Įkraunama...
Įkraunama...

Mano PASTEBĖJIMAI

user posted image
Atsakyti
Pradedu savo pastebėjimų reportažą, kai kam labai prisižadėjau blush2.gif
Vykdama atostogaut prisirinkau nemažai informacijos apie šalį, papročius, kultūrą todėl turėjau šiokį tokį vaizdą galvoje. Įdomiausia, kad kai kurie mano vaizdai apsivertė aukštyn kojom ir šie pastebėjimai tapo vos ne paradoksais biggrin.gif .

I Pastebėjimas- Gurmanams


user posted image


Lietuvoje maitinimo įstaigų maisto skonį ir kokybę galima numanyti jau iš pavadinimo : valgykla- baras-restoranas. Lietuvoj į kokio bažnytkaimio aludę su trim diedokais tikrai vengčiau eit. O Kretoj sakyčiau atvirkščiai: kuo didesnė restorano iškaba ir kuo daugiau angliškų užrašų joje, tuo maistas kaip čia pasakius- kaina maximali , skonis minimalus biggrin.gif Nesakau, kad bus kažkos labai prastas ir viešbutyje, tačiau, kol neišbandai tikros tavernos (ne kurorto centre), tol neįsivaizduoji, kad gali būt dar skaniau. Čia 101 kartą įsitikinau, kad tikroj tavernoj maistas bus liuksinis thumbup.gif , ir 100 kartų lenkuosi Šaltmėtei, kad papasakojo apie "Vardas" taverną Kroustas miestelyje (pravažiavus Kritsą)aciuks.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo snickers: 03 birželio 2007 - 21:35
Tiksliai buvo viskas taip, kaip ji ir sakė:
1. Puikus vynas(oi, geriau jau jis būtų prastesnis, arba šeimininkė ne tokia vaišinga- sekantį rytą pykau ant savęs už glušumą ax.gif laugh.gif ). Nesulyginsi to vyno su tuo, kurį duoda viešbutyje AI biggrin.gif Pasidalijom su vyru ąsotį, aišku- neužteko doh.gif biggrin.gif Paprašėm dar vienos taurės- man, nes vyras matai vairuoja biggrin.gif , tai šeimininkutė kliūstelėjo daugiau du trečdalius. Sako, vyrui ir vyrui. Na ir vėl išpliumpinom.......kaip jis po to vairavo? blush2.gif .........juk Graikijoj tik 0,2 promilės leidžiamos.......
2.Nepakartojamos graikiškos salotos- turbūt todėl, kad sūris namų gamybos.
3. Vaikai dar dabar "miršta" biggrin.gif dėl kukuliukų. Po jų viešbutiniai atrodė lyg tefteliai biggrin.gif .
4.Vyras užsisakė avienos- įvertinimas super thumbup.gif . Negalėjau patikėt, kad gali būt tokia skani mėsytė.
5.Na aš kaip tikra turistė užsisakysiu , manau, mousakos. Sako, negaminu, ne mūsų regiono patiekalas, nors visoje Kretoje be galo populiarus. Na manau, čia matyt tas pats, kaip žemaičio prašyt pagamint dzūkiškas bandas, o dzūko- žemaitišką kastinį biggrin.gif Gerai, o ką siūlo? Sako" Turiu rankų darbo makaronų(po to juos man rodė užšaldytus)........brrrr man tie makaronai-nemėgstu aš jų, nors dabar jau gailiuos, kad nevalgiau. Todėl paėmiau špinatų pyrago...........apsiėdimas biggrin.gif thumbup.gif ne kitaip..........Dabar namie kažką panašaus kepuosi, va ir šiandien prilesiau rolleyes.gif
6. Vaikams dar užsakėm keptų bulvių - nu ko čia svaigt dėl eilinių keptų bulvių, ane? Uiiii, fantastika
Papildyta:
Va įdedu jums tą bačką, iš kurios pliumpinau, atsigerkit mielosios biggrin.gif Fone matosi ir sūrių šaldytuvas:feta, brandinti ilgiau ir trumpiau.

