Įkraunama...
Įkraunama...

ar pritartumėt siūlymui

Apklausa: priešvedybinė sutartis - privaloma, ar pagal pasirinkimą? (64 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
QUOTE(Beigbeder @ 2007 04 26, 12:01)
Papildyta:
Nu supratau....kalba apie zinoma vedybine sutarti, o ne apie kazkokia naujai atrasta priesvedybine...tik suformuluota taip, lyg butu israstas dviratis is naujo......


Tai, kad istatymas jas taip ivardina, iki vedybu sudaryta sutartis vadinasi ikivedybine, o po vedybu - povedybine. Nieko naujai neisrasta. Sakyciau autores paklausime labai konkreciai tai ivardinta, nes sudaryti povedybine sutarti iki vedybu neimanoma, todel ir klausia apie ikivedybine.
Atsakyti
QUOTE(com @ 2007 04 26, 11:40)
Nebutinai, pasiskaitykite  LAT Civilinė byla Nr. 3K-3-305/2006

Manote tai kainavo mažiau nei 300Lt sutarčiai?
Atsakyti
QUOTE(Beigbeder @ 2007 04 26, 12:17)
O siaip - 6 metai gyvena, namus statosi, tuoktis po keliu metu ruosiasi....kazkokia cia makalyne...sakyciau is vis pries santuoka - tai suprantu, kad gyvena ir sau galvos nesuka. O dabar...?


Mes tik kartu jau šeši mtai, gyvenam dar tik kokius porą metelių. Gyvent kažkur reikia, dabar pas tėvus glaudžiamės tai ir iškilo namelio idėja. O tuoktis tiesiog dar nesinori, apie vaikus dar irgi net minčių nėra. Vat gal kai atsiras nuosavas būstas, tada gal ir apie santuoka pradėsim galvoti smile.gif
Aš nesu prieš santuoką, bet apie ją pagalvosim tada, kai pradėsim galvoti apie vaikus smile.gif Du šūviai vienu zuikiu lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2007 04 26, 12:52)
Manote tai kainavo mažiau nei 300Lt sutarčiai?


Tai 300 tik patvirtinti notariskai, o kur islaidos advokatui uz sutarties sudaryma.
Manyciau, kad logiska kai tokias sutartis sudaro didelius turtus valdantys asmenys, ypac tai liecia vidurio amziaus krizes istiktus vyrus, kad butu tikri savo jaunosios meiles tyrumu hihihi.gif Na, bet privalomai ipareigoti paprasta zmogeli moketi uz tai pinigus schmoll.gif Kiek padaugetu bylu, kuriose butu gincijamos tokios sutartys, vis vien gincai neisvengiami, o dabar nenori graziuoju sutarti, teismas padalins ir spakainiai.
Beje, manau, kad toks priverstinis mastymas apie esamo ar busimo turto dalybas dar tik seimos kurimo fazeje, gali rimtai pakenkti santykiams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo com: 26 balandžio 2007 - 12:31
QUOTE(com @ 2007 04 26, 13:27)
Tai 300 tik patvirtinti notariskai, o kur islaidos advokatui uz sutarties sudaryma.
Manyciau, kad logiska kai tokias sutartis sudaro didelius turtus valdantys asmenys, ypac tai liecia vidurio amziaus krizes istiktus vyrus, kad butu tikri savo jaunosios meiles tyrumu  hihihi.gif  Na, bet privalomai ipareigoti paprasta zmogeli moketi uz tai pinigus  schmoll.gif Kiek padaugetu bylu, kuriose butu gincijamos tokios sutartys, vis vien gincai neisvengiami, o dabar nenori graziuoju sutarti, teismas padalins ir spakainiai.

aha, tik teismui kiek sumoki mastau.gif ar tik ne 0,03 proc (nepamenu tiksliaia) nuo dalijamo turto g.gif
gal noretai pasidalinti koki 3 kambariu buta Vilniuje? keik tai butu tada dalybu mokestis teismui? g.gif
jei butu sutartys privalomos, variantu tipiniu butu prigaminta milijonas, tik issirinkt, nereiktu nei advokato, ne visi ir dabar su advokatais tas sutartis rengiasi irnesakyk.gif
ir dar, saot kad tokias sutartis turetu sudaryti ,,didelius turtus valdantys asmenys, ypac tai liecia vidurio amziaus krizes istiktus vyrus, kad butu tikri savo jaunosios meiles tyrumu", o kas tu vyru ex zmonoms skyrybu atveju liko? g.gif juk daznaiusiai jauni apsiveda, turtu dar nera, sutarciu nera ir t.t....
Papildyta:
QUOTE(com @ 2007 04 26, 13:27)
Beje, manau, kad toks priverstinis mastymas apie esamo ar busimo turto dalybas dar tik seimos kurimo fazeje, gali rimtai pakenkti santykiams.

