Įkraunama...
Įkraunama...

Kai auklei virš 60

Apie jaunas aukles yra tema, tad nusprendziau paklausti siame "fronte" patyrusiu mamu apie senyvo amziaus aukles.
Klausiu ne be reikalo. Jau antra savaite pas mus po kelias valandas dirba 61 metu bobulyte. Mano nuomone apie ja kaip cia pasakius g.gif "svyruojanti". pliusas jos tas, kad ji su rekomendacijom, patikrinta. Labai sazininga, gera, rami, punktuali ir labai stengiasi. minusai: 1) leta (pvz. sauskelnes vaikui keicia penkiolika kartu ilgiau nei as, nes "nesugaudo" judrios mazules, kuri visaip karaiposi ir raivosi ant vystymo lentos), o kas bus kai vaikas prades ropineti. 2) man labai baisu ziuret, kai ji su vaiku ant ranku lipa laiptais (nesant i lauka), turbut reikes paciai po darbo grizus i lauka maze vesti, nes bijau, kad auklei kojos nesusipintu ir verysad.gif neduok Dieve. 3) blink.gif per tris dienas nesugebejo isiminti dukros vardo. po sito bajerio, buvau nusprendus jos atsisakyti, bet seimos nariai ikalbejo leisti bobulytei pasitaisyti. Turim dar viena savaite, po to i darba ir dukra su ja bus visa diena.
Pasidalinkime patirtim: su kokiom bedom ir gerais dalykais susiduret samdydamos bobulytes, ir gal (o as tikiuosi) tu geruju dalykeliu bus daugiau?
Atsakyti
mano mazhius jau apie 3 sav. prizhiuri apie 70 metu auklyte. tikrai guvi moterishke, shvari, tvarkinga, pareiginga, su iniciatyva. abudu vaikai pasherti, suzhiureti. del ko labiausiai pergyvenu - ejimas i lauka su jiem abiem (kol kas vedu pati vakare) ir galimas pozhiurio i auklejima skirtumas. sheip, kol kas ji kuo puikiausiai susitvarko.
Atsakyti
Musu auklei dabar 62 metai, vasara bus 63. Puiki, ismintinga, gera moteris, labai myli musu mergaite. Josios vikrumu nesiskundziame, vaiko suziurejimui pilnai pakanka, o kantrybes buti lauke, stypsoti ant sniego kalnu kol vaikas duksta ji turi daugiau nei as pati.
Mes specialiai ieskojome vyresnes moters. Gal kad atsvertu musu su vyru jaunatviska maximalizma biggrin.gif , butu vaikui ramybes, kantrybes uostas. Tokia lyg mociute (tikra mociute teturime viena, gyvena toli, dar dirba). Taip ir atsitiko, aukle dabar yra svarbus asmuo ne tik mergaitei, bet ir mums su vyru, gaila skirtis.
Bet is to ka tu parasei, susidaro nekoks vaizdelis schmoll.gif Ir amzius cia turbut ne prie ko. Kaip tu gali ramiai palikti savo vaika, jei nepasitiki ta aukle? Pampersa uzdeti tai dar ismoks, bet jei kyla itarimu del jos gebejimo laipioti laiptais, neatsimena kudikio vardo... Nezinau, man aukle pernelyg svarbus zmogus, kad rinkciausi toki, kuris jau is pat pradziu kelia rimtu abejoniu g.gif
Atsakyti
thumbup.gif turiu reabilituoti musu auklyte :supe thumbup.gif dar kelias dienas "patestavau" ir rezultatu esu labai patenkinta. Su dukryte "tvarkesi" labai gerai, netgi ta diena, kai sirguliavo: man nesant po mazosios miegelio pamatavo temperatura, paskambino man, informavo, dukryte maitino ir migde, taip kaip as liepiau, tyreles pagamino, nieko neuzmirso, zodziu biggrin.gif O siandien tai isviso labai maloniai nustebino: atnese mums savo pacios surinktu ir sudziovintu ciobreliu - dukrytei, nes ji kelis kartus buvo sukosejusi thumbup.gif
Beje, itariu, kad dukros vardas, jai vistiek "uzkrenta" (na, jis pas mus labai retas tongue.gif ), nes dukra visalaik vadina mazyte arba katineliu. Na, bet manau cia laikina "beda".
Reziumuojant, galiu pritarti Maite, kad ji lyg mano mociute, nes dziovintu vaistazoliu parsivezdavau tik is jos...
Atsakyti
Mano auklei irgi jau virs 60 g.gif tiksliai net nezinau kiek. Ir as esu labai patenkinta thumbup.gif thumbup.gif Minusu net nesugalvoju g.gif g.gif O pliusai-netingine, rami, tikrai kaip mociute, myli vaika, i lauka iseina ( o kaip laiptais lipa as nematau tongue.gif ir del to sirdies neskauda tongue.gif ) valgyt padaro viska dar geriau nei as ir siaip kol vaikas miega ir rubus ilsygina, ir grindis praplauna ir geles palaisto thumbup.gif Pvz as tik nuperku mesos, o jau ji uzsiima jos malimu ir 'galkuciu' padarymu. Kai griztu, duoda ataskaita ka veike, ka valge abu ir pan. nors as neklausineju. Jei saldytuvas nera labai pilnas, vistiek sugalvoja ka padaryt. ir tikrai padaro ir moka daugiau nei as. Pvz nuperku varskes, ji padaro virtinuku ir ideda i saldikli. Nu vienu zodziu turiu thumbup.gif aukle, ir vaikas myli ja, kartasi ryte kai as rengiuosi i darba aukle keicia Martynui pampersa, tai jis taip prisiglaudzia wub.gif
Nu nesu aisku nieko pries jaunas, bet..... savo aukle esu patenkinta thumbup.gif
Atsakyti
Mano mergučės auklė buvo irgi pensinio amžiaus moteriškutė, praeityje dirbusi vaikų darželyje. Visada bendravo su vaiku, jokių televizorių, jokių draugių. Guvi, tvarkinga, muzikali, sąžininga - žodžiu, vieni pliusai.
