Įkraunama...
Įkraunama...

Sekmininkai

labai idomus jusu poziuris i tai. smile.gif
Atsakyti
i ka tai? i sekmininkus? Normalus. Normali bendruomene ir tiek, bent jau kurias as zinau g.gif
Atsakyti
Kiek žinau, jų pažiūros tokios pat, kaip "Tikėjimo žodžio". Man rodos, "Tikėjimo žodis" ir atsirado atskilus grupei žmonių nuo sekmininkų.
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 08 15, 11:04)
Kiek žinau, jų pažiūros tokios pat, kaip "Tikėjimo žodžio". Man rodos, "Tikėjimo žodis" ir atsirado atskilus grupei žmonių nuo sekmininkų.

"Tikėjimo Žodis" nėra grynai sekmininkiška bažnyčia, tad ir pažiūros negali būti "tokios pat", bet visokių ir tų sekmininkų esama, nes kažkokių labai griežtų "rėmų", kaip pvz. Katalikų Bažnyčia, protestantai neturi.
Papildyta:
QUOTE(Karolyteee @ 2007 08 14, 19:40)
labai idomus jusu poziuris i tai. smile.gif

Į ką konkrečiai? g.gif Kalbant apibendrintai, mano požiūris teigiamas.
Atsakyti
Na ar jums priimtinos jų paziūros, įsitikinimai?
Atsakyti
Kiek žinau, ir "Tikėjimo žodžio" direktorius Giedrius Saulytis, ir pastorius Gabrielius Lukošius yra iš sekmininkų bažnyčios ir įkūrė savo bažnyčią. (Tai buvo maždaug prieš 17-a metų.)Tad nemanau, kad yra kokių nors esminių skirtumų tose bažnyčiose. Gal vienas kitas.
Pats žodis "sekmininkai" rodo, kad jiems labai svarbi Šventoji Dvasia. Trumpai tariant, yra didelis prisirišimas prie dvasingumo. Dvasingumas yra svarbiau už patį Dievą...Yra du skirtingi dalykai: tikėti į Dievą, pasitikėti juo ir kalbėti apie jį.
Sekmininkams yra svarbi ta NT vieta, kur rašoma apie tai, kaip ant apaštalų nusileido Šv. Dvasia ir jie pradėjo kalbėti svetimomis kalbomis.
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 08 15, 17:40)
Kiek žinau, ir "Tikėjimo žodžio" direktorius Giedrius Saulytis, ir pastorius Gabrielius Lukošius yra iš sekmininkų bažnyčios ir įkūrė savo bažnyčią. (Tai buvo maždaug prieš 17-a metų.)Tad nemanau, kad yra kokių nors esminių skirtumų tose bažnyčiose.

Manau sutiksi, kad per tuos 17 metų ši bažnyčia labai kito, be to, kam reikia nuo kažko atskilti, jei pažiūros visiškai sutampa. mirksiukas.gif
Dėl Šv. Dvasios - taip, tai esminis akcentas, siejantis visus sekmininkus, bet tarkime išoriškai jų pamaldos gali būti labai skirtingos. Pvz. yra sekmininkų bažnyčių, kuriose griežtai draudžiama ploti šlovinant Dievą arba moterys negali melstis be galvos apdangalo, kas atrodytų baisiai konservatyvu, lyginant net su katalikų bažnyčia.
Papildyta:
QUOTE(Karolyteee @ 2007 08 15, 17:20)
Na ar jums priimtinos jų paziūros, įsitikinimai?

Kaip jau minėjau, man priimtina. O Tau? Juk turbūt temą pradėjai norėdama kalbėti apie kažką konkretesnio? g.gif
Atsakyti
Man apskritai viskas priimtina, išskyrus satanizmą...Gerai, kad žmonės turi galimybę pasirinkti...
Ir sekmininkų bažnyčiose yra ir gerų dalykų, ir ...nesąmonių.
Atsakyti
QUOTE(Karolyteee @ 2007 08 14, 20:40)
labai idomus jusu poziuris i tai. smile.gif


Visai teigiamas smile.gif
Pazistu viena moteri is ten - tai ji visai neblogas zmogus.
O nesamoniu visose bendruomenese pasitaiko (Visur visokiu yra)
Atsakyti
ir as zinau keleta semininku baz.tai visai liuks bazn.O kiekvienoje baznycioje yra kazkokiu nesklandumu.Nei vienas mes nesame sventi, vienas Dievas Sventas. Taip kad.....viskas gerai. 4u.gif
Atsakyti
Man tai grazu buna, kai zmogus randa tai, ko iesko, ir faina, kai kazkokia baznycia 'prilimpa'.
Kadangi esu migrante ir dar domiuosi ivairove religijoj, teko sudalyvauti sekminininku pamaldose. Nezinau, kokios pamaldos buna Lietuvoj, bet mano dalyvautose pamaldose jauciausi labai keistai. Tikriausiai daugiausiai del to, kad esu nepratusi prie tokiu pamaldu.
Buvau vienintele baltaode visoj grupej, zmones ten daugiausiai dainavo trumpas giesmes 'uzsiveze' kaip reikiant.. Ir galiausiai pradejo griuvineti, kai pamaldos priejo prie uztarimo/gydymo maldos dalies. As tikiu, kad Dvasia sugeba tokius dalykus padaryt, bet man ten kazkaip atrode, kad kai kurie zmones ten tiesiog griuvinejo is savitaigos ar fanatizmo. Is psichologijos puses ziurint visa tai taip suprantama!
Man grazu, kai tokie dalykai egzistuoja, ypac kai kai kuriose Krikscioniskose baznyciose vyrauja racionalizmas.
Atsakyti
QUOTE(Lafesta @ 2007 08 14, 19:40)
labai idomus jusu poziuris i tai. smile.gif

kaip matau, jau seniai tema neliesta, bet as , kaip tik ka prisijungus, noriu ir issakyti savo nuomone.
as is Siauliu, ir zinau, kad ten neseniai atsidare nauja sekmininku baznycia su pastoriumi is Brazilijos. nedidele ju bendruomene, bet labai silta ir maloni. graziai isikure ir pamaldos idomios, pastorius toks iskalbingas. kazkaip nesuprantu, kai zmones kalba, apsneka ir reiskia nuomone nemate ir patys nepabuvoje. dazniausia smerkia (ziu cia forume, tai daugiau teigiamu atsiliepimu smile.gif ). viena yra nueiti, pamatyti ir sakyti, kad nepatiko, nei is kazko isgristi ir po to visais varpais skambinti, kad sekta ar pan.
jei yra mamyciu siaulieciu, galiu pasakyti ir parekomenduoti apsilankyti ir susipazinti, gal kam ir patiks.
kiekviena treciadieni 18 val ir sekmadieni 11 val. Tilzes 144, ten salia kino teatro Saule. siaulietes tikrai zinos smile.gif
o man visai patiko, taip viskas paprasta ir aisku.
Atsakyti