Įkraunama...
Įkraunama...

mokesčio už mokslus sumažinimas

Sveikos. Studijuoju VPU. Rugseji pgimdziau dvynukus. Studijuoju paskutineme kurse, akademiniu nusprendziau neimti, nes kol esu dekretinese man lengviau bus baigti mokslus negu kai iseisiu i darba. Mokestis uz mokslus - 3000 Lt uz kursa, 1500 Lt - uz semestra. Vaikus auginu viena. Iki siol jokiu problemu su VPU neturejau. Esu uz viska sumokejusi ir visus egzaminus islaikiusi. Parasiau prasyma del mokescio uz mokslus sumazinimo. Bet man atasake. Zinau, kad kitose universitetose vien uz tai, kad gauni minimalia alga, gali pretenduoti i mokescio sumazinima. Neprasiau visai atleisti manes nuo mokejimo, o tik sumazinti. Pasiziurejus kiek per siuos studiju metus mes turime paskaitu.... tai sanaudos tikrai sumazejo, yra net finansinis pagrindas sumazinti mokesti, bet fakulteto vadovybe nemate reikalo tai padaryti schmoll.gif Bandysiu ir vel rasyti prasyma, bet manau, kad beviltiska doh.gif
Gal kam teko su tuo susidurti? Gal yra kokios isimtys studijuojancioms vienisoms mamoms?
Atsakyti
Papasakosiu apie situacija KTU (manau, mokescio uz studijas mokejimo tvarka panasi visuose universitetuose).

Mokestis uz studijas yra nustatomas ir tvirtinamas universiteto Senato, todel jo sumazinti net isskirtiniais atvejais negalima. Dekanas arba Prorektorius gali nukelti studiju mokescio apmokejima menesiui ar dviem.
Gali pabandyti ir kita varianta. Jei tavo studiju vidurkis pakankamai aukstas, rasyk prasyma Rektoriui del atleidimo nuo mokescio ("Prasau atleisti nuo studiju mokescio uz 2004/2005 mokslu metu pavasario semestro" + nurodytos priezastys). Prasymas turi buti laaaaaaaaaaabai issamus, butina nurodyti visas priezastis (paminek, kas islaiko, kad turi neseniai gimusius dvynukus, todel neturi galimybiu dirbti, kad visada apmokedavai ir tt). Prie prasymo butina prisegti pazymas, apie savo ar tevu (jeigu jie moka uz tavo studijas) pajamas, invalidumo pazymejimo kopijas ir tt. Tokiu prasymu kasdien gaunama ne vienas ir ne du, todel reikia reikia kaip reikiant pasistengti rasant prasyma. Su tuo prasymu eisi tiesiai pas Rektoriu arba Akademiniu reikalau prorektoriu. Jei pati negali eiti, tegu nesa mama ar tetis biggrin.gif Skamba juokingai, bet tevai neretai pramusa bet kokia siena ax.gif Sekmes smile.gif
Atsakyti
norejau eiti tiesiai pas Rektoriu, bet man pasake, kad turiu kreiptis i savo fakulteto dekanata, o ten nuspres ar verta apie tai informuoti Rektoriu beee.gif
musu univeras labai retai gauna tokius prasymus, man apie tai pasake dekanas, todel jiems tai buvo labai netiketa. sako: "pasirasei sutarti, vat ir mokek pagal ja beee.gif
as galvoju apie tai, kad prie prasymo prideti vaiku gimimo liudijimus, kur nera nuradytas tevelis ir gal paimsiu is SoDros pazyma apie mano dabartines pajamas. Tos pazymos man reikes ir i banka, nes dar esu paemus paskola bustui isigyti blink.gif
mano draugei, kuri studijuoja VGTU, sumazino mokesti vien uz tai, kad ji gauna minimuma. Aisku ne kiekviena karta, bet viena karta jai sumazino console.gif
Atsakyti
QUOTE(Viktute @ 2005 01 23, 11:24)
norejau eiti tiesiai pas Rektoriu, bet man pasake, kad turiu kreiptis i savo fakulteto dekanata, o ten nuspres ar verta apie tai informuoti Rektoriu  beee.gif



Tu visas pažymas susirink, paruošk, surašyk prašymą. Tada nebijok pas Dekaną nueiti pakalbėti- bus tik geriau.
Atsakyti
Dekanas daugelyje universitetu neturi teises atleisti nuo mokescio smile.gif Yra gi akademiniu reikalu prorektorius, kreipkis ir viskas bus gerai yess.gif
Atsakyti
gal kas susiduret kada hgalima gauti bent jau vienkartine pasalpa...zinau, kad duoda laidotuviu atveju, bet pas mus cia kitokia situacija.....
gyvenam abu su vyru, jis mokosi, as ne, bet jo mokslai nemokami, vaiku neturim .....taciau musu seimos pajamos tik 600 litu i rankas cry.gif taigi vienam zmogui tenka tik po 300 litu... na mes nieko konkretaus nenorim pirkti, nors uz butas susimoketi.....

