Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitymas

auginu 10-ies metu mergiote. vargstam su knygu skaitymu.pati nerdo jokios iniciatvos, jei liepi - skaito ir atrodo tuo momentu jai tai patinka. taciau kasdien reikia priminti , kad skaitytu. namuose kygos nera svetimas daiktas. mes su vyru abu skaitome, diskutuojame, perkame naujienas...pavyzdys namuose lyg ir yra...
galima butu tuo nesirupinti, taciau tada laika uzpildo multikai, kompas "magijos" ir pan. zurnalai...kalbant zodynas tampa skurdus, vyrauja visokie wau...nuuuu...aaa ir pan. o ir mokykliniai rasiniai trumpi ir be fantazijos.
jei prigriebi, kad skaitytu, tuomet reikalai pasitaiso..

ar jusu 10-meciai ir vyresni skaito?
kokiu priemoniu imates, kad sudomintumete?
pasidalinkite patirtimi....
Atsakyti
Na labai jau pazystama situacija.
Masniskai ir skaite jei labai reikia ar juos verti.Bet paskutini gal pusmeti padarem namie konkursa,kas daugiau perskaitys knygu.
Jei pamenat mokykloj anksciau mes rasydavom i sasiuvini apie perskaitytas knygas.Tad mano vaikai dabar daro ta pati.Ir negana tik parasyti (zinau kaip pati gudraudavau mokykloj blush2.gif ).Mes ta pacia knyga perskaitom keli zmones.(pvz.dukra ir tetis,ar sunus ir mama).O paskui diskutuojam.O tas kuris buvo sauniausias gauna priza.(Biletas i baulinga ,kino teatra ir tt.).Ir namuose esam nustate 1val.po pietu visa seima kartu skaitom knygas.O vakare kas nori pratesia skaityma savo kambaryje,lovoje.
Pakolkas sekasi sauniai.gaunasi mazdaug 1-1.5sav---1 knyga.
Tad tuo esu patenkinta.Kaip bus toliau ziuresim.
Atsakyti
Svajoklio priėjimas super thumbup.gif , tiktai... ar ilgam toks žaidimas?

o šiaip, nedarykite knygos vaikui priešu. t.y. nenaudokite kaip bausmės ar auklėjimo priemonės, ir neversite sėdėti ir skaityti vietoje kitos įdomios veiklos, pvz. kai gražus oras ir į kiemą kviečia draugai, ar tuo metu kai rodo mėgstamą filmą. ir dar... nerinkite kokias knygas jai skaityti. nekiškite rimtų knygų, ar tokių kokios vaikystėje "vežė" jus. tegu pati išsirenka. netgi jeigu tai jums atrodys niekalai, ar "jai ne pagal amžių".
Atsakyti
svajoklis, tikrai labai saunus patarimai thumbup.gif Gerai butu pabandyti igyvendinti, tik gaila, kad tu diskutuojanciu pas mus tebutu 2 ax.gif t.y. as ir sunus, nes tetis labai daug dirba ir jam jau ne iki skaitymo vaikisku knygu, o daugiau vaiku neturime unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 08 04, 10:24)
Svajoklio priėjimas super  thumbup.gif , tiktai... ar ilgam toks žaidimas?




Na mes zaidziam taip jau puse metu.Ir tas zaidimas virto savotiska rutina.

Kas del knygu pasirinkimo,tai tikrai turi but idomu vaikui.As stengiuos siulyti bet ne kisti.
Mano dukrai siuo momentu aktualus wub.gif reikaliukai,tai skaito knygas apie grazias 2 zmoniu draugystes.Bet tikrai ne vulgarias.O pagal amziu.
Sunus dar svyruoja tarp berniuko ir vaikiuko.Tad po truputi pradedam Racicko knygas.(O jos mane super domino vaikysteje.Ir kaip pastebejau mano vaiku reakcija tokia pati).

Tad gal ir Jus pasiulykit savo vaikams jo knygeliu.Jos labai nuotaikingos,gan siolaikiskos.Vaikas greitai isijungia i ta pasauli.As tiesiog suzaveta situo rasytoju.
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 08 04, 11:24)
Svajoklio priėjimas super  thumbup.gif , tiktai... ar ilgam toks žaidimas?

o šiaip, nedarykite knygos vaikui priešu. t.y. nenaudokite kaip bausmės ar auklėjimo priemonės, ir neversite sėdėti ir skaityti vietoje kitos įdomios veiklos, pvz. kai gražus oras ir į kiemą kviečia draugai, ar tuo metu kai rodo mėgstamą filmą. ir dar... nerinkite kokias knygas jai skaityti. nekiškite rimtų knygų, ar tokių kokios vaikystėje "vežė" jus. tegu pati išsirenka. netgi jeigu tai jums atrodys niekalai, ar "jai ne pagal amžių".


