Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba :(

Su tualetu pas mus thumbup.gif kai budamas 2 metuku netycia atrado, akd gali pasisioti stovedamas i puodeli, nuo to laiko ir sisioja tik i klozeta, kaku darydavo irgi ant klozeto, tik prasydavo, kad kojas palaikytume.
Buvo momentas, kad uzsiiminejo figuriniu sisiojimu. bandydavo nuo lovos i puoda pataikyt, nuo besisupanciu supyniu doh.gif zodziu..bet su virskinimo sistema, viskas puikiai, nera nei sykio i lova pridares ir beje labai megsta darzoves, atsisake valgyti mesa (nes gyvuneliai geri ir ju negalima valgyt) tai sugebam duoti mesos tik, jei nesupranta, kad tai pvz. kiaulienos gabaliukas yra kiaules dalis, kitu atveju g.gif
Atsakyti
Maniskis taip pat nevalgo mesos. Reikia pamatyti kokia pasibjaurejimo mina parodo. Retais atvejais (i menesi karta) suvalgo karbonado gabaliuka.

Su tualetu beda ta, kad sisiuku kartais bedu pasitaiko - jei pakankamai daznai nuvedam mes patys, tai bedu nebuna. Piktybiskai nesipraso. Viska supranta, kartais kaip katinas kersydamas ar pykdamas padaro.
Didelio pasipraso.
Va tokia didele beda mes turime.
Uztat ir sakiau, kad maniskis savo emocijas kartais isreiskia kitaip doh.gif doh.gif

Klopedija, kas liecia smegenis ir ju darba, zinau, kad autistukams budinga sudirginimas kaktineje bei smilkiniu zonoje (encefalograma parodo).
Atsakyti
QUOTE(Pou @ 2008 04 09, 16:48)
Klopedija, kas liecia smegenis ir ju darba, zinau, kad autistukams budinga sudirginimas kaktineje bei smilkiniu zonoje (encefalograma parodo).
Bet neparodo priežasties, dėl ko tas sudirgimas stebimas. (Gali būti dėl traumos, medikamentų bei kitų cheminių medžiagų vartojimo ir pan.) Straipsnyje aprašytu atveju tiriamas likvoras (smegenų skystis). Nurodydama šį straipsnį, norėjau atkreipti dėmesį, jog "gali būti, kad uždegiminis procesas yra smegenų kovos su kokiu nors kitu smegenų ląsteles žalojančiu procesu požymis."

Norėčiau paklausti, ar visiems numanomiems autistukams atliekama encefalograma?
Atsakyti
QUOTE(Pou @ 2008 04 09, 15:39)

Maniškis tai šiek tiek kitaip darydavo. Jei paklausdavau, kieno čia tas ar kitas daiktas, niekad nesakydavo "mano". Pasakydavo savo vardą. O vakar sėdėjau ant sofos, atsinešešė pagalvę, padėjo šalia, atsigulė. Paklausiau, tai kieno čia ta pagalvė (mūsų venodos, tik jo plonesnė šiek tiek). Jis pažiūrėjo man į akis, pamąstė ir pasakė "mano pagalvė". Vos neapsiverkiau.

Dėl priepuoliukų, būna ir pas mus, gal kitaip išreikštų, bet būna. Ir mane aplanko panašios mintys. Maniškis tokiose situacijose kanda sau į rankovę ir žiūri man į akis. Maždaug, matai kaip darau.

Beje, ar pastebėjot, kad namuose yra vienas autoritetas, o kitas asmuo ant kurio "užsisėda"?

Mano didysis duoda kumščiu sau į krūtinę ir taria tokį "aaannn" garsą - tai reiškia MANO. Mažasis brolis retai kada apdovanojamas brolio daiktu.

Buvę tokių dienų, kai tikrai, yra kandęs sau į rankovę, plėšęs dantimis drabužį. Ir tada labai stebi, ką aš darau. Matyt, tikisi kažkokios mano reakcijos.

"Autoritetas" yra. Bet jis toks "kintamas". Jeigu vakare rengtis pižamą - tėtis autoritetas. *****, sisiot - tėtis autoritetas. Varo kartu į wc hihihi.gif
Jeigu nusimato multikų žiūrėjimas - tada jau aš rolleyes.gif
Autoritetas dingsta, jeigu namie tik vienas iš tėvų.

QUOTE(Alchemie @ 2008 04 09, 16:30)
As kadangi pati joju daug metu turiu galimybe vaika pavedzioti ant zirgo, ir pati juo uzsiimu. Mano pazistama turi savo zirgus ir pusvalandi po treniruotes kartais duoda mums tiesiog pasivedzioti zirga. Tai matau, kaip vaikas susikaupia ir klauso, ka jam sakau, matau, kaip jis akyse keiciasi vien del santykio su zirgu ir aplinkos keitimosi.Poveikis toks pat, lyg jis butu pusvalandi baseine plaukiojes.