vienas is dalyku ka pries kuriant seima privalo aptarti du zmones ir yra turtinaii ir finansiniai dalykai, jei jau ,,rozinej" santykiu stadijoj nesugeba susitart, isivaizduokit, kas desis, kai pakvips skyrybom blink.gif o kiek dar seimu neprieina iki skyrybu, bet kankinasi del skirtingo poziurio i turtinius ir finansinius dalykus? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ooo: 26 balandžio 2007 - 12:36
QUOTE(ooo @ 2007 04 26, 13:35)
ir dar, saot


Nerasiau, kad turetu, rasiau, kad logiska, jog sudaro unsure.gif
Del tu procentu tai tik tada, jei nesutaria. Manai, kad supaprastetu skyrybu bylos, negi tikrai manai, kad galima taip tiksliai ir konkreciai uzrasyti ant popieriaus tai, ka uzgyvensi ir kaip pasidalinsi? Ar ta sutarti reikes kas kazkiek laiko pakoreguoti?
ooo, atsakyk konkreciai, koks tokios sutarties tikslas?
Papildyta:
QUOTE(ooo @ 2007 04 26, 13:38)
Papildyta:
vienas is dalyku ka pries kuriant seima privalo aptarti du zmones ir yra turtinaii ir finansiniai dalykai, jei jau ,,rozinej" santykiu stadijoj nesugeba susitart, isivaizduokit, kas desis, kai pakvips skyrybom  blink.gif o kiek dar seimu neprieina iki skyrybu, bet kankinasi del skirtingo poziurio i turtinius ir finansinius dalykus?  g.gif


Nesutinku, kad privalo ir nesuprantu to, kad turetu sugebeti numatyti kaip pasidalins tai ka uzgyvens, jei nuspres skirtis. Jei nuo tokiu pokalbiu pradesim kurti santuokas, tai santuoku dar labiau sumazetu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo com: 26 balandžio 2007 - 12:49
neseniai skaičiau, kad bažnyčia labai pasisako prieš tokias sutartis. atseit, jei žmonėms tokios reikia, jie mąsto apie skyrybas, o juk tuokiantis prisiekiama "kol mirtis išskirs".
tai iš vienos pusės...
o iš kitos... kai toks didelis procentas porų išsiskiria, tiek daug aferų pridaroma, tiek daug fiktyvių santuokų, ta ta sutartis -- kaip apsidraudimas. juk kai apsidraudi gyvybę, nereiškia kad ruošies greit numirti. taip ir su priešvedybinėm sutartim...
ir dar... būna žmonės, kurie išsiskiria po kelių dešimtmečių santuokos -- juk turto vertės dažnai jau ir pasikeitusios būna.
tad sunku nuspręst, kur teisinga.
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 04 26, 13:55)
kai toks didelis procentas porų išsiskiria, tiek daug aferų pridaroma, tiek daug fiktyvių santuokų, ta ta sutartis -- kaip apsidraudimas.
tad sunku nuspręst, kur teisinga


Aferu padaugetu dar daugiau, butu bandymai nuslepti turta, registruoti ji ne savo vardu, apie ji nutyleti nuo sutuoktinio, ypac toje stadijoje, kai vienas is sutuoktiniu numatytu, kad santuoka nutrauks.
Tu teisi, sunku nuspresti kur teisinga, todel gerai, kad tokios sutartys dabar priklauso nuo laisvo noro apsisprendimo, o ne priverstines.
Atsakyti
tuoktis su mintis kas bus jei issiskirsim nelogiska...kam tos priesaikos amzinai, iki mirties?kazkaip reik tiket tuo ka darai ir kad viskas bus gerai
Atsakyti
manau tai yra neprotinga ir netaktiška.kiekvienas žmogus turi pats nuspręsti kaip elgtis. tai asmeniniai santykiai ,apie kurias turi spręsti tik tie žmones. doh.gif new_russian.gif oro_buckis.gif
Papildyta:
Aišku gi ne apie tai turi spręsti vienodu tik taip o ne kitaip. aišku čia mano nuomonė assa.gif liezuvis.gif
Atsakyti
Visais laikais buvo prieš vedybinės sutartys. Tai ne nūdienos naujiena. Kaip tik TSRS laikais, turtas buvo yda, tarybinis žmogus neturėjo kaupti turto, vadinasi niekam ir nebuvo reikalinga jo paveldėti, nes nebuvo ko. Žinoma trisdešimtais metais, valstybė ėmėsi kai kurių priemonių, kad būtų išlaikytas civilizuotas šalies įvaizdis, alimentai tik numatyti valstybės procentai, tik su laiku turtą galima buvo paveldėti, jei jo nenacionalizuodavo ir t.t. Net nerašysiu apie NEPą. Tai yra istorija. Tie istorijos atgarsiai ir ilgalaikis prieglobstis TSRS glėbyje, suformavo klaidingą nuomonę, jog prieš vedybinė sutartis sudaroma, kad nepasitikima, ar dar kažkokie ten... Tai kultūros, kuri skaičiuoja keliolika tūkstančių metų, dalis.