Atsakyti
Na,mūsų auklė dar neturėjo 60,buvo labai gera vaikui,darė viską:prisigalvodavo visokių žaidimų,dūkimų,skaitydavo knygeles,pešdavo irt.t. Padėdavo man namuose.Bet į lauką eidavo tik šiltu metų laiku,nes bijodavo pati susirgti. O be to pradėjo sirgti slogom ,kosuliais ir pan.Tad būdavo labai sunku,kai vakare po darbo grįžti,o ji praneša,kad jau serga ir rytoj negalės ateiti.Tad po 3,5 metų teko jos atsisakyti,nors vaikui tai buvo didelė trauma.Praėjo 1,5 metų,ojie vis dar susiskambina,išeina pasivaikščioti,apsilanko svečiuose.
Atsakyti
Mano vyresnele tris metus ziurejo aukle , kurioai buvo gerokai virs 60, na 67metai. Atrode gyvybinga, energinga. Dirbo tikrai gerai, vaika ir i lauka vesdavo ir namie zaisdavo, beje, kai pakeitem buta ,del tolesnio atstumo ji nusprende nebedirbti mums, mat eidavo pescia gerokus atstumus. Bet kazkaip perkalbejau ir vel dirbo. per ta laika dukra ne kasrto nesusizeide, net guzo nesu maciusi, o ir dabar va nuo vasaros ji jau nebevaiksto pas mus, tai vaikas jos ir pasiilgsta. Siaip aisku priklauso dar labai ir nuo zmogaus. Per tuos tris metus musu aukle sirgo gal tik pora kartu, o kartais jaunesni dar labiau serga ir turi visokiu rupesciu, kur palekti, kur pabaliavoti ir panasiai. Dabar nuo rudens jau ieskosiu aukles savo mazajai, o tikrai ieskosiu pensininkes. Nu as dar pabandziau isivaizduoti PUMIUX5
aprasyta bobulyte. Visai cia 61metu jokia bobulyte! Mano mama 60 metu. Jauna, ir plaukus pasidaziusi ir pasitempusi, dar kadru kur nueina tan prisaudo, va tik gaila kad ne Vilniuj gyvena, tai mano dukrytes priziuretu super! ir vaikus myli ir tempai- tai mano gyvenime jie letesni! nesmerkit zmoniu kuriems 60 metu- ju patirtis neikainojama, o isminties jie taip pat turi daug daugiau nei kokia jaunikliai! mirksiukas.gif
Atsakyti
Mūsų pensinio amžiaus auklė taip pat visada tvarkinga buvo. Nagai visada sutvarkyi, kartais ir lakuoti, visada tvarkinga šukuosena. Bet ne tai svarbiausia. Visą tą laiką, kol ji buvo mums reikalinga, nė karto nepavėlavo, nė karto nesusirgo. Pavydėjau jai tos energijos ir sveikatos - su vaiku kasdien lauke, kasdien įvairiausi užsiėmimai. Nė dienos ja neteko abejoti ar nusivilti.
Atsakyti
Ir as pagiriamaji zodi musu auklytei pasakyt noriu smile.gif Jai 63 metai, bet energijos galetu pavydeti ir daug jaunesnes. Kasdien su musu mazuciuke i lauka zygiuoja (zinoma, jei ne mirtinai salta ar nelyja), kruva eilerastuku ir daineliu jau ismokius, o jei tik vaikui koks persalimo pozymis pasirodo - dar pirmiau uz mane visokiu vaistazoliu arbatyciu atbogina smile.gif Ir kambarius mums patvarko, ir rubus islygina (sito darbo, beje, pati nelabai megstu blush2.gif ), nors kai i darba priiminejom, del sito nesitarem... Zodziu, nei vieno blogo zodzio apie ja pasakyt negaliu smile.gif
Atsakyti
Labas,
musu aukle pradejo dirbt kai jai buvo 59metai. tikrai bobulyte jos nepavadinsi- auksta, liekna, sportiska, pasidazius... su vaiku ir ant grindu raiciojasi ir namus stato, be to ir valgyt isverda, man sutvarko namus, valgyt padaro. lauke su vaiku kasdien po 2val isbuna- nesvarbu koks oras(sako reik apsirengt moket rolleyes.gif ) zodziu as labai patenkinta, kad butent tokio amziaus gavom aukle, visai nepatinka jaunos...(turejom 30-mete doh.gif ) tikrai kam nors perleisciau, nes pirmagimis jau i darza eis, bet noriu ir antram leliukui jos ax.gif
tai isvada - 60-mete bobulyte bobulytei nelygu tongue.gif
Atsakyti
mūsų vyresniosios auklė buvo 74 m. Tai aukšta, pasitempus moteriškė - gal apie 60 m. ir duotum ,bet ne daugiau. Dukra saugojo nuo 1,5 iki 3 m. Ji labai energinga ir tvarkinga ,vaikas atsisakė pamersų l. greitai, daug geriau valgė, išmoko tvarkos, o jau kiek dainelių ir eilėraštukų išmokė... ir kas dieną į lauką išvesdavo. Vat ir bobulytė mirksiukas.gif
o dukra dar ir šiandien ją močiute Elena vadina ir bendrauja.
Atsakyti