Įkraunama...
Įkraunama...

Mišinukai ir MP

Apklausa: Kuo maitinote savo mažylius? (372 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Atidarau sita tema, nes tokios neradau, o kitose temose pilna pasisakymu butent apie tai.

Tik bukit malonios, susilaikykit nuo izedinejimu ir asmeniskumu. Gerbkit kitu nuomone, kokia ji bebutu.

Atsakyti
Manau, kad misinukai labai palengvina mamos dalia, nes ne visoms pavyksta maitinti krutimi, kitos negali, dar kitos nenori, ar turi grizti i darba. Mama turi daugiau laisvo laiko, nes nereikia sedeti su vaikiuku ar nutraukineti MP i buteliuka. M gali sugirdyti ir kitas zmogus. Jei uzkieteje viduriukai, ar vaikiukas gausiai atpylineja, ar gime neisnesiotas, ar alergiskas MP baltymui - yra specialiu misineliu. Bet teks susitaikyti su nuolatiniu buteliuku+ciulptuku plovimu ir virinimu, neteks pajusti to neapsakomo artumo jausmo zindant. Misinukai daznai alergizuoja.

MP patogus tuo, kad "visada po ranka" sviezias ir siltas. MP sudetis, aisku, neturi lygiu: kinta pagal leliaus poreikius, nera bakteriju, kupinas visokiu reikalingu medziagu ir t.t. Trukumas tas, kad mama "prirista" prie vaikelio, nors kai kurios isigudrina uzsaldyti savo piena ir net isvykti savaitei pailseti. blink.gif

As maitinu MP. Pupulis alergiskas laktozei ir dar visokioms ten -ozems, tai teko susidurti su priestaringom gydytoju nuomonem. Vieni siulo maitinti krutimi kuo ilgiau, sedet ant dietos ir dziaugtis sveiku vaiku, kiti - parinkti misinuka ir atsiputus gyventi. Kol kas dar maitinu MP. Zinau tik tiek, kad maze karves pieno negales gerti iki kokiu 3 metu, todel anksciau ar veliau teks ipratinti prie misinuko.
Atsakyti
kadangi turiu skirtingos patirties (1 vaiką maitinau mišiniais, 2 tik MP) galiu pasakyt neabejodama ir vienareikšmiškai - TIK MP. tai milijoną kartų paprasčiau, patogiau, lengviau ir maloniau. apie sveikumą tai jau net nekalbu - nieko nėra sveikiau ir geriau vaikui už MP.
kai atsimenu tą bėgiojimą su buteliukais, šildymą, sterilizavimą, blūdijimą naktimis po virtuvę - tai net nukrato. o dabar - vaikas akį praplėšė - krūtį į burną ir miegam toliau biggrin.gif . norim kur nors važiauot - nereikia jokių "pribumbasų" vežtis - visas maistas su savim, visada reikiamos temperatūros, visada sterilus, šviežias ir t.t. o sunkumų maitinant krūtimi nematau JOKIŲ. tik pirmus 2 mėn kol pieno gamyba susireguliuoja, tai pasitaiko problemyčių, reikia maistą savo labiau prisižiūrėt. o vėliau, kai vaikutis ūgtelėjo, tai viską aš valgau, tik aišku saikingai su aštresniais valgiais. bet čia nedidelis praradimas. ir dar - na iš tiesų kada gi dar gali turėti tokią progą 2 metus nevartoti alkoholio, sveikai gyventi, "neošt" iki paryčių, jei ne žindymo metu? juk visai neprašal taip sveikai pagyvent kiekvienam, o šiaip sau tai daryt tikrai retas pasiryžtų biggrin.gif