Visu pirma, tie kas skaičiuoja pinigus, lengvai su jais neatsisveikins, o ir kodėl privalėtų. Antra, pinigai yra uždirbami, vėlgi, juos reikia mokėti sąžiningai dalintis. Ką daro prieš vedybinė sutartis. Prieš vedybinė sutartis apgina, labiausiai pažeidžiamą šeimoje žmogų. Tai dažniausiai būna vaikai ir moteris, jų motina.

Valstybė savo įstatymais aprūpina vaikus minimaliai (tai maždaug atitinka turto padalinimą, jei miršta asmuo, nepalikęs testamento), o prieš vedybinėje sutartyje galima numatyti punktus, kad išsiskyrę tėvai įsipareigoja po lygiai, ar dar kaip nors, dalintis vaikų išlaikymą, mokslus ir su tuo susijusias išlaidas ir t.t. Sutartyje, galima numatyti kompensacijas, jei vienas iš sutuoktinių nevykdys savo įsipareigojimus.

Aš esu iš tų mamyčių, kurios turi turtą, ir savo turtu rūpinasi, man ne tas pats, kam jis atiteks. Ir mane visai nešildo, kad mano uždirbto turto dalis gali atitekti marčiai. Mano turtas, kaip ir vyro yra atskirti nuo sūnaus ir jis jį paveldės tik mums mirus. Sūnus ir jo šeima juo galės naudotis, bet jis nevirs jo asmeniniu. Kol viskas gerai, yra puiku, o kas bus skyrybų atveju. Jus pradėsite aiškinti, kad bus ainiai ir t.t., bet esmė ne tame. Va tada ir įsijungia prieš vestuvinė sutartis, kur aiškiai yra nurodyti įsipareigojimai. Tarkim būtų labai sąžininga, jei mano sūnus palikęs šeima dėl kitos, kaip kompensaciją privalo būstą palikti žmonai, na, o jei žmona jį palieka, tada negali pretenduoti į jokio turto dalį. Vaikai savaime suprantama bus išlaikomi ir jiems suteiktos visos galimybės vystytis, bet su sąlygą, mama pinigais nesinaudoja. Vėlgi, jei žmona palikta, vadinasi jai yra paskirtas išlaikymas, na jei atvirkščiai jokių išmoku ir t.t. Ir nesvarbu, kad vyras, ar moteris neturi lėšų, jie turi vykdyti savo įsipareigojimus, o tai dabar tėvelis atkiša savo minimalius alimentus ir tuo apsiriboja, tai nesąžininga.

Žinoma tokios sutarties dar niekas nesudarė, bet manau bus sudaryta, kad mano marti jaustųsi rami dėl savo ateities. Žmonės žino savo įsipareigojimus, teises, skyrybos vyksta civilizuotai.

Papildyta:
QUOTE(Dios @ 2007 04 26, 13:55)
neseniai skaičiau, kad bažnyčia labai pasisako prieš tokias sutartis. atseit, jei žmonėms tokios reikia, jie mąsto apie skyrybas, o juk tuokiantis prisiekiama "kol mirtis išskirs".
tai iš vienos pusės...
o iš kitos... kai toks didelis procentas porų išsiskiria, tiek daug aferų pridaroma, tiek daug fiktyvių santuokų, ta ta sutartis -- kaip apsidraudimas. juk kai apsidraudi gyvybę, nereiškia kad ruošies greit numirti. taip ir su priešvedybinėm sutartim...
ir dar... būna žmonės, kurie išsiskiria po kelių dešimtmečių santuokos -- juk turto vertės dažnai jau ir pasikeitusios būna.
tad sunku nuspręst, kur teisinga.


Bažnyčia pasisako už tokias sutartis. Tikrai niekur neesu girdėjusi apie tai. Mažą to, Italijoje teko matyti, kaip šeimos kunigas, dalyvavo sutarties sudarymo procese, kur buvo vienas iš punktų, auklėti vaikus krikščioniškai, merginos tėvai buvo uolūs katalikai.
Atsakyti
zinoma, kad pritarciau rolleyes.gif
Atsakyti