Įkraunama...
Įkraunama...

Plastelinas už ir prieš

Labukas visoms,
šiandien per TV pasakojo, kad plastelinas tinkamas net paties mažiausiems, nes yra visokių nekenksmingų jo rūšių ir nieko neatsitiks net jei vaikas paragaus, ir atseit kai mažas vaikas lipdo tai vystosi jo sensorika ir jis net greičiau pradeda kalbėt, tai svarstau tiesa visa tai ar tik prekybinikų nesąmonės, nes joks daktaras ar pedagogas šios nuomonės nepatvirtino, rodė tik prekybininką su krūvom plastelino, ką jūs manot ar verta 1 metų 7 mėnesių leliui leist susipažint su plastelinu ar geriau truputuką luktelt? g.gif
Atsakyti
Taip, aš visiškai sutinku, kad duodant mažam vaikui plastilino (kočioti pagaliukus, rituliukus) lavėja vaiko sensoriniai ir motoriniai įgūdžiai. Be to, vaikas susipažįsta su aplinkiniu pasauliu (padedant suaugusiui iš plastelino galima daug ką nulipdyti pridedant ir gamtinių medžiagų: plunksnelių, kriauklyčių, pagaliukų, todėl lavėja ir vaiko kūrybiškumas. Kanceliarinėse prekėse yra nekenksmingo plastilino kurį tokio amžiaus vaikas (2-3 m.) gali ir paragauti. Nieko neatsitiks smile.gif .Todėl brangiosios plėskime pačių mažiausiųjų aplinkinio pasaulio akiratį.
Papildyta:
biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Spyglutė @ 2007 05 16, 15:56)
Labukas visoms,
šiandien per TV pasakojo, kad plastelinas tinkamas net paties mažiausiems, nes yra visokių nekenksmingų jo rūšių ir nieko neatsitiks net jei vaikas paragaus, ir atseit kai mažas vaikas lipdo tai vystosi jo sensorika ir jis net greičiau pradeda kalbėt, tai svarstau tiesa visa tai ar tik prekybinikų nesąmonės, nes joks daktaras ar pedagogas šios nuomonės nepatvirtino, rodė tik prekybininką su krūvom plastelino, ką jūs manot ar verta 1 metų 7 mėnesių leliui leist susipažint su plastelinu ar geriau truputuką luktelt? g.gif

Aš manau, kad dar neverta duoti, mano mažuliui ir tiek pat kiek tavo, bet jis duočiau ta plastelina tai kištu i burna tai neapsimoka, aš taip manau. Gal kokiu 2-3metų geriau vaikiukui duot.
Atsakyti
QUOTE(Spyglutė @ 2007 05 16, 15:56)
Labukas visoms,
šiandien per TV pasakojo, kad plastelinas tinkamas net paties mažiausiems, nes yra visokių nekenksmingų jo rūšių ir nieko neatsitiks net jei vaikas paragaus, ir atseit kai mažas vaikas lipdo tai vystosi jo sensorika ir jis net greičiau pradeda kalbėt, tai svarstau tiesa visa tai ar tik prekybinikų nesąmonės, nes joks daktaras ar pedagogas šios nuomonės nepatvirtino, rodė tik prekybininką su krūvom plastelino, ką jūs manot ar verta 1 metų 7 mėnesių leliui leist susipažint su plastelinu ar geriau truputuką luktelt? g.gif


Mes panašaus amžiaus, tačiau plastilino dar nebandėm - užtai ruošdama ką nors iš tešlos mažajai būtinai duodu paminkyt, pakočiot - kuogi blogiau už plastiliną? Ir paragauti galima... smile.gif
Atsakyti
Tešlos minkyt mum neišeina iškart praryjam biggrin.gif matyt į mamytę vaikelis, nes aš ką nors darydama visada tešlos prisiragauju biggrin.gif
Atsakyti
Na dar nebandžiau bet manau nuo 2-*3 metų nes dabar dar paragauti norės doh.gif
Atsakyti
Aš jau daviau pačiupinėti vieną kartą, tai valgyti nebandė. Plastilinas mano mažiuke tikrai labai patiko, nešiojosi ir lipdė visaip, negalėjau atimti. Tik tad plastilinas po kurio laiko pradėjo trupėti, tai paskui teko trupinukus iš visų kampų valyti. Tai dabar sakiau kol kas daugiau neduosiu.
Atsakyti
mums 1.3 metu, plastelino nebandziau duoti ir kuri laika nebandysiu. Nemanau, kad ji ta plastelina minkys ir taip savo motorika vystys, greiciau kramtymo ir ciulpimo igudzius lotuliukas.gif Tai kam tada reikia, kad vaikas, nors ir kaip teigiama, nekenksminga, bet juk ne valgoma daigta ciulptu g.gif
Atsakyti
sweikutes mamytes mano mazylei 2m , bet su plastelinu dirbam nuo nauju metu, i burna nekiso , kartu lipdom , nors ir pati uzsiima, jokiu nusiskundimu neturiu,. beto nezinau ar nuo to ,bet daug snekam ,sakom eilerastukus ir daineles dainuoja 4u.gif
Atsakyti
Mano jau seniai paragavo sio daikto,sese vis ka lipdo ir palieka doh.gif Tai jis vis randa ir i burna ikisa ir bando du gabaliukus sulipdyt mirksiukas.gif ir ant stalo lipdo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Gilute @ 2007 05 18, 08:11)
mums 1.3 metu, plastelino nebandziau duoti ir kuri laika nebandysiu. Nemanau, kad ji ta plastelina minkys ir taip savo motorika vystys, greiciau kramtymo ir ciulpimo igudzius  lotuliukas.gif Tai kam tada reikia, kad vaikas, nors ir kaip teigiama, nekenksminga, bet juk ne valgoma daigta ciulptu g.gif

