Įkraunama...
Įkraunama...

Auklė irgi žmogus

cia daug diskutuojama apie aukles ir ju elgesi.as noreciau pabendrauti tiek su teveliais tiek ir su auklemis. labai keista ,kad aukles savoka yra iskraipoma.jau vien tai kad is jos norima visko. buti aukle ,namu seimininke ,vireja ,skalbeja,lygintoja, slaugytoja.o kada gi tai auklei lieka laiko uzsiimti su jusu maziuku.man labai keista ,kai teveliai piktinasi aukliu atlyginimais.
ar zinote_________ nori tureti-reikia moketi!
Atsakyti
g.gif ir ka, jeigu mamyte nori papildomus, kad darbus atliktu, kas blogo? Kaip mamyte sugeba suspeti, buti mama, seimininke, zmona ir dirbti? O atlyginimas tai dvieju zmoniu susitarimas nieks juk prievarta nieko nevercia, nepatinka nereikia eiti dirbti...O jeigu as moku tai ir geru paslaugu noriu ir tokiu kokiu as noriu, nes as moku. Pas mane kai kurie atvede teveliai net susitare del papildomu paslaugu, kad ten kazka nueiti ir nupirkti parduotuveje, kodel as turiu priestarauti jeigu jie taip nori ir mane tenkina kiek jie uz tai sumoka..."Kas moka pinigus tas ir muzika uzsako" tokia patarle yra lotuliukas.gif
Atsakyti
Na jei teveliai ir busima aukle sutaria,kad uz tas papildomas paslaugas sumokes,o auklei tai tinka,tai viskas gerai.Bet..............jeigu teveliai reikalauja uz ta pacia suma plauti grindis ir tvarkyti kambarius,tada schmoll.gif Juk pvz i buhalteres pareigas neieina gridu plovimas,juk plaunant grindis nukentetu pagrindinis jos darbas,nebent tai butu atliekama po darbo,bet tada jau turetu buti susitarimo reikalas.O siaip tai is tiesu plaunant grindis,lyginant,ir tvarkant kambarius nukencia pagrindinis aukle darbas------------priziureti vaikuti,uzsiimti su juo,zaisti ir t.t.O tai,kad mama viska suspeja buti mama,namu seiminike,dirbti tai juk niekas netikrina ar atliekama visa tai kokybiskai,juk mama tada igyja teise buti uzsiemusi,buti pavargusi ir t.t.,o dirbant aukle taip nepasiteisinsi ir vaikui nepasakysi-----------"vaikeli,siandien ploviau grindis,lyginau tavo teveliu drabuzelius,gaminau jiems vakariene,tad as esu pavargusi,eik ir pazaisk vienas doh.gif "
Atsakyti
Kad ir kaip bunu pavargus, niekada neatsakau vaikui, nes tai yra juk VAIKAS....Ir negi miegant vaikuciui negalima pasitvarkyti...nemanau, kad buna labai daug to darbo, dazniausia 2-3 kambariai, man uztenka 1-2h. Netikiu, kad mamytes vercia visus kampus, vonia, WC isblizginti, tikriausia minimaliai, kad nebutu betvarke...ir tai dazniausia aptariama pacioje idarbinimo pradzioje....
O del palyginimo su buhalteres...buvo laikas karjera pradejau butent buhaltere lotuliukas.gif savo stala ir darbo vieta susitvarkydavau pati, valytojos neprileisdavau, nes nenorejau, kad popieriukus man sumaisytu, per rudens sezona ar ziema kampe ir sluota turejau, nes tikrai nebudavo malonu laukti vakaro pritrepsetoje patalpoje...ir ka rankos nenukrito, ir karjera pasidariau tai reiskia darbo kokybe irgi gera buvo ax.gif beje nieks man papildomai uz tai nemokejo...tai iseina isnaudojo lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Droka: 20 balandžio 2007 - 17:47
QUOTE(Droka @ 2007 04 20, 19:45)
Kad ir kaip bunu pavargus, niekada neatsakau vaikui, nes tai yra juk VAIKAS....Ir negi miegant vaikuciui negalima pasitvarkyti...nemanau, kad buna labai daug to darbo, dazniausia 2-3 kambariai, man uztenka 1-2h. Netikiu, kad mamytes vercia visus kampus, vonia, WC isblizginti, tikriausia minimaliai, kad nebutu betvarke...ir tai dazniausia aptariama pacioje idarbinimo pradzioje....
O del palyginimo su buhalteres...buvo laikas karjera pradejau butent buhaltere  lotuliukas.gif  savo stala ir darbo vieta susitvarkydavau pati, valytojos neprileisdavau, nes nenorejau, kad popieriukus man sumaisytu, per rudens sezona ar ziema kampe ir sluota turejau, nes tikrai nebudavo malonu laukti vakaro pritrepsetoje patalpoje...ir ka rankos nenukrito, ir karjera pasidariau tai reiskia darbo kokybe irgi gera buvo  ax.gif beje nieks man papildomai uz tai nemokejo...tai iseina isnaudojo  lotuliukas.gif

