Įkraunama...
Įkraunama...

Ar galima tapyti aliejiniais dažais žindant kūdikį


Iškilo man čia tokia problema. Iki nėštumo tapiau aliejiniais dažais. Kai sužinojau, kad laikiuosi, mečiau visokias chemijas, tapybas, grafikas ir pan. Daktarė sakė mesti, nes anot jos aliejiniuose dažuose yra visokių negerų medžiagų, gal švino? Na daktarė toje srityje nesispecializavo, tad galima gal ir suabejoti jos kompetencija g.gif Kai laukiesi, viskas aišku. Tačiau kaip yra kai vaikutį žindai? Ar galima tapyti, ir visa kita daryti? Ar neperduosiu jam per pieną negerų medžiagų. Ar jei prisikvėpuosiu dažų, įv. glazūrų jų pateks ant mano odos, vaikučiui gali pakenkti, bijau tikrai, kad negautų per mane kokio švino. Ar paprasta veido kaukė - respiratorius galų gale nuo to apsaugos.
Atsakyti
Ikveptos kenksmingos medziagos kartu su deguonimi patenka i krauja, todel manau, kad zindanti mamyte turetu labiau pasisaugoti.ph34r.gif Su tinkama apsauga gali uzsiimt megiamu darbu, bet ar tos paprastos kaukes apsaugos? Jos nuo dulkiu, o siuo atveju labiau tiktu dujokauke. Apsilankyk parduotuvej, kur prekiauja kvepavimo taku apsaugos priemonemis, ten geriau patars.
Atsakyti
O aš ne taip reikliai žiūriu į tokius dalykus. Manau, kad gali drąsiai užsiimti savo mėgstama veikla. Tas kiekis kenksmingų medžiagų kuris GAL BŪT (o gal ir ne) pateks į tavo klraują, bus santykinai nedidelis, plius, dar "prasifiltruos" pro tavo organizmo valymo sistemą. Aš savo mažiuką maitinu ir po taurės vyno ir kai sunkiai sirgau neatsisakiau maitinimo. Gydytoja man sakė, kad Gamta pasirūpino, jog pienukas būtų sveikas.
Be to, maitinanti mama neturi nustoti gyventi savo gyvenimo mirksiukas.gif
Atsakyti
Keramika užsiimti griežtai draudžiama nes glazūrose yra švino,o tapyti aliejiniais dažais manau galima maitinant tik gerai vėdinamoje patalpoje,juk smirdi skiediklis o ne dažai . Kai laukiausi tapiau su valgomu aliejumi kurį naudojau vietoj skiediklio biggrin.gif Darbai labai ilgai džiuvo bet išdžiuvo.
Atsakyti
QUOTE(ritka68 @ 2007 09 08, 19:04)
Keramika užsiimti griežtai draudžiama nes glazūrose yra švino,o tapyti aliejiniais dažais manau galima maitinant tik gerai vėdinamoje patalpoje,juk smirdi skiediklis o ne dažai . Kai laukiausi tapiau su valgomu aliejumi kurį naudojau vietoj skiediklio biggrin.gif Darbai labai ilgai džiuvo bet išdžiuvo.

Aciu uz info, kad galima tapyti su valgomuoju aliejumi smile.gif . Uzdaviau klausima pediatrui cia, tai sako jokiu jokiu chemiju...Bet vistik manau, kad nuo svino, nuo lakiuju medziagu ir kt. turetu apsaugoti kokia veido kauke...Man irgi reikia dirbti su tom glazurom. Ne visa diena aisku, kokias dvi val. per diena, gal kokia savaite reikes...Mokslus tai norisi baigti. Negaliu sedeti kaip princese ir nieko nedaryti. O misini vaikui vietoj pieno duoti... blush2.gif Tas pats kaip vietoj morkos bulviu traskuciu smile.gif
Atsakyti
man net nebūtų iškilęs toks klausimas g.gif Man rodos daugiau pakenkiam savo kūdikiams kvėpuodamos užterštu oru, tik nė viena apie tai nesusimąstom smile.gif
Atsakyti
Švinas išsiskiria kada glazūruoti keramikos darbai dega,todėl jokiu būdu negalima būti toje patalpoje,kur stovi krosnis schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(ritka68 @ 2007 09 11, 01:49)
Švinas išsiskiria kada glazūruoti keramikos darbai dega,todėl jokiu būdu negalima būti toje patalpoje,kur stovi krosnis schmoll.gif

