Įkraunama...
Įkraunama...

Ar keisti įvaikinto vaiko vardą

Nuo tada kai pradėjau domėtis įvaikinimu stengiuosi perskaityti viską, ką tik randu šia tema.

Pastebėjau, kad visuose mano rastuose straipsniuose, pradedant žurnale
Psichologija Tau ir baigiant įvairiuose angliškuose (pvz.: http://www.familyhel...lcg/naming.html siūloma nekeisti vaiko vardo, net jei tą vardą jam davė atsitiktinis žmogus (vaiką registravusi seselė), o ne jo biologinė mama.

Teoriškai suprantu, kad reiktų priimti vaiką visą (kartu su jo vardu).

Bet nežinau, kaip pasielgčiau, jei sugalvotume, kad vėl reikia mažiuko ir vardas labai nepatiktų.
Atsakyti
Mes pakeitėm vardą ir davėm savo pavardę. Gal jei būtų didesnis (mūsiškui buvo 5,5 mėn.) būtume palikę. Bet šiuo atveju natūraliai atejo tai, kad duosim savo vardą.
Atsakyti
QUOTE(Ute @ 2005 02 18, 15:06)
Nuo tada kai pradėjau domėtis įvaikinimu stengiuosi perskaityti viską, ką tik randu šia tema.

Pastebėjau, kad visuose mano rastuose straipsniuose, pradedant žurnale
Psichologija Tau ir baigiant įvairiuose angliškuose (pvz.: http://www.familyhel...lcg/naming.html siūloma nekeisti vaiko vardo, net jei tą vardą jam davė atsitiktinis žmogus (vaiką registravusi seselė), o ne jo biologinė mama.

Teoriškai suprantu, kad reiktų priimti vaiką visą (kartu su jo vardu).

Bet nežinau, kaip pasielgčiau, jei sugalvotume, kad vėl reikia mažiuko ir vardas labai nepatiktų.



Labai svarbu atkreipti dėmesį į paimamo globoti/įvaikinti vaiko amžių. Kuo mažesnis vaikas tuo didesnė tikimybė, kad jis savęs neidentifikuoja su savo vardu. Taigi keiskite vardą tik tuomet, jei esate tikri, kad vaikutis neidentifikuoja savęs su tuo vardu.
Nereikėtų sakyti, kad vaiko gimimą registravusi seselė yra atsitiktinis žmogus be tėvų globos likusiam vaikui. Kiekvienas šio vaiko kelyje į šeimą žmogus yra labai svarbus. Toji seselė ar kitas darbuotojas (vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojas) vis tik kikevienam vaikui parenka reikšmingą vardą.

Nuoširdžiai,

Silva Jūratė

Atsakyti
blink.gif manau, galima keisti... o gal ir reiketu. ne visi vardai reiksmingi, juo labiau, teko skaityti atveju, kad pamestinukams suteikdavo varda pagal tuo metu esanti vardadieni kalendoriuje, o pavarde - pagal ta menesi, kada jis buvo rastas g.gif blink.gif tai ir gavosi pavarde Vasaris ar pan.
Atsakyti
QUOTE(Ute @ 2005 02 18, 17:05)
Nuo tada kai pradėjau domėtis įvaikinimu stengiuosi perskaityti viską, ką tik randu šia tema.

Pastebėjau, kad visuose mano rastuose straipsniuose, pradedant žurnale
Psichologija Tau ir baigiant įvairiuose angliškuose (pvz.: http://www.familyhel...lcg/naming.html siūloma nekeisti vaiko vardo, net jei tą vardą jam davė atsitiktinis žmogus (vaiką registravusi seselė), o ne jo biologinė mama.

Teoriškai suprantu, kad reiktų priimti vaiką visą (kartu su jo vardu).

Bet nežinau, kaip pasielgčiau, jei sugalvotume, kad vėl reikia mažiuko ir vardas labai nepatiktų.

