cia radau internete,tai gal ir jums bus idomu pasiskaityti
Nauji mitai apie nėštumą 6
"Gamma" nuotr.Senokai nebetikime mitais, kad jei nėščioji susijuos pilvą diržu, vaisiaus virkštelė apsisuks apie kakliuką, o jei ko išsigandusi stversis už širdies, gimęs kūdikis toje vietoje turės dėmę. Tačiau ne veltui nėštumas ypatinga būsena. Seniesiems mitams nugrimzdus užmarštin jį apipina nauji.
Kurie iš jų tiesa, kurie iš dalies tiesa, o kurie visiška nesąmonė?
Mitas: Su mėsos ir pieno produktais į nėščiosios organizmą gali patekti bakterijų, galinčių pakenkti jos ir būsimo kūdikio sveikatai.
Tiesa: Nėščiosios ir būsimo kūdikio sveikatai pavojų kelia kai kurios infekcinės ligos, kuriomis užsikrečiama per žalią ar nepakankamai termiškaipdorotą užkrėstų galvijų mėsą. Tai listeriozė bei toksoplazmozė. Nuo jų apsisaugoma vartojant tik gerai termiškai apdorotą mėsą. Šildant anksčiau pagamintus mėsos patiekalus svarbu juos gerai pakaitinti, kad patiekiant būtų tikrai karšti. Šaldytuve žalią mėsą laikykite atskirai nuo kitų produktų, dezinfekuokite peilius, kuriais pjaustėte žalią mėsą, taip pat indus, pjaustymo lentas, nusiplaukite rankas šiltu vandeniu su muilu. Listerijomis galima apsikrėsti ir nuo termiškai neapdorotų pieno produktų, tad vartokite tik pasterizuotą pieną ir jo produktus, venkite minkštųjų, brandintų sūrių brie, kamemberio, rokforo ir kt. Tuo tarpu lengvi ir gardūs varškės sūriai, rikota, mocarela, yra visiškai saugūs, o nėštumo metu puikus būdas gauti papildomo ir organizmui taip reikalingo kalcio.
Mitas: Nėščiosioms negalima valgyti žuvies, nes ji užteršta gyvsidabriu.
Tiesa: Iš tikrųjų žuvis ir jūros gėrybės daugelio maistingų medžiagų šaltinis, tad visiškai juos išbraukti iš nėščiosios raciono tikrai nerekomenduojama. Tačiau kai kurių rūšių žuvies vis dėlto geriau atsisakyti. Nėštumo metu dėl rizikos apsinuodyti gyvsidabriu iš valgiaraščio geriau išbraukti ryklio mėsą, kardžuvę, tuną, taip pat nevartoti gaminių su žalia žuvimi, pvz. suši.
Mitas: Net ir lašas alkoholio gali pakenkti.
Tiesa: Nėštumo metu į kraują patekęs alkoholis gali turėti neigiamos įtakos vaisiaus vystymuisi ir būsimo kūdikio raidai. Tačiau kol kas vis dar ginčijamasi, koks būtent alkoholio kiekis yra kenksmingas, taigi geriausia rekomendacija būsimoms mamoms apskritai nevartoti alkoholio. Tačiau daugelis medikų sutinka, kad keletas gurkšnelių šampano ar raudonojo vyno ypatingomis progomis nei mamos, nei kūdikio sveikatai neigiamų padarinių nesukels. Svarbiausia kad tai ir būtų keletas gurkšnelių, o ne keletas taurių.
Mitas: Seksas nėštumo metu gali pakenkti kūdikiui.
Tiesa: Tai daugiausia ne tarp pačių nėščiųjų, o tarp jų vyrų sklandantis mitas. Iš tikrųjų taip gali nutikti tik tada, jei nėštumas komplikuotas, tad apie meilės žaidimų pavojus jus būtinai įspėtų gydytojas. Tuo tarpu kai nėštumo eiga normali, nei jo pradžioje, nei pabaigoje seksas nesukels jokių komplikacijų. Tik nėštumo metu atsipalaidavę raiščiai padidina traumų tikimybę, tad įmantresnių Kamasutros pozų geriau nebandykite.
Mitas: Nėštumo metu geriau neskraidyti lėktuvu.
Tiesa: Jei pilvukui daugiau nei 28 savaitės, tikrai geriau neskraidyti. Tačiau jei nėštumas vystosi normaliai ankstesnėmis savaitėmis galite mėgautis kelione. Svarbiausia sąlyga skrydžio metu patogiai įsitaisykite, kilstelėkite kojas, kartkartėmis pavaikščiokite, prasimankštinkite. Slėgio pokyčiai skrydžio metu gali išprovokuoti venų trombozę, kurios rizika nėštumo metu yra didesnė, nei paprastai.
Mitas: Kai laukiatės kūdikio, geriau atsisakyti kosmetikos, nes dauguma produktų gali sukelti alergiją dar negimusiam kūdikiui.
Tiesa: Nėštumo metu vaisių nuo žalingų produktų gana patikimai saugo placenta. Nors tenka pripažinti, kad ši apsauga taip pat nėra visagalė. Veido kremai, kūno losjonai, kvepalai, plaukų dažai ir panašios kosmetinės priemonės savo sudėtyje gali turėti potencialiai kenksmingų komponentų, galinčių išprovokuoti kūdikio alergiją. Tačiau nebūtina visiškai atsisakyti grožio priemonių. Jei jums neramu nėštumo metu rinkitės be sintetinių kvapiklių ir dažiklių pagamintą kosmetiką. Jei ketinate dažytis plaukus, paprašykite kirpėjos, kad neliestų jų prie pat šaknų arba apsaugotų galvos odą dažais išteptus plaukus įsukdama į foliją.