labai atsiprašau, kad kišuosi, bet toks požiūris, kad vaikas tik valgys,o motorika nesivystys - labai klaidingas. pirma, nepabandžius negalima teigti, kad vaikas tik valgys ir nieko daugiau, vaikui reikia rodyti, mokytis jį, o ne per nagus trenkti, kad nekištų į burnytę. antra - smulkioji motorika yra ypatingai svarbi vaiko raidai, per smulkiuosius pojūčius (čiupinėdamas, lipdydamas ir t.t.) vaikas lavina savo kalbą ir t.t. labai nenoriu plėstis. esmė, kad smulkiąją motoriką reikia lavinti, bet tam reikia daug kantrybės 4u.gif
nemanau, kad vaikui virš metų yra per anksti duoti plastiliną 4u.gif
kaip kažkuri mama rašė, kad nuo metų su vaiku žaidė su plastilinu ir mergaitė labai daug šneka ir t.t. - tai didelę reikšmę galėjo turėti darbas su vaiku. aišku gal vaikas ir taip būtų anksčiau pradėjęs kalbėti, bet faktas, kad lavinant smulkiąją vaikų morotiką lavėja kalba 4u.gif (ne bobučių kalbos, vaikų psichologiją studijuoju smile.gif )
Atsakyti
[quote=Ewute,2007 05 19, 21:00]
labai atsiprašau, kad kišuosi, bet toks požiūris, kad vaikas tik valgys,o motorika nesivystys - labai klaidingas. pirma, nepabandžius negalima teigti, kad vaikas tik valgys ir nieko daugiau, vaikui reikia rodyti, mokytis jį, o ne per nagus trenkti, kad nekištų į burnytę. antra - smulkioji motorika yra ypatingai svarbi vaiko raidai, per smulkiuosius pojūčius (čiupinėdamas, lipdydamas ir t.t.) vaikas lavina savo kalbą ir t.t. labai nenoriu plėstis. esmė, kad smulkiąją motoriką reikia lavinti, bet tam reikia daug kantrybės 4u.gif
nemanau, kad vaikui virš metų yra per anksti duoti plastiliną 4u.gif
kaip kažkuri mama rašė, kad nuo metų su vaiku žaidė su plastilinu ir mergaitė labai daug šneka ir t.t. - tai didelę reikšmę galėjo turėti darbas su vaiku. aišku gal vaikas ir taip būtų anksčiau pradėjęs kalbėti, bet faktas, kad lavinant smulkiąją vaikų morotiką lavėja kalba 4u.gif (ne bobučių kalbos, vaikų psichologiją studijuoju smile.gif )

Na, kad vaikas valgys plastelina, tai ne poziuris, o faktas (juk apie savo vaika sneku, vadinasi zinau). Jei pati sakai, kad studijavai vaiku psichologija, turetum zinoti, kad tokio amziaus vaiko pasaulio pazinimas ir "per pazinima liezuviu" vyksta... Jei vaikas plastelino nevalgo - labai puiku! Bet as nenoriu, kad mano vaikas tai i savo skranduka kistu. Smulkiaja motorika galima ir kitaip vystyti, naudojant pagal amziu tinkamas priemones (ant plastelino, kiek prisimenu, parasyta - vaikams nuo 3 metu). Juk galima padaryti tesla is miltu ir vandens. Puikiai minkosi tongue.gif
O, kad mergyte nuo plastelino minkymo anksti kalbeti pradejo - per daug drasiai pasakyta. Greiciausiai mama su ja ir kitokiais darbeliais uzsima; kitais budais lavina. O gal siaip mergyte gudri.
Mano vyras turi du sunenus - broliukus. Vyresnysis 2 metu aiskiausiai snekejo pilnais sakiniais, 5 metu skaite neskiemenuodamas, o ir dabar jo megstamiausi uzsiemimai - skaitymas, konstruktoriai, puzliai. O mazasis 3 metu snekejo taip, kad net tevai nieko nesuprasdavo, 4.5 metu nepazysta nei vienos raides, ir jam be masinu neegzistuoja jokie kitokie zaislai. Mazaji lavino dar labiau nei vyresni, be to ir is brolio galejo mokytis, kai tokios galimybes vyresnis neturejo.
\Kiekviena mamyte geriausiai pazysta savo vaika ir tik ji gali spresti kas vaikui patiks ir tiks drinks_cheers.gif
Atsakyti