Įkraunama...
Įkraunama...

Dėl laidotuvių

Norejau paklausti... Nelinksma tema. Nerandu nieko apie tai. Mire mano mociutė ir palikus mazaji vyrui nuvarysiu as i laidojimo namus valandzikei kokiai, tik vat, kad nesu normaliai buvus laidotuvese (tuo labiau artimo zmogaus), nezinau kaip elgtis. Susirenka visa gimine. Atvaziuoja is visu Lietuvos kampeliu ir sedes ten, o as ateisiu tik ant vakaro, kai vyras is darbo gris. Ka tureciau nuejus daryti? Noreciau isisprausti i koki kampeli ir tyliai atbuti, bet gal reikia prie karsto prieiti pirma?
Atsakyti
QUOTE(mama2004 @ 2007 08 15, 11:39)
Norejau paklausti... Nelinksma tema. Nerandu nieko apie tai. Mire mano mociutė ir palikus mazaji vyrui nuvarysiu as i laidojimo namus valandzikei kokiai, tik vat, kad nesu normaliai buvus laidotuvese (tuo labiau artimo zmogaus), nezinau kaip elgtis. Susirenka visa gimine. Atvaziuoja is visu Lietuvos kampeliu  ir sedes ten, o as ateisiu tik ant vakaro, kai vyras is darbo gris. Ka tureciau nuejus daryti? Noreciau isisprausti i koki kampeli ir tyliai atbuti, bet gal reikia prie karsto prieiti pirma?

kaip supratau eisi i sermenis? mano patirtis irgi nera didele, bet paprasciausiai atejusi turi prieiti prie giminiu ir pasakyti keleta uzuojautos zodziu... ir nereikia grustis i kampa, kadangi tai tavo artimas zmogus taip pat, seskis prie savo giminaiciu
Atsakyti
QUOTE(mama2004 @ 2007 08 15, 11:39)
Norejau paklausti... Nelinksma tema. Nerandu nieko apie tai. Mire mano mociutė ir palikus mazaji vyrui nuvarysiu as i laidojimo namus valandzikei kokiai, tik vat, kad nesu normaliai buvus laidotuvese (tuo labiau artimo zmogaus), nezinau kaip elgtis. Susirenka visa gimine. Atvaziuoja is visu Lietuvos kampeliu  ir sedes ten, o as ateisiu tik ant vakaro, kai vyras is darbo gris. Ka tureciau nuejus daryti? Noreciau isisprausti i koki kampeli ir tyliai atbuti, bet gal reikia prie karsto prieiti pirma?

Na vis tiek gi gėlių kažkokių nuneši, tai manau padėjusi prie karsto taip jau iškart į kamputį neskubėk. Šiaip būtina prieiti ir prie artimiausių velioniui žmonių (Tavo atveju turbūt senelio ar tetos/dėdės, su kuo pastaruoju metu gyveno Tavo močiutė) ir pareikšti užuojautą, o su kitais galima pernelyg ir nebendrauti. Juk ne tik pagerbti mirusiojo ateini (jam tai jau vis tiek mažai berūpi), o palaikyti tų, kurie gedi - tokiomis akimirkomis juk norisi, kad kažkas būtų šalia, kad nereikėtų likti vienam su savo skausmu.

O kad ateisi tik vakare, manau visi supras - juk neštis kartu ir čiauškantį mažylį būtų kur kas blogiau. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mama2004 @ 2007 08 15, 12:39)
Norejau paklausti... Nelinksma tema. Nerandu nieko apie tai. Mire mano mociutė ir palikus mazaji vyrui nuvarysiu as i laidojimo namus valandzikei kokiai, tik vat, kad nesu normaliai buvus laidotuvese (tuo labiau artimo zmogaus), nezinau kaip elgtis. Susirenka visa gimine. Atvaziuoja is visu Lietuvos kampeliu  ir sedes ten, o as ateisiu tik ant vakaro, kai vyras is darbo gris. Ka tureciau nuejus daryti? Noreciau isisprausti i koki kampeli ir tyliai atbuti, bet gal reikia prie karsto prieiti pirma?


