Įkraunama...
Įkraunama...

Užsienio universitetai

gal yra mamyciu studijuojanciu londone ar uk gal galit pasidalint patarimais? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Noreciau kreiptis i mamytes ir dar busimas mamytes, kurioms teko mokytis ar kitaip susidurti su uzsienio universitetais. Kokiuose teko mokytis, ka mokytis , kokios apsigyvenimo salygos ir t.t
Atsakyti
Cikadele, studijavau Danijoj. Lietuvoj teko praeiti konkursa, kad ten patekciau, o kai nuvykau paaiskejo, kad tereikia susirasyti su universitetais emailais, kurie siulo internacionalines programas ir gausi malonu pakvietima, tiesa, finansavimas irgi teikiamas, o mokslai daugiausia nemokami skandinavijoj smile.gif
zadi islekt pastudijuot?
Atsakyti
Labas she,

na kad nezadu islekt ax.gif as jau savo atsimokiau smile.gif tiesiog siemet vienas is broliu baigia vidurine, masto apie uzsienius, tai galvoju, ka galeciau jam patarti.
As pati galeciau pakomentuoti Skandinavijos svietimo sistema, konkreciai galeciau papasakoti apie Göteborg universitet Svedijoje, keleta folkhögskola Svedijoje, kuriose teko mokytis bei Helsinkio universiteta Suomijoje.

Kazkaip raso vangiai cia- gal niekam neteko mokytis uzienyje?

she, o kokiam u-tete mokeisi? Roskildej gal?
Atsakyti
Mokiausi ir as - Turku universitetas, Suomija. Rekomenduoju visais atzvilgiais thumbup.gif Finansavo ES simtu procentu, studiju pobudis ir visa sistema - super. Zodziu, as tikrai labai patenkinta smile.gif
Atsakyti
Vakar tokia ilga zinute buvau parasiusi, bet istryniau netycia kazkaip sad.gif

Siaip sesyte tu tikriausiai isvaziavai per Erasmus/SOCRATES. Kaip ir as thumbup.gif Taciau as galiu pasakyti, kad man tos stipendijos, kuria dave neusteko, tuo labiau, kad buvo tokiu niunasu, kad vienu metu reikejo daug pinigu turet, pvz menesi pries isvaziavima reikejo is anksto pervesti 3500 litu uz bendrabuti (kai tuo tarpu stipendija turejo buti pervesta tik uz 2 menesiu), gerai, kad mano tevai turejo, tuo tarpu kitos su manimi vaziavusios, prisiskolino ir giminiu, pazadejusios grazinti tik po puse metu, kai grys.

Problema buvo ir tame, kad u-tetas cia zaidzia zaidima, Pildant anketa yra tik du pasirinkimo variantai, kada nori gyventi bendrabutyje, pvz as neatitikau i tas ju ribas, nes mokiausi menesiu trumpiau, deja sumoketi turejau ir uz ta menesi, kai mano butas stovejo tuscias sad.gif Gal po kiek laiko nuskanuosiu nuotrauka, idesiu atvaizda kaip atrode musu barakai. Patikekit nesat mate tokios ,,architekturos" biggrin.gif

Taigi pinigu reikejo, o stipendija del kazkokiu KU ir ES strukturu stabdymo velavo 2 menesius, gyventi tai reikejo is ko, tuo labiau, kad jau LT buvom skolingi (kas tevams kas giminems) apie 3 gabalus cry.gif Prasidejo intensyvus mokslai- reikejo pirkti taip vadinamus kompendiumus (Svedijoje lab populiarus), o kaina nereali- apie 150 litu uz atsviestus lapus. Tad nenoredama likti alkana isejau dirbti. Veliau susiradau dar viena darba, tad darbavausi dviejuose...