Atsakyti
Gal ir būčiau nekeitusi, bet kai sužinojau, kad Monika reiškia "vieniša", apsigalvojau. Kažkodėl pasirodė, kad su tokiu vardu bus pasmerkta vienatvei...Pakeitėm. Be to, labai mažutė, vos mėnesio mergytė tebuvo.
Atsakyti
As jei ivaikis butu maziukas,tada keisciau,bet jei vaikas jau metku ar dar daugiau,tada turbut nea,nes vaikui sunku butu-aplinka kita,tevai kiti,i ji kreipiasi kitaip rolleyes.gif
Atsakyti
Aš tai keisiu tik vienu atveju: jei vardas bus nenormalus arba išgalvotas, pvz., Fekalija, Mireta ar dar kokia nors baisybė. Aš visa laika pasąmonėje jaučiau, kad vardo nereikėtų keisti, ir šį mano jausmą dar labiau sustiprino straipsnis, kurio nuorodą radau čia (atrodo Utė paskelbė, nors tiksliai neprisimenu). Ten rašoma apie apklausą, atliktą tarp jau suaugusių įvaikių - ką jie mano tuo klausimu. Ir jie visi tvirtina, kad pirmasis vardas jiems yra labai svarbus - ir visai neturi reikšmės kas tą vardą jiems davė - gydytoja, seselė ar dar kas nors, kadangi tų nelaimingų vaikučių gyvenime atsitiktinių žmonių nėra, jie visi jiems yra svarbūs. Taip pat jiems nėra svarbu ar tas vardas yra paliekamas kaip pirmas ar kaip antras, trečias ir t.t. vardas. Svarbu tik tai, kad jis būtų.
Atsakyti
Aš visai nesigailiu pakeitusi vardą. Dabar kai pagalvoju, kad visai jam netiktų anas vardas. Nu gal čia tik mano išsigalvojimai, bet kas jau padaryta tas jau padaryta.
Atsakyti
Ish savo patirties galiu pasakyti, kad pirmas vardas yra labai reikshmingas, ypac, jei vaikas zhinos, kad jis yra ivaikintas, o kad tai turi zhinoti tai butinu butiniausiai turi. jei sheima sugebes nuslept tiesa, atsiras tokiu, kurie ja ishduos. O tada jau bus nepakeliamai sunku vaikui. Nuplaukiau i pievas, bet del vardo: jei norit vaikeli vadint savu vardu, tai duokit ir antra, juk visai normalu, kad vaikas turi 2 vardus. Jus galit vaikuti ir vadint antru vardu, o ta pirmaji palikti tik oficialu. Bet pirmasis vardas yra reikshmingas labai vien del to, kad tai yra savotishka tavo egzistavimo pradzhia ir nesvarbu, kad vyksta labai dideli pokyciai, nauji tevai, nauji gimines, nauji namai, bet norisi viduj tureti ir kazhka seno, skirto tik tau....As net nemoku to paaishkint logishkai, bet tikrai nenoreciau tureti kito vardo, nei dave mano "pilvo mama"ar tetis, net nezhinau, kas man ji dave, jei atvirai ir tai visai nesvarbu
Atsakyti
Manau, varda butinai reikia pakeisti. Juk kiekvienas savo vaikui renkame varda, vartome vardu zodynus ir ieskome. Taip pat ir su ivaikintu vaiku. Taip jis greiciau taps savas. O be juk iteviai yra tie, kurie dazniausiai vadina vaika vardu, tai ar ne geriau parinkti sirdziai miela varda? Nenoreciau gyventi zinodama, kad man varda idejo ne brangus ir mylintys zmones, bet kazkokia svetima, niekados veliau nesutikta sesele, kuriai as visiskai nerupiu, kuriai tas vardo parinkimas buvo ne svarbus ivykis, o atrakcija kasdieniniame darbe. Butinai reikia keisti. Su nauju vardu - i nauja gyvenima.
Atsakyti
QUOTE(Lucy @ 2005 09 26, 00:17)
Nenoreciau gyventi zinodama, kad man varda idejo ne brangus ir mylintys zmones, bet kazkokia svetima, niekados veliau nesutikta sesele, kuriai as visiskai nerupiu, kuriai tas vardo parinkimas buvo ne svarbus ivykis, o atrakcija kasdieniniame darbe.


Manau, kad pirmasis vaiko vardas kaip ir ta atsitiktinė seselė yra susijusi su vaiko identifikacijos problema, o ne su brangiais žmonėmis. Įvaikinusi šeima iš esmės negali atsakyti vaikui į klausimus "Kas aš esu, iš kur aš esu kilęs, į ką esu panašus".

Jei žinų apie vaiko kilmę nelabai yra (pvz. tik ta seselė, radusi vaiką prie ligoninės durų), manau ji vaikui bus svarbi, nes arčiausiai prisilietė prie nežinomos vaiko kilmės ir praeities.

Atsakyti