Įkraunama...
Įkraunama...

Ožiukai

Paskutiniu metu trimetis sūnus pradėjo labai ožiuotis dėl visokių smulkmenų. Jeigu tik kas nepatinka, jis net nebando tartis, prašyti, o iškart puola į ašaras, kartais tik vaidina, kartais iš tiesų, bet toks elgesys labai vargina ir jį, ir mus. Stengiamės su juo susitarti gražiuoju, bet vis dažniau nebepavyksta. Kai pradeda ožiuotis, išvedam į atskirą kambarį ir pasakom, kad kai nusiraminsi, ateik. Arba kraštutiniu atveju statom į kampą. Gal kažkaip mes ne taip reaguojam į jo ožius ir reikėtų kitaip elgtis? Didelių problemų su sūnum nėra, viskas tik dėl smulkmenų, bet labai jau dažnai, ir patys su vyru jaučiam, kad kantrybė ant ribos. Sūnus prieš tris mėnesius pradėjo lankyti darželį ir nuo tada ožiai ypač padažnėjo. Bet darželis jam patinka, su vaikais sutaria, auklėtojos geros, tai gal tik sutapimas?
Kaip teisingai reikėtų elgtis su besiožiuojančiu vaiku?
Atsakyti
pas mus ta pati beda musu sunui irgi trys metai nezinau nei kaip elgtis vaiksto ispaskos ir zyzia del smulkmenu jau nervai irgi ant rybos ir per uzpakali kartais uzvaziuju nes zodziu nesupranta sakai ir kaip i siena .kaip uzploju per uzpakali tai dada jau paciai gaila labai pasidaro nezinau kaip elgtis patarkit ir man wink.gif
Atsakyti
Va va..Kaip tik atejau i foruma siandien tokio pacio klausimo uzduoti tongue.gif Maniskei dar vos 13menesiu, bet paskutine savaite po keleta kartu per diena man shposus mergina isdarineja. Jei pasakau, kad kazko negalima, tai pradeda spiegti ir tada griuva ant grindu ohmy.gif As i tai niekaip nereaguoju, tiesiog pasiziuriu piktu zvilgsniu, nueinu ir palieku ja gulincia blink.gif

Jinai i darzeli neina, su kitais vaikas paskutines pora savaiciu nesusitiko, jokiu kitu didesniu pasikeitimu neivyko (nebent, kad persikraustem i naujus namus) Tai is kur jinai ismoko toki poksta mad.gif ?
Atsakyti
Labas rytas, pas mane ta pati problemėlė. Ypač ji išryškėjo, kai pagimdžiusi antrą sūnų gulėjau ligoninėje, o vyresnėlis gyveno pas močiutę, tai parsivežusi vaiką nebeatpažinau, tiesiog OŽYS ir egojistukas, jau visą mėnesį girdžiu tik: ... man, duok, mano.....o jei ne tai didžiausios ašaros ir prasideda,, ..mama kaka, tete kaka....baba gera." Mušti negaliu,tai dar vis bandau gražiuoju tačiau kantrybė jau ant ribos. O kai užeina toks priepuolis tai tik žiūrėk vaikas jau apsirengęs ir prie durų tipo vežkite mane pas močiutę, aišku niekas nešoka ir nedaro to ko jis užsigeidžia, bet aiškinimai tai nepadeda, tai ką daryti? O gal išaugs???? wink.gif
Atsakyti
QUOTE (ENIGMA @ 2004 01 02, 10:39)
Labas rytas, pas mane ta pati problemėlė. Ypač ji išryškėjo, kai pagimdžiusi antrą sūnų gulėjau ligoninėje, o vyresnėlis gyveno pas močiutę, tai parsivežusi vaiką nebeatpažinau, tiesiog OŽYS ir egojistukas, jau visą mėnesį girdžiu tik: ... man, duok, mano.....o jei ne tai didžiausios ašaros ir prasideda,, ..mama kaka, tete kaka....baba gera." Mušti negaliu,tai dar vis bandau gražiuoju tačiau kantrybė jau ant ribos. O kai užeina toks priepuolis tai tik žiūrėk vaikas jau apsirengęs ir prie durų tipo vežkite mane pas močiutę, aišku niekas nešoka ir nedaro to ko jis užsigeidžia, bet aiškinimai tai nepadeda, tai ką daryti? O gal išaugs???? wink.gif

Tai gi vat, kad daznai tu oziuku priezastis ir buna seneliu neprotinga meile. As vengiu daznai lankytis ar palikti vaika pas senelius. Pati matau, kaip jie siaubingai pataikauja ir zaibiskai reaguoja i kieviena menkiausia nosytes susiraukima dry.gif Bet tema ne apie senelius, atsiprasau.
Mes tai su oziukais taip darom: arba visai demesio nekreipiam, arba ramiai liepiu iseiti i kita kambari. O kai ziurovu nera, tai ir oziu nera kam rodyt. Maciau akies krasteliu, kaip Adomas isizeides, neva labai verkdamas iseina i kita kambari. Viduri atsistoja rekdamas, paskui pasiciupineja akytes, pamato, kad asaru nera ir pamirsta ozius.
Atsakyti
Pas maniske irgi matyt oziai isdygo, nes kai sirgo vis prasesi ant ranku tai ir nesiojau. O siandien jau trecia diena nebesergam ir vistiek prasosi ant ranku. Kai paimu ant ranku praso nesiot. Kai sedim kartu jai netinka. Vis zirzia ir zirzia.
Jei siaip ne taip uzsimirsta tai zaidzia viena, bet jei pamato netycia mane, vel prasideda zirzimas....
O su teciu buvo palikta tai ne vieno "zirst nebuvo. Visa laika vaikas prazaide.
2.gif pas mus dar tik 9.5 men.

