Įkraunama...
Įkraunama...

Vaiko lovytė- modernus kalėjimas

Esu skaiciusi tokia nuomone, jog dabartines vaiku lovytes yra padarytos taip , kad suaugusiajam butu patogu, bet jos visai netinkamos augancio vaiko psichofiziniams poreikiams patenkinti.
Lovyte imantriai isgrazinama, bet vis tiek ji mazyliui tikras kalejimas su aukstomis grotomis. vaikui ji nera patraukli, jon guldomas paprastai rodo nepasitenkinima, kadangi instinktyviai jaucia busias ikalintas, is kur savo pastangomis stengiasi isivaduoti huh.gif
Tai atsiliepia vaiko dvasinei pletrai ir zalingai veikia besiformuojancia asmenybe.
Siuloma vietoje dabartines loveles isigyti zema (apie 15 cm aukscio), i kuria vaikas pats galetu ilipti ir islipti. smile.gif
As pati isiropsciau i vaiko lovele...ir..... nuemiau viena loveles sona smile.gif
kaip manote jus?

Atsakyti
Na nezinau, kalejimas ten ar ne, bet auksti sonai reikalingi tam, kad tik predeje stotis vaikai nepersisvertu ir neiskristu, o grotos tam kad matytu kas dedas aplinkui. Paaugusiem vaikams daznai nuleidziamas vienas sonas kad jie patys iliptu arba isliptu, dar krastai apsaugo nuo iskritimu miegant, va manasis naktim dabar tikras lunatikas ir jei ne jo lovytes auksti sonai, butu vis bum ir bum ant zemes, su tokiu vaiku ir lovoj savoj negali miegot nes jis sukinejasi kaip vijurkas, jei kojos spyriu i nosi nepazadina, tai ir ji uzgult gali.
Atsakyti
iki 6 men siuloma vaika migdyti lopselyje, o veliau i ta aprasyta lovyte .
Na, ji skiriasi tik tuo, kad yra zemesne , apie 15cm aukscio nuo zemes) ir be grotu.
Salia siuloma patiesti minksta ciuzini, jeigu ka.
Atseit rezultatai puikus.
Vaikas pats atsigula, o is ryto ,atsibudes niekam nekliudydamas atsikelia ir ramiai zaidzia su savo zaislais.
Atsakyti
Maniskis tai guldomas i lovyte jau uzmigdytas ant ranku, o vos tik pabudes tuoj isimamas. Jei nemieganti ikeliu i lovyte, tuoj paleidzia dudas. Todel ikeliu ypatingai retais atvejais- gal karta i savaite 15 min., kai reikia su chemikalais vonia valyti, pvz. Ir dukra nemego lovytes. Gal ir yra teisybes tuose tyrimuose. Ypac, jei vaikai aktyvus, kaip maniskiai blink.gif ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo norge: 09 sausio 2004 - 11:49
QUOTE (Tuja @ 2004 01 09, 11:31)
iki 6 men siuloma vaika migdyti lopselyje, o veliau i  ta aprasyta lovyte .
Na, ji skiriasi tik tuo, kad yra zemesne , apie 15cm aukscio nuo zemes) ir be grotu.
Salia siuloma patiesti minksta ciuzini, jeigu ka.
Atseit rezultatai puikus.
Vaikas pats atsigula, o is ryto ,atsibudes niekam nekliudydamas atsikelia ir ramiai zaidzia  su savo zaislais.

Utopija, dar nepažįstu tokio vaiko, kuris atsikėlęs sau ramiausiai žaistų, o ne mamos ar tėčio ieškotų, nu gal tik man taip pasitaikė ph34r.gif
O, kita vertus, nemanau, kad iki kokių 1,5 metų ims sau vaikas ir nukulniuos pats miegoti, vistiek turėsi paguldyti. Be to, ir grotuotą lovytę galima nuleisti visai žemai, o kai vaikas paauga, išimti vieną šoną - rezultatas tas pats rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ajuss: 09 sausio 2004 - 11:53
Loveleje dukra gal temiegojo 3 kartus. Taciau del sventos ramybes pradejau migdyti ja savo lovoj. Dabar Paulinutei jau metai ir 9 menesiai, iki siol ji miega tik mano lovoj. Tiesa ant grindu visada patiesiu ciuzini, tam atvejui jei kristu nuo lovos smile.gif . Ir man gerai ir dukra patenkinta. Ji gulasi pati kada nori ir keliasi pati. Labai jau jai prie dusios savarankiskumas wink.gif
Atsakyti
QUOTE (Tuja @ 2004 01 09, 11:31)
Vaikas pats atsigula, o is ryto ,atsibudes niekam nekliudydamas atsikelia ir ramiai zaidzia su savo zaislais.