Labai tikiu, kad ilgalaikis užsiiminėjimas turi labai didelį teigiamą poveikį vaikui.
O delfinų terapija trunka 10 užsiėmimų. Kai pradedu galvoti, kad per pirmą užsiėmimą jis tikrai nešoks pas delfiną, jam reikės apsiprast su vieta... per antrą - nežinau... tai truputį mano entuziazmas atvėso.

QUOTE(klopedija @ 2008 04 09, 17:34)
Įdomus straipsnis apie vieną iš autizmo požymių. Tačiau nesu girdėjusi, kad pas mus būtų atliekami tokie tyrimai  schmoll.gif .

Čia citata iš to straipsnio: "Tikėtina, kad kada nors pagal uždegimo požymius likvore bus nustatinėjama, ar vaikas serga autizmu".

įdomu, ar tai reiškia, kad atliks punkciją, ir iš to paimto skysčio jau galės nuspręsti? Panašiai kaip amniocentezė?
Bet tai tik kada nors... jeigu amniocentezė dabar laikoma visai saugia procedūra (ir aš neseniai ją atlikau), bet visgi žūsta iki 2 proc embrionų, tai nežinau, ar kuri mama ryšis kad ir tokiai rizikai su jau paaugintu vaiku.

QUOTE(klopedija @ 2008 04 09, 18:18)

Norėčiau paklausti, ar visiems numanomiems autistukams atliekama encefalograma?

mano vaikui EEG atlikta prieš du metus, jokių pakitimų iš tos srities. Kartosim šį mėnesį. Galėsiu tada pasipasakot. Dabar darys dėl to, kad pradėjo "tampyti" kairę veido pusę, kad nekalba.

Pirmą kartą darė EEG dėl to, kad neurologai buvo sunerimę, jog mano vaikas naktimis, kartą į dvi savaites, vidutiniškai, pradėjo rengti mums tokius priepuolius - staiga pašoka lovytėj, pradeda kraupiai verkti, šaukti, žiūri kažkur į tamsą, bėgioja palei lovytės "sienas". Degdavom skubiai šviesą, ramindavom. Nepadėdavo. Jeigu mėgindavom imti ant rankų, ir nešti į kitą kambarį, kad pakeisti aplinką, tai atsirasdavo netgi traumos rizika - vaikas taip daužydavosi rankose, kad būdavo ankšta koridoriuje. Šiaip tai reikalaudavo iškelti iš lovytės. Iškeldavom. Tada dar labiau pradėdavo šaukti ir rodyti - kuo greičiau atgal į lovytę. Įkeldavom. Tada vėl reikalaudavo iškelti. Arba reikalaudavo išjungti šviesą. Išjungdavom. Tada imdavo reikalauti įjungti. Mane dabar prakaitas muša nuo tų prisiminimų.
Toks priepuolis trukdavo lygiai 45 minutes. Aš net nedalyvaudavau ilgainiui. Žinau, atrėks savo porciją ir nusiramins.
Kartais apramindavo uždegtos žvakutės. Gal čia taip pasitaikydavo, jeigu pataikydavom uždegti tam tikroje priepuolio stadijoje.

Kiek žinau, tai EEG atlieka įtarus epilepsijos priepuolius. Kodėl mano vaikui atliko EEG, labai tiksliai ir nežinau. Gal tyrime dar kažkas matosi...
Atsakyti
QUOTE(Pou @ 2008 04 09, 11:39)
SiDo, o kiek metų atsako paklaustas? Mano, ne. Manau tai todėl, kad jie nelabai supranta prasmės. Na kaip vazdžiai paaiškinti vardo, metų prasmę. Aš nelabai moku.

Beje, ar pastebėjot, kad namuose yra vienas autoritetas, o kitas asmuo ant kurio "užsisėda"?