dar galiu paminėti nepaprastą artumo ir pilnatvės jausmą kai kūdiki žinda wub.gif . tą atsidavusį, meilės kupiną žvilgsnį, kai valgo pienuką wub.gif wub.gif wub.gif . na čia apsakyt to neįmanoma, kas nepatyrė. tiesiog maitinimas krūtimi nepaprastai suartina su vaiku, santykiams suteikia tokios pilnatvės wub.gif wub.gif , kad su niekuo palygint neįmanoma wub.gif
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 06 01, 17:59)
kadangi turiu skirtingos patirties (1 vaiką maitinau mišiniais, 2 tik MP) galiu pasakyt neabejodama ir vienareikšmiškai - TIK MP. tai milijoną kartų paprasčiau, patogiau, lengviau ir maloniau. apie sveikumą tai jau net nekalbu - nieko nėra sveikiau ir geriau vaikui už MP.
kai atsimenu tą bėgiojimą su buteliukais, šildymą, sterilizavimą, blūdijimą naktimis po virtuvę - tai net nukrato. o dabar - vaikas akį praplėšė - krūtį į burną ir miegam toliau biggrin.gif . norim kur nors važiauot - nereikia jokių "pribumbasų" vežtis - visas maistas su savim, visada reikiamos temperatūros, visada sterilus, šviežias ir t.t. o sunkumų maitinant krūtimi nematau JOKIŲ. tik pirmus 2 mėn kol pieno gamyba susireguliuoja, tai pasitaiko problemyčių, reikia maistą savo labiau prisižiūrėt. o vėliau, kai vaikutis ūgtelėjo, tai viską aš valgau, tik aišku saikingai su aštresniais valgiais. bet čia nedidelis praradimas. ir dar - na iš tiesų kada gi dar gali turėti tokią progą 2 metus nevartoti alkoholio, sveikai gyventi, "neošt" iki paryčių, jei ne žindymo metu? juk visai neprašal taip sveikai pagyvent kiekvienam, o šiaip sau tai daryt tikrai retas pasiryžtų biggrin.gif

dar galiu paminėti nepaprastą artumo ir pilnatvės jausmą kai kūdiki žinda wub.gif . tą atsidavusį, meilės kupiną žvilgsnį, kai valgo pienuką wub.gif  wub.gif  wub.gif . na čia apsakyt to neįmanoma, kas nepatyrė. tiesiog maitinimas krūtimi nepaprastai suartina su vaiku, santykiams suteikia tokios pilnatvės wub.gif  wub.gif , kad su niekuo palygint neįmanoma wub.gif

tavo parasymas labai grazus. wub.gif
bet nori pasakyti kad tu maziau myli pirma vaika,nes jis buvo maitinamas misineliais?
ar tavo svelnumas ir artumas vaikui kitoks? g.gif
Atsakyti
na as savo vaikucius neilgai maitinau MP, nes tiesiog jo nebuvo, o sunus ir nepsisotindavo, nes jis valgus buvo, tai MP jis po valandos prasydavo valgyt, o kai misineli pradejau duot ramiausiai po 2-3 val.isbudavo, zinoma tas buteliuku plovimas ir kaip mes daznai vazinejam tai uzknisdavo juodai, be to zindymai labai gerai vaiko burnytems raumenuku vystimuisi, o is buteliuko gerimui raumeu dirba tik trecdalis ir tai velaiu gali atsliept kalbos vystimuisi taigi cia paciai mamai rinktis, zinoma as nelabai suprantu tu mamu kai dar pries gimdyma pareiskia, kad pacios nemaitins, nes is karto savo vaika pasmerkia sunkiam prisitaikymui prie misinuku, vertetu nors 3 menesiu pamaitint mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(butvydiene @ 2007 06 02, 01:00)
tavo parasymas labai grazus. wub.gif
bet nori pasakyti kad tu maziau myli pirma vaika,nes jis buvo maitinamas misineliais?
ar tavo svelnumas ir artumas vaikui kitoks? g.gif

aišku kad nemažiau lotuliukas.gif .
aš nežinau, kaip bus ateityje, bet kai atsimenu artumo su mažu kūdikėliu jausmą, tai dabar tas artumas tikrai toks tarsi didesnis, mūsų ryšys stipresnis, aš geriau suvokiu jo poreikius ir norus. ir manau, kad MP čia turi esminę įtaką ax.gif

