Įkraunama...
Įkraunama...

Alergiškų vaikų maitinimas darželyje

Sveikos,

Juk turite kuri nors tikrai alergiska vaikuti. Maniskiui tuoj 2 metukai. Vakar nustate alergija kiausiniui... o norejau nuo rudens i darzeli leisti..... tai ka dabar?
Negi reikes aukle iki 7 metu samdyti?
Abejoju ar darzelyje kas nors taikstosi? Duoda kaip visiems ir tiek tubut...

Pasidalinkite patirtimi prasau smile.gif

Atsakyti
Yra darzeliai alergiskiems vaikams - ten tikrai maista ziuri.
Kiausiniui paprastam darzeli nepritaikys, bet maniske yra alergiska sokoladui ir medui, tai sausi pusryciai jai budavo su cukrum. Kazkiek ziuredavo smile.gif
Atsakyti
Jei tu Vilniuj tai yra darželis AITVARAS alergiškiems vaikams, bet jei vaikas nėra itinalergiškas gali vesti į paprastą darželį tik turi auklėtojoms pranešti, kad jam kiaušinių negalima, tačiau turėk mintį, kad iš maltinukų, ar mišrainės ar dar kur tikrai kiaušinių neišims schmoll.gif

O šeip aš manau, kad vesk ramiai į darželį tik viską su auklėtojomis susitark mirksiukas.gif
Atsakyti
Manau, kad priims, tik perspėk auklėtojas iš anksto. Aišku, jei vaikas labai alergiškas vertėtų leisti į specializuotą darželį. g.gif
Atsakyti
Maniske irgi alergiska kiausiniui, tai bandysiu su aukletojom susitart g.gif
Atsakyti
Sveikos, norėjau paklausti mamyčių, kaip sprendžiate maitinimo klausimus darželyje je vaikučiui dėl alergijos pvz negalima tam tikros rūšies produktų?
Juk mažiukas pats nesugeba atskirti. Kaip gali būti sprendžiamas toks klausimas?

Pvz vaikui negalima pieno produktų, o jam atneša ir verčia valgyti varšks plokštanį. g.gif Po to jam pasireiškia alerginė reakcija.
Atsakyti
QUOTE(Nanuk @ 2007 07 04, 11:07)
Sveikos, norėjau paklausti mamyčių, kaip sprendžiate maitinimo klausimus darželyje je vaikučiui dėl alergijos pvz negalima tam tikros rūšies produktų?
Juk mažiukas pats nesugeba atskirti. Kaip gali būti sprendžiamas toks klausimas?

Pvz vaikui negalima pieno produktų, o jam atneša ir verčia valgyti varšks plokštanį.  g.gif  Po to jam pasireiškia alerginė reakcija.

Buwo mano grupeje berniukas,kuris alergiskas pieno produktams..mama atnese lapa,kuriame surasyta ko jam neduoti walgyti...Aisku cia dar daug kas priklauso nuo aukletoju ir aukletoju padejeju geranoriskumo...mums nebuwo sunku ryte waikui iswirti arbatos puodely,jei pusryciams budawo kakawa...o ir berniukas kartais atsinesdawo bandelear ka kt.,nes ir kosiu daznai newalgydawo...Na aisku jis wyresnis ir pats jau dagiau maziau zinojo ko jam negalima smile.gif
Atsakyti
Rytais paskaitykit meniu ir pasakykit, kokio produkto neduoti vaikui. O dėl arbatų virimo - reikėtų tartis su auklėtojom asmeniškai, nes tai neieina į jų pareigas, jos gali ir nesutikti.
Atsakyti
Vilniuje yra c specialus darzelis alergiskiems vaikams.
Gaunate is savo gydytojos siuntima, uzrasote i eile ir vedate - tenais vaikui yra sudaromas atskiras meniu.
Kitu atveju tai jusu beda, kurios sprendimas priklauso nuo grupes aukletoju ir likusiu tevu poziurio.
Atsakyti
yra alergiškų vaikų darželis "Aitvaras" pašilaičiuose. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nanuk @ 2007 07 04, 12:07)
Sveikos, norėjau paklausti mamyčių, kaip sprendžiate maitinimo klausimus darželyje je vaikučiui dėl alergijos pvz negalima tam tikros rūšies produktų?
Juk mažiukas pats nesugeba atskirti. Kaip gali būti sprendžiamas toks klausimas?

Pvz vaikui negalima pieno produktų, o jam atneša ir verčia valgyti varšks plokštanį.  g.gif  Po to jam pasireiškia alerginė reakcija.

Mano vaikutis taip pat alergiškas pieno produktams, žuviai ir t.t.Domėjausi, kaip dėl maisto lopšeliuose ir darželiuose. Vaikų gydytoja (o gal gydytoja alergologė, tiksliai nežinau) turi surašyti produktus, kurių vaikas negali valgyti. Tada mama tą lapą pristatyt turi darželio diet. seseriai, ir vaikučiui skiriamas kitas maistas. Taip sakė mano giminaitė, dirbanti darželyje. Bet aš girdėjau, kad tik nuo šių metų darželis gali turėt diet seserį. Bet gali ir neturėt. Tai kaip tada nežinau. (Beje čia tik girdėjau, nežinau ar teisingai).
O alerg vaikučiams vienintelis darželis yra Pašilaičiuose. Bet ten jau labai alergiški vaikučiai.Jei sužinosit ką daugiau , būtų naudinga išgirst.
Atsakyti
Mano mergyte nuo gimimo alergiska... pagal tyrimus is venos: is 36 produktu buvo nealergiska tik vienam berods... kazkokiai mesai..
Bet i alergisku vaiku darzeli nezmoniskos eiles ir siaip mums buvo toli.. tad pasiklioviau tendencija, kad iki triju metu vaikai isauga tokias alergijas ir nuvedziau i paprasta, prie namu..
Deka labai rupestingos aukletojos ir seimininkes, kurios pasikabino sau mano atsviestus tyrimu rezultatus, vaikas tikrai minimaliai gaudavo alergizuojanciu produktu thumbup.gif
Jos net cepelinus islukstendavo, nes jai bulviu negalima.. ir visa kita.. o darzelyje gerti vietoj pieno gauti arbatos neproblema, virejos visada turi tokiems vaikuciams, nes jie jau nera tokie reti darzeliuose.. o galu gale isvirti irgi nesunku, bent jau musu grupes aukletojoms.. thumbup.gif
Dabar dukra jau isaugo is tos alergijos beveik, bet vis tiek jai gryno pieno ir kiausinieniu niekas neduoda, nei namie nei darzelyje, o aukletoja noredama ivesti koki produkta vis pasiteirauja kokia reakcija vaikui.. jei nieko, po truputi duodame..

Tad tiesiog viskas priklauso nuo aukletoju geranoriskumo! wink.gif
Atsakyti