Tik kažkur paskutinį mėnesį pagaliau įkalėm į galvą, kad jam 3 metai ax.gif Bet šiaip jo, nelabai mėgsta ir šį klausimą. Gal tikrai nesupranta kas čia tas vardas ir metai ir su kuo tai valgoma g.gif

Dėl autoritetų tai iki šiol aš visada jam buvau vienintelis autoritetas. Paskutiniu metu tik po truputį epizodiškai tėtis pabūna autoritetu (kai atsiranda noras padūkti) ax.gif

QUOTE(Pou @ 2008 04 09, 12:54)


Beje, kaip jusiskiams tualeto reikalai  blush2.gif


Vat dėl šito tai pas mus niekad nebuvo problemų (tfu tfu tfu...) cool.gif

Beje, maniškis irgi vegetaras. Mėsos ar žuvies pavalgo gal kartą per mėnesį doh.gif
Atsakyti
QUOTE
naitas,2008 04 09, 18:04
Čia citata iš to straipsnio: "Tikėtina, kad kada nors pagal uždegimo požymius likvore bus nustatinėjama, ar vaikas serga autizmu".
Dėl to ir įkėliau nuorodą. mirksiukas.gif
Atsakyti
man atrodo, kad pasyvaus miego faze trunka 45 minutes, gal tisiog tuo metu jam is pasamones tokie dalykai eidavo ir turbut nieko neatsimena pabudes
Atsakyti
As del delfinu terapijos irgi girdejau, jog tai nera patvirtinta. Vos ne issigalvojimas ir tiek. Bet cia girdejau is ABA specialistu, kurie mazdaug sako, jog tai vienintelis budas, kuris irodytas ir turintis iki 50proc. tikimybe, jog vaikas visiskai issikrapstys is autizmo ir visu jo pozymiu: isteriju, kalbos, bendravimo. Bet mano manymu si terapija tinka tada kai vaikas pats nesidomi aplinka. Tuomet si terapija tinka jam ibrukti zinias ir igudzius, kaip bendrauti, kaip atsiliepti saukiant, kaip kalbeti ir pan... Gali buti is tiesu, kad tai efektyvu. O kai vaikas pats mokosi is aplinkos, tai jis greiciau tikrai ismoksta is ten negu ismoksta per prievarta brukama dalyka.
Bet man buvo kas keisciausia, kad jie gana skeptiskai nusiteike logopedu atzvilgiu. Nuomone tokia, kad jeigu vaikui autizmas - logopedas visiskai bejegis ir net neverta su jais prasideti. Tipo jie nemoka dirbti su tokiais vaikais. As kai su jais kalbejau, tai jie vos ne man sako, jeigu noretumete dirbti pagal ABA, tai turetumete nebedirbti su logopedais.
O tada as pasakiau, kad mes tik logopedes deka ir pradejome kalbeti ir gana per trumpa laika nemaza pazanga padareme. Tai jau irodyta ir matosi akivaizdus rezultatai.
Atsakyti
sistemos fanatai negalvojantys apie vaika
Atsakyti

Beje, kaip jusiskiams tualeto reikalai blush2.gif
[/quote]

Dėl to aš problemų neturiu, lb didžiuojuosi, kad nors vienu atveju mano vaikas lb savarankiškas thumbup.gif
pvz. ryte pažadinu, jis nueina į wc, tada į vonią nusiprausti, dantukų išsivalyti. Grįžus paduodu rūbelius kokius šnd rengtis į darželį apsirengia, žiūri Tv, arba puzzles dėlioja doh.gif
tik striukę užsegu, nes jam sudėtinga su užtrauktukais rolleyes.gif
Bent jau šiuo klausimu manau išauklėjau
pioneers.gif

Pvz. draugės tokio pat amžiaus vaikas puikiai kalba, skaičius pažysta, bet nesugeba vienas nieko verysad.gif o jei susinervina muša mamą arba nueina į salionąir priš... ant grindų (atseit atkeršija). tai kai pagalvoju, gal geriau nekalba, bet tvarkingas ir savarankiškas būna drinks_cheers.gif
Atsakyti
oho, sakyciau kerstas toks suniskas doh.gif
Nu apsirengimas tai jau nuo auklejimo manau priklauso. Pvz. maniskis iki 3 metu nuogas namie lakstydavo. Nu tik aprenk, jam tai pazeminimas, ir grizes is lauko vel isirengia nuogai. Jis nustojo ziema sirgti sloga, kai eme eiti i darzeli, nes ten nelakste nuogas ir basas doh.gif Bet rengti visada reikejo, nes jam tas nerupi, cia mano rupestis, ne jo. Taciau kai atsargiai paklausiau aukletojos kazada dar darzelyje, aukletoja pasake, akd jis neleidzia jo aprengti viska daro pats blink.gif tada nudziugau ir supratau, akd tik, kai mes skubam, o jam nerupi, tada jis nesirengia, o kai ir jam yra tikslas (pvz. i sniega, ar i kina eiti) apsirengia, kaip raketa. thumbup.gif bet kersto su sisiu ar kaku niekad nera dares.
Atsakyti
Mano dukrytei 6 metukai, tai sios problemos as neturejau, kadangi kai jai buvo 2 metukai as vedziau ja pas logopeda. Tai mano panelyte visada kalbejo aiskiai ir risliai. smile.gif smile.gif
Atsakyti