Pilnai sutinku,kad rankos nenutruks.As pati dirbau 6 metus vadovaujama darba ir jei reikedavo paimdavau sluota i rankas ir issiplaudavau savo kabineta.Bet nereikia i viena vieta suplakti visu darbu.O ir isnaudojamai neverta buti,kad ir kaip ten bebtutu,juk kiekvienas norime atlikti savo darba.Taip protinga ir darbsti aukle vaikui miegant apsitvarkys,bet jei vaikutis nemiega 1-2,kai kurie po pusvalanduka miega.O kur dar atokvepio pertraukele i ta pusvalanduka isprausti,nesneku apie pietu pavalgyma.
Kaip suprantu tema yra ne apie tai,kad aukle gali ir protingai savo laika suplanuoti ir namie apsitvarkyti,bet apie per prievarta brukamus darbus-----maisto gaminima,lyginima,namu seiminikes pareigas,ir t.t.Cia du skirtingi dalykai. bigsmile.gif
Atsakyti
g.gif o jeigu atvirai nesuprantu kokia PRIEVARTA, jei sutinka dirbti tai sutinka, jeigu ne tai ne, kokia dar prievarta blink.gif ? Nenoriu negaminsiu galiu juk is tos seimos iseiti, tuo labiau, kad aukliu paklausa didziule....tai nera vergija ar parsidaviau (pasirasiau kontrakta) ir PRIVALAU dirbti lotuliukas.gif . Juk visi darom savo noru viska, laisvoje salyje gyvenam 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Droka @ 2007 04 20, 20:15)
g.gif  o jeigu atvirai nesuprantu kokia PRIEVARTA, jei sutinka dirbti tai sutinka, jeigu ne tai ne, kokia dar prievarta  blink.gif ? Nenoriu negaminsiu galiu juk is tos seimos iseiti, tuo labiau, kad aukliu paklausa didziule....tai nera vergija ar parsidaviau (pasirasiau kontrakta) ir PRIVALAU dirbti  lotuliukas.gif . Juk visi darom savo noru viska, laisvoje salyje gyvenam  4u.gif

Na buna juk jaunu merginu,kurios nedrista pasakyti,kad apkrautos darbais,kuriomis teveliai ir naudojasi.Kas cia keisto. lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolita.martyna: 20 balandžio 2007 - 18:30
man atrodo,kad autore kalba apie tai,kai pasamdoma aukle buti su vaiku,o jau paskui dar pradedama is jos reikalauti ir kt. paslaugu, uz tai papildomai nesumokejus. O tai jau yra nesazininga is darbdaviu puses ax.gif
Atsakyti
QUOTE(DangeD @ 2007 04 20, 16:05)
cia daug diskutuojama apie aukles ir ju elgesi.as noreciau pabendrauti tiek su teveliais tiek ir su auklemis. labai keista ,kad aukles savoka yra iskraipoma.jau vien tai kad is jos norima visko. buti aukle ,namu seimininke ,vireja ,skalbeja,lygintoja, slaugytoja.o kada gi tai  auklei lieka laiko uzsiimti su jusu maziuku.man labai keista ,kai teveliai piktinasi aukliu atlyginimais.
            ar zinote_________ nori tureti-reikia moketi!


