Įkraunama...
Įkraunama...

Naminiai gyvūnai ir kūdikiai

Sveikos mamytės! smile.gif

Aš pati dar nesūpuoju savo mažiuko, vis dar laukiam. Tačiau be visų kitų klausimų mane dar šiek tiek kamuoja nežinia, kaip mano angelėlis sugyvens su mūsų namuose esančiu katinu. Gal jau esamos mamytės gali pasidalinti savo patirtimi ir papasakoti, į ką reiktų labiau atkreipti dėmesį, nuo ko saugoti, kada atpažįstama mažiuko alergija gyvūnams, ypač katinams, namie laikomiems paukšteliams? Ar reikia kurį laiką gyvūną atiduoti kam nors palaikyti, kol kūdikiui sueis bent mėnuo?Gal aš visai be reikalo pergyvenu, juk anksčiau kaimuose užaugdavo vaikai ir su katėmis, ir su šunimis, vištomis ir pan. Tikiuosi, ši tema bus aktuali ne tik man... Ačiū už atsakymus ir sėkmės visoms!
rolleyes.gif
Atsakyti
Mano asmeninė patirtis byloja, kad katinas ir kūdikis namie - sunkiai suderinami dalykai. Tikėjomės, kad jis nekels pavojaus vaikui, bet, deja, jau pirmą dieną grįžus iš ligoninės katinas šoko ant lovos, kai aš ten maitinau vaiką. Tai buvo labai pavojinga situacija, ir nuo tada jiedviejų keliai nesusikerta. Katiną nusprendėme išleisti į lauką, o namo įsileisti tik nakčiai arba tada, kai mūsų su mažiumi nėra namie. Atiduoti jo niekam neketiname, nes tai nežmoniška, gyvūnas - ne daiktas. Lauke jam labai patinka, nors iki tol buvo grynai naminis.
Kai katinas pirmą kartą sukėlė pavojų vaikui, aš galvojau, kad jis pavydi dėmesio, nors ir leidome apuostyti vaiką vos atsinešę pro duris. Dabar matau, kad katinas tiesiog yra nenuspėjamas gyvis, kuris mėgsta siautėti po namus, kelti furorą, žaisti. O juk vaikas neguli kaip malka, jis judina rankytes ir kojytes. Kaip katinas reaguoja į mažą judantį objektą, aiškinti turbūt nereikia... Žodžiu, jis gali sužaloti vaiką ir ne iš piktos valios.
Atsakyti
pas mus visada buvo kaciu ir niekada neiskilo problemu tik visada norisi joms lipt i vezima ar lovyte ir nusnust biggrin.gif ,siaip jos net demesio nekreipia,kitus vaikus jos apdrasko jei lenda uz uodegos tampo o mano mazaja tai stengiasi aplenkt ,nors buvo pora kart ikandus senoji kate bet jau ikyriai kabinejosi doh.gif ,nebuvo nei gyvuno suns ar kates kurie gyveno tiek pas mama tiek pas mus kad nuskriaustu stipriai:4u:
Atsakyti
na mano vyresnėlis užaugo su katinu. kai gimė vaikas, katinas buvo pusės metų. jokių problemų niekad nesukeldavo. ant vaiko nelipdavo, nesidraskydavo. net ir vėliau, kai vaikas ūgtelėjęs jį gaudydavo ir pešiodavo, niekad nedrėksdavo. nors šiaip su suaugusiais jis toks gana piktas būdavo. o su vaiku žaisdavo labai gražiai.
mano mažylis dabar jau 2 mėn. auga su mažu šuniuku. problema vienintelė - jis šuniuką tiesiog persekioja, o pagavęs taip kūdikiškai paspaudžia, kad šuniukas net cypia biggrin.gif . bet jis stipriai nekanda vaikui, tik švelniai grybšteli, kad ranką patrauktų. o kartais juodu labai gražiai žaidžiai - vaikas ridena kamuoliuką - o šuniukas gaudo.
taigi, manau kad vaiko santykiai su gyvūnu labai priklauso nuo gyvūno charakterio. siūlyčiau kol kas neatiduoti niekam katino, o pasižiūrėti kaip bus. o gal viskas bus gerai, tiesiog stebėk situaciją.
alergijos katinui požymiai: sloga, čiaudulys, ašarojimas, vėliau bėrimas.
Atsakyti
"...jis gali sužaloti vaiką ir ne iš piktos valios."

