Įkraunama...
Įkraunama...

Pastarnokai

Ka su jais daryt, kaip gamint, kur tinka idet?..
Pasiulykit rolleyes.gif
Atsakyti
aš tai manau, akd tu čia salierus turi omeny. aš tai juos sutarkuoju + majonezas+druska. prie mėsos labai tinka ir seip prie visko.
Atsakyti
Pastarnokai panasus i salierus, bet tikrai ne salierai tongue.gif

Yra tokios salotos: Kepta duona kubeliais, virtas pastarnokas, virta morka, kepintas svogunas, 2 saukstai kecupo, majonezas smile.gif
Atsakyti
Man tai labai skanu griežinėliais supjaustyti ir pakepti aliejuje pastarnokai blush2.gif
Atsakyti
siaip tai pastarnoku galima deti i sriuba su kitom darzovem arba i darzoviu troskini. as dar tokias salotytes darydavau - morkas ir pastarnoka sutarkuoju, citrinos truputi ispaudziu, cesnakiuko, zalumynu visokiu, naturalaus jogurto ir truputi neriebaus majonezo. kas nebijot kaloriju, galit vien majoneza det smile.gif
Atsakyti
pastarnokai virti
morkos virtos
bulves virtos
obuolys saldziarugstis
kiausiniai
kukuruzai
agurkai marinuoti ar rauginti kokiu turit
majonezas ir svogunas 4u.gif
Atsakyti
Pastarnokus į bet kokią sriubą/sultinį dedu: kaip morką, svogūną ar salierą. Išvirusį susmulkinu. Man patinka. Bet atsargiai: kaip ir salierus, juos mėgsta ne visi. Smetoniniuose receptuose buvo būtinas buljonų "atributas", nuverdamas ir išmetamas.
Atsakyti
Gal kas kokia foto imeskit tikrai nezinau kaip tie pastarnokai atrodo ir kas jie tokie rolleyes.gif doh.gif labai atsiprasau uz kvailuma doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Auksesmama @ 2008 04 06, 00:55)
Gal kas kokia foto imeskit tikrai nezinau kaip tie pastarnokai atrodo ir kas jie tokie rolleyes.gif  doh.gif labai atsiprasau uz kvailuma doh.gif


nieko tokio mirksiukas.gif jie atrodo kaip morkos tik virsuj tokkie platesni biski ir pilkos smelines tokios rudos spalvos. neturiu foto reik nete paieskot...
http://lt.wikipedia....iki/Pastarnokas

o radau. kaip kazkas rase kad buljonu darzove is smetoniniu laiku as ir dabar visada dedu i nuovira ir poto ismetu smile.gif

Atsakyti
QUOTE(doovka @ 2008 04 06, 09:16)
nieko tokio mirksiukas.gif  jie atrodo kaip morkos tik virsuj tokkie platesni biski ir pilkos smelines tokios rudos spalvos. neturiu foto reik nete paieskot...
http://lt.wikipedia....iki/Pastarnokas

o radau.  kaip kazkas rase kad buljonu darzove is smetoniniu laiku as ir dabar visada dedu i nuovira ir poto ismetu smile.gif

labai aciu,o kaip ju skonis?ar panasus i salieru?as salieru stiebus dedu i sultis,tai duoda specifini toki skoni g.gif
Atsakyti
Ilgai ieškojau šios temos apie pasternokus rašoma
Aš jų ieškojau knygoje"Didžioji virėja".Ir,ten rašoma,kad reik skusti kauliniu peiliuku.Ir nuskutus įdėti į parūgštintą vandenį.Išėmus supjaustyti pailgais gabaliukais,vrti užpylus vandeniu,ar buljonu,patiekiami prie virtos mėsos arba valgomi su sviestu,kai kokame pavidale neparašyta.Mano žiniomis Švedijoje jie dedami į bulvių košę ,kai ji gaminama su morkomis žirneliais.Aš,jų turiu keletą bandžiau ir aš virti {aišku viriau atskirai}tryniau su bulvėmis ,morkomis.
Dariaukošę tokią iš trijų daržovių.Dėjau sviestą,pyliau pieną.Aišku valgiau ,truputėlį saldoka,toks ydomus skonis.Tik ,dar neatradau,koks prieskonis tiktų prie šios košės.Aš ,manau,kad reik pradėt naudoti šią ydomę daržovę.Reiks paieškoti turimuose senesniuose šaltiniuose.
Gal tarp jūsų yra,kuri dažniau naudojate,šią daržovę,pasidalinkime patirtimi.
Jei aš,ką surasiubūtinai parašysiu,pažadu.
Atsakyti
Pastarnokai,
pastarnokų šaknyse daug baltymų{1,4%} angliavandenių{1,1%}nemažai jose ir mineralinių medžiagų{1,14%}, kalio-342,kalcio -57,fosforo-73,magnio-22,geležies-o,7MG% vitaminų.
Tačiau daug eterinių aliejų{350MG%,
Ši daržovė nekoloringa--100g. tik47KCAL.
ji rekomenduojama nutukusiems,tinka širdininkams.
Pastarnokų šakniavaisiai vartojami ,kaip prieskonis sriuboms,šaltienai daržovių salotoms,be to,iš jų gaminamos salotos sriubos tyrės,valgomi žali,virti kepti troškinti.
Prie pastarnokų tinka grietinė,sviestas, pieno,džiuvėsėlių ,pomidorų,grietinės ir kiti padažai.
Prieš ruošiant maistui pastarnokus reikia nuskusti,kad netamsėtų,jie laikomi parūgštintame vandenyje.

Papildyta:
papildymas,visą šį aprašymą aš suradau "JI" žurnale.
Atsakyti