Cia matyt jau oziukai?
Atsakyti
I mad.gif R PATI SUVOKIU, KAD KALTA MOČIUTĖ, BET OŽIUKUS TAI MUMS REIKIA VARYTI.............
Atsakyti
Zinau panaceja biggrin.gif .

Ji tinka tik paaugusiems vaikams, ne leliukams!

Zodziu taip: vaikas pradeda oziuotis, kalbeti negrazius zodzius ar pan. Tevai turi mirktelti viens kitam ir pradeti "vaidinima":
Visu pirma- jokiu pykciu. Mam ir tetis turi patapti giliai susirupinusiais ir nuliudusiais Ir kalbeti mazdaug taiP: na vat, kaip gaila, jau ir musu mazuliuka uzpuole si baisi liga. Girdejom, kad virusas siaucia mieste, bet kaip gaila, kad musu vaikuti tas visuras uzpuole... Ir tada paaiskinti vaikui: mazyli, labai gaila, kad tu susirgai. Tai labai nemaloni liga, kuri nustatoma tada, kai vaikas pradeda kalbeti ar elgtis taip, kaip tu dabar. Jeigu ligos negydyti, tai vaikas labai labai suserga, uzauges tampa spuoguotu, piktu suaugusiu. (Galima vaika pavezioti aplink soties rajona ir paieskoti sios ligos "auku"- parodyti koki valkata ar alkoholika, kaip vazidine priemone. Galima parodyt koki pikta, bauginancios isvaizdos laiptines kaimyna unsure.gif ...). Po to pasakykit gera zinia_ nuo sios ligos yra vaistu (galit kokioj knygoj "perskaityti" wink.gif. Tevelis tuoj isskuodzia i vaistine ir parnesa susni dziovintu vaistazoliu, pageidautina kuo bjauresnio skonio- pelynu, meskauogiu, ajeru... Mamyte tuoj is tu zoliu isverda arbatele - vieniteli vaista nuo piktumo ligos wink.gif ! Na, ir tada - po tris saukstus tris kartus dienoj biggrin.gif

Kai mano vyresnele pradejo oziuotis, sis metodas suveike stebuklingai smile.gif . Pakako isvirti ta marmala. Dukra paziurejo, pauoste ir pasiule toki susitarina: palaukti, ar ji dar negraziai kalbes su teveliais. Jei tikrai kalbes, tai reiks, kad ji tikrai pasigavo ta virusa, tada jau teks tuos vaistus gerti. O jei nebekalbes- tai tik netycinis, atsitiktinis nesusipratimas.

Kuri laika saldytuve stovejo didziulis butelis tamsiai rudo skyscio. Po to susrugo, ir ji teko ispilti biggrin.gif .
Atsakyti
Taip, deja. Bet gal tuomet reikia pabandyti pasisneketi su mociute, gal supras. As su saviskiais pasisnekejau, graziuoju nepadejo, truputi pasibariau, pradejom maziau sveciuotis, tai dabar jau truputi truputi geriau.
Atsakyti
QUOTE (norge @ 2004 01 02, 16:23)
Zinau panaceja biggrin.gif .

Ji tinka tik paaugusiems vaikams, ne leliukams!

(Galima vaika pavezioti aplink soties rajona ir paieskoti sios ligos "auku"- parodyti koki valkata ar alkoholika, kaip vazidine priemone. Galima parodyt koki pikta, bauginancios isvaizdos laiptines kaimyna unsure.gif .

Liuks metodas!
Ni v temu gal, bet mano viena drauge pijoku pagalba isgyde savo pypli nuo labai didelio noro ragauti alu. O pati kaip tik ir gyveno stoties rajone, prie Hales turgaus, tai toli ieskoti "vaistuku" nereikejo. Ji net leido prieiti prie vieno gulincio chroniaus pauostyti ji. Vaiko reakcija buvo blink.gif ! Rezultatai sulbinantys! Daugiau niekad ir nereikejo priminti, labia gerai viska prisimena po siol, nors tada jam buvo siek tiek daugiau nei pora metu.
Atsakyti
labai geri metodai teks man pabandyti musu i darzeli taip pat neina bet pas senelius kartais pabuna tai tada lauk paaiskins viska, kas galima vaikui biggrin.gif
Atsakyti
Mano panelė irgi jau labai didelę bandą ožių turi, bet aš nieko nedarau ir manęs tai visiškai neerzina. Nori ko, negauna "tuoj pat" ir griūna visu ūgiu..Anksčiau dar tikrom ašarom bliaudavo, dabar guli, rankom, kojom mataruoja, pakosti, pavaidina verkiančią. Aš palieku ir nieko nesakau, pabliauna, atsikelia, ateina iš paskos į kambarį, pasižiūri ir vėl griūna. Aš tai tada arba sudominu kuo kitu, kad tas ožys pamirštu ko atėjęs, arba tiesiog pildau reikalavimą. nemanau, kad ožiai kažkuo tai blogi ir tegu ji griūna tuos n kartų per dieną, kur tik nori, nematau bėdos..na, nebent reikia, kad saugiai griūtų. O dėl vaiko nešiojimo, tai nuolat mažuliukę nešiojau, visiškai negalėjau nė minutės palikti, nė minutės kur pasodinti, visur buvome kartu, kol išmoko vaikščioti, bet aš niekda nelaikiau to ožiu. man kartais rimtai keista pasidaro, kai mamos iš vaiko ar net kūdikio reikalauja suaugusiojo žmogaus sąmoningumo blink.gif
Atsakyti