mūsų trečiasis dar pakeliui, broliai apie jį žino nuo maždaug 8 savaitės. laukia nerealiai, kai pradėjo judėti nepasidalina kuriam rankytę palikyti, ir pyksta jei vienam spyrė, o kitam ne.
kai grįžinėsim namo, manau leliukas "atveš" dovanų iš ligoninės, kad nebūtų įsibrovėlis, o teisėtas giminaitis.manau taip dvynukam bus lengviau priimti konkurentą.
Atsakyti
Mano vyresnioji pamačius sesę ligoninėj labai apsidžiaugė, nedrąsiai čiupinėjo, nepatikėdama, kad čia gyvas lėliukas tongue.gif ji laukė, kada tas lėliukas užaugs pilvelyje. o grįžus namo prasidėjo dėmesio reikalavimas cry.gif Ji nepykdavo, kai aš maitindavau, nešiodavau sesę, bet ji pasidarė labai irzli, pikta.Dabar labai saugo sesę nuo svetimų, ne visiems leidžia pakalbinti, o kai namie būna, tai retai kada dėmesį atkreipia doh.gif
Atsakyti
Kai gimė antras sūnus, tai vyresnysis laukė broliuko. o kai laukiausi trečio vaikelio, tai berniukai norėjo tik sesės. Dar su vyru juokavom, ką darysim, jei gims brolis, reiks pamainyti ligoninėj. tongue.gif Kai laukiausi, tai vaikams pranešdavom, kad turėsim lialiuką. Vidurinysis laukė, kada "bus sniegas, tada turėsim lialiuką". Čia pasnigo, o lialiuko dar nėra!? verysad.gif Dabar nepasidalina, kuris prie sesės gulės, kuris su ja žais.... smile.gif Bet, kai pradės ropoti ir vaikščioti, tai visa "meilė" dings smile.gif . Juk niekam nepatinka, kai prie daiktų lenda ir žaisti trukdo . tongue.gif O gal bus kitaip? 4u.gif
Atsakyti
Vyresnysis nuo pat pradziu zinojo, kad bus antras vaikutis, kad jis pas mane pilvely dar visai kaip kruopyte, veliau- kaip zuvyte ir t.t.
lauke tik brolio (taip sakydavo)
Isimine vienas pasakymas:"Geriausiai butu is karto du- ir broliukas, ir sesute, bet gimdydi, kiek noresi."- tada jam buvo 4.5m...
Kai atejo aplankyti i ligonine, sake, kad jo brolis labai grazus( koks 1paros kudikio grozis..)
o kai grizome namo- tikrai niekada jokio pavydo priepuolio nebuvo, man net keista buvo klausytis kitu pasakojimu(tiesa, parvaziavimo diena lyg ir bandeme "apsidrausti"- vyresnysis gavo lauktuviu "nuo broliuko" dideli rinkini su lanku, akiniais, policininko zenkleliu ir kt., tai lakste po buta saudydamas-gaudydamas, o tetules galejo dziaugtis naujuoju vaikuciu.
Taip va buvo mums... ax.gif
Atsakyti
Kai vyresnieji (11 ir 8 m.) vaikai suzinojo, kad tures maza sesute, laaaaaabai dziaugesi. Laukdavo spyriu, uzdeje rankas man ant pilvo, kalbedavo su sese. Vyresnysis sunus kiekviena savaite internete ieskodavo nuotrauku ir informacijos apie leliuka mamos pilve (nestumo kalendoriuje), kruopsciai skaiciavo savaites iki gimdymo. Kai sese gime, abu vyresnieji be galo dziaugesi. Dabar mazajai - 1,5 m. Vyresnieji su malonumu zaidzia su ja, kai reikia, valanda kita priziuri. Stengiuosi neuzkraut jiems tos prieziuros per daznai, nes tada reiskia nepasitenkinima. Ir, manau, pagristai - vaikai neturetu imtis tevu vaidmens broliu ir sesiu atzvilgiu. O mes su vyru dziaugiames savo trijule. Vis delto, nuostabu auginti tris vaikus!
Atsakyti
Kada berniukams pranešėme, kad jie turės brolį arba sesę, šie labai apsidžiaugė, kad turės sesę, nors jiems ir buvo sakoma, kad gali gimti ir broliukas, jie net į kalbas apie tai nesileido: sakė bus sesė ir viskas. Po to labai mėgdavo pasiklausyti, kaip sesė pilvelyje gyvena. Galų gale pareiškė, kad norės dalyvauti gimdyme, teko su jais susiderėti, kad gal užteks echoskopu pažiūrėti. Tai ir ėjome visa šeima 33savaitę ehoskopuotis. Po to jų tikėjimas, kad bus sesė dar labiau sustiprėjo. Po gimdymo broliai dar tą pačią dieną atskubėjo susipažinti su mažąja ir kol kas labai laimingi turėdami mažą sesytę biggrin.gif
Atsakyti
Labai norejau tokios temeles 4u.gif
Mes sesei pasakeme kai nestumo tebuvo kelios savaites,visa nestuma tikejausi kad gims berniukas kad ir visad sakydavom Brolis. Musu sesei buvo 9 metai tai ji labai domejosi kaip ten pilvelyje gyvena jos broliukas,ka jis valgo ,kur kakoja ,kaip kvepuoja.... Kiekviena diena iskildavo vis naujas klausimas. Teko ir man paciai daug paskaityneti, kad galeciau atsakyti i visus rupimus klausimus.Tik pati paskutini nestumo menesi pati susimasciau : kas bus jei tarkim gims ne brolis, o sese? Nors echoskopas net kelis kart parode kad bus berniukas. Mes kartu su ja vaziuodavom pas gydytoja . Ji viska matydavo ka daro gydytoja .Tai namie, ji pamatuodavo man pilva,klausydavo visus duomenys uzrasydavo i sasiuvinuka.Ji tarsi buvo mano antra gydytoja.
Rinkom rubelius kartu ,juos skalbem ,lyginom.Ji isrinko patalyne ,vonele , ciuzinuka. Norejom kad ji jaustusi didele . Taip po truputi ruosem ja brolio atejimui. thumbup.gif
Atsakyti
Kai brolis atkeliavo į namus, Austėjai buvo 2 metukai, per jos gimtadienį, tad brolis, aišku "padovanojo" lėlę biggrin.gif , bet ilgainiui suprato, k ad brolis gyvens visą laiką ir kad mama nebe jos vienos, tuo tarpu buvau daugiau Airiaus - maitinimai apvalią parą, norėjimas būt ant rankų, pilvukas verysad.gif Po to Austėja pradėjo reikalaut, kad Airius vaikščiotų, liepė dėt ant grindų, statyt ant kojų, kai paaiškinau, kad broliukas mažas, nieko nemoka, užsinorėjo pati būti jam mama, norėjo nešiot, maudyt ir t.t. Buvo sunku, ypač tada, kai namuose būdavau viena, o dėmesio turėjau skirt abiem, sunku tai daryt, kai leliukas neramus doh.gif
Atsakyti