Įkraunama...
Įkraunama...

Po kiek laiko planavote antrą nėštumą?

Apklausa: Po kiek laiko planavote antrą nėštumą? (332 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Labas, mergaites. As cia pirma karta, zhalia naujoke. Shiaip sedzhiu tako forume, bet dabar atradau ir jus. Mano mazhei dabar 2metukai. Laikas antram, ishkilo problemu darbe, tad butu pats laikas, kol jo nepraradau. Geriu kontraceptines tabletes. Kiek laiko turi praeiti, kad nepakenktu kudikiui?  Ir kaip ruoshtis neshtumui. Kai buvau neshcia pirma karta apie tai labai negalvojau smile.gif
Atsakyti
nesupratau, ar tau reikia patarti, kaip pasiryžti (nes toks temos pavadinimas), bet man atrodo, kad tu jau pasiryžai  :smile.gif, ar patarti, kaip pasiruošti  ???
Daug rašo knygose apie nėštumą.
Rašoma literatūroj, kad ir vyrui, ir tau 3 mėn, reikia vengti susidūrimo su cheminėm medžiagom, nerūkyti, negerti alkoholio, susitvarkyti buitį, mokslo, darbo klausimus, pasitikrinti dantis, sveikai maitintis, vengti ligų, stiprinti imunitetą, gerti mažiau kavos, sportuoti ir pan.Po kontraceptikų naudojimo patartina pastot po 3-4mėn. juos nutraukus.
Dar info: http://www.supermama...;num=1052209130
http://www.supermama...;num=1064253167
http://mama.takas.lt...s.php?msg_id=23
Atsakyti
daug kas atsakytu : reikia nustoti gerti kontraceptikus,pradeti samoningai tam ruostis .Taciau man tai skamba kaip is fantastinio filmo.Kazkodel manau,kad mes negalime suplanuoti vaiko ir pagimdyti pagal plana.Nes tai tvarko dievas.Mes galime tik siek tiek prisideti prie jo sprendimo.As antro neplanavau,jis pats atejo:)Tik mintyse pagalvojau:na,jei si karta jis bus -tegu buna.Jei dievas to nori ir mums linki vaikelio - tai si karta pastosiu .taip ir atsitiko.Ir dabar net nezinau,ar daug prisidejau ji ,,planuodama'
Atsakyti
Patarimo man reikejo ir vienu ir kitu klausimu smile.gif smile.gif smile.gif Nesu dar iki galo pasiruoshusi neshtumui. Psichologishkai ta prasme. Turiu dukra, rodos dabar jos pilnai uzhtenka. Nenoriu didelio skirtumo tarp vaiku, tai ruoshtis jau reikia. Palandzhioju po neshtukiu forumus, ikvepimas uzheina nerealus smile.gif smile.gif
Atsakyti
mamy, zhinau tik tiek, kad vartodama kontraceptikus tikrai nepastosiu. Kad prisidechiau prie planavimo, bent jau tabletes gert turiu nustot... ;D
Atsakyti
šiaip organizmui pailsėti reiktų duot apie 4 metus, ir vieną po kito auginti nelengva, patikėk manim  wink.gif, bet tu pati geriau matai, daug kas priklauso nuo santykių šeimoj, nuo darbo, nuo tavo charakterio, tavo poreikių ir pan., geriau, kai pati nusprendi, kada geriau augint vaiką (bet kaip tyčia, planuojant sunkiau gaunasi  :smile.gif), mano pirma-daugiau mažiau planuota, antra-ne (buvo šokas  ohmy.gif), o trečią planuojam, bet iškart nesigavo (na, tai čia gal dar dėl to, kad kasdien darbavomės  :-[), reiks daryt kokių 3-4d. pertraukas, gal suveiks  :smile.gif, jei per kelis mėnesius nepavyks, nebežinau, kada dar rasiu tam momentą, galiu likt ir dvivaikė  :smile.gif, mokslai, darbas, vyresnėlių poreikiai  reguliuoja savaip wink.gif