Visiškai sutinku ir dėl to būtent nerimauju. Atrodo, šunį sudrausminti paprasčiau, katinai gi yra labiau nenuspėjami. g.gif
Maniškis katiniuks jau pats pirmas išbandė ir vežimą, ir lovytę, ir visur lenda, kur mažos erdvės. Jis pas mane sveria apie 6 kg. Baisu net pagalvoti, kad toks gigantas užgulęs vaikiuką gali jį užspausti blink.gif
Jau susitaikiau su mintimi, kad be priežiūros negalėsiu palikti abiejų viename kambaryje...

Atsakyti
QUOTE(strazdanė @ 2007 08 07, 19:50)
Maniškis katiniuks jau pats pirmas išbandė ir vežimą, ir lovytę, ir visur lenda, kur mažos erdvės. Jis pas mane sveria apie 6 kg. Baisu net pagalvoti, kad toks gigantas užgulęs vaikiuką gali jį užspausti  blink.gif


Katinas išbandė naujus daiktus – jam gi įdomu, kokie čia dar rakandai atsirado namie ir kam jie reikalingi (o gal čia naujas namukas, kur galima miegoti tongue.gif ). Nesibaiminkit, tikrai katinas nėra toks kvailas, kad nugultų kūdikį. Neprigalvokite problemų, kur jų nėra.
Problema gali būt tik tame, jei katinas yra palepintas ir pripratęs karaliauti vienas. Tuomet naujo klykiančio padarėlio atsiradimas namie (plius dar kuriam skiriamas visas dėmesys, kuris anksčiau tekdavo vienam karaliui katinui) jam gali nepatikti. Tik ir tuomet negalvokit, kad katinas bandys kūdikį suvalgyti ar sužeisti. Ne, prasidės kiti dalykai, pvz. namų ar kitų daiktų žymėjimas (reikia gi tam naujam padarui parodyti, kieno čia teritorija). Todėl reiktų daugiau pasidomėti gyvūnų filosofija, kad pasiruošti naujam gyventojui ir normaliam bendravimui namuose.

Mano duktė užaugo su katinu. Ir jokių problemų tame nemačiau. Šeimininkas namie turi būti vienas – žmogus. Ir sąlygas diktuoti turi jis. 4u.gif

Panaši tema buvo, kačių subforume (gal ir ten rasit neblogos informacijos):

Katė ir kūdikis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kykute: 08 rugpjūčio 2007 - 07:42
QUOTE(kykute @ 2007 08 08, 08:37)
Katinas išbandė naujus daiktus – jam gi įdomu, kokie čia dar rakandai atsirado namie ir kam jie reikalingi (o gal čia naujas namukas, kur galima miegoti  tongue.gif ). Nesibaiminkit, tikrai katinas nėra toks kvailas, kad nugultų kūdikį. Neprigalvokite problemų, kur jų nėra.
Problema gali būt tik tame, jei katinas yra palepintas ir pripratęs karaliauti vienas. Tuomet naujo klykiančio padarėlio atsiradimas namie (plius dar kuriam skiriamas visas dėmesys, kuris anksčiau tekdavo vienam karaliui katinui) jam gali nepatikti. Tik ir tuomet negalvokit, kad katinas bandys kūdikį suvalgyti ar sužeisti. Ne, prasidės kiti dalykai, pvz. namų ar kitų daiktų žymėjimas (reikia gi tam naujam padarui parodyti, kieno čia teritorija). Todėl reiktų daugiau pasidomėti gyvūnų filosofija, kad pasiruošti naujam gyventojui ir normaliam bendravimui namuose.