šiaip, dabar jaučiuosi, tarsi būčiau tam tikra prasme nuskriaudusi savo pirmagimį, nes labai trumpai jį žindžiau. tiesa, tada man taip neatrodė. bet dabar tai žinau. tikrai galėjau labiau pasistengt ir mažiau klausyt netikusių medikų patarimų primaitint. todėl ir agituoju visas būsimas ir naujai "iškeptas" mamytes nepasiduot panikai, nevilčiai ir padaryt viską, kad išsaugot savo pienuką kuo ilgiau. nes paskui, kai po daugelio metų galbūt gailėsitės, laiko atgal nebepasuksi verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 06 02, 20:03)
šiaip, dabar jaučiuosi, tarsi būčiau tam tikra prasme nuskriaudusi savo pirmagimį, nes labai trumpai jį žindžiau. tiesa, tada man taip neatrodė. bet dabar tai žinau. tikrai galėjau labiau pasistengt ir mažiau klausyt netikusių medikų patarimų primaitint. todėl ir agituoju visas būsimas ir naujai "iškeptas" mamytes nepasiduot panikai, nevilčiai ir padaryt viską, kad išsaugot savo pienuką kuo ilgiau. nes paskui, kai po daugelio metų galbūt gailėsitės, laiko atgal nebepasuksi verysad.gif


aš nesigailiu dėl to, kad antrasis mišinuką valgo. Man nepasisekė, ir dėl to savęs jau nebegraužiu. Ir taip gilioje moralinėje duobėje sėdėjau dėl to, kad kiekvieną kartą įlindus į SM ir paprašius patarimo apie maitinimą sulaukdavau tik agitacijos, bet ne supratimo. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 06 02, 21:16)
aš nesigailiu dėl to, kad antrasis mišinuką valgo. Man nepasisekė, ir dėl to savęs jau nebegraužiu.

na aš irgi nesigailėjau 9 metus. bet dabar, kai maitinu 2 vaiką, pajutau kaltę prieš vyresnėlį. netgi ne kaltę, sakyčiau, o apgailestavimą, kad man neteko patirt su juo tokio nepaprasto artumo jausmo, kad aš atėmiau iš jo dalį savęs verysad.gif . tikrai galėjau labiau pasistengt. taigi, nežinai, kaip jausiesi po daugelio metų, o ypač jei 3 vaikelį turėsi ir sėkmingai jį maitinsi. bet, aišku, kiekvienam savo. tiesiog negali sakyt, kaip jausiesi ar nesijausi ateityje, nes to tiesiog nežinai.
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 06 02, 21:37)
na aš irgi nesigailėjau 9 metus. bet dabar, kai maitinu 2 vaiką, pajutau kaltę prieš vyresnėlį. netgi ne kaltę, sakyčiau, o apgailestavimą, kad man neteko patirt su juo tokio nepaprasto artumo jausmo, kad aš atėmiau iš jo dalį savęs  verysad.gif . tikrai galėjau labiau pasistengt. taigi, nežinai, kaip jausiesi po daugelio metų, o ypač jei 3 vaikelį turėsi ir sėkmingai jį maitinsi. bet, aišku, kiekvienam savo. tiesiog negali sakyt, kaip jausiesi ar nesijausi ateityje, nes to tiesiog nežinai.