Atsakyti
Lengvute, jei laukti 4 metus, tarp vaiku bus apie 5 metus skirtumas. Gal daugoka... Nors tarp manes ir seses 18 ;D Dar noreciau palaukt metelius, bet labai darbas pakibo ant plauko. Seniai ji norejau keist. Isheichiau i dekreta, negaletu atleist, gauchiau metelius pinigeliu, o tada galima ieshkot geresnio ir nuolatinio. Nes negi metus padirbus leksi i dekreta... Tai tik todel. O be to, kai pas jus cia pasedzhiu uzhsimanau juodai mazhiuko, nors kartais mano mergos man per akis...
Atsakyti
 Kuo toliau, tuo gali būti sunkiau pasiryžti. Nes kai vaikas paauga, atsiranda toks didesnis ar mažesnis laisvės pojūtis. Ir tada jau nebelabai norisi vėl stačia galva nert į motinystę. Mano vaikus skiria 7metai, tai man, patikėk, nebuvo lengva apsispręst, kad JAU DABAR noriu antro vaiko. Beje, aš irgi gėriau tabletes. Pasiryžau tik pagalvojus, kad laukt nebėra ko. Jei man būtų buvę tokios sąlygos kaip dabar, būčiau norėjusi, kad tarp vaikų būtų 2-3m skirtumas. Bet gerai taip kaip yra ir tuom labai džiaugiuosi.
Atsakyti
ir tarp maniskiu 7 metai skirtumas. Dar kai didziajam buvo apie 4-5 jau pamastydavau, kad reiketu ir antro, bet tas "reiketu" taip toli atrode - labai sunku vel is naujo viska mesti (darba, keliones) ir vel atsideti tik vaikelio prieziurai.
Mes antra nuplanavom labai tiksliai - kad pirmokeliui pradejus eiti i mokykla mama butu namie ir lauktu, padetu pamokas paruosti ir tt. Kaskaip suspejom ir isitekom i suplanuota termina, mazoji gime geguzy.
Atsakyti
Ne, 7 metu skirtumo nenoriu. Norechiau dvieju panashaus amzhiaus bambliu. Oi, kad kas duotu jau paauginta. Musu dukrai 2 metai, tai tik dabar lengviau atsikvepem. Kai pagalvoju, kad vel... Ish kitos puses galvoju taip, na, ka, pasigimdysiu, dar du metai ir vel truputi lengviau. Duokle motinystei atiduota, galima bus ir apie save pagalvot. O dabar kybo ore tas "reikia antro"
Atsakyti
[quote]Ne, 7 metu skirtumo nenoriu. /quote]


 Bet žinok, visai gerai toks skirtumas :smile.gif. Vyresnėlis paprastai būna didelis pagalbininkas auginant mažąjį. Oi nežinau, ką daryčiau be sūnaus pagalbos. Ir, kaip Doma sakė, pimuosius mokslus lengviau sukontroliuot.
Atsakyti
didysis net labai padeda - ir paduoda, atnesa ka reikia, ir mazaja paziuri, pasnekina (o ta tirpasta is laimes, kai brolis ja kalbina), net keleta minuciu lauke pabuna su vezimu, jei reik ka atsinesti ar i parduotuve uzbegti - o su vezimu nera kaip.
Kaip tik moksleiviu atostogos arteja - mamos pergyvena kad pirmokeliai vieni namie tures buti visa savaite, na mums si problema negresia, busim namie visi trys.
Gal 7 metai ir nemazas skirtumas, bet mazesnio nei 5-6 nenoreciau - po pirmo spejau atsigauti, susitvarkyti su darbais, pakeliauti, pagyventi sau - dabar sedziu namie su nemazu malonumu .. (ir patyliukais galvoju apie trecia - gal vel po kokiu 5-6 metu)  ;D
Atsakyti