Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokate savo vaikams už ūkio darbus

g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
Man mama niekada nemokėjo. Ir nemanau, kad to reikia smile.gif Man apskritai labai keistas toks auklėjimas, kai už bet kokį mažą darbelį (pvz., už lėkštės išplovimą) tėvai vaikui sumoka. Aš tai kažką darau todėl, kad man malonu matyti mamos besišypsantį veidą, džiaugiuosi, kad po sunkios darbo dienos ji gali pailsėti, o ne pvz. iškart tik grįžus iš darbo pulti pietus daryt ar namus tvarkyt. Ir materialinis atlygis man čia visiškai nereikalingas. Msno nuomone, vaikai turi padėt savo tėvams ir be jokio atlygio 4u.gif
Atsakyti
Jei kartu gyvename,tai kartu ir tvarkomės.Niekas niekam neturi mokėti schmoll.gif
Atsakyti
Visoms pritariu ,kad nereikia vaikams mokėti schmoll.gif už kiekvieną piršto pajudidimą ,o jeigu taip yra čia jau yra vaiko auklėjimo spraga g.gif .Dar to betrūko ,kad aš mokėčiau vaikui už dulkių nuvalymą ar indų išplovimą ir t.t.Juk jis mokomas tvarkingumo irt.t Žinoma nereikia versti prievarta ,o pateikti kaip žaidimu....... smile.gif
Atsakyti
Už tokius kasdienius darbelius (indų plovimas, kilimų išsiurbimas) taip pat manau, kad nereikia mokėti pinigais, tačiau jei vaikas dirba sunkesnį darbą, kaip paskatinimą, manau, būtinai reikia duoti vaikui pinigėlių, pvz., už ravėjimą sode ir pan. Žinoma nebūtina mokėti tiesiogiai pinigais, gal už tai galima atsilyginti saldainių kilogramu biggrin.gif 4u.gif Esmė tame, kad paskatinimas turi būti, o vaikams kartais labai norisi (kad ir nedaug) tų pinigėlių. Aišku, jei duodate kasdien savoms reikmėms pinigų, manau, vaikas ir be atlygio jums turėtų tuos darbelius nudirbt. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Marsella @ 2007 05 14, 21:42)
Už tokius kasdienius darbelius (indų plovimas, kilimų išsiurbimas) taip pat manau, kad nereikia mokėti pinigais, tačiau jei vaikas dirba sunkesnį darbą, kaip paskatinimą, manau, būtinai reikia duoti vaikui pinigėlių, pvz., už ravėjimą sode ir pan. Žinoma nebūtina mokėti tiesiogiai pinigais, gal už tai galima atsilyginti saldainių kilogramu biggrin.gif  4u.gif Esmė tame, kad paskatinimas turi būti, o vaikams kartais labai norisi (kad ir nedaug) tų pinigėlių. Aišku, jei duodate kasdien savoms reikmėms pinigų, manau, vaikas ir be atlygio jums turėtų tuos darbelius nudirbt. g.gif

Kaip paskatinimą galima duoti ar kažką nupirkti.Priklauso kaip vaikas reguoja kai liepama padaryti kažkokį tai darbą.Jei vaikas mielai daro tai reikėtų paskatinti ,o jei ne tai ar verta.
Atsakyti
kaip tik turejau paskaitai apie tai, tai siaip psichologai yra pries mokejima vaikams uz ukio darbus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Arktos @ 2007 05 14, 01:56)
Jei kartu gyvename,tai kartu ir tvarkomės.Niekas niekam neturi mokėti schmoll.gif

