Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sudominti mažylius mokytis?

Kaip gudriai sudominti vaika mokytis rasyti, piesti, skaiciuoti, mokytis eilerastukus? Ar gerai tai skatinti "prizais"? Maniske (4,5 metu) pritingi mokytis tokiu dalyku, o daugiau linkusi i sportinius zaidimus: kamuoliai, lakstymas (neverciama, su malonumu apibega kilometra, intensyviai vazineja dviraciu ir zaidzia tik judrius zaidimus - nei lego, nei kaladelemis jos nesudominsi). Neturi kantrybes piesti sudetingesnius piesinukus, tik galvos su kojomis arba stichiskas terlinimas. Kiek besedeciau su ja - nieko. Kiti tokio amziaus vaikai jau skaiciuoja iki 100, moka daugybe eilerastuku, raso "MAMA" ir panasiai. Cia rezultatu nesimato jau geri metai. Neprievartauju as jos mokytis, bet nemoku ir sudominti. Privati mokyklele nepadejo... Tik pinigu svaistymas.
Atsakyti
Tiesa, galiu ir pasigirti: kadangi nuolat ziuri Cartoon'us, anglu kalba pradeda sneketi... Ir toks stulbinanciai geras tarimas... Ir ne siaip kelios frazes, bet pritaiko tiksliai ir aiskiai. tongue.gif Nieko pries neturiu, matyt laikas ateis viskam... Bet gal turit kokiu patarimu? Idomu metodu sudominti? PIrkau ir pratimu knygeles, pradzioj buvo nuostabu, veliau jau jos nebedomino. Atrodo ir nebaru jos, kad nesiseka... Kaip tik giriu nuolat. O ji vengia... Kazko as nepastebiu...
Atsakyti
sakoma, kad vaikas kiekvienu savo amziaus tarpsniu yra "atviras" kokiam nors dalykui. tik reikia pastebet ir isnaudot ta momenta, kol "durytes neuzsidare". pvz. mano vaikas budamas dvieju labai susidomejo raidem- laiku pakisom visokiu abeceliu- knyguciu, kaladeliu, paveiksleliu- ir be vargo ir prievartos ismoko visas raides. pastaruoju metu labai entuziastingai skaiciuoja (jam 3,7)- dabar moka iki trisdesimt. niekas jo nevercia, specialiai neragina, tik lyg netycia paskatinam. dar labai pamego uzduoteliu knygeles- tai ir perku, kol nori- spalvina, piesia linijas su dideliu dziaugsmu...
manau, kad nereikia dukrytes verst mokytis- galu gale nueis i mokykla ir ismoks. as pati i pirma klase atejau nieko nemokedama ir nezinodama...ir nieko wink.gif sugebejau dar ir univerke baigt cool.gif
nebent mama jaucia dideli kompleksa, kad va kitu vaikai moka, o maniskis ne. bet cia jau mamos problema tongue.gif
Atsakyti
QUOTE (kri @ Ketvirtadienis, 04 Gruodžio 2003, 10:39)
Atrodo ir nebaru jos, kad nesiseka... Kaip tik giriu nuolat. O ji vengia... Kazko as nepastebiu...

tai gal kaip tik reiktu maziau girt, bet realiai? per daug pagyru kartais veikia priesingai.
beje, as esu kategoriskai pries cartoonu multikus- ziurim tik Tvynius ir Teletabius. Bet cia grynai tik mano asmenine nuomone, kuri nebutinai teisinga wink.gif
Atsakyti
Atsipalaiduok Kri wink.gif Ismoks tavo maze visko ko ir kiti vaikai, tik gal kiek veliau. Ji dziaugiasi vaikyse-nerupestinga vaikyste, be jokiu ten raidziu, skaiciu ir t.t. Neatimk is jos to dziaugsmelio-tegul laksto, begioja laipioja vazineja-o gal ji ruosiasi tapti zymia sportininke biggrin.gif Viskam savas laikas. Ir nekreip demesio i kitu mamyciu skaitancius ir rasancius kleckiukus-tavo ne ka prastesnis! Viskam savas laikas smile.gif
Atsakyti
Kri taigi tavo mazyte 4,5m dar tik, viskam savo laikas, svarbiausiai neskubet gyventi, o tai privesi mokytis taip anksti, nereikia. Nors ir spaude visi aplinkui, ai pamanykit 5m vaikas raideliu nepazysta, na ir kas, o 5,5m skaiciukais susidomejo pati as neverciau visai pradejo klausinet, as ji zaidimuka kompini nupirkau ir ismoko tuos skaiciukus, 6m pradejo dometis sudet- atimt veiksmais, taip pat pradeji klausinet kokia kur raidele ir ismokom, o dabar jau skaityt bando ( jai 6,5 greit bus) taip kad nenori tegu, kada nores ismoks