Sveika.Galiu pasakyti kaip as elgiuosi laidotuvese.Atejusi pirma padedu ar tai krepseli su gelemis ar tai vainika.Po to persizegnoju (kiti atsiklaupia,bet nebutinai),ir pagerbiu prie karsto mirusiji, mintyse sukalbu maldele uz mirusiji savais zodziais,prasau dievo malones ,kad priglaustu mirusiojo siela ir pan.Po to,nueinu ir atsisedu ten kur yra vietos.jei yra artimuju tai buna tyliai pasikalbame.Pabunu,pagal aplinkybes,kartais ilgiau,o kartais ne.Svarbiausia elgiuosi naturaliai,taip kaip man atrodo yra tinkama tokioj situacijoj.Aisku taisykliu cia nesusakysi,svarbiausia naturalumas ir nuosirdumas. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(egliosha @ 2007 08 15, 12:01)
kaip supratau eisi i sermenis? mano patirtis irgi nera didele, bet paprasciausiai atejusi turi prieiti prie giminiu ir pasakyti keleta uzuojautos zodziu... ir nereikia grustis i kampa, kadangi tai tavo artimas zmogus taip pat, seskis prie savo giminaiciu



Na uzuojauta reiktu pasakyti mamai ir seneliui. Kiti gimines jau tolimesni uz mane. Tai gal nereikia toliau. Bet ar reik ta "spektakli" daryti, jei po mociutes mirties jau ir su mama ir su seneliu snekejom. Kaip jau ir uzuojauta buvo paskelbta tik ne prie karsto unsure.gif
Galvoju vaziuoti ant kalnu giedojimo, bet vat irgi...negaliu sedeti ten 2,5 val. Mano maziukas neiskes jei manes tiek nebus. tai gal geriau pries kalnus atvaziuoti, o pries giedojima iseiti?

Del vaininko, tai sesuo mano uzsake vainikus, nuo visu ir jie jau ten suvezti. Taip, kad ateisiu tusciom...mano vainikas jau prie babytes guli verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama2004: 15 rugpjūčio 2007 - 11:07
Man atrodo kad reiketu elgtis taip: tik iejus i sarvojimo sale prieiti prie karsto, padeti geles ir tyliai sukalbeti malda arbe tiesiog kelias minutes pastoveti salia karsto. O tada prieiti prie paciu artimiausiu giminaiciu (velionio broliai, seserys, vaikai ar sutuoktinis) ir keliais zodziais pareiksti uzuojauta. Dar butu labai grazu, jei pasiulytum savo pagalba laidotuviu metu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mare: 15 rugpjūčio 2007 - 11:09
QUOTE(Mare @ 2007 08 15, 12:06)
Iejus i sarvojimo sale reiketu prieiti prie karsto, padeti geles  ir tyliai sukalbeti malda arbe tiesiog kelias minutes pastoveti prie karsto. O tada prieiti prie paciu artimiausiu giminaiciu (velionio broliai, seserys, vaikai ar  sutuoktinis) ir keliais zodziais pareiksti uzuojauta. Dar butu labai grazu, jei pasiulytum savo pagalba laidotuviu metu.


Tas ir yra verysad.gif nenoriu, o gal ir bijau vina prie karsto buti unsure.gif nu kvailai gal skamba, bet...nenoriu. Seserys anksciau ten nueis, tai lieku viena. Vyras kartu irgi negali, nes kas nors juk turi su maziuku pabuti angel_sadangel.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama2004: 15 rugpjūčio 2007 - 11:10
QUOTE(mama2004 @ 2007 08 15, 12:05)
Na uzuojauta reiktu pasakyti mamai ir seneliui. Kiti gimines jau tolimesni uz mane. Tai gal nereikia toliau. Bet ar reik ta "spektakli" daryti, jei po mociutes mirties jau ir su mama ir su seneliu snekejom. Kaip jau ir uzuojauta buvo paskelbta tik ne prie karsto  unsure.gif
Galvoju vaziuoti ant kalnu giedojimo, bet vat irgi...negaliu sedeti ten 2,5 val. Mano maziukas neiskes jei manes tiek nebus. tai gal geriau pries kalnus atvaziuoti, o pries giedojima iseiti?