Nesigailėsiu schmoll.gif buvo kaip buvo, išbandžiau viską, nepasisekė. Iš duobės išlindau ir dabar šiek tiek tolerantiškiau žiūriu į moteris nemaitinančias MP savo vaikų. Ypač jei tam yra priežastis 4u.gif
Atsakyti
Aš maitinau dukrytę MP beveik 7 mėnesius ir manau kad kiekvienai labai individualiai, labai skirtingai būna su tuo maitinimu. Aišku, kol leliukas mažiukas patogiau ir sveikiau nei MP negali būti. Tikrai didelis patogumas. Bet aš nustojau maitinti ir man labai labai palengvėjo, aš pati tiesiog atsigavau, na aišku ir vaikelis jau didesnis ir lengviau. Bet mano atveju, dukrytė valgydavo po mažai, prašydavo labai dažnai. Diena dar ne taip dažnai, bet naktį būdavo ir kas valandą ir dar dažniau kartais. taigi tiesiog buvau iš dalies ir pripratus. bet kas svarbiausia, man buvo sunku ne tiek fiziškai (kažkaip pripranti), bet morališkai. Kadangi dukrytė nebemaža, buteliukų aš nevirinu blush2.gif . Pavalgo, išplauni, jokio sunkumo tame nematau. Kai kur nors eini ar važiuoji, nusiperki skysto, net gaminti nereikia. naktį nebevalgo visai ir jau beveik nesikelia thumbup.gif . o mano artumas su dukra tikrai nepasikeitė, viskas tik dar labiau šviesesnėm spalvom nusidažė. Bet čia taip buvo man ir aš manau, kad mano atvejis kiek išskirtinis. Ir tas ir tas turi ir privalumų ir trūkumų. Bent jau man dabar atrodo, kad mažuliuką iki kokių 6 mėn. patogiausia maitinti krūtimi, aišku jei tik yra galimybė, o paskui labai patogu ir mišinukais doh.gif .
Atsakyti
na o man ir mano dukrytei,manau,labai nepasiseke smile.gif visa nestuma svajojau,kad jau tikrai pati maitinsiu bent puse metu,o galejau tik pora savaiciu verysad.gif ir tai net nenoriu prisiminti kaip mum abiem buvo baisu.o gydytoja sake tik maitink pati,o kad mergaite valgyti prase kas 10min.tai neidomu.
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 06 02, 17:03)
aišku kad nemažiau lotuliukas.gif .
aš nežinau, kaip bus ateityje, bet kai atsimenu artumo su mažu kūdikėliu jausmą, tai dabar tas artumas tikrai toks tarsi didesnis, mūsų ryšys stipresnis, aš geriau suvokiu jo poreikius ir norus. ir manau, kad MP čia turi esminę įtaką ax.gif

šiaip, dabar jaučiuosi, tarsi būčiau tam tikra prasme nuskriaudusi savo pirmagimį, nes labai trumpai jį žindžiau. tiesa, tada man taip neatrodė. bet dabar tai žinau. tikrai galėjau labiau pasistengt ir mažiau klausyt netikusių medikų patarimų primaitint. todėl ir agituoju visas būsimas ir naujai "iškeptas" mamytes nepasiduot panikai, nevilčiai ir padaryt viską, kad išsaugot savo pienuką kuo ilgiau. nes paskui, kai po daugelio metų galbūt gailėsitės, laiko atgal nebepasuksi verysad.gif

o sakai kad mamytes kurios maitina misinuku nezino kada vaikui duot valgyt?
jos taip pat laabai myli savo vaikus.glaudzia prie krutines(ir nebutinai glaust prie kruties kad pajustum vaikelio artuma).
llabai daug atveju zinau kai vaikai valgidinami misinukais yra daug sveikesni uz tuos kur maitinti mp.(jie buvo daugiau alergiski,lepnus normaliam maistui,besikeicianciai klimato temperaturai)
taigi pagalvokim ar istiesu mp visais atvejais toks jau geras g.gif
suprantu pigu ,patogu.
bet jei jau gimdot vaikus-tai tikriausiai ir zinot kad ir islaidos padides bigsmile.gif
o krutine i blogaja puse keiciasi ne visoms.cia priklauso nuo zmogaus sudejimo.taip patir visos kitos kuno formos. tongue.gif
taigi kartais buna kad 1 vaika pagimdziusi moteris atrodys prasciau,uz ta kuri pagimde tris ir daugiau. tongue.gif
Atsakyti