gal kas patarsit? gal emet vienkartine pasalpa KTU? cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Cikadele @ 2005 01 25, 13:34)
gal kas susiduret kada hgalima gauti bent jau vienkartine pasalpa...zinau, kad duoda laidotuviu atveju, bet pas mus cia kitokia situacija.....
gyvenam abu su vyru, jis mokosi, as ne, bet jo mokslai nemokami, vaiku neturim .....taciau musu seimos pajamos  tik 600 litu i rankas cry.gif taigi vienam zmogui tenka tik po 300 litu... na mes nieko konkretaus nenorim pirkti, nors uz butas susimoketi.....

gal kas patarsit? gal emet vienkartine pasalpa KTU?  cool.gif


Dalis stipendiju fondo visuose fakultetuose turi buti skiriama vienkartinem pasalpom. Vienkartine pasalpa gali buti skiriama tik dieniniu studiju valstybes finansuojamose vietose studijuojantiesiems. Pasalpa skiriama viena ar du kartus per semestra. Norint ja gauti, i dekanata (arba rastine) turite pristatyti prasyma ir materialine padeti irodancius dokumentus. Prasyma adresuojate fakulteto dekanui ir rasote "Prasau skirti vienkartine pasalpa del sunkios materialines padeties. Bla bla bla". Vietoje blablabla aiskinate padeti apie tai, kokios seimos pajamos, kad abu studijuojate, kad tevai neremia, kad truksta lesu mokymosi reikmems isigyti, pragyvenimo islaidoms padenggti. Prasyma pageidautina pristatyti iki menesio 5 dienos.

Visa informacija turetu buti skebimu lentose. Jau ne pirmi metai pasalpu skirstyme turi dalyvauti ir fakulteto studentu atstovybes igaliotas asmuo. Pasidomek. Sekmes smile.gif parasyk, kaip seksis wink.gif

Is kokio tu fakulteto?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo PaneleKiausiniene: 25 sausio 2005 - 20:59
labai pazisamas jausmas kai kapanojiesi visom keturiom ir vis atsidauzi kaip i siena....man sumazinti mokescio nesumazino (magistratura), bet gavau teise i lengvatine paskola ir galimybe moketi dalimis. Vaizdelis buvo toks- vyras gauna 400 o as 250 i banka...o paskui kruopytes ir viltis kad vieno ar kito tevai koki 100 ismes ir isgyvenom ...ir puikus pietus kai gaunu paskola su keliais patiekalais smile.gif ir taip 6 metus. beje su manim derejosi tik del to kad gerai mokiausi ir kantriai lankiausi dekanate...Taip kad kantrybes ir nenuleisk ranku, kai baigsi mokslus idetas vargas tikrai duos vaisiu ir skaniu biggrin.gif
Atsakyti
O kaip del tu straipsniu spaudoje?! blink.gif Kad universitetai neturi teises imti is musu tokiu dideliu mokesciu uz moksla. Kad vyriausybes paskaiciuota, jog galima i metus sumoketi tik kazkur apie1300 Lt, tiksliai nezinau bet apie tukstanti , kai tuo tarpu KTU moku 4000Lt. cry.gif g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(renie @ 2005 02 11, 20:44)
O kaip del tu straipsniu spaudoje?! blink.gif Kad universitetai neturi teises imti is musu tokiu dideliu mokesciu uz moksla. Kad vyriausybes paskaiciuota, jog galima i metus sumoketi tik kazkur apie1300 Lt, tiksliai nezinau bet apie tukstanti , kai tuo tarpu KTU moku 4000Lt. cry.gif  g.gif  g.gif



jie sako, kad kai pasirasei sutarti su univeru, tai ten buvo nurodytos salygos ir mokestis uz mokslus, jei pasirasei, vadinasi sutikai su tom salygom, o dabar jau saukstai po pietu sad.gif
Atsakyti
QUOTE(renie @ 2005 02 11, 20:44)
O kaip del tu straipsniu spaudoje?! blink.gif Kad universitetai neturi teises imti is musu tokiu dideliu mokesciu uz moksla. Kad vyriausybes paskaiciuota, jog galima i metus sumoketi tik kazkur apie1300 Lt, tiksliai nezinau bet apie tukstanti , kai tuo tarpu KTU moku 4000Lt. cry.gif  g.gif  g.gif


O kaip Lietuvos respublikos konstitucija, kurioje sakoma, kad mokslas nemokamas??????????????? cry.gif Su tokia konstitucija tik tualete uz*****pakali nusisluostyt atsiprasant...cia tas pats atvejis, maza ka raso spauda...niekur cia pas mus teisybes nerasi.
Jei kam idomu, pas mus nieko naujo- pasalpos pakolkas negavom cry.gif
Atsakyti
QUOTE(Cikadele @ 2005 02 12, 11:12)
O kaip Lietuvos respublikos konstitucija, kurioje sakoma, kad mokslas nemokamas???????????????  cry.gif Su tokia konstitucija tik tualete uz*****pakali nusisluostyt atsiprasant...cia tas pats atvejis, maza ka raso spauda...niekur cia pas mus teisybes nerasi.
Jei kam idomu, pas mus nieko naujo- pasalpos pakolkas negavom  cry.gif


parasyk, is kokio tu fakulteto. Patarsiu, kiek galesiu smile.gif
Atsakyti