Svino, atseit yra visose ar daugumoje glazuru. Kas dirba su vitrazais turi tas glazuras pursk, piest su jom ir pan. Uz mus isdega meistrai. Kas keisciausia, zinau kelis tokius dailinykus, kurie aplamai jokiu kaukiu nenaudoja, ju darbo drabuziai dulketi tais glazuru miltais pajuode net, man patys gyresi ir rode. O jie nei plinka, nei serga nei ka tongue.gif Virs 80 metu senukams, kuria dar vis, produktyvus lotuliukas.gif Nekenkia jiems. Ir degtinyte per darbo pertraukas su kavute tik snioja biggrin.gif Ot sveikata!
O kitur pasiskaitai, kaip mergaite nupliko nuo per didelio kazkaip organizme atsidurusio sunkiu metalu kiekio, tarsha ar kas, niekas nezino. Tai baisu, kad ir mano vaikuciui nieko netsitiktu wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo daikteliautoja: 11 rugsėjo 2007 - 12:05
žiūriu, nemažai kolegų SM yra... ax.gif man irgi tas pats klausimas neduoda ramybės, nes laukiuosi ir studijuoju tapybą. iki septinto mėnesio išvis netapiau, nes nebuvo būtina.
reik tapyt aliejiniais, tai gudrauju kaip išmanau - atvarau į paskaitą, pateplioju, pateplioju ir greit lekiu laukan. grynai simuliuoju, nes labai bijau. nesvarbu, kokias ekologiškas ar brangias priemones nusipirksiu, grupiokai vis tiek pigiausiu š.... dažo ir skiedžia doh.gif todėl kuo daugiau užduočių stengiuos daryt namie (pvz. nufotkinu natiurmortą ir vėliau tapau blush2.gif ), balkone ir kartais vandeniniais dažais (kolkas nepričiupo doh.gif ). kaip nors peržiūrai pasiruošiu, bet dar žindymas lauks po to doh.gif
kažin, ar pas mus kokia laboratorija gali ištirt pieno sudėtį? ax.gif tarkim, jei pageidaučiau pasitikrint, ar patenka dažai, ar ne.... rolleyes.gif

o šiaip, jei kuriama savo malonumui, žindymas gali būti puiki proga atrast naujas technikas - koliažą, pastelę, aliejines kreideles.... juk tiek įvairių technikų yra
Atsakyti
4u.gif manau kad vitražas, keramika, grafika tai tikrai ne tos sritys kuriom galima užsiimt žindant ar būnant nėščiai, na gal jeigu valandėlę per mėnesį tada nebent. o tapyba - kodėl ne... aš aliejaus nenaudojau, naudojau skiediklį bekvapį. bet tapyti buvo įmanoma tik kai vaikutis mažas buvo, dabar tai kada, gal naktimis? ir tai keltis prie jo reik...

kai buvau nėščia tai irgi kaip kažkas rašė, vengiau akademijos schmoll.gif visi rūko aplink... murzina, dulkės, pozuotuojai dar nežinia kokie.
Atsakyti

Kai as mokiausi ir viena kolege laukesi, susitare su grupiokais, kad jie skiestu dazus semenu aliejumi, visi suprato, taip ir elgesi, o ji dar su veido apsauga dirbo. Zindant su vitrazais gal ir galima dirbti, su respiratoriumi aisku, na gal nepatartina g.gif Klausimas dar kas i ta piena patenka, o kas ne.
Atsakyti