na musiskei tikrai knygu saitymo netaikome kaip bausmes. palaksto ji ir lauke ir barbemis su drauge pazaidzia...viskas lyg ir normoj, bet tas entuziazmas vis neteina...gal dar ateis...na ir nekisame patys savonuomones del knygu. pasiulome, jei jai neidomu tada renkasi pati..
Atsakyti
QUOTE(saule^ @ 2007 08 04, 22:06)
na musiskei tikrai knygu saitymo netaikome kaip bausmes. palaksto ji ir lauke ir barbemis su drauge pazaidzia...viskas lyg ir normoj, bet tas entuziazmas vis neteina...gal dar ateis...na ir nekisame patys savonuomones del knygu. pasiulome, jei jai neidomu tada renkasi pati..



Ir maniškė didelės iniciatyvos nerodo. Bet šiuo metu bibliotekose vyksta toks žaidimas - lietuviškoms knygoms. Vaikas gauna žemėlapį, o už kiekvieną perskaitytą lietuvišką knygelę, sudėtinę žemėlapio dalį. Labai susidomėjo tuo žaidimu, ir labai stengiasi skaityti.
Atsakyti
o gal pamėginkit kurį laiką nekišt grožinės literatūros, o pasiūlyt pažintinę?
dabar žiūriu tiek įdomių enciklopednio tipo leidinių vaikams. ir apie žvėriukus, apie žuvis, apie lėktuvus, istoriją ir panašiai.
Atsakyti
Svajokli, šauniai skatini vaikus skaityti thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif .

Pirmoje klasėje versdavau skaityti, už perskaitytą knygą duodavau litą blush2.gif . Vėliau ėmė noriai skaityti. Vienas iš būdų paskatinti skaityti yra: jūs skaitot, vaikas klausosi. Pačioje įdomiausioje vietoje sustojat. Jeigu nori sužinoti kas buvo toliau, turi pats paskaityti.

Daug mano pažįstamų skundžiasi, kad paugliai neskaito knygų. Net tie, kurie pradinėje skaitė daug ir noriai, nuo 5-6 klasės nebenori skaityti. sad.gif .
Atsakyti
QUOTE(Minesota @ 2007 08 06, 12:05)
Svajokli, šauniai skatini vaikus skaityti  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  .

  Vienas iš būdų paskatinti skaityti yra:  jūs skaitot, vaikas klausosi.  Pačioje įdomiausioje vietoje sustojat.  Jeigu nori sužinoti kas buvo toliau, turi pats paskaityti. 

Daug mano pažįstamų skundžiasi, kad paugliai neskaito knygų.  Net tie, kurie pradinėje skaitė daug ir noriai, nuo 5-6 klasės nebenori skaityti.  sad.gif .



Cia su ta pause gera mintis. thumbup.gif Reiks pabandyti.
O kas del vaiku nenoro tai jie labiau uzimti negu mes buvom vaikystej.Jei taip pagalvojus.Mokslas,namu darbai jei dar kokie bureliai,Tai ne tiek ir laiko lieka zaidimams.O dar knygos savo reikalauja.Tad musu vaikai tikrai apkrauti darbais.
Atsakyti
Mano 12 metų,bet kol kas dar labai daug skaito ir ne vaikiškas knygas,o tokias kur aš gal 16 perskaičiau,niekada nereikėjo jos versti skaityti,perkam nemažai knygų,kiek leidžia kišenė,ir iš bibliotekos neša ir neša,aš net kartais pykstu,nes ji su akinukais,aš taip pat labai myliu knygas,gal paveldėjo iš manęs,tik gaila dabar neturiu laiko,daugiau skaito žiemą,per savaitę kartais net 2 storas knygas,dabar aišku nori daugiau lauke pabūti mirksiukas.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 08 05, 22:44)
o gal pamėginkit kurį laiką nekišt grožinės literatūros, o pasiūlyt pažintinę?
dabar žiūriu tiek įdomių enciklopednio tipo leidinių vaikams. ir apie žvėriukus, apie žuvis, apie lėktuvus, istoriją ir panašiai.

maniske varto skaito pazintine, domisi ivairiais dalykais, bet grozine kazkaip vangiai i rankas ima. pasiuleme dabar Tolkeno "Hobita" skaityti, nes mate per tv Ziedu valdova lietuviskai...gal uzsikabins smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saule^: 08 rugpjūčio 2007 - 09:30