Kaip jums ten sekesi gyventi? papasakokit...

kaip matau Skandinavija pirmauja, nejaugi niekas nesimoke kitose salyse ax.gif
Atsakyti
Paskaiciau, Cikadele, tavo situacija ir pagalvojau, kad as visai kitame pasaulyje buvau. Labai keista, nes gi mes abi vaziavom is to paties universiteto ir per ta pacia programa, bet mano tokiu dalyku nebuo. Visu pirma visa pusmecio stipendija mano saskaitoje atsidure pirmosiomis rugsejo men. savaitemis, t.y. praktiskai kai tik atvaziavau i Suomija. Jokiu isankstiniu imoku uz bendrabuti moketi nereikejo. Tvarkingai kas menesi mokedavau ir tiek. Be to, mokedavom tiek, kiek pragyvendavom. Uz nepragyventa menesi tikrai nereikejo moketi. Mokymo medziaga visa buvo nemokama, isskyrus jei kopijuotis noredavai ka nors, tai kortele reikedavo nusipirkti. Man kopijuotis paciai nereikejo, nes visa mokymo medziaga, kuria duodavo destytojai, buvo nemokama. Tiesa, pirkau tik viena knyga pirkau - estu k. vadoveli. Pinigu uzteko i valias, nebadavau, eidavom i vakarelius, valgydavau ka norejau ir kiek norejau, sau daiktu pirkau ir tikrai netaupiau. Atsimenu nusipirkau mobilu telefona uz 800 Lt., o grizusi namo saskaitoje dar 1000 Lt. turejau biggrin.gif Tad dirbti nebuvo nei poreikio, nei noro.
Atsakyti
AS per Socrates/Erasmus buvau isvykusi i Vokietija i Hohenheimo universiteta Stutgarte.. siaip esu labai laiminga, kad pamaciau ta sali is vidaus, o ne kaip turiste.... ir dabar bet kur sutikus vokieti uzkalbinu pabendraujam... nostalgija tiem laikam...

viskas buvo ok bet vienas bet buvo.... stipendijos velavimas.. menesiui gaudavau 400 euru, bet isvykstant man pravede 2500 litu o po to tik po dvieju menesiu gavau vel, o nuvaziavus reikejo moketi 260 euru uzstata uz bendrabuti, ir 180 uz nuoma kas menesi.. dra visas maistas... ir mokestis uz moksla 65 eurai....

siaip buvo sunkoka tad susiradau darba per 1,5 menesio uzisdirbau pilna vyro menesio alga nors tedirbau 1 pilna darbo savaite (dirbau namu tvarkytoja)


pati mokymo sistema patiko, viskas labai suprantama ir idomus pateikimo budas.. daug ekskursiju... uz tuos 65 eurus viska duodavo kopijomis tad teprirasiau viena stora sasiuvini (bet grynai sau )


tai tokie dalykai
Atsakyti
Na mes dar gyvenom palyginus normaliai, man tik nepatiko, kad musu butai (vienas kambarys+ vonia bei tualetas) buvo issideste ne koridorine sistema, o po du butus viename aukste ir 5 butams viena virtuve. Kartais pasijausdavau kaip negyvenamoj saloj, nes visi kaimynai budavo tokie tylus, kad tik po 3 menesiu supratau, kad salia manes kazkas gyvena biggrin.gif
Buciau norejusi, kad butu koridoriai, kad buciau galejusi daugiau pabendraut su zmonemis.