user posted image
Atsakyti
Kadangi laaaaaaaabai patiko valgis(o ir vyno jau buvo tikrai ne per mažai laugh.gif ) nutariau pakalbinti šeimininkę biggrin.gif ..........kaip aš ten kalbėjau g.gif , gal angliškai g.gif biggrin.gif Nu taip atsirišo liežuvis........sukaupiau visas anglų kalbos žinias biggrin.gif . Ji pradėjo rodyt savo tavernos virtuvę, sūrius, pjaustyt juos ir duot ragaut (niam niam thumbup.gif , kaip man tokiai sūrių mėgėjai), aiškint jų gamybos technologijas (va čia tai jau atminties praraja laugh.gif - jums nepapasakosiu).
Galiausiai aš dar užsimaniau parašyt jai padėką svečių knygoje- pasirodo ji tokios neturi doh.gif ........ale man gi jūra iki kelių biggrin.gif ...čiupau vieną iš užsakymo blonknotų ir pripyškinau . O ji žiūri per petį bigsmile.gif Moteriške, sakau. Šią vasarą čia atvažiuos daugiau lietuvių, jie irgi paprašys pasirašyt, todėl šį mano "meno šedevrą" saugokit, lai būna tai lietuvaičių garbės reikalas pabuvoti pas jus." Palinksėjo, pasišypsojo, sako, saugosiu

Taigi prašom nuvykusios pasižymėti biggrin.gif (Tik dabar pamačiau , kad vietoj thanks privapėjau thaks lotuliukas.gif, ale praleiskit tai pro akis mirksiukas.gif )

user posted image

Papildyta:
Įtariu, kad Šaltmėtės parašas ten atsiras greičiausiai mirksiukas.gif biggrin.gif
Atsisveikinom, atsibučiavom, atsilinkėjom su šeimininkute (ji matyt temperamentinga, o aš ...........ai, nepamenu mastau.gif hihihi.gif priputusi, ne kitaip.) Dar tokios džiovintos duonos įdėjo pusmaišį- lauktuvėms hihihi.gif - nu priam susigiminiavom lotuliukas.gif , fainuolė.

user posted image

O čia piešais taverną citrinos noksta
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo snickers: 03 birželio 2007 - 23:11
Antras pastebėjimas- Kelio ženklai

100km Lietuvoj nėra lygu 100km Kretoj- teko gerokai pakoreguoti savo maršrutus " užsiknisus " kalnuose doh.gif lotuliukas.gif .
Raudona šviesoforo spalva ne visada yra raudona lotuliukas.gif - patys važiavom degant jai ir ne todėl, kad vyras būtų mėgėjas padurniuot nono.gif . Ženklai, vedantys į turistinius objektus gana aiškūs, bet įvažiavus kur nors į kokią glūdumą doh.gif , arba išklydus iš teisingo kelio doh.gif ...Nors imk ir graikų kalbą(abėcėlę) išmok. Ale nėr ko norėt, manau Lietuvoje turistams dar blogiau( gal todėl pas mus jų tiek mažai? g.gif ).
Ilgai mąsčiau, kodėl skiriasi žemėlapyje (anglų kalba) ir kelio ženkluose angliškuose paaiškinimuose kai kurios raidės. Išmąsčiau tik tiek , kad dėl vertimo/tarimo ypatumų kartais įsiterpia/dingsta kokia raidelė i, u, s. Vienur galit rast Kroustas, kitur Krousta, Staliss- Stalida, Hersonissos- Hersonisou. Vėliau tai jau nebestebino irnesakyk.gif