blink.gif nezinau kieno tokie ramus ir romus, it avineliai dangiskiejie, 1 - 1.5 meto vaikai, bet kiek zinau is savuju judriuju ir "ramiuju", tai jei jie kazka tyliai ramiai daro, tai 100% kazkoki "kriminala" ph34r.gif laugh.gif Todel kaip bebutu, su saviskiais as niekuomet nerizikuociau ramiai miegoti ir leisti laisvai klajoti po buta. Koks ten ramus miegas gali buti? blink.gif jei nemiegodama vos galiu suvaldyti blink.gif
Ir apskritai tokiu ramiu vaiku nepazistu. Gal kuri turite toki stebukla? biggrin.gif
Atsakyti
Na, mano atvėju tikrai kalėjimas. Tik ne modernus, o klasikinis. Nes pagal dizainą lovytė tokia pati, kokioj ir aš kadaise miegojau...Mažoji miega lovoje su mama, o lovytėj įkalinu tada, kai turiu ką nors svarbaus nuveikti, o mažoji trukdo labai...
Bėje, dėl psichologinės traumos...pamenu vaikystėje, vos kai išaugau tą grotuotą lovytę r buvau perkraustyta į didelę, susirgau angina. Reikėjo operuoti. ligoninėj vaikų skyriuj, mane guldė vėl į tokią pat grotuotą lovytę. Neįsivaizduojat kaip klykiau- iki padusimo: aš jau didelė!Aš jau didelė!Aš jau didelė! Operacijos nebijojau, bet jaučiausi pažeminta. Man buvo labai gėda...kiti palatos vaikai miegojo "tikrose" lovose, o aš kaip mažgė kokia. Nors tada man buvo gal kokie trys metai, bet po šiai dienai prisimenu "tą pažeminimą".
Atsakyti
O mes turim antikvarines lovytes abiem vaikam - vyras kazkokiam kaime rado ir restauravo. Tai maziuko lovytei koks 80 metu, ir jinai yra su tokiom mazom grotelem, sprindzio dydzio, tik kad miegodamas neissiverstu, o islipt/isgriut lipant - maloniai prasom...
Bet po teisybei, neguli jis ir joje, o guli pas mus dvigulej. Tai kai ikeliu dukart per savaite, jam buna visai nieko net kokias 5 minutes, kol marga paklode pasidziaugia...smile.gif
Atsakyti
Maniškė irgi miega ne išdabintoje naujoviškoje lovelėje, o toje pačioje, kurioje miegojo dar jos tėvelis, kurią padarė prosenelis. Man tai atrodė labai gražu ir prasminga. O būna ji ten tik tiek kiek būtina - tai yra vos prabudus paimama ant rankų, o kaip ji ten atsiduria - nei nenujaučia, nes užmiega mūsų lovoje.
Atsakyti
Na nežinau. Mano pirmas sūnus lovytėj irgi miegojo iki kokių 2,5metų. Pas save y lovą niekad neimdavau, priprato ir gerai jam buvo. Dabar jam tuoj 6 metukai. Vasarą gimė sesė ir jai nupirkom naują lovytę. Tai vaikui taip norėjosi ten pamiegoti. Ropštėsi ir sesėj net savo kambary gatavas buvo užleisti dėl tos lovytės biggrin.gif Vadinasi, geri vaikystės prisiminimai rolleyes.gif Dabar mažoji irgi visada miega savo lovytėj. Kai tik pabunda niekada iš karto jos neimu, tai dar koky pusvalandy sau krapštosi ten. Aš tik prieš tuos visus pribombasus su kutais biggrin.gif Per tas visas užuolaidas nei lovytės, nei kas joje nesimato. Ir patalynė, manau, savo duoda. Jei viskas mirgu marga ir visuose kampuose ir dar žaislų krūvos ( draugė taip darydavo), tai tas vaikelis pavargsta tikriausiai. Mano manymu lovytėj turėtų buti ramu ir jauku.
Atsakyti
QUOTE (exDanni @ 2004 01 09, 12:01)
blink.gif nezinau kieno tokie ramus ir romus, it avineliai :
Ir apskritai tokiu ramiu vaiku nepazistu. Gal kuri turite toki stebukla? biggrin.gif

mano mergaites ,,antras vardas"- ramybe, bet tik kai zaidzia savo zaidimus, siaip pasiutusi blink.gif
zaisdama pasineria i kazkoki transa- nieko negirdi, nei jai valgyt reikia, nei gert.
kalba keliais balsais (cia keliais dialogais)- labai idomu stebet is salies, bet ji neleidzia.
gali zaist visa diena ir taip nuo mazumes. dabar jai 5 metai.
beje, ji zaidzia ne su lelem, o su gyvuniukais tokiais plastmasiniais.
Atsakyti