Mano duktė užaugo su katinu. Ir jokių problemų tame nemačiau. Šeimininkas namie turi būti vienas – žmogus. Ir sąlygas diktuoti turi jis.  4u.gif

Panaši tema buvo, kačių subforume (gal ir ten rasit neblogos informacijos):

Katė ir kūdikis


Ačiū, kykute

per paiešką prieš tai šio subforumo neradau. Pasiskaičius tikrai tapo ramiau. Pirmiausia žiūrėsiu, kaip bus, tada jau bus matyt. 4u.gif
Atsakyti
Sveikos vat ieskojau tokios temos smile.gif
Mes su dukryte (aisku mamytes iniciatyva) norim teveliui padovanoti kaciuka dukrytei jau 11 men tai manau kad nebutu labai prastai tik vat kas laikot kates gal galit patart ar neperanksta butu vieno kambario bute? man asmeniskai atrodo kad nera jau taip blogai bet vat idomi jusu nuomone kas laikot ir dar vienas dalykas kuris baimina tai slenkantys plaukai ar imanoma kokiomis nors priemonemis sustabdyti ju serimasi? g.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sinta @ 2007 08 09, 20:18)
tai slenkantys plaukai ar imanoma kokiomis nors priemonemis sustabdyti ju serimasi?


Pažvelkit į savo plaukų šepetį po šukavimosi – netgi ir žmogui, kuris atrodo "nesišeria", plaukai turi pasikeisti, nes toks jų augimas. O pas katę plaukų gi daug daugiau nei pas žmogų. Kambary laikoma katė turi šertis normaliai fiziologiškai ir to nesustabdysit. Išeitis – dažniau šukuoti katę, plauti, siurbliuoti ir vėdinti kambarius. Švara dar nė vienam nepakenkė. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kykute @ 2007 08 10, 07:59)
Pažvelkit į savo plaukų šepetį po šukavimosi – netgi ir žmogui, kuris atrodo "nesišeria", plaukai turi pasikeisti, nes toks jų augimas. O pas katę plaukų gi daug daugiau nei pas žmogų. Kambary laikoma katė turi šertis normaliai fiziologiškai ir to nesustabdysit. Išeitis – dažniau šukuoti katę, plauti, siurbliuoti ir vėdinti kambarius. Švara dar nė vienam nepakenkė.  4u.gif



ne tai niekas nesako kad visai kazkaip padaryti kad nesisertu (aisku imanoma nuskutus plikai lotuliukas.gif lotuliukas.gif ) bet kad netaip stipriai juk zmones taip pat yra kazkokiu vitaminu ir jie truputi padeda, nes kai skraido net kuokstytem plaukai tai doh.gif doh.gif


na bandysiu ziuret ir sprest jei pasimsim kaciuka ...
Atsakyti
kas labai nori, tas suderina. o kas nesugeba suderint, vadinasi, ne taip jau su meile tą gyvūnėlį augino.
savaime suprantama, kad vaiko saugumas ir sveikata daug svarbiau. bet jau kai įsigyji katiną ar šunį, tai juk turėtum žinot minimum dešimtmečiui. todėl kai besilaukiantys ar tik sulaukę vaikelio žmonės puola atsikratinėt gyvūnų, tai rodo jų egoizmą ir visišką negalvojimą kai jie tą gyvūną įsigijo.
suprantama dar, kai paaiškėja alergija ar liga kokia, ko žmonės negalėjo tikėtis. tada jau niekur nedingsi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dios: 14 rugpjūčio 2007 - 14:44
Plaukų auginant gyvūnėlį visada daugiau ar mažiau bus. Aš katę visada pašukuoju, kiek ji leidžiasi, kambarius gerai išsiurbiu, o kas liko ant minkštų baldų tai surenku su pūkų rinkikliu (toks lipnus daiktas biggrin.gif ) taigi problemų neturiu, švarą visada galima palaikyti, reikia tik netingėti mirksiukas.gif
Atsakyti