Tai ta pati butu galima pasakyt darbdaviams: nori tureti kvalifikuota darbuotoja, mokek tiek kiek jis jauciasi esas vertas/reikalauja. kazi, ar daug tokiu yra pas mus LT? pastaruoju metu ieskausi darbo ir prasau tiek, kad man apsimoketu dirbti (auklei juk irgi teks moketi pagaliau g.gif ), tai ka jus sau manot - kol kas nesutikau darbdavio, kuris tiek moketu g.gif o noriu tikrai ne "kosminio" atlygio uz padarytus darbus... aisku, cia ne i tema siek tiek "pavariau", bet i tema tai, jog klausimas, kaip uzdirbti tiek, kad nebutu prabanga auklei moketi tokius pinigelius, apie kuriuos diskutuojama kt. temose? dabar kai paklausai, neissilavinusi aukle gauna daugiau nei kelis diplomus turinti mama blush2.gif
Atsakyti
As aukles darba suprantu kaip vaiko prieziura kol manes nebus. I tai irasau: maisto pasildyma (jis pagamintas mano pacios), pamigdymas, i lauka isvedimas, zaidimai ir vaiko zaislu sutvarkymas kai nebezaidziama (t.y. namai paliekami tokie kokie buvo rasti ryte). Pradzioje viskas buvo labai grazu, taciau ilgainiui pradejau aukles prasyti susiplauti savo indus paliktus kriaukleje, vakare bent kiek sutvarkyti kambari nuo besimetanciu kaladeliu ir masinu kruvos. Deja, tai buvo suprantama kaip paildomu pareigu uzkrovimas, nors pradzioje apie tai esam kalbeje.
Del papildomu darbu nesitariau, bet jei tektu manau mokeciau papildomai. Nors ir paciai sunku susivokti kaip galima priziureti, zaisti su vaiku kai tuo pat metu maisai puoda ar kilimus siurbi? Nesakau, naujoji musu auklyte kartais pati pagamina valgi vaikui (mums nebent lieka nuo vaiko) bet ir tuo atveju jei as nespeju arba paprasau. Papildomai uz tai jai nemoku, nes esam sutarusios, kad jei nespeciau ji pagamintu pietus vaikui, nors siaip stengiuosi, kad jie butu paruosti mano pacios.
Papildyta:
QUOTE(Spragtukas @ 2007 04 21, 21:52)
Tai ta pati butu galima pasakyt darbdaviams: nori tureti kvalifikuota darbuotoja, mokek tiek kiek jis jauciasi esas vertas/reikalauja. kazi, ar daug tokiu yra pas mus LT? pastaruoju metu ieskausi darbo ir prasau tiek, kad man apsimoketu dirbti (auklei juk irgi teks moketi pagaliau g.gif ), tai ka jus sau manot - kol kas nesutikau darbdavio, kuris tiek moketu g.gif o noriu tikrai ne "kosminio" atlygio uz padarytus darbus... aisku, cia ne i tema siek tiek "pavariau", bet i tema tai, jog klausimas, kaip uzdirbti tiek, kad nebutu prabanga auklei moketi tokius pinigelius, apie kuriuos diskutuojama kt. temose? dabar kai paklausai, neissilavinusi aukle gauna daugiau nei kelis diplomus turinti mama blush2.gif


Baisu, bet taip yra doh.gif Nors darbas su vaiku labai sunkus ir atsakingas. Musiske aukle prase daugiau nei musu rajone kitos dirbancios moterys, bet sutinku tiek moket, jauciu mokeciau ir daugiau jei prasytu, nes tai super zmogus, puiki drauge sunui, labai butu sunku, jei ji atsisakytu pas mus dirbti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo knielita: 23 balandžio 2007 - 11:12
gal ne visai į temą, bet va kieme tokią istoriją išgirdau. žmonės samdė auklę dviejų metų vaikui ir turėjo šuniuką spanielį. tai auklės niekaip negalėjo įprašyt kad išvestų šunį pasivaikščiot tuo pačiu metu kai su vaiku į lauką eina. argumentas: "nemyliu šunų". kadangi su aukle ten kažkokie ypatingi santykiai, kad jie nenorėjo su ja pyktis, tai teko parduoti šuniuką. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 04 26, 13:10)
gal ne visai į temą, bet va kieme tokią istoriją išgirdau. žmonės samdė auklę dviejų metų vaikui ir turėjo šuniuką spanielį. tai auklės niekaip negalėjo įprašyt kad išvestų šunį pasivaikščiot tuo pačiu metu kai su vaiku į lauką eina. argumentas: "nemyliu šunų". kadangi su aukle ten kažkokie ypatingi santykiai, kad jie nenorėjo su ja pyktis, tai teko parduoti šuniuką.  verysad.gif

blink.gif blink.gif blink.gif o kokiu tikslu parduoti suniuka,argi teveliai negrizta vakarais ir rytais neiseina i darba blink.gif blink.gif blink.gif jau cia isvis nesuprantamas dalykas blush2.gif juk gali ir patys issivesti suniuka,tuo labiau,kai pirko tai zinojo,kad reiks vedzioti rytais ir vakarais.
Atsakyti