Visiškai sutinku su šia nuomone. Nemanau, kad net verta plėstis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo litavkasam: 16 gegužės 2007 - 13:02
QUOTE(wow @ 2007 05 15, 22:14)
kaip tik turejau paskaitai apie tai, tai siaip psichologai yra pries mokejima vaikams uz ukio darbus smile.gif

gerai tai mes(tevai) tai suprantam, bet kaip tai paaiskint seneliams?mano tevas sako mano dukrai, jei padarysi masaza, duosiu ledam, ar jei eisi lauke surinksi lapus, vaziuosim ten ar ten(butent pramogos kazkokios), vyro mama sako, jei palaistysi geles duosiu tiek ir tiek litu, jei vaziuosi su manim pas mociute(ta prasme vyro mociute, bobute taip sakant), tai nupirksiu barbe ir pan.. tu pavyzdziu simtai, bet su tuo juk nekovosi, as pasakiau pora kartu, tai sako visvien as duosiu jai pinigu, tegul geriau mano kad uzdirbo g.gif tai kaip kovot su tuo!? g.gif
Atsakyti
QUOTE(ultraviolet @ 2007 05 16, 15:16)
gerai tai mes(tevai) tai suprantam, bet kaip tai paaiskint seneliams?mano tevas sako mano dukrai, jei padarysi masaza, duosiu ledam, ar jei eisi lauke surinksi lapus, vaziuosim ten ar ten(butent pramogos kazkokios), vyro mama sako, jei palaistysi geles duosiu tiek ir tiek litu, jei vaziuosi su manim pas mociute(ta prasme vyro mociute, bobute taip sakant), tai nupirksiu barbe ir pan.. tu pavyzdziu simtai, bet su tuo juk nekovosi, as pasakiau pora kartu, tai sako visvien as duosiu jai pinigu, tegul geriau mano kad uzdirbo g.gif tai kaip kovot su tuo!? g.gif


nevezt pas senelius lotuliukas.gif
Atsakyti
Tėvai man niekada nemokėjo už tokius namų darbus kokius, visada padėdavau, ir iki šiol padedu, o pinigų dudoavo ir duoda savom išlaidom ne už kažkokį tai atlygį už darbą,m kad ir koks sunkus bebūtų.. aišku, kai vaikai maži, kažkoks paskatinimas gali būti, bet kai jau įpranta prie jo, paskiau gali būti sunku.

tokia moteris savo sūnų prtino taip,akd jis kamabarį, savo stalą susiitvarkytų ir duodavo po kelis litus, nu ir ką, paskaiu nebetvarko, ir reikalauja pinigų.. košmaras doh.gif

Atsakyti
QUOTE(ultraviolet @ 2007 05 16, 16:16)
gerai tai mes(tevai) tai suprantam, bet kaip tai paaiskint seneliams?mano tevas sako mano dukrai, jei padarysi masaza, duosiu ledam, ar jei eisi lauke surinksi lapus, vaziuosim ten ar ten(butent pramogos kazkokios), vyro mama sako, jei palaistysi geles duosiu tiek ir tiek litu, jei vaziuosi su manim pas mociute(ta prasme vyro mociute, bobute taip sakant), tai nupirksiu barbe ir pan.. tu pavyzdziu simtai, bet su tuo juk nekovosi, as pasakiau pora kartu, tai sako visvien as duosiu jai pinigu, tegul geriau mano kad uzdirbo g.gif tai kaip kovot su tuo!? g.gif

Tikrai kebli situacija g.gif As tai pasakyciau, kad nenoriu, jog jus sitaip elgtumetes, ir bandyciau isaiskint, kad nenoriu sitaip aukleti savo vaiku. Gi suauge zmones, manau turetu suprasti ir gerbti jusu norus vaiku atzvilgiu ax.gif As esu pries mokejima uz namu darbus, kurie savaime turi buti daromi. Jei septynmeciui uz kambario issiurbima duosim 2lt., tai kai jam bus 15metu jis paprasys 20lt., nes su metais ir poreikiai augs. Manau, kad reikia vaikus stengtis aukleti taip, kad jie suprastu jog padejimas tevams nera apmokamas darbas,tai paprasciausia pagalba. Juk tevai ir taip uz viska moka, islaiko vaikus 4u.gif
Atsakyti