Įkraunama...
Įkraunama...

Akmenys :)

Kuriu nauja tema, kad padetumem viena kitai suzinot kas per vieni akmenukai, plius jei turit - ju reiksmes, suderinamuma su kitais wink.gif


Kokie cia akmenukai g.gif

user posted image
Atsakyti
jei neklystu, tai 5 numeriukas - žalias kalnų krištolas mirksiukas.gif nors nesu visiškai įsitikinus ax.gif o 4 tai gal mėlynas hovlitas? juk jis būna įvairių spalvų g.gif
Atsakyti
Jau radau inete, kad tas melynas 4 nr yra turkis. Ar as klystu? g.gif
Atsakyti
O MAN ATRODO KAD TURKIO AKMENUKAI KITOKIOS SPALVOS g.gif
Atsakyti
QUOTE(saldybe @ 2007 08 19, 18:58)
jei neklystu, tai 5 numeriukas - žalias kalnų krištolas mirksiukas.gif nors nesu visiškai įsitikinus ax.gif o 4 tai gal mėlynas hovlitas? juk jis būna įvairių spalvų  g.gif


5 tikrai kalnu kristolas, o 4 - turkis, mano nustebimui, bet tikrai inte taip nurodyta g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Buttuke: 19 rugpjūčio 2007 - 22:16
3 kivio akmuo jei neklystu smile.gif 1 agatas smile.gif 2 gali buti granatas smile.gif
Atsakyti
Labai panašią skaldą į nr. 2 pirkau Palangoje ir ją pavadino jasperiu (ar tai tas pats , kaip jaspis ?) Silver city yra irgi akmenukų su pavadinimu "jasperis", tik didesnių ir jau šlifuotų - panašiai atrodo g.gif
Atsakyti
1. serpentinas arba geltonas turkis 2. jaspis 3. gali buti jaspis arba kas nors is jade (lietuvisko atitikmens nera-nes tai dazniausiai kombinuoti akmenys) 4. tikrai ne turkis, nebent turkio imitacija, toks isblukes nei tikras, nei sintetinis nebuna, realiai net dirbtinio turkio tokios spalvos nesu maciusi schmoll.gif, net i dazyta howlita jis man nelabai panasus g.gif 5. sintetinis kalnu kristolas arba stiklas
Atsakyti
1 jaspis arba granatas, bet sakyčiau jaspis daugiau, vadinamasis miškinis, 2 man panašus į mukaitą, esu turėjusi apvalių karoliukų, tokios pat spalvos, 3 sakyčiau agatai, 4 spalva turkio , bet nevisai turkio vaizdas, gal tikrai havlitas?, 5 - kalnų dažytas krikštolas...
Atsakyti
QUOTE(Zima7 @ 2007 08 22, 16:13)
2 man panašus į mukaitą, esu turėjusi apvalių karoliukų, tokios pat spalvos,

tai mokaitas ir yra australietiskas jaspis ax.gif
Atsakyti
Gal kam pravers ax.gif
Akmenų aprašymai su nuotraukomis
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2007 08 22, 20:00)
tai mokaitas ir yra australietiskas jaspis  ax.gif

Kiek esu skaičiusi, tai tikrai, pagrindinės mineralų grupės, o po to jau įvairios jų atmainos. Kiek jaspių, turkio, nefritų ir kvarcų įvairių blink.gif . O vietovės, kur jie išgaunami randami - po visą pasaulį... Nieko nuostabaus, kad kiekvienas čiabuvis savo rastą tą patį mineralą vadina vis kitu vardu biggrin.gif


QUOTE(Owly @ 2007 08 22, 21:19)

Neblogas, bet kažkodėl dažnai būna, kad tas pats akmuo vis kitaip apibūdinamas skirtinguose aprašymuose, cheminė sudėtis tai turėtų būti nemt jau artima, jei ne vienoda...
Atsakyti