Va idomumo delei galiu parasyt kasd kai kurios is musu gyveno name, kuriame anksciau buvo psichiatrine- taigi ir baltos sienos ir kai kur grotos buvo islike, dusai 20 metu senumo- o sako, kad skandinavijije viskas modernu. Anaiptol...giliai pasikapscius ten tokio sh****udo galima atrasti, kad ojojoj
Atsakyti
As gyvenau butent koridorineje sistemoje - bendrabuciai triauksciai, kiekviename aukste po 12 kambariu. Tai va, as gyvenau 3 aukste. Bet pabendrauti su kitais kaimynais nelabai ir tekdavo, nes labai jau tylus ir ramus visi buvo. Tiesa, pasisveikindavom, virtuvej gal daugiau pabendraudavom. Bet siaip su bendrabucio kaimynais jokio artimesnio rysio nepalaikiau. Pamirsau pasakyti, kad musu bendrabutis buvo grynai "internacionalinis" smile.gif Suomiu buvo labai mazai. Tiesiog ten buvo iprasta, kad suomiai gyvendovau buriais ir uzsieniciai buriais. Nors visokiu isimciu pasitaikydavo biggrin.gif Pvz. mano grupioke lietuve gyveno kitokio tipo bendrabutyje, kuris buvo gana tolokai nuo Universiteto (mano - 10 min. pesciomis). Namai buvo butu tipo, kaip ir Cikadele pasakojo. Viename bute buvo 3 kambariai. Tikrai daug jaukesnis bendrabutis, bet minusas tas, kad gyveni su svetimais zmonemis. O as gyvenau viena kaip karalius. Man labiau mano gyvenamoji vieta patiko, nes ir arciau, ir privatumo daugiau. Jezau, kokia nostalgija Turku miestui uzejo cia berasant!!!!! Dabar sugalvojau, kad gal vasara reikes su vyru imti ir nuvaziuoti (tikiuosi jis nuo tu mano pseudoideju nenualps biggrin.gif ).
Atsakyti
Na as ir prisijunksiu prie jusu, galiu papsakot apie Vokietijos Kaiserslauterno universita, pati cia nesimokau, bet maniskis mokosi, taciau nuo rugsejo ir as pradesiu, tikiuosi smile.gif Gyvenam studentu bendrabuti, labai man cia tvarka patinka, bendrabutis labai muodernus ir siuolaikiskas, taciau visi internacionalai, bendravimas tarpusavyje yra tik tarp rusu, na kazkiek minimaliai studiju reikalais ir tarp kitu. Patys mokslai manyciau cia sudetingi, nes tai technikos universitas, labiausiai tinka "mylintiems" matematika, fizika, informatika bei kitus techninius mokslus. Destytojai nuosirdus ner ka lygint su lietuvos, na gal ir lietuvoj kaip kur, bet mano fukultete tai buvo kosmaras niekam ten nepatarciau studijuot, vyriskos gimines atstovam tai gal ir nieko, bet mergina zmogum nelabai laikoma. Cia jei ka as apie KTU matematika. Na jei sudomins galesiu ir daugiau papasakot ax.gif
Atsakyti
Smagu, kad atsiranda ir daugiau, besimokanciu ar kazkada besimokiusiu
uzsienyje.

Sesyte, man prisiminus studijas Göteborg universitete taip nostalgija
jauciasi. Bet as daugiau prisimenu ne zmones, bet pati miesta, gyvenima,
kokias tradicijas buvau sau susikurusi biggrin.gif Siaip jauciausi gana vienisa, kas
kad buvo ir nemazai lietuviu ir kitu bendraujanciu zmogeliuku, bet Lietuvoje
manes laukia mylimas vyras wub.gif na bet cia i lyrikas nukrypau



Daugiausia bendravimo buvo su lietuviais, kuriu buvo net visa bendruomene
(turiu omeny studentus, ne seimas). O siaip draugai visi kiti kaimynai,
rusai, lenkai. Svedai isvis i kalbas nesileido, nelabai bendraujantys
pasirode prancuzai ir vokieciai, kuriu cia daugiausiai studijavo.



Na kaip is ,,draugiskiausiu" paminesiu visokius juockius- labai jau jiem
krito i akis musu grozis. Salia musu barako buvo tokia vadinama- lavacka smile.gif
sviezios darzoves, vaisia ir t.t Savininkas kazkoks arabas, tai labai
kalbindavo ir nemokamai prekiu duodavo biggrin.gif xexexe biggrin.gif



sesyte, o kaip suomiai? bendraujantys? as pati tai buvau Lovisoj, salia
Kotkos (jei zinai) netoli Helsinkio

Legute, butinai papasakok thumbup.gif
Atsakyti