Beje, keliai tikrai geri. Ypač tas didysis greitkelis, einantis šiaurine salos dalimi Hania- Sitia (New national road) .Neprastas kelias ir į Matalą bei Ierapetrą. O mėgstantiems laukinį kalnų kaimelių grožį ir serpantinus rekomenduočiau Lasičio plokščiakalnį pasiektiNeapoli- Vryses- Zenia-Roussapidia keliu. Va ten ir pamačiau ožkas medyje thumbup.gif . Gaila, kad tuo metu rankose ne fotoaparatas, o kamera buvo- stot galima ne visur. Grįžti galima ir pro Krasi- Avdou- Potamies (šis kelias gerokai lengvesnis). Beje vaikus gali ir užpykinti doh.gif , antrą dieną to išvengėm kartu su ledais mažiui sušerdami trintą tabletukę- čiki.

Avdou miestukas buvo lyg išmiręs, net sugebėjom paklyst, o paklaust nėr pas ką, nors namų durys praviros beveik visos
user posted image
Atsakyti
Vaikštinėjom kokį pusvalandį tokiais labirintais ir net "Briliantinę ranką" lotuliukas.gif prisiminėm.

user posted image

user posted image


O čia viena koplytėlė kalnuose wub.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo snickers: 03 birželio 2007 - 23:33
QUOTE(snickers @ 2007 06 03, 23:33)
Dar tokios džiovintos duonos įdėjo pusmaišį- lauktuvėms hihihi.gif - nu priam susigiminiavom lotuliukas.gif , fainuolė.


ta džiovinta duona vadinasi Dakos, ir ji yra tikras gardumynas, kai ją teisingai valgai... mirksiukas.gif ją iš pradžių reik perpilt vėsiu vandeniu, tada šliūkšteli nemažai alyvuogių aliejaus ant jos, tada gabalas fetos ir pomidorai... gardumėlis thumbup.gif wub.gif

QUOTE(snickers @ 2007 06 04, 00:09)
Ilgai mąsčiau, kodėl skiriasi žemėlapyje (anglų kalba) ir kelio ženkluose angliškuose paaiškinimuose kai kurios raidės. Išmąsčiau tik tiek , kad dėl vertimo/tarimo ypatumų kartais įsiterpia/dingsta kokia raidelė i, u, s. Vienur galit rast Kroustas, kitur Krousta, Staliss- Stalida, Hersonissos- Hersonisou. Vėliau tai jau nebestebino irnesakyk.gif


heheh, snickers, čia gi linksniavimas... dėl to tos raidės ir dingsta.. hersonisou pvz. reiškia "į hersonissos" ir t.t. bent jau tiek mano graikų kalbos žinios gali paaiškint... g.gif

beje, fantastiškos nuotraukos... thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šaltmėtė: 04 birželio 2007 - 00:02
Trečias pastebėjimas- Lovos biggrin.gif
Kas sakė, kad Kretoje, dėl medienos trūkumo lovos būna su cementuotu pagrindu vietoj kojų biggrin.gif schmoll.gif . Pas mus jos buvo su ratukais! doh.gif lotuliukas.gif Įsivaizduokit, kas būna, kai apsisapnavęs mėgini apsikabint ar prisiglaust prie vyro doh.gif ....Kambaryje atsiranda Samarijos tarpeklis ir tu į jį varai žemyn galva laugh.gif .....na, mano atveju nukentėjo petis, mėlynę turėjau kaip superinę "tatuškę" dukros žodžiais. lotuliukas.gif doh.gif ....visas 10dienų.
Na ką, šiandienai pakaks, einu žiūrėt, kaip ta mūsų lova, ar ne su ratukais g.gif lotuliukas.gif
Papildyta:


