Įkraunama...
Įkraunama...

Liežuvio pasaitėlio kirpimas

Mano 5 m. sūnus netaria kai kurių raidžių: maišo c, s, š, č pagrinde. R taria puikiausiai. Mėgsta specialiai švepluoti, mat darželio grupėje yra keletas vaikų su sutrikusia kalba, kuriuos įtariu jis mėgsdžioja, o ir 2 metų sesutės kalba jam kol kas dar autoritetas.
Logopedė darželyje su juo driba jau kokius metus, būtent po jos darbo tikrai pastebėjau akivaizdžių pagerėjimų, ir r taria jos dėka. Bet po to logopedė man pareiškė, kad vesčiau vaiką pas ortodontą ir pakirpčiau jam liežuvio pasaitėlį, atseit jis trukdo normaliai kalbėti. Šis patologijų neįžvelgė, sakė kaip norit. O logopedė sakė, kad jei nepakirpsim "reikės daug dirbti su vaiku". Nu bet sakyčiau jos darbas tai ir yra dirbti su vaiku...
Gal kam teko panašiu atveju vaikui kirpti tą pasaitėlį? Kas nuo to pasikeitė, kaip pats procesas praėjo?..
Atsakyti
Mano sunus iki 2 klases gerai netare r, s, š, c, č. Irgi viena logopede patare kirptis, o pas kita nuejom tiesiog padirbejom labiau ir daugiau. Ir dabar jokiu problemu. Kaip ta antroji sake- pasaitelio kirpimas tik paskutiniu atveju, kai vaikas jau visai beviltiskas. O ta pasaiteli ismankstina visokiais pratimais. Gal pasikonsultuokit su kita logopede. Juo labiau vaikas- 5 metu. Sekmes
Atsakyti
Mano sunui pasaiteli kirpo kai jis buvo 3metu. Kazkaip nepagalvojau kad reikia daugiau konsultaciju, pries darzeli kai reikejo logopedes apziuros si pasake kad reikia tai ir kirpomes. Nors dabar su juo vis dar dirba darzelyje logopede, nes dar kartais nedataria Š ir Ž
O pats kirpimo procesas tai visai nebaisus is pradziu patepa kazkuo ir uzsaldo o paskui (pasistengia kad vaikas nematytu) suleidzia nuskausminamuosius. Sunkiausia kai po kokios valandos atleidzia, va tada tai vaikui skauda
Atsakyti
Ivairiais pratimais galima ismankstinti liezuvi, na, nebent tikrai labai reikia.
Atsakyti
mano vaikui irgi tas pats. mes tik prieš mėnesį pasikirpom, bet gailiuosi kad to nepadariau anksčiau, nes jis ir dabar š ir ž taria neaiškiai, o logopedė sako, kad dabar tai nuo įpročio.kas liečia mankštas tai mums nepadėjo, o pati procedūra visai nebaisi. užšaldo ir brūkšteli peiliuku, tik žinoma vaikui reikia viską subtiliai prieš tai paaiškinti. laugh.gif
Atsakyti
Jei jau logopede ismankstino liezuvi taip, kad vaikas taria garsa "r", tai likusiems garsams istarti, reikia tik darbo, o ne poliezuvinio raiscio operacijos wink_3.gif
Atsakyti
Liežuvio raisčio pakirpimą geriausia atlikti apie ketvirtuosius metus, kai vaiko tarties įgūdžiai dar nėra įsitvirtinę. Tuomet ir liežuvio judesiai daug paslankesni ir tarties įpročius daug lengviau pakeisti. Be to, jei "R" garsą vaikas taria taisyklingai, tai, ko gero, Alambros sūnaus situacijoje kaltas ne poliežuvio raištis, o kitos priežastys: netiksli artikuliacija ar nepilnavertė foneminė klausa.
Atsakyti
QUOTE(sniurke @ 2004 12 22, 23:27)
Mano sunui pasaiteli kirpo kai jis buvo 3metu. Kazkaip nepagalvojau kad reikia daugiau konsultaciju, pries darzeli kai reikejo logopedes apziuros si pasake kad reikia tai ir kirpomes. Nors dabar su juo vis dar dirba darzelyje logopede, nes dar kartais nedataria Š ir Ž
O pats kirpimo procesas tai visai nebaisus is pradziu patepa kazkuo ir uzsaldo o paskui (pasistengia kad vaikas nematytu) suleidzia nuskausminamuosius. Sunkiausia kai po kokios valandos atleidzia, va tada tai vaikui skauda



Mums patepe kazkuo, bet jokiu nuskausminamuju neleido sad.gif taip ir pakirpo blink.gif
Atsakyti
mums seimos gydytoja pasake kad irgi reikes pakirpt,kai vaikui bus 6 menesiai.perskaicius jusu nuomones,dabar abejoju ar tikrai reikia? gal kaip nors??? cry.gif
Atsakyti
Mano mazajam pasaiteli pakirpo, kai jis buvo 2 men. (mano iniciatyva, daugelis gydytoju siule palaukti). Mano vyro liezuvio pasaitelis labai trumpas, vaikysteje turejo siek tiek logopediniu problemu. Veliau ne, bet zmogus net liezuvio parodyt normalaii negali biggrin.gif Taip kad nusprendziau, kad sunui neverta kankintis. be to, mano giliu isitikinimu ir zhysti jam pasidare lengviau pakirpus pasaiteli.
Atsakyti
Mes turim ta pacia beda, sunui birzeli bus 5 m. Kirpti butina nes labai daug priauges. Tai noriu paklaust mamyciu kurios kirpo didesniem vaikuciam-ar si "malonuma" atlieka stomatologas poliklinikoj ar jau i ligonine guldo? Mum sake kad vienos pakirpimo proceduros neuztex doh.gif Gal tada daro su pilna narkoze ir tvarko iskart iki galo? O kaip vaikui paaiskint, juk supranta jau, akiu neuzmuilinsi doh.gif O skausmo bijo kaip nezinau ko doh.gif
Atsakyti
Na vames kai gryzom cia pries 3 dieneles irpasiule pasirodyt pas stomotologa ir pasiule prakirpt taip pat mum 11 ,siule seimos gyditoja kad jei virsutine lupyte auksciau apatine pasislepes typo mazas tarpas tarp dantu ir pasaitele lyg taip supratau tai nezinau ar skubeti,ar laukt????????? blink.gif
Atsakyti