Del vaininko, tai sesuo mano uzsake vainikus, nuo visu ir jie jau ten suvezti. Taip, kad ateisiu tusciom...mano vainikas jau prie babytes guli  verysad.gif

nesakiau kad reikia visus uzuojautom apdalinti... turejau omeny butent artimiausius zmones... paprasciausiai galima apkabinti ir parodyti kad liudi kartu su mama ir seneliu. kai mire mano mociute as ne zodzio nepasakiau, nes negalejau verysad.gif tik sedejau su tevu susikabinus rankom...
Atsakyti
QUOTE(mama2004 @ 2007 08 15, 12:05)
Bet ar reik ta "spektakli" daryti, jei po mociutes mirties jau ir su mama ir su seneliu snekejom. Kaip jau ir uzuojauta buvo paskelbta tik ne prie karsto  unsure.gif

"Spektaklio" aišku nereikia - matysi pagal situaciją, greičiausiai ne Tau pirmai ir teks kažką sakyt, nes paprastai artimieji jau tiek būna prisiverkę, kad kaip tik nori kiek prasiblaškyti ar išsikalbėti.
Atsakyti
butu gerai, jei kartu nestumeisi ir savo vaika (tada galetum eiti bet kuriuo metu), juk nezadi buti ten ilgai..laidotuves yra naturalus dalykas ir, mano nuomone, nereiketu ju slepti nuo vaiku, kokio amziaus jie bebutu. Juk dalyvavimas laidotuvese visu pirma padeda susitaikyti su artimuju, ir , zinoma, savo mirtimi...
Atsakyti
na, aš irgi negaliu pakęs to viso buvimo šarvojimo salėj, nes man jei ilgiau pabūnu, pasidaro silpna... ne tokių artimų žmonių laidotuvėse tiesiog ateidavau, persižegnodavau, pastovėdavau, padėdavau gėles, pareikšdavau artimiesiems užuojautą ir truputį (na, gal pusvalandį) pasėdėdavau, na o per močiutės šermenis tai taip neteko, nes pati nuo pat pradžių organizavimu užsiėmiau... beje, kad ilgai salėj būt nereiktų, aš visad artimiesiem pasiųlau pagalbą virtuvėj ( na, kai dažniausiai prie salių yra tokie kambariukai, kur iš toli atvažiavusius vaišina kava, šaltais užkandžiais) : indus paplaudavau, sumuštinius padarydavau ar ką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lithium: 15 rugpjūčio 2007 - 12:55
QUOTE(Mare @ 2007 08 15, 13:08)
butu gerai, jei kartu nestumeisi ir savo vaika (tada galetum eiti bet kuriuo metu), juk nezadi buti ten ilgai..laidotuves yra naturalus dalykas ir, mano nuomone, nereiketu ju slepti nuo vaiku, kokio amziaus jie bebutu. Juk dalyvavimas laidotuvese visu pirma padeda susitaikyti su  artimuju, ir , zinoma, savo mirtimi...



Nu neee, mano lialiui dar tik 2 savaites blink.gif Dicki pas anyta palieku. Nemanau, kad vaikus reikia vestis i laidotuves. Be to mazasis gali pradet verkti, o ten kai tokia "mirtina tyla" manau skambetumem per visus laidojimo namus. Man paciai nemalonu ten eiti ir seip...per daug ten skausmo ir liudesio, kad savo mazyli su savim pasiimciau.
Tiesiog susiimsiu ir ziuresiu pagal situacija.
Kazkaip keistai jauciuosi. Dar net neverkiau...gal ir neverksiu unsure.gif Gal del to, kad jau buvom visi susitaike ir laukem jos mirties, o gal kad turiu kas atsitraukia nuo tu minciu. Tik...is visu jauciu liudesi, asaras - seserys, mama, o pati nieko nejauciu blink.gif bandziau prisiminti laikus, kai babyte dar sveika buvo, bet ir tai jokiu emociju nekelia blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama2004: 15 rugpjūčio 2007 - 12:59