Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų mamų kartos vardai

Apklausa: Kuris vardas jums gražiausias? (301 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Kažkaip paskaičius forumus ir iš praktikos, kažkaip toks įspūdis susidaro, jog vardai renkami arba naujoviški, arba žiūrima į mūsų senelių kartos vardus. Vat ir pasidarė įdomu, ką manote apie mūsų mamų kartos vardus (kiek prisiminiau, surašiau apklausoj), ar teko girdėti ką nors vadinant dukreles Danutėm, Gražinom, Birutėm, Aldonom ir panašiai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elemire: 18 balandžio 2007 - 14:24
man Natalija labai gražus. bet dukros, Lietuvoje gyvendama, nevadinčiau, nes prasidėtų visokios Nataškos schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(Elemire @ 2007 04 18, 15:23)
ar teko girdėti ką nors vadinant dukreles Danutėm, Gražinom, Birutėm, Aldonom ir panašiai?



pažįstu 2 jaunas Birutes ir 1 jauną Danutę, trečios dešimties merginos.
Atsakyti
NA KODĖL ,/GRAŽINUTĖ, ADELYTĖ VISAI NIEKO. rolleyes.gif BET NEŽINAU AR IŠDRYSČIAU PAVADINTI DUKRYTE g.gif O, GAL............. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 04 18, 14:29)
man Natalija labai gražus. bet dukros, Lietuvoje gyvendama, nevadinčiau, nes prasidėtų visokios Nataškos schmoll.gif


Man irgi gražus, bet čia jau būsimiem seneliam ko gero šokas būtų, sakytų rusiškas vardas ir viskas. schmoll.gif g.gif

Mano vyras, nors ir nelietuvis, bet kaip tais užsispyrė, kad jei bus dukra, tai bus Danutė. Kažkaip įtariu, kad perkalbėt neišeis. lotuliukas.gif
Atsakyti
tiesa, Elemire, čia gal labiau močiučių, ne mamų kartos vardai mastau.gif bent jau mano atveju.
na, Danė man gražu, o Danutė tai tiesiog maža Danė ax.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 04 18, 14:40)
tiesa, Elemire, čia gal labiau močiučių, ne mamų kartos vardai mastau.gif bent jau mano atveju.
na, Danė man gražu, o Danutė tai tiesiog maža Danė ax.gif


hm, ko gero gal per dvi kartas tie vardai kartojosi g.gif Aš turėjau galvoje dabartinių 50-mečių vardus maždaug, kažkaip nemažai toj kartoj Biručių ir Danučių būta. g.gif Na bet kuriuo atveju, turėjau galvoj tuos tokius vardus su Lietuvos nepriklausomybe išpopuliarėjusius tarpukariu, nes prieš tai lyg ir vyravo įvairūs krikščioniški vardai. Tai tinka ko gero ir močiučių kartai kurios tarpukariu gimusios, ir mamų, kurios kaip tik po karo gimę. mastau.gif

Man irgi kažkaip Danutė visai gražus vardas ir tutorę Danutę turėjau, tai kažkaip ir su žmogum asociacijos geros. thumbup.gif Tik buvo baisiai juokinga kad vyrui būtent lietuviškas vardas patiko taip iš karto, o priverčiau visą vietinį vardyną perskaityt, tai tik prisižvygavo iš visokių nesąmoningų vardų ir nieko neišrinko, nes jam nei vienas negražus... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elemire: 18 balandžio 2007 - 14:53
Nepatinka man tokie vardai. neduočiau nei vieno iš jų savo dukrai . gal Gražina toks dar pusė velnio, bet kiti tai man su močiutėm asocijuojasi, o tavo vyro pamėgtoji Danutė, tai man iš vis negražus schmoll.gif . nemanau, kad turėtum jam nusileist. tu nešioji, žindai, rūpiniesi vaiku, vyrai, ką jie - reliai tik pasidžiaugia vaiku. taigi mamai turi atitekti bent jau garbė išrinkti vardą. biggrin.gif

nepažįstu nei vieno vaiko su tokiais vardais, tik moteriškes virš 40
Atsakyti
Nei vieno neduočiau savo vaikui schmoll.gif .Pažystu labai gražias dvi paneles,viena-Bronė,kita-Marytė doh.gif ,man net nesmagu į jas kreiptis ax.gif blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo supermamytukas: 18 balandžio 2007 - 16:50
QUOTE(ingalp @ 2007 04 18, 16:37)
Nepatinka man tokie vardai. neduočiau nei vieno iš jų savo dukrai . gal Gražina toks dar pusė velnio, bet kiti tai man su močiutėm asocijuojasi, o tavo vyro pamėgtoji Danutė, tai man iš vis negražus  schmoll.gif . nemanau, kad turėtum jam nusileist. tu nešioji, žindai, rūpiniesi vaiku, vyrai, ką jie - reliai tik pasidžiaugia vaiku. taigi mamai turi atitekti bent jau garbė išrinkti vardą.  biggrin.gif


Vat vat, tik kad mano atveju su mergaičių vardais prastai, kažkaip kol kas nieko doro nesugalvojau kad pačiai patiktų, tai tikiuosi kad bus berniukas. lotuliukas.gif

Įdomu tik, ar po kokių keletos metų vėl nebus banga visų Biručių ir Aldonų, kaip kad dabar Kotryna išpopuliarėjo. Kažkaip irgi, dabar jau apsipratom su Kotrynom, o vaikystėj man tas vardas toks baisus buvo, nes giminėj tokia Katrė girtuoklė buvo ir šiaip niekas Kotrynom vaikų nevadindavo doh.gif O ir mokykloj kažkaip po Žemaitės "Marti" tai tas vardas negražus būdavo, "atgyvenęs" - o dabar visai nieko kažkaip, kai tiek daug mažų mergaičių tokiu vardu, normalus šiuolaikiškas atrodo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elemire: 18 balandžio 2007 - 17:10
QUOTE(Elemire @ 2007 04 18, 14:38)
Mano vyras, nors ir nelietuvis, bet kaip tais užsispyrė, kad jei bus dukra, tai bus Danutė. Kažkaip įtariu, kad perkalbėt neišeis.  lotuliukas.gif

o man visai mielai skamba. Tikrai zymiai geriau, nei visokie naujadarai doh.gif
Atsakyti
Adelę tai ne vieną pažįstu, ir savo amžiaus ir 2 mažyles. o kiti vardeliai tai schmoll.gif
Atsakyti
Kažkaip paskutiniu metu tikrai tėvai pavadina savo mažius senais retais vardais : Adelėm , Birutėm . Dabar dar ir Barboros vardas tapo labai populiarus
Atsakyti