Įkraunama...
Įkraunama...

Kiek laiko turi miegoti kudikiai?

Mielas gydytojau,
turiu toki klausimuka blush2.gif
esu dar labai "nauja" mamayte ir man siek tiek neramu del mano sunelio miegojimo ilgumo. jis keliasi valgyti kas 2.5 - 3 valandas (kartias buna ir dar dazniau doh.gif )suvalgo apie 80 -100 ml diena mano pieno arba 60 - 80 misinuko, tada jis apie 30 min ar net 1 valanda buna budrus, neverkia, bet tik dairosi, kartais bun, kad stena. kai uzmiega pamiega kietai apie valandziuke (jeigu is kart uzmiega) arba tik 30 min ir vel pradeda budintis doh.gif jau keliosdienos, kai ryte is vis nemiega tarp dvieju matinimu, paskiau ismiega kiek ilgiau bet ne itin. Naktim, keliasi kas vi valandas suvalgo tik apie 50-60 ml mano pieno ar misinuko ir is kart uzmiega.
ar uztenka tiek miego tokiam mazam kudikeliui? man siek tiek neramu del to blush2.gif
dekui uz pagalba ir atsakyma is anksto 4u.gif
Atsakyti
Kiekvienas kūdikis pasirenka savo maitinimosi kartų skaičių per parą. Kai mažai pavalgo – miega trumpiau ir dažniau prašo valgyti. Kūdikio maitinimosi kartų per parą skaičius paprastai „nusistovi“ per pirmus du mėnesius. Yra normalu, jei vieną parą kūdikis prašo valgyti 1 – 3 kartus dažniau nei kitą parą. Yra normalu, kad augdamas kūdikis ilgiau budrauja, t.y. nemiega, domisi aplinka, nori bendravimo su mama ir kitais suaugusiais. Kiekvieno maitinimo metu kūdikiui duodama valgyti tiek kiek jis nori. Yra normalu, ai vieną kartą suvalgo daugiau, kitą kartą mažiau. Iš klausimo susidaro vaizdas, kad kūdikis yra nežindomas, o duodamas nutrauktas motinos pienas. Jeigu taip yra, tai yra negerai, nes tik žindymo procesas skatina motinos pieno, kuris yra nepakeičiamas maistas kūdikiui, susidarymą. Pieno nusitraukinėjimas veda prie pieno praradimo. Jeigu vis dėl to kūdikis maitinamas nutrauktu motinos pienu, pradžioje maitinimo duodama motinos pieno, o tik po jo, jei kūdikis vis dar alkanas – pieno mišinio. Kiekvienas kūdikis yra nepakartojama asmenybė – jis negali miegoti užprogramuotai – svarbu, kad normaliai augtų jo svoris ir ūgis. Kaip kūdikis auga, pasako jo gydytojas kas 30 – 31 d. kūdikį pasvėręs, pamatavęs jo ūgį, galvos ir krūtinės apimtį.
Atsakyti