Kri judri sakai tavo, mano irgi, hiperaktyvuma vis pripaisyt norejo laugh.gif tokus priverst sedet neiseis, augant ismoks nepergyvenk
Atsakyti
man atrodo, kad tas domėjimasis mokslu ateina savaime, vieniems anksčiau, kitiems vėliau, net be jokių paskatinimų, pavyzdžiui, kaip skirtingai maniškės mokosi, vyresnėlė, nors ir labai skatinu, nelinksta mokytis ir tiek, o jaunėlė, būdama 5m. jau ir skaityt pradeda, pati to norėjo, savarankiškai vakarais knygles studijuoja, nieko nereikia daryt), jaunėlė eina į šeštadieninę mokyklėlę, o vyresnėlė-nulinukė.Jaunėlei šiaip pasakyta, kad, jei pasivysi sesę, kartu eisit į pirmą klasę wink.gif , gal tai veikia, bet dar neaišku, kuriai kurią reiks vytis wink.gif , kol kas matyti, kad vyresnėlei-jaunėlę biggrin.gif.Kol kas nė vienos primygtinai neverčiu mokytis wink.gif
Atsakyti
QUOTE (kri @ 2003 12 04, 08:33)
Privati mokyklele nepadejo... Tik pinigu svaistymas.

Smalsu kokia tai mokyklele?
Atsakyti
4,5 metu tai dar spes viska ismokti smile.gif Labai gerai, kad daug juda, sportuoja... Gal jai dar kas nors patinka?
Skaityti ir rasyti tikrai ismoks su laiku, dabar butu galima lavinti rankyte tarkim plesyti, karpyti, lipdyti ne tik su plastelinu, bet ir kartu su mama is teslos ar pan
Atsakyti
Sveiki, kazkaip nelabai randu kur pasiskaityti apie tai kada ir ko mokinti savo atzaleles. As nekalbu apie puoduka, atpratinima nuo ciulptuko ar buteliuko.
Man idomu butu suzinoti kada ir nuo ko pradeti ar pirmiausia mokyti kuno dalis parodyti, ar spalvas pazinti, kada pradeti rodyti kaip piesti akvarele ar lipdyti formas is plastelino ir pan.

Mano mazylei yra metai ir 3 men, mes jau zinom kur kojyte ir rankyte, taip pat zino kur Miglute laugh.gif (kazkada lekdavo prie veidrodzio parodyti, o dabar jau i save baksnoja). Is gyvunu tai zinom katyte ir suniuka, o visi kiti yra neaiskus arba irgi katytes ir suniukai laugh.gif

Tai va, gal zinot kur galima butu apie tai paskaityti? Arba pasidalinkit savo patirtimi heart.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 17 gruodžio 2005 - 14:05
sveika, na tavo mazyle uz maniski beveik metais jaunesne.Bet pasidalinsiu patirtim wink.gif
Mazdaug tokio amziaus jau daviau akvarele.Na nedaviau, bet duodavau jau "su spalva" teptuka, o jis sededamas man ant keliu "tapydavo"... Veliau pradejau mokyti ir eilerastuku ( na jis pas mane anksti prakalbo tongue.gif )
O siaip as intuicija vadovaujuosi. Pasiulau daug ka ,o po to atsirenku kas jam idomiausia, kas dar per sunku...
Sekmes! wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo murzinyte: 27 spalio 2004 - 11:02
na mums 10 men., ir pati susirupinau savo vaiko ugdymu, nes dabar pasidare imlus visokiom sunybem ir bajeriu skaldymais, tai katu katute plojam, tai zvake ismokom uzpusti ar kai karsta papusti, i dezute daiktus sudet ir isimt, teveliui iseinant pamojuoti ir pan. bet kA dar galima ji ismokint ar pradet mokint??? kazkaip is galvos labai sunku prigalvot. g.gif
Atsakyti