QUOTE(Šaltmėtė @ 2007 06 03, 23:42)
ta džiovinta duona vadinasi Dakos, ir ji yra tikras gardumynas, kai ją teisingai valgai... mirksiukas.gif   ją iš pradžių reik perpilt vėsiu vandeniu, tada šliūkšteli nemažai alyvuogių aliejaus ant jos, tada gabalas fetos ir pomidorai... gardumėlis thumbup.gif  wub.gif

heheh, snickers, čia gi linksniavimas... dėl to tos raidės ir dingsta.. hersonisou pvz. reiškia "į hersonissos" ir t.t. bent jau tiek mano graikų kalbos žinios gali paaiškint... g.gif

Gerai, kad svečiai nesurijo tos duonos- mėginsiu biggrin.gif
rolleyes.gif blink.gif Ot blondinė doh.gif , nedašuto elementarus dalykas biggrin.gif ....linksniavimas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo snickers: 04 birželio 2007 - 00:06
Ketvirtas pastebėjimas- LIETUS


Kas sakėt, kad Kretoj beveik nelyja? biggrin.gif Pasirodo , lyja...
Tačiau , jei lyja vienoj salos dalyje, didelė tikimybė, kad kitoj švies saulė. Lyjant reik važiuot iš šiaurinės pusės į pietinę.
Taip mes atsidūrėm Ierapertos uoste.

Gal norėtumėt kavos frappe su vaizdu? biggrin.gif

user posted image

O gal su laivu?

user posted image

O gal labiau patiktų šitaip? lotuliukas.gif

user posted image

Bangos
user posted image

Papildyta:
Įmerki kojas į jūrą, tsakant biggrin.gif

user posted image
Papildyta:

Penktas pastebėjimas- PLIAŽAS


Jei viešbučio reklamoj parašyta, " smulkaus smėlio paplūdimys", tai dar nereiškia, kad smėliukas bus ir brendant į jūrą doh.gif . Ten, kur gultai stovi tikrai smėliukas, o įlipus į vandenį už pusmetrio prasideda gan aštroki akmenys. Ir tai sakyčiau nelabai priklauso nuo viešbučio kategorijos. ...Laimės dalykas... tačiau paėjus 200-300m pajūriu galima susirast gana šaunią vietelę- laukinę įlankėlę ir be gultų, ir be žmonių, ir su smėliuku jūroje thumbup.gif . Privačių pliažų nėra, mokėt reikia, jei nori skėčio ar gulto.
Pagal savo patirtį pasakysiu, kad be spec. batų kai kuriuose pliažuosenubristi į jūrą bent jau tiek, kad galėtum plaukti- neįmanoma. Nebent įlipus iki kelių iš karto griūni ir pusiau keliais, pusiau rankomi, pilvą braukdamas ropoji- vaidini, kad plauki lotuliukas.gif


Mirabello įlanka

user posted image


Pliažas Ierapetroj

user posted image laugh.gif

Matala

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo snickers: 04 birželio 2007 - 15:03
Matala

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Makalius @ 2007 06 05, 15:23)
"P.S. Prašykit duot paragaut sūrio"
geras  lotuliukas.gif o kuriam čia mieste ta taverna?

Makaliuk, atostogauk rytinėj Kretoj, o ten netoli Agios Nikolaos yra Kritsa miestukas, jį pervažiavus už kelių kilometrų bus tas Kroustas, gatvių ten nedaug biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Makalius @ 2007 06 05, 15:45)
Aš ne Makaliukas, aš jau didelis berniukas  blush2.gif
Ai, dar iki tų atostogų tolokai mastau.gif
Dar nežinia, kur trauksim šiemet  unsure.gif aš galvojau kurorte kokiam ta kavinė, o čia, jei reikia su mašina varyt tai tikrai nenuvykčiau biggrin.gif
O rytinėje Kretoje tai kas? Malija Stalida? Ar Hersonisas?

Sostinė Heraklionas yra maždaug centre šiaurinės pakrantės ir dalija salą į dvi dalis: vakarinę su Hania , Rethymnu, Panormu... ir rytinę su Hersonissu, Stalida, Malia, Agios Nikolaos. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo snickers